Zavrieť

Porady

Nove opatrenia vlady

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Veronika, ja som na to velmi zvedavý, ale výsledok asi viem..., asi teraz v decembri zaplatím odvody na 2 roky dopredu...
Myslíš, že tým tento problém vyriešiš ? Od 1.1.2011 by malo byť ročné zúčtovanie odvodov - vrátia sa ti ako poistné zaplatené bez právneho dôvodu ...
2 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
len v krátkosti, čo sa týka daňové zákona

1. od januára 2011 už nebude sa dať odpísať všetky príjmy manželky/a/, napr. nemocenské, materské, ale iba aktivné príjmy, no brávo
2. nebude sa dať odpísať na doplnkové, životné poistky nezdaň čiastka no sláva
3. živnostníci nebudú môcť si odpísať paušal 40% ale len 30%.

je toto vše na portále právnych predpisov

má to platiť od 1.1.2011.
takže ešte za rok 2010 sa dá vše odpočítať
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Barbara Pozri príspevok
len v krátkosti, čo sa týka daňové zákona

1. od januára 2011 už nebude sa dať odpísať všetky príjmy manželky/a/, napr. nemocenské, materské, ale iba aktivné príjmy, no brávo
2. nebude sa dať odpísať na doplnkové, životné poistky nezdaň čiastka no sláva
3. živnostníci nebudú môcť si odpísať paušal 40% ale len 30%.

je toto vše na portále právnych predpisov

má to platiť od 1.1.2011.
takže ešte za rok 2010 sa dá vše odpočítať
Barbara- na tej paušalnej dani ustúpili- bude 40%
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Barbara, ten 1. bod nechápem. Veď keby to bolo tak ako píšeš, vznikne nárok na vyššiu odpočitatelnú položku na manželku.

A k bodu 3 - navrhnuté sú jednotné paušálne výdavky vo výške 40 %.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Počúvajte, sa mi to nechce hladať-ako je to nakoniec- budú sa dať povinné odvody do nákladov nakoniec? Lebo čosi ujo Mihál začal s tým vymýšľať...
To je dobra hovadina ak nie, ja som si doteraz myslela, ked som o tom pocula, len ze som to zle pochopila. To naozaj uvazuju ze si nebudem moct dat do nakladov povinne odvody? Ved aj zamestnanec ich ma zrazene z danoveho zakladu alebo aj to zrusia? To je sposob ako zvysia dane? nenapadne.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Myslíš, že tým tento problém vyriešiš ? Od 1.1.2011 by malo byť ročné zúčtovanie odvodov - vrátia sa ti ako poistné zaplatené bez právneho dôvodu ...
No to hádam nemyslíš vážne?-ja to potrebujem...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nika.sum Pozri príspevok
To je dobra hovadina ak nie, ja som si doteraz myslela, ked som o tom pocula, len ze som to zle pochopila. To naozaj uvazuju ze si nebudem moct dat do nakladov povinne odvody? Ved aj zamestnanec ich ma zrazene z danoveho zakladu alebo aj to zrusia? To je sposob ako zvysia dane? nenapadne.
možno,že sme obaja zle pochopili, ale neviem veru..., asi sme dobre pochopili...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nika.sum Pozri príspevok
To je dobra hovadina ak nie, ja som si doteraz myslela, ked som o tom pocula, len ze som to zle pochopila. To naozaj uvazuju ze si nebudem moct dat do nakladov povinne odvody? Ved aj zamestnanec ich ma zrazene z danoveho zakladu alebo aj to zrusia? To je sposob ako zvysia dane? nenapadne.
No zrejme to bude fungovať tak ako preddavky na ZP pri ročnom zúčtovaní ZP - zvyšujú VZ.
Všetky odvody budú zvyšovať základ dane.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
No zrejme to bude fungovať tak ako preddavky na ZP pri ročnom zúčtovaní ZP - zvyšujú VZ.
Všetky odvody budú zvyšovať základ dane.
im už hrabe fakt asi...,tam nech znárodnia SPP a tým nech poberú čo nakradli a nie na obyčajných luďoch sa ukájať- Sulíkovi je jedno ako to bude, on sa nabalil na Fax copy-do šlaka aj z celou SaS
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...v 40tich opatreniach vlády na stránke vlády sa zatial nespomína zákaz súbehu dôchodkov a práce, bola to len dohoda na koaličnej rade, počkajme na konečnú podobu, lebo zatial k tomu nie je nič, čo by sa dalo rozoberať.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

veronikasad Pozri príspevok
No zrejme to bude fungovať tak ako preddavky na ZP pri ročnom zúčtovaní ZP - zvyšujú VZ.
Všetky odvody budú zvyšovať základ dane.
No ale to je dost vysoka suma aj pri minimalnych platbach a nie to este ked niekto plati maximum. Toto je uz zderstvo, naozaj nas chcu polozit na lopatky. Co tym dosiahnu, zase zacnu podnikatelia hladat ine, nie velmi zakonne uniky, lebo kde nic nie je, ani krv netece.
Ja stale cakam na info, kedy konecne siahnu na tie svoje platy, prispevky a co ja viem co este maju, len na nasich poslancoch by sa dali usetrit pekne miliony.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.
Ešte by som sa opýtal ....

Ktorá vláda nemala , nemá ....a ani nebude mať nejaké NOVÉ opatrenia ...???

Veď to sa deje aj inde vo svete ...každá NOVÁ vláda má tie svoje NOVÉ opatrenia ...
Ešte aj tá , ktorá funguje aj nasledujúce vládnuce volebné obdobie ...

Kozmetické úpravy potrebujú poniektoré slovenské celev.riti a nie vláda ..

A ako som a už aj vyjadril ...bude aj horšie ...

Snívam občas , veď kto by už aj nie ...???
Sny sa mi splnili ...aj nad plán som dosiahol ...
Ale slovenský SEN o Švajčiarsku ....???
He , tak ten ani v tom najhlbšom spánku ...to by iná dimenzia musela byť ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bobino38 Pozri príspevok
...v 40tich opatreniach vlády na stránke vlády sa zatial nespomína zákaz súbehu dôchodkov a práce, bola to len dohoda na koaličnej rade, počkajme na konečnú podobu, lebo zatial k tomu nie je nič, čo by sa dalo rozoberať.
Prilož prosím link na zoznam tých opatrení vlády - neviem ich nájsť ...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nejdem sa ani rozčuľovať..
..ale nas-al ma včera haj-lík, čo si sem prišiel z Talianska naryžovať a vraj pomôcť našej ekonomike,otvoril si tu firmu a keď zistil, že slovač mu zadarmo robiť nebude, tak jednoducho povie, že zbalí švestky a pôjde niekde inde..kde bude ešte lacnejšia pracovná sila a ľud bude rád, že aspoň trošku zarobí...
..a aj toto naša vláda dovolí...
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ďakujem za link.

To sú ale krátkodobé opatrenia - do konca roka 2010 (limity platieb za lieky pre ZŤP a dôchodcov mali platiť už v auguste, zatial sa nič nedeje).

Opatrenia, ktoré predstavila premierka, patria k tým dlhodobejším, účinným od 1.1.2011
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

ved som písal, že to bola len dohoda na koaličnej rade, zatial na vláde sa to neprerokovávalo....
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

http://www.nrsr.sk/default.aspx?sid=...ktualne_dianie

.. a tu .. diane v parlamente
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No neviem neviem, mna tu asi pred tyzdnom Richard zrusil s politickou (v podstate s podobnou) temou, vraj tu uz odteraz politicke temy nebude tolerovat. Alebo ze by sa to tykalo iba tem, kde je vyslovne spominana SAS?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať