Zavrieť

Porady

Nove opatrenia vlady

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. ešte by ma zaujímalo ... či sa niečo bude robiť s týmto http://www.socpoist.sk/77/487s .. zatiaľ som nič nepočula o nejakých opatreniach v tomto smere

a ešte pikoška ... neviem či je to .. v súvislosti so zmenou ŽM
Vieme - o akú zmenu išlo a teda sa menia napr aj kompenzácie naviazané na ŽM - konkrétne príspevok na prevádzku MV sa zvyšuje o 0,03€ (tri centy) !!!!!
Každé rozhodnutie UPSVaR posiela doporučene do vlastných rúk - s doručenkou. Neviem, koľko takéto doručenie stojí ... ale predpokladám, že je to určite viac, ako ročné zvýšenie tejto dávky. A ak má niekto dve kompenzácie .. posielajú to na dva-krát
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misomiso Pozri príspevok
No neviem neviem, mna tu asi pred tyzdnom Richard zrusil s politickou (v podstate s podobnou) temou, vraj tu uz odteraz politicke temy nebude tolerovat. Alebo ze by sa to tykalo iba tem, kde je vyslovne spominana SAS?
Mišo, pokial v tejto téme budeme rozoberať dopady balíčka opatrení na podnikanie - bez osobných útokov na členov vlády a poraďákov medzi sebou, nevidím dôvod na uzatvorenie tejto témy.

Veď porada je o podnikaní ... Alebo už nie ?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Presne tak. Analýza zmien legislatívy nie je analýza toho či niekto mohol či nemohol byť na dovolenke podľa ľudu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nuz nezda sa mi, ze by vsetky prispevky v tejto teme boli neutociace a slusne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak sa to bude uberať nesprávnym smerom, admin má právo upozorniť poraďáka, príp. tieto príspevky zmazať, alebo celú tému uzavrieť.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Myslím si osobne, že tu na porade je skôr 80% tých čo ak sa zúčastnili volieb, tak volili zmenu a volili jednu zo štyroch týchto koaličných strán.Tak ak bola kritika tak skôr na opatrenia ktoré mienila prijímať táto vláda . Toto nie je stránka trebars Jednoty dôchodcov, na ktorej by bol Fico oslavovaný ako veľký vodca, kde sa dôchodcovia tešia z 13 stého dôchodku a štát nemá ani na 12 stý...po tom bačovaní soc .demokratov.
Naposledy upravil Jano24 : 09.09.10 at 10:06
1 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

veronikasad Pozri príspevok
Predčasný dôchodok a zamestnanie by mal zaniknúť aj v podnikatelskej sfére.
A to už prečo?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

dušinka Pozri príspevok
A to už prečo?
.. lebo je taký návrh (deficit v SP) ...... ale môžeš sa pokúsiť pripomienkovať, prípadne spracovať "svojho" poslanca na podanie iného návrhu......
0 0
tomasjuve tomasjuve

tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

ja som najma zvedavy ako nakolko medializacia zmluv dokaze stransparentnit verejne obstaravanie.( hoci viem ze tazko sa dovidim objektivnych statistickych udajov) za posledne roky sa spreneverovanie verejnych zdrojou formou obstaravani dostalo do nebyvalych rozmerov. ocif ej erp anm tokok. myslim ze pozitivne mozu byt zmeny v skolstve. samozrejme su to zatial len zamery a pokial nie su v podobe legislativnych dokumentov dasa len hypotetizovat a ich konkretnej podobe a ucinku. som rad ze ako pracujuci na dohodu si nebudem musiet platit odvody.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Katy a R Pozri príspevok
.. lebo je taký návrh (deficit v SP) ...... ale môžeš sa pokúsiť pripomienkovať, prípadne spracovať "svojho" poslanca na podanie iného návrhu......
Ja si myslím, že nosná myšlienka zaviesť predčasný dôchodok bola /to bolo zrejme za ministra Kaníka/ tá, aby niekto kto ma trebars 57 rokov a celý život niekde pracoval, tak aby išiel do predčasného dôchodku, lebo si už prácu ťažko v takom veku nájde a pre takého človeka by bolo dosť ponižujúce, nedôstojne, deprimujúce, hlásiť sa každý mesiac na úrade práce, keď predtým celý život pracoval.
Naposledy upravil Jano24 : 09.09.10 at 10:49
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

truch Pozri príspevok
Okrem DPH siahli aj na 3.pilier a to sa dotýka viacerých sporiteľov. Do II. pilieru som nemohla ísť, neoplatilo sa mi to vzhľadom na vek. Načo si teraz budem platiť životnú poistku? Keď ju zruším,budem musieť vrátiť daňovú úľavu za minulé roky?
Ja už neviem čo mám ešte čakať, do penzie pôjdem o 6 rokov neskôr ,II.pilier je pre mňa pasé, tretí mi zrušili a dôchodok sa mi bude rátať od roku "pána", kedy boli príjmy nízke a ešte sa mi budú krátiť mzdové body za roky čo som bola na materskej.
No a ak prejde odvodový bonus, ani nebudem dôchodkyňa.
.. ja sa ešte vrátim k tej prvej časti príspevku..
veď životnú poistku si si uzatvárala pre nejaké krytie rizika .. plus šetrenie na staré kolená, či nie .. prečo by si ju rušila
tá daňová úľava bol len bonus od štátu (odmena za to, že myslíš na svoje staré kolená) - a nie dôvod na uzatvorenie životnej poistky!
.. .. ale škoda, že už nebude
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Znova som si prečítal všetky príspevky a vidím, že poraďáci túžia po sociálnom štáte. Pritom nikomu nevadí, že bez peňazí (bez kapitálu) to nemá budúcnosť.
To si naozaj myslíte, že stačí uzákoniť jedno percento DPH naviac a budeme mať v rozpočte o cca 350.000.000 € viac? A ak parlament odhlasuje 10% DPH naviac (29% DPH, to je 19 plus 10%), budeme mať naviac 3,5 miliardy?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Katy a R Pozri príspevok
.. ja sa ešte vrátim k tej prvej časti príspevku..
veď životnú poistku si si uzatvárala pre nejaké krytie rizika .. plus šetrenie na staré kolená, či nie .. prečo by si ju rušila
tá daňová úľava bol len bonus od štátu (odmena za to, že myslíš na svoje staré kolená) - a nie dôvod na uzatvorenie životnej poistky!
.. .. ale škoda, že už nebude
Mala by to byť odmena za odloženú spotrebu.
To znamená, že niekto iný využije tvoju šetrnosť na to, aby vytvoril ďalšie zmysluplné hodnoty. (ale v tomto štáte, skutek utek)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Fany Pozri príspevok
No pokiaľ viem, odvody sa budú platiť aj z dohôd.
... nebudú (zatial)
2 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Mimochodom, všetko toto bude mať len jeden výsledok:
- pracovať sa bude v Bratislave, Žiline...Vidiek a východ-bieda.
- Firmy nebudú mať roboty, poprepúšťajú ešte aj tie zbytky zamestnancov, ktoré majú.
- Remeselníci budú rušiť živnosti a budú viac pracovať na čierno.
- Kupovať sa bude akurát tak chlieb-mlieko-maslo a ... ponožky od vietnamcov.
- Následne začnú upadať obchody - ďalšie prepúšťanie...
Myslíte, že je to prehnané? Veď uvidíme o pár mesiacov.
Zákony sa robia podľa Bratislavy: Ak je im 1% DPH ... nepatrná zmena, pre východniara je to utrhnutie aj toho posledného grošíka, ktorý mu už aj tak veľmi chýba.
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Fany Pozri príspevok
Mimochodom, všetko toto bude mať len jeden výsledok:
- pracovať sa bude v Bratislave, Žiline...Vidiek a východ-bieda.
- Firmy nebudú mať roboty, poprepúšťajú ešte aj tie zbytky zamestnancov, ktoré majú.
- Remeselníci budú rušiť živnosti a budú viac pracovať na čierno.
- Kupovať sa bude akurát tak chlieb-mlieko-maslo a ... ponožky od vietnamcov.
- Následne začnú upadať obchody - ďalšie prepúšťanie...
Myslíte, že je to prehnané? Veď uvidíme o pár mesiacov.
Zákony sa robia podľa Bratislavy: Ak je im 1% DPH ... nepatrná zmena, pre východniara je to utrhnutie aj toho posledného grošíka, ktorý mu už aj tak veľmi chýba.
Prehnané katastrofické scenáre...napíš o koľko mesiacov presne sa stretneme a porovnáme realitu s tvojimi viziami...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

topper1 Pozri príspevok
Prehnané katastrofické scenáre...napíš o koľko mesiacov presne sa stretneme a porovnáme realitu s tvojimi viziami...
Prečo si myslíš, že je to prehnané?
Veď to čo popisuje, je už dnešná realita.
Tu sa nejedná o budúci úpadok, presne za mesiac, či dva. To čo popisuje, sa deje aj v Bratislave.
Naposledy upravil jar88 : 09.09.10 at 11:19
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

jar88 Pozri príspevok
Prečo si myslíš, že je to prehnané?
Veď to čo popisuje, je už dnešná realita.
Tu sa nejedná o budúci úpadok, presne za mesiac, či dva. To čo popisuje, sa deje aj v Bratislave.
No veď práve ..individualne sa to deje aj dnes, tak ako sa dialo vždy a aj bude...tak to podľa mňa aj má byť..
V príspevku je uvedené, že to spôsobia tieto opatrenia a to je prehnané.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

topper1 Pozri príspevok
No veď práve ..individualne sa to deje aj dnes, tak ako sa dialo vždy a aj bude...tak to podľa mňa aj má byť..
V príspevku je uvedené, že to spôsobia tieto opatrenia a to je prehnané.
Trochu si ma zaskočil vyjadrením, "že tak to má aj byť".
Čo má takto byť?
Podľa teba je správne takto nehorázne zdaňovať ľudskú prácu?
Treba zaťažiť daňami a odvodmi tak, že ju nikto legálne nekúpi?
To máme pracovať ilegálne a riskovať, že sa dopracujeme k trestnej činnosti? Nemyslím tým zlodejinu, ale normálnu prácu (nelegálna = trestná). A trestná je preto, lebo nezaplatenie dane, je trestný čin.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Laco-monter Pozri príspevok
,že vraj Porada je oddychová, a že politika na poradu nepatrí....

Také odpovede som dostal ak som chcel zmanipulovať diskusiu na politické témy.

Klišé,klišé a zase klišé.

ĺudia majú strach sa vyjadrovať na politické temy !

O tom to je.
Laco, ľudia nemajú strach vyjadrovať sa na politické témy. Ak si si všimol, pred voľbami sa tu pľulo na Fica ako na najväčšieho zlodeja a zbedačovateľa národa a témy uzatvorené neboli, lebo kampaň vrcholila a hlas Porady bol dôležitý. Vraj, počkajte len Ficovci, ide nová úderka, tá Vám ukáže, čo je spravodlivosť. Oslavovali, štrgali, brnkali. Nevieš, prečo sú ticho a netlieskajú tu novým výdobytkom kapitalizmu pre krajší zajtrajšok á la cirkus Humberto? Netuším, netuším.......
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať