Zavrieť

Porady

Nove opatrenia vlady

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Myslim si, ze malokto z nas vie posudit, ci mal pravdu Fico alebo ju ma Miklos. A preto by som posudky a odsudky tejto alebo minulej vlady robila velmi opatrne. Pravda je, ze za minulej vlady sa nam, obycajnym ludom, dychalo lepsie. Posudzujem to zo svojho aspektu - dochodok mi valorizovali slusne, cenu plynu nezvysovali, mohla som si privyrobit. Ako bude dalej, neviem, ale akosi citim, ze lepsie nie.
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
Veď novinári sú platení za niečo iné, nie za kritiku terajšej vlády.
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
wagner Pozri príspevok
Nechcela som reagovať, ale myslím si, že niektorí stále veríte tomu Mečiarovi č.2. Iba oblbuje a tým si získava " chudobný slovenský národ" Aspoň veľký On to tak prezentuje. Nečudujte sa, že nič nemali pripravené, však nevedeli ani aká diera je v rozpočte. Ten "začiatok" furt tvrdil, že rozpočet je nastavený dobre a skutočnosť je taká, že za chvíľu dobehneme Grécko. Vláda musí hľadať prijateľnú cestu, preto ide cestou zvyšovania DPH. Alebo by sa Vám viac páčilo zvyšovanie odvodového zaťaženia? Prosím Vás, zamyslite sa nad možnosťami, aké má vláda a otvorte si trochu oči. Čo sa týka súbehu dôchodkov a zamestnania, taký sociálny štát nie je na svete, aby dovoli pracovať dôchodcom na plný úväzok. Na západ od nás môže dôchodca zarobiť iba určitú sumu ročne, tu sedia dôchodci na tých istých miestach až do smrti. Tiež by som sa nečudovala, keby zakázali pracovať ID nad 70%. Lebo keď je niekto plný invalid, a zostane robiť to isté, za takých istých podmienok ako predtým, nehnevajte sa ale si myslím, že potom nie je chorý. Už vidím ten nesúhlas, ale nedalo mi, jednoducho asi myslím inak a vidím to inak - pravicovo. Je to tým, že mne nikto nikdy v živote nič zadarmo nedal, všetko som si musela vydrieť. Keď prejdete takým tvrdým životom, tiež budete inak zmýšlať.
To snáď nie. Vari neveríš tým správam a táraninám novej vlády, ktorá len kritizuje a hľadá cestu ako zobrať tým najbiednejším. Veď toto robili á rokov a teraz sú prekvapení, že sú pri moci. Reči, reči, reči a oblbovačky. Vraj tých s nízkymi príjmami sa zvýšenie nebude týkať a čo, vari si budú labu lízať?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

wagner Pozri príspevok
Nechcela som reagovať, ale myslím si, že niektorí stále veríte tomu Mečiarovi č.2. Iba oblbuje a tým si získava " chudobný slovenský národ" Aspoň veľký On to tak prezentuje. Nečudujte sa, že nič nemali pripravené, však nevedeli ani aká diera je v rozpočte. Ten "začiatok" furt tvrdil, že rozpočet je nastavený dobre a skutočnosť je taká, že za chvíľu dobehneme Grécko. Vláda musí hľadať prijateľnú cestu, preto ide cestou zvyšovania DPH. Alebo by sa Vám viac páčilo zvyšovanie odvodového zaťaženia? Prosím Vás, zamyslite sa nad možnosťami, aké má vláda a otvorte si trochu oči. Čo sa týka súbehu dôchodkov a zamestnania, taký sociálny štát nie je na svete, aby dovoli pracovať dôchodcom na plný úväzok. Na západ od nás môže dôchodca zarobiť iba určitú sumu ročne, tu sedia dôchodci na tých istých miestach až do smrti. Tiež by som sa nečudovala, keby zakázali pracovať ID nad 70%. Lebo keď je niekto plný invalid, a zostane robiť to isté, za takých istých podmienok ako predtým, nehnevajte sa ale si myslím, že potom nie je chorý. Už vidím ten nesúhlas, ale nedalo mi, jednoducho asi myslím inak a vidím to inak - pravicovo. Je to tým, že mne nikto nikdy v živote nič zadarmo nedal, všetko som si musela vydrieť. Keď prejdete takým tvrdým životom, tiež budete inak zmýšlať.
wagner, reagovala si na môj príspevok - prepáč, budem na tvoj. Mne tiež nikto nič v živote nedal zadarmo, nikdy som stranu Smer nevolila, ani som nepracovala vo verejnej funkcii ...
Čakala som, že vláda predstúpi pred verejnosť s konkrétnymi opatreniami, zatial sú to len kusé informácie. Zrejme im takéto "oblbovanie" národa vyhovuje.
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
Ešte mi nedá doplniť: Mečiar sa snažil dôchodky postupne vyrovnávať( pevná suma +% - podobne boli určované dôchodky aj v Nemecku. Fico dôchodky zvyšoval, hoci nie je jedno, koľko kto dostal - iná suma bola pri 250 Eur a iná pri 750 Eur. Ale ktoré vlády vymysleli nehorázne dôchodky. Právnici, sudcovia, vojaci, SNB a iní, ktorí držali pri moci komančovtým boli stanovené dôchodky 40.000,- Sk a tí, ktorí išli do dôchodku pred rokom 1994, tým stačili tisícky, často pod 5 tisíc. Nie je dôležitý každý post? Kto má dobrý ríjem, ten nech si prisporíé, nemusí všetko míňať, ale ten s nízkym príjmom, väčšinou vykorisťovaný - teraz, ako aj za socíku, ten nemá nárok na slušný život v starobe? Určite, že by bolo dosť aj na dôchodky starobné, keby sa nekonala takáto krivda. A najväčšie rozdiely, tie vysoké dôchodky, to je výsledok tých istých "MúDRYCH" ktorí sa 4 roky nedokázali stotožniť s tým, že už nevládnu a teraz len hľadajú príležitosť, ako občanom vykrútiť krk. Aj tak všetko nakoniec s rôznymi výhovorkami si presadia a my sa pôjdeme pásť. Tie reči, že je s financiami až tak veľmi zle, to je len zveličovanie súčasnej situácie, ktorá nevznikla u nás, ale v USA. Všetky štáty sú na tom nie najlepšie, ale ako by sa mohla vláda chvastať, keby nepoužívala obdobu "Čiernych kníh, ako za prvej Dzurindovej vlády. Veď takmer 8 rokov chudáci len naprávali chyby minulej vlády a znižovali úroveň odkázaných občanov. Pravica vidí len seba, svoj prospech a nehľadí na to,aby zvyšovala všeobecnú úroveň väčšiny občanov.
4 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

a prave pre toto mne osobne taketo temy na porade vobec nechybaju, za posledne tyzdne som nenasla ziadnu politicku temu ktora by sa nezvrhla na osocovanie sa ludmi ktori si v inych temach rozumeju, poradia...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mlisa Pozri príspevok
a prave pre toto mne osobne taketo temy na porade vobec nechybaju, za posledne tyzdne som nenasla ziadnu politicku temu ktora by sa nezvrhla na osocovanie sa ludmi ktori si v inych temach rozumeju, poradia...
Myslím, že takéto témy na PORADE majú význam - nový pán minister sem predsa občas zablúdi. A možno aj vďaka búrlivej debate na tomto fore sa do balíčka opatrení novej vlády nedostal "upravený" koeficient pre výpočet vymeriavacieho základu živnostníkov.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Neviete ako sa to chysta? Dochodca si bude moct na dohodu privyrobit do urcitej sumy? Ide mi napr. mam kamarata, kt. ma trafiku, zamestnava dochodkynu, lebo zial pracovnika na TPP si nemoze dovolit. Alebo dochodcom konci uplne moznost pracovat. Ja si zase myslim, ze pokial dochodca po dosiahnuti dochodkoveho veku je schopný pracovat, nemalo by sa im to zakazat. Ma predsa odrobene roky a na dochodok ma zo zakona narok. Iny nazor mam na predcasne dochodky, pochopim ak niekto isiel do predcasneho dochodku pretoze uz nemal sancu si zohnat pracu, alebo sa bol na tom zdravotne tak, ze pracovat nemohol. Ale kolko bolo takych co mali super pozicie, dobre zaplatene a popri tom boli niekolko rokov na predcasnom dochodku. Samozrejme vyuzili to, ked sa to dalo, ale to je jedna z mala veci, co si myslim, ze robi teraz vlada dobre, ked to rusi. To je moj nazor.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

durisovad Pozri príspevok
Myslim si, ze malokto z nas vie posudit, ci mal pravdu Fico alebo ju ma Miklos. A preto by som posudky a odsudky tejto alebo minulej vlady robila velmi opatrne. Pravda je, ze za minulej vlady sa nam, obycajnym ludom, dychalo lepsie. Posudzujem to zo svojho aspektu - dochodok mi valorizovali slusne, cenu plynu nezvysovali, mohla som si privyrobit. Ako bude dalej, neviem, ale akosi citim, ze lepsie nie.
Dôchodok Ti valorizovali slušne za Fica, ale to ti ho valorizovali podľa zákona, ktorý myslím presadil "sociálny netvor" Kaník ešte ako minister práce a sociálnych vecí.Ale to si niektorí do súvisu nedávajú.
Naposledy upravil Jano24 : 09.09.10 at 06:52
1 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

nika.sum Pozri príspevok
Neviete ako sa to chysta? Dochodca si bude moct na dohodu privyrobit do urcitej sumy? Ide mi napr. mam kamarata, kt. ma trafiku, zamestnava dochodkynu, lebo zial pracovnika na TPP si nemoze dovolit. Alebo dochodcom konci uplne moznost pracovat. Ja si zase myslim, ze pokial dochodca po dosiahnuti dochodkoveho veku je schopný pracovat, nemalo by sa im to zakazat. Ma predsa odrobene roky a na dochodok ma zo zakona narok. Iny nazor mam na predcasne dochodky, pochopim ak niekto isiel do predcasneho dochodku pretoze uz nemal sancu si zohnat pracu, alebo sa bol na tom zdravotne tak, ze pracovat nemohol. Ale kolko bolo takych co mali super pozicie, dobre zaplatene a popri tom boli niekolko rokov na predcasnom dochodku. Samozrejme vyuzili to, ked sa to dalo, ale to je jedna z mala veci, co si myslim, ze robi teraz vlada dobre, ked to rusi. To je moj nazor.
tyka sa to iba dochodcov vo verejnej sprave.. nie pokial pracuje u sukromnika tam sa nic nemeni
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Neviete ako sa to chysta? Dochodca si bude moct na dohodu privyrobit do urcitej sumy? Ide mi napr. mam kamarata, kt. ma trafiku, zamestnava dochodkynu, lebo zial pracovnika na TPP si nemoze dovolit. Alebo dochodcom konci uplne moznost pracovat. Ja si zase myslim, ze pokial dochodca po dosiahnuti dochodkoveho veku je schopný pracovat, nemalo by sa im to zakazat. Ma predsa odrobene roky a na dochodok ma zo zakona narok. Iny nazor mam na predcasne dochodky, pochopim ak niekto isiel do predcasneho dochodku pretoze uz nemal sancu si zohnat pracu, alebo sa bol na tom zdravotne tak, ze pracovat nemohol. Ale kolko bolo takych co mali super pozicie, dobre zaplatene a popri tom boli niekolko rokov na predcasnom dochodku. Samozrejme vyuzili to, ked sa to dalo, ale to je jedna z mala veci, co si myslim, ze robi teraz vlada dobre, ked to rusi. To je moj nazor.
Ja sa skúsim pridať , ako ja zatiaľ tomu rozumiem .Možno sa veľmi mýlim.Zmeny a zrušenie súbehu práce s dôchodkom dôchodcov som zatiaľ pochopila , že sa týkajú len tých v štátnej správe .Možno mi to niekto vysvetlí .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Počúvajte, sa mi to nechce hladať-ako je to nakoniec- budú sa dať povinné odvody do nákladov nakoniec? Lebo čosi ujo Mihál začal s tým vymýšľať...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
Ja sa skúsim pridať , ako ja zatiaľ tomu rozumiem .Možno sa veľmi mýlim.Zmeny a zrušenie súbehu práce s dôchodkom dôchodcov som zatiaľ pochopila , že sa týkajú len tých v štátnej správe .Možno mi to niekto vysvetlí .
Predčasný dôchodok a zamestnanie by mal zaniknúť aj v podnikatelskej sfére.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nika.sum Pozri príspevok
Neviete ako sa to chysta? Dochodca si bude moct na dohodu privyrobit do urcitej sumy? Ide mi napr. mam kamarata, kt. ma trafiku, zamestnava dochodkynu, lebo zial pracovnika na TPP si nemoze dovolit. Alebo dochodcom konci uplne moznost pracovat. Ja si zase myslim, ze pokial dochodca po dosiahnuti dochodkoveho veku je schopný pracovat, nemalo by sa im to zakazat. Ma predsa odrobene roky a na dochodok ma zo zakona narok. Iny nazor mam na predcasne dochodky, pochopim ak niekto isiel do predcasneho dochodku pretoze uz nemal sancu si zohnat pracu, alebo sa bol na tom zdravotne tak, ze pracovat nemohol. Ale kolko bolo takych co mali super pozicie, dobre zaplatene a popri tom boli niekolko rokov na predcasnom dochodku. Samozrejme vyuzili to, ked sa to dalo, ale to je jedna z mala veci, co si myslim, ze robi teraz vlada dobre, ked to rusi. To je moj nazor.
Práce na dohodu sa obmedzenia netýkajú.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

tetrisss Pozri príspevok
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.
www.slubovali.sk
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Počúvajte, sa mi to nechce hladať-ako je to nakoniec- budú sa dať povinné odvody do nákladov nakoniec? Lebo čosi ujo Mihál začal s tým vymýšľať...
Stanko, na túto odpoveď som čakala aj ja na tlačovke - nedozvedela som sa. Aj novinári mlčia - žiadne informácie. Prečo ????

K rovnakej sadzbe paušálnych výdavkov sa p. premierka vyjadrila, že aj pri nich musia živnostníci viesť účtovníctvo !!! A na konci roka sa rozhodnu, čo je pre nich výhodnejšie.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Zita5 Pozri príspevok
Ja sa skúsim pridať , ako ja zatiaľ tomu rozumiem .Možno sa veľmi mýlim.Zmeny a zrušenie súbehu práce s dôchodkom dôchodcov som zatiaľ pochopila , že sa týkajú len tých v štátnej správe .Možno mi to niekto vysvetlí .
Problémom bude zrejme nie štátna správa ale verejná správa.To sú všelijaké VUCky, MUC ky, FUCky, samospráva miest a obcí potom školstvo , možno lekári v štátnych nemocniciach.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Stanko, na túto odpoveď som čakala aj ja na tlačovke - nedozvedela som sa. Aj novinári mlčia - žiadne informácie. Prečo ????

K rovnakej sadzbe paušálnych výdavkov sa p. premierka vyjadrila, že aj pri nich musia živnostníci viesť účtovníctvo !!! A na konci roka sa rozhodnu, čo je pre nich výhodnejšie.
Veronika, ja som na to velmi zvedavý, ale výsledok asi viem..., asi teraz v decembri zaplatím odvody na 2 roky dopredu...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano24 Pozri príspevok
Problémom bude zrejme nie štátna správa ale verejná správa.To sú všelijaké VUCky, MUC ky, FUCky, samospráva miest a obcí potom školstvo , možno lekári v štátnych nemocniciach.
Aký problém ? P. premierka na túto otázku odpovedala, že UP evidujú dostatočné množstvo vysokoškolákov v školstve aj zdravotníctve, ktorí nahradia starobných a výsluhových dôchodcov.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
veronikasad Pozri príspevok
...Čakala som, že vláda predstúpi pred verejnosť s konkrétnymi opatreniami, zatial sú to len kusé informácie. Zrejme im takéto "oblbovanie" národa vyhovuje.
Keby len to !

Plné ústa o odstraňovaní rozdielov a výnimiek... A teraz zákaz súbehu dôchodkov a pracovného pomeru. A hľa - je nedostatok učiteľov, tak učitelia budú môcť pracovať popri dôchodku na dohody... Čo nás potom, že z dohôd nebudú odvody, že štátna kasa, poisťovne prídu o peknú časť príjmov.... A po učiteľoch sa zistí, že je nedostatok sudcov, lekárov, štátnych úradníkov, ....

Začína mi to pripomínať zlý vtip.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať