Zavrieť

Porady

Odstúpenie od zmluvy - Energetické centrum

Dobrý deň, potrebovala by som pomoc ako napísať odstúpenie od zmluvy. Nakoľko som bez rozmýšlania (a pod nátlakom obch.partnerov) podpísala zmluvu s energetickým centrom na dodávku elektrickej energie za priateľa.
Nakoľko nám nevyhovujú ich podmienky a prístup chcela by som teraz poslať odstúpenie od zmluvy nakoľko si to neželáme.
ďakujem za pomoc
Usporiadat
coro coro

coro je offline (nepripojený) coro

Dostal som sa k tejto téme lebo svokra dnes podpísala zmluvu s Energetické Centrum - na elektriku aj plyn...
Až keď sme sa začali vypytovať tak zistila že má ešte niekoľko strán a že tam je zaškrtnutá doba určitá 5 rokov.
Zmluva je jasne jednostranne nevýhodná už len kvoli pokute za odstúpenie/zastavenie zmeny..
Osobne to vidím ako partiu čistých podvodníkov - SOI na to nič??

Napíšeme výpoveď a pošleme, máme čakať nejakých aspoň 100 Eur pokutu?
Neporadí niekto slušnú formuláciu výpovede, aby sme nemusel písať ako dôvod že podpis bol vylákaný podvodom?
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Písal som na www.vyhodnaenergia.sk, či niečo také nemajú a odpísali mi, že plánujú na web zavesiť nejaké info k tejto téme. Sľúbili mi, že akonáhle to tam zavesia, že mi napíšu. Vraj to bude do konca tohto týždňa. Tak keď budem mať od nich info, tak to sem dám.
0 0
coro coro

coro je offline (nepripojený) coro

Skúsim napísať výpoveď bez udania dôvodu podľa zákona 108/2000 Zz par.8 ods1 a veriť že bude platiť hrubým zvýraznené aj na všetky plné moci, penále a rozhodcovskú doložku..

ZÁKON zo 16. marca 2000
o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji
Zmena: 266/2005 Z.z.
...
§8
Odstúpenie od zmluvy
(1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do
siedmich pracovných dní
odo dňa prevzatia písomnej informácie podľa § 7 ods. 1 písm. d).
Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.
0 0
ckicimac ckicimac

ckicimac je offline (nepripojený) ckicimac

dobry vecer, dnes sa mi stalo to iste, zmluva s energetickym centrom. lehotu 7dni stiham, len by ma zaujimalo, ci vypoved uvedena na predchadzajucich stranach, ze teda sa zmluva vypoveda z dovodu "V pripade, ze zmluva je uzatvarana s odberatelom na inom mieste ako na mieste obchodnej kancelarie Dodavatela, alebo inym sposobom nez je pre tento typ zmluvy obvykly , ma odberatel pravo do 14 dni od uzavretia zmluvy od tejto zmluvy odstupit bez udania dovodov" je v poriadku. dakujem za odpoved
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/64/ak...e--nova-zmluva

pozrite si zákon o podomovom predaji a tam nájdete info, či to stačí.
0 0
ckicimac ckicimac

ckicimac je offline (nepripojený) ckicimac

pisem pre ostatnych oklamanych obcanov, ako z tejto kulehy von. hlavne treba stihnut lehotu 7 dni. V zmysle zakona o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji je lehota na odstupenie od zmluvy 7 dni, presnejsie 7 pracovnych dni, pricom dolezity je datum na peciatke posty.
zavolala som si na spp a zse. musim pochvalit spp, velmi mila ochotna operatorka, ktora ochotne zasle vopred pripravene odstupenie od zmluvy, ktore treba zaslat prislusnemu "novemu" dodavatelovi. ten ma povinnost zaslat akceptaciu ukoncenia zmluvy, ktoreho kopiu treba zaslat spp.
co sa tyka zse, tak tam operatorka nevedela nic, ale sa informovala sa a povedala mi, ze hlavne treba zaslat odstupenie od zmluvy "novemu" dodavatelovi. ak stihnete lehotu, nemala by hrozit ziadna sankcia. po obdrzani akceptacie odstupenia od zmluvy, si treba zavolat na spp a zse a informovat sa, ci ste este stale ich odberatelmi.
ked mi pride formulacia odstupenia od zmluvy, urcite to sem dam.
0 0
ckicimac ckicimac

ckicimac je offline (nepripojený) ckicimac

a prikladam vzor odstupenia.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Pozor, pozrite si aj ďalšie dokumenty, ktoré treba podpísať a odoslať. Samotné odstúpenie od zmluvy nestačí. Tu je to popísané:

http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/64/ak...e--nova-zmluva

- zrušiť splnomocnenie
- zrušiť výpoveď zmluvy
- ...

Pre všetkých - výpoveď zmluvy je niečo iné, ako odstúpenie od zmluvy!!! To, o čom sa tu píše, je odstúpenie od zmluvy.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Niečo od bratov čechov:

http://www.jakub-boucek.cz/blog/cesk...it-od-smlouvy/
0 0
ckicimac ckicimac

ckicimac je offline (nepripojený) ckicimac

ano, v prvom rade treba napisat odstupenie od zmluvy "novemu" dodavatelovi. dakujem za link, pozrela som a aj som sa spytala na spp a zse a tvrdili, ze im nic netreba poslat, len potom kopiu tej akceptacie odstupenia od zmluvy od "noveho" dodavatela. spytovala som sa aj na tie vypovede, vraveli, ze nic, len toto. a ta ceska stranka je super. tam som sa inspirovala aj odstupenim a aj vypovedou, ale nasi tvrdia, ze oni vypoved nepotrebuju.....hmm, komu teraz verit?!
0 0
ckicimac ckicimac

ckicimac je offline (nepripojený) ckicimac

a este chcem dodat, ze si treba dobre pozriet, ak sa odvolavate na ustanovenia VOP, nakolko su zvlast VOP pre elektrinu a zvlast pre plyn a samozrejme odvolavky nie su uplne rovnake.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Keď napíšete o papier, či dva naviac, tak Vám nikto za to hlavu neutrhne. Ak však napíšete menej papierov, než by ste mali, tak ste natvrdo, na päť rokov, v zmluvnom vzťahu s EC.

Radšej poslať viacej, než menej.

http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=6
Naposledy upravil gogol99 : 19.09.11 at 13:10
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Mna sa snazili tiez nahovorit na podpisanie zmluvy a to tak, ze najprv chceli vidiet moje faktury !!! ( vraj ze ci je to pre mna vyhodne)... Jasne ze ich neuvideli, co je koho do toho na ulici pozerat do mojich uctov.....a vyhodne to malo byt len pre nich podla toho co tu citam, kto viac plati, viac ho zoderu... nenazranci podvodni
Lutujem tych (nielen) starsich (ale hlavne) dovercivych ludi, ktori takymto naletia.
Ale najlepsie je to, ze je to ich ZAMESTNANIE, byt podvodnikom !!!! A nejako je toto zamestnanie velmi oblubene vo vsetkych sferach.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Zmeniť dodávateľa sa oplatí, ale bez viazanosti a každý rok v januári si vybrať toho, kto je najlacnejší a hotovo. Samozrejme, že bez skrytých poplatkov.
Bez viazanosti a na päť rokov, ako má Energetické centrum už vôbec nie.
0 0
galeo galeo

galeo je offline (nepripojený) galeo

Dobrý deň.
Ak chcem písomne zrušiť zmluvu s Energetickým centrom, tak na ktorú adresu vlastne poslať výpoveď? Na Papraďovú alebo Sartorisovú ulicu ? Ďakujem.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Asi by bolo najlepšie im zatelefonovať na call centrum a tam sa spýtať.
0 0
brencka brencka

brencka je offline (nepripojený) brencka

Na call centre nikto neberie..už som tam volala 5-krát :-/

A že "priateľský zákaznícky servis - na našu zákaznícku linku sa naozaj dovoláte...."

HA-HA-HA
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Iba sa potvrdzuje to, čo hovorím už dávno. Ruky preč od dodávateľa, ktorý niečo tají.
Energetické centrum tají na webe formuláre zmlúv. Rovnako na webe nikto nič nezistí, ak si chcete nájsť informáciu o tom, za akých podmienok chodia ich externisti húfne podpisovať zmluvy.
0 0
ckicimac ckicimac

ckicimac je offline (nepripojený) ckicimac

ja som pre istotu poslala odstupenie na obe adresy a samozrejme doporucene. aj som im po nejakom tyzdni volala na to ich slavne call centrum, tiez bol problem dovolat sa, ale podarilo. zial info k odstupeniu som nedostala, papier od nich mam cakat do mesiaca. na zakaznickom to neriesia, na to je storno oddelenie a tam sa neda volat, lebo oni neprichadzaju do styku so zakaznikom. takze asi tak......
0 0
Micka2 Micka2

Micka2 je offline (nepripojený) Micka2

Prosím Vás poraďte mi. 05.09.2011 som za otca pod nátlakom agenta z Energetického centra podpísala zmluvu o dodávkach na elektrinu a plyn. Jasné, že tvrdila, že prišla obnoviť staré zmluvy s elektrárňami atď. No prešvihli sme 7 dňovú lehotu na odstúpenie a až po 14 dňoch sme zaslali odstúpenie od zmluvy s notársky overeným otcovým podpisom, že on zmluvu nepodpísal a s popisom zavádzania a nekorektných informácií. Čakáme na odpoveď. Ako nám môžu odpovedať? Treba im ešte niečo zaslať ohľadom zrušenia splnomocnenie alebo také niečo sa tu v predch. príspevkoch spomínalo. Som už z toho na nervy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať