Zavrieť

Porady

Nove opatrenia vlady

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.
Usporiadat
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

veronikasad Pozri príspevok
Myslím, že takéto témy na PORADE majú význam - nový pán minister sem predsa občas zablúdi. A možno aj vďaka búrlivej debate na tomto fore sa do balíčka opatrení novej vlády nedostal "upravený" koeficient pre výpočet vymeriavacieho základu živnostníkov.
ak zablúdi - tak by mal ON založiť svoju tému, v ktorej sa pripomienky môžu pridávať... lebo že tu bol a pýtal návrh konštruktívneho riešenia - to bolo len v palciho téme...
možno osobitnú viditeľnú (ministrom založenú a výstižne nazvanú) tému by si všimlo viac veciznalých poraďákov s relevantným riešením, či teda konštruktívnym návrhom...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

durisovad Pozri príspevok
Myslim si, ze malokto z nas vie posudit, ci mal pravdu Fico alebo ju ma Miklos. A preto by som posudky a odsudky tejto alebo minulej vlady robila velmi opatrne. Pravda je, ze za minulej vlady sa nam, obycajnym ludom, dychalo lepsie. Posudzujem to zo svojho aspektu - dochodok mi valorizovali slusne, cenu plynu nezvysovali, mohla som si privyrobit. Ako bude dalej, neviem, ale akosi citim, ze lepsie nie.
Pozri si na aktualne.sk otázky a odpovede pre Mikloša. Inak ja Ficovi neverím ani ň, je to ::: - nekomentujem, dobrý názov mu nemôžem dať a špatne písať nebudem. Za Fica sme žili na úkor budúcnosti - grécka cesta. Iba neviem pochopiť ako ekonomovia nevedia posúdiť výsledky štátneho rozpočtu za predchádzajúce roky. Predsa štátny rozpočet je verejne dostupný, treba sa tomu poriadne povenovať a potom Ťa nemusím presviedčať o klamsvách minulej vlády a o živote na dlh. Prejedali sme peniaze, ktoré teraz chýbajú a preto sa musí šetriť. Cenu plynu predsa určuje trh, to iba Fico zabudol, že EÚ dala príkaz oddeliť predaj pre PO od predaja pre FO. A to nemôže byť stratové, aj Rusi dali informáciu o zvýšení ceny plynu(neviem či nie až o 50%, netreba z toho viniť vládu, ale sledovať trh).

Iši Pozri príspevok
To snáď nie. Vari neveríš tým správam a táraninám novej vlády, ktorá len kritizuje a hľadá cestu ako zobrať tým najbiednejším. Veď toto robili á rokov a teraz sú prekvapení, že sú pri moci. Reči, reči, reči a oblbovačky. Vraj tých s nízkymi príjmami sa zvýšenie nebude týkať a čo, vari si budú labu lízať?
Neviem o tom, že by brali najbiednejším. Práve tým, že sa zvýši DPH budú mať všetci rovnaké podmienky. Keby sa bolo siahlo na odvody, vtedy by boli najviac na to doplatili tí slabší. A vláda netára, myslím si, že je treba získavať informácie a rozmýšľať a nie iba nadávať.

veronikasad Pozri príspevok
wagner, reagovala si na môj príspevok - prepáč, budem na tvoj. Mne tiež nikto nič v živote nedal zadarmo, nikdy som stranu Smer nevolila, ani som nepracovala vo verejnej funkcii ...
Čakala som, že vláda predstúpi pred verejnosť s konkrétnymi opatreniami, zatial sú to len kusé informácie. Zrejme im takéto "oblbovanie" národa vyhovuje.
Veronika ja som netvrdila že si volila SMer, iba som sa pozastavila nad vyjadrením, že Fico povedal, že vláda nevie nič iné, iba zvýšiť DPH. Vláda predloží kompletný balík opatrení ale zatiaľ sa veľmi k tomu nevyjadrujú. Keby si počúvala aj stanoviská nezávislých ekonómov a iných ľudí, ktorí sa pohybujú v tejto branži, tak by si vedela, že zvýšenie DPH schvaľujú a dokonca sa čudujú, že ju nezvýšili na 21%. Je to všetko o informáciách, iba podotýkam, že ich nemám z prostredia žiadnej strany, ale všetky informácie mám z nezávislých zdrojov.

Jano24 Pozri príspevok
Dôchodok Ti valorizovali slušne za Fica, ale to ti ho valorizovali podľa zákona, ktorý myslím presadil "sociálny netvor" Kaník ešte ako minister práce a sociálnych vecí.Ale to si niektorí do súvisu nedávajú.
Apoň niektoho tu pamäť neklame

Stanislav 1975 Pozri príspevok
im už hrabe fakt asi...,tam nech znárodnia SPP a tým nech poberú čo nakradli a nie na obyčajných luďoch sa ukájať- Sulíkovi je jedno ako to bude, on sa nabalil na Fax copy-do šlaka aj z celou SaS
Stanko a čo Ti bráni v tom, aby si sa nenabalil vo vlastnej firme? Každý môže byť úspešný, len treba vedieť kde a ako
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Jano24 Pozri príspevok
Ja si myslím, že nosná myšlienka zaviesť predčasný dôchodok bola /to bolo zrejme za ministra Kaníka/ tá, aby niekto kto ma trebars 57 rokov a celý život niekde pracoval, tak aby išiel do predčasného dôchodku, lebo si už prácu ťažko v takom veku nájde a pre takého človeka by bolo dosť ponižujúce, nedôstojne, deprimujúce, hlásiť sa každý mesiac na úrade práce, keď predtým celý život pracoval.
A ešte doplním, že nebol obmedzený počtom rokov pred dôchodkom. Ale Ficova vláda to obmedzila na dva roky. Tak ktorá vláda bola lepšia - ktorá sa snažila viac pomôcť ľuďom? V tomto určite nie Ficova, ale dzurindova.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

socialne by nemalo znamenat 14Eur 1x rocne, ale zabezpecit ludom trvaly, dlhodoby prijem,
vybudovat konkurencie schopny stat, ktory sa sprava trhovo, vyspelo ekonomicky ludsky zaroven
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Pre tých, ktorí tak vehemente obhajujú klamstvá minulej vlády, nech si prečítajú hodnotenie:


13:23 | Dnes | Stanislava Luppová Bratislava - Slovensko sa vo svetovom rebríčku konkurencieschopnosti v tomto roku oproti vlaňajšku prepadlo až o trinásť priečok. Skončilo tak na 60. priečke spomedzi 139 krajín. Lepšie skončili všetky zvyšné krajiny V4. V rebríčku Slovensko kleslo už štvrtý rok po sebe.
Vyplýva to zo Správy o globálnej konkurencieschopnosti 2010 2011, ktorú zverejnilo Svetové ekonomické fórum. Okrem toho nás predbehol aj Vietnam a to už je čo povedať. Takto sme prosperovali

Zdroj aktualne.sk
3 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nemozem si pomoct, ale ked pocujem "grecku cestu", tak dostavam osypky. Greci pri slabej ekonomike mali taku zivotnu uroven o akej sa nam, teda aspon absolutnej vacsine, ani nesnivalo. Platy sme mali len 12x do roka, aj to biedne, do dochodku sme isli ovela pozdejsie atd. Aka teda grecka cesta? Ja trvam na tom, ze ludia nic neprejedali a ak sa niekde safarilo, tak nech sa to ukaze kde, ak sa da, nech sa vyvodi aj zodpovednost a h l a v n e nech sa tam zacne setrit.
To predcasne dochodky- tie su dielom tej istej garnitury, ktora teraz ich velkoryso chce zrusit a ja som za to, pretoze uz samou podstatou boli len pre bohatsich, ti chudaci ani nemohli ist na tento dochodok, lebo nesplnili podmienky. Mozno, ze povodne to bolo presne tak myslene, ako tu uz bolo povedane, ale v skutocnosti to fungovalo presne tak.
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

wagner Pozri príspevok
Pre tých, ktorí tak vehemente obhajujú klamstvá minulej vlády, nech si prečítajú hodnotenie:


13:23 | Dnes | Stanislava Luppová Bratislava - Slovensko sa vo svetovom rebríčku konkurencieschopnosti v tomto roku oproti vlaňajšku prepadlo až o trinásť priečok. Skončilo tak na 60. priečke spomedzi 139 krajín. Lepšie skončili všetky zvyšné krajiny V4. V rebríčku Slovensko kleslo už štvrtý rok po sebe.
Vyplýva to zo Správy o globálnej konkurencieschopnosti 2010 2011, ktorú zverejnilo Svetové ekonomické fórum. Okrem toho nás predbehol aj Vietnam a to už je čo povedať. Takto sme prosperovali

Zdroj aktualne.sk
Takto sme prosperovali a takto budeme prosperovat aj nadalej.

Je to o:
- administrativnej zatazi v podnikani
- preferovania gigantickych zahranicnych investorov na ukor mensich a domacich firiem.
- stale klesajucej urovni skolstva.
- stale velmi slabej podpore vedy a vyskumu.

Pokial viem, ani teraz sa ziadna zmena nechysta, snad z vynimou anglictiny na skolach (ktora sa aj tak myslim odklada) a vagneho verbalneho vyhlasnia o znizeni administrativneho zatazenia.

To uz komunisti boli na ich zjazdoch casto konkretnejsi v pomenovani rieseni, ktore chceli presadzovat. Neverim, ze k nejakej naprave za tejto vlady dojde.
2 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
wagner Pozri príspevok
Pre tých, ktorí tak vehemente obhajujú klamstvá minulej vlády, nech si prečítajú hodnotenie:


13:23 | Dnes | Stanislava Luppová Bratislava - Slovensko sa vo svetovom rebríčku konkurencieschopnosti v tomto roku oproti vlaňajšku prepadlo až o trinásť priečok. Skončilo tak na 60. priečke spomedzi 139 krajín. Lepšie skončili všetky zvyšné krajiny V4. V rebríčku Slovensko kleslo už štvrtý rok po sebe.
Vyplýva to zo Správy o globálnej konkurencieschopnosti 2010 2011, ktorú zverejnilo Svetové ekonomické fórum. Okrem toho nás predbehol aj Vietnam a to už je čo povedať. Takto sme prosperovali

Zdroj aktualne.sk
A čo si od tohoto hodnoverného zdroja očakávala? Lepšie správy o Slovensku už na sklade nemajú? Aký pán, taký krám.......
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

politika by nemala byt o pocitoch, sympatiach, ale o faktoch. predchadzajuca vlada nebola progresivna, netvorila, len cakala co bude, to je vzdy cesta spat.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Danila Pozri príspevok
A čo si od tohoto hodnoverného zdroja očakávala? Lepšie správy o Slovensku už na sklade nemajú? Aký pán, taký krám.......
Ake lepsie mas na mysli? Ze sa strielalo v Devinskej, alebo ze sa Matovic skoro pobil s Kalinakom?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misomiso Pozri príspevok
Ake lepsie mas na mysli? Ze sa strielalo v Devinskej, alebo ze sa Matovic skoro pobil s Kalinakom?
až na to,že Igor Matovič nesiaha Kaliňákovi ani po členky, je to šašo počmáraný a biť by sa nešiel určite-šak Kaliňák by ho zložil K.O.

Tak isto sa chová aj ten Galko-to je najvačší chumajko v politike od roku 1989,to už aj Lupták bol inteligentnejší...
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

jar88 Pozri príspevok
Trochu si ma zaskočil vyjadrením, "že tak to má aj byť".
Čo má takto byť?
Podľa teba je správne takto nehorázne zdaňovať ľudskú prácu?
Treba zaťažiť daňami a odvodmi tak, že ju nikto legálne nekúpi?
To máme pracovať ilegálne a riskovať, že sa dopracujeme k trestnej činnosti? Nemyslím tým zlodejinu, ale normálnu prácu (nelegálna = trestná). A trestná je preto, lebo nezaplatenie dane, je trestný čin.
prepáč ale o zdaňovaní ľudskej práce - zamestnancov nebolo ani reči..odvody zamestnancov sú vysoké, ale keď na to štat bude mať aj tie sa znížia.
A čo ma takto byť?
Ak si založim alebo kupim firmu, po ktorej produktoch nebude dopyt tak nebudeme mať robotu a budeme nutení aj prepúšťať...tak to ma byť,
Ak remeselník nebude schopný predávať svoje vyrobky, urobí nejaké zmeny alebo zruší živnosť....tak to má byť. Sú aj takí ktorí zrušia živnosť po prvom roku lebo nechcu platiť minimálne sociálne odvody, lebo sa im to neoplati - nezarobia na ne...tak nech ju zrušia ...tak to má byť.
Ak ľudia nemaju dosť vysoky príjem..kupuju len to na čo maju..štát nemôže zabezpečiť vysoké príjmy každému občanovi
Ak obchod nepredava..mal by upadnuť..lepšia je konkurencia alebo predava tovar o ktorý nie je zaujem...tak to má byť. Či nie?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

topper1 Pozri príspevok
prepáč ale o zdaňovaní ľudskej práce - zamestnancov nebolo ani reči..(máš pravdu, ale to je práve ten hlavný problém)odvody zamestnancov sú vysoké, ale keď na to štat bude mať aj tie sa znížia.(no a čakať, že raz na to bude mať, je naivita sama o sebe (to sa nikdy nestane - je to proti zdravému rozumu))
A čo ma takto byť?
Ak si založim alebo kupim firmu, po ktorej produktoch nebude dopyt tak nebudeme mať robotu a budeme nutení aj prepúšťať...tak to ma byť, (zamysli sa, prečo nebude dopyt. Hlavná konkurenčná výhoda dovážaných tovarov je cena. Tá cena je vždy nižšia o cenu práce, ktorá nieje zaťažená odvodmi)
Ak remeselník nebude schopný predávať svoje vyrobky, urobí nejaké zmeny alebo zruší živnosť....tak to má byť (ale žiť potrebuje ďalej a nato potrebuje ďalej zarábať peniaze (ale inak, ako na čierno, to asi nepôjde)). Sú aj takí ktorí zrušia živnosť po prvom roku lebo nechcu platiť minimálne sociálne odvody, lebo sa im to neoplati - nezarobia na ne...tak nech ju zrušia ...tak to má byť. (máš pravdu. a budeme dovážať a dovážať a dovážať)
Ak ľudia nemaju dosť vysoky príjem..kupuju len to na čo maju.. (a až nebudú mať príjem???)štát nemôže zabezpečiť vysoké príjmy každému občanovi
Ak obchod nepredava..mal by upadnuť..lepšia je konkurencia alebo predava tovar o ktorý nie je zaujem...tak to má byť. Či nie?
Myslím, že cena práce je ten hlavný problém.
Ďalší problém sú neskutočne deformované ceny všetkého, čo si dokážeme predstaviť. Ceny sú tak pomotané, že už ani banky nevedia, kde je sever.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Stanislav 1975 Pozri príspevok
až na to,že Igor Matovič nesiaha Kaliňákovi ani po členky, je to šašo počmáraný a biť by sa nešiel určite-šak Kaliňák by ho zložil K.O.

Tak isto sa chová aj ten Galko-to je najvačší chumajko v politike od roku 1989,to už aj Lupták bol inteligentnejší...
A ty si myslíš, že to je pre náš život dôležité?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
misomiso Pozri príspevok
Ake lepsie mas na mysli? Ze sa strielalo v Devinskej, alebo ze sa Matovic skoro pobil s Kalinakom?
No minimálne tie o väčších istotách. A minimálne pre živnostníkov. Teda mám na mysli vládu predchádzajúcu. A čo si čakal od Matoviča a jeho súkmeňovcov netuším. A streľba v Devínskej? Ponechám bez komentára....
Naposledy upravil Danila : 10.09.10 at 05:42
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

topper1 Pozri príspevok
prepáč ale o zdaňovaní ľudskej práce - zamestnancov nebolo ani reči..odvody zamestnancov sú vysoké, ale keď na to štat bude mať aj tie sa znížia.
A čo ma takto byť?
Ak si založim alebo kupim firmu, po ktorej produktoch nebude dopyt tak nebudeme mať robotu a budeme nutení aj prepúšťať...tak to ma byť,
Ak remeselník nebude schopný predávať svoje vyrobky, urobí nejaké zmeny alebo zruší živnosť....tak to má byť. Sú aj takí ktorí zrušia živnosť po prvom roku lebo nechcu platiť minimálne sociálne odvody, lebo sa im to neoplati - nezarobia na ne...tak nech ju zrušia ...tak to má byť.
Ak ľudia nemaju dosť vysoky príjem..kupuju len to na čo maju..štát nemôže zabezpečiť vysoké príjmy každému občanovi
Ak obchod nepredava..mal by upadnuť..lepšia je konkurencia alebo predava tovar o ktorý nie je zaujem...tak to má byť. Či nie?
Lenze v tomto pripade "upadne" ci skor uz "uparada" cele Slovensko. Prave o tom je spominana sprava z medii, ze sme v konkurencieschopnosti na 60. mieste a prepadli sme sa pod Vietnam, hoci ine krajiny V4 su okolo tridsiatky.

Dnes uz totiz velmi nejestvuje domaci trh. Iba za sociku mohal ako-tak fungovat ekonomika, ktora vyrazne zaostavala za svatom, pretoze bola izolovana. Dnes sme sa vsetci stretli na jednom svetovom trhu - spolu so Svedmi, Americanmi, Cinanmi a Vietnamcami.

Kedze nedokazeme vyvijat iPody ani Nokie (zamerne pisem vyvijat, nie vyrabat, pretoze dnes sa uz aj tieto vyrabaju v Cine - preto su take lacne), teda nedokazeme nasu pracu predat tak, ako Fini ci Americania. No nedokazeme ich bohuzial ani vyrabat. Nie ze by nasi ludia nevedeli obsluhovat nejaku vyrobnu linku, ktoru by nam tu Apple namontoval. Problem je v cene prace. Preco by mali vyrabat u nas, ked mozu v Cine alebo Vietname?

My sme sa bohuzial ocitli v strede medzi dvoma prosperujucimi modelmi. Medzi tym, ktory predava svoju pracu pre svoju technologicky vyspelost za ceny, ktory si sam diktuje a tym, ktory predava pracu, pretoze ju ma taku lacnu, ze mu tazko niekto konkuruje. My mame "nie najlacnejsiu" pracu pri "nie najlepsej efektivite a kvalite".

Zvysovat cenu prace (napriklad danovym a odvodovym zatazenim) pred tym, ako sa nam (ako BY sa nam - teoreticky) podarilo dobehnut vyspele krajiny v technologickej vyspelosti by bola samovrazda.
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
A ty si myslíš, že to je pre náš život dôležité?
A Ty si myslíš, že pre náš život nie je dôležité, akí hlupáci o ňom rozhodujú?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
A Ty si myslíš, že pre náš život nie je dôležité, akí hlupáci o ňom rozhodujú?
Danilka, ak o svojom živote nebudem rozhodovať JA, tak je už jedno, aký chumaj o ňom rozhodne.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misomiso Pozri príspevok
My sme sa bohuzial ocitli v strede medzi dvoma prosperujucimi modelmi. Medzi tym, ktory predava svoju pracu pre svoju technologicky vyspelost za ceny, ktory si sam diktuje a tym, ktory predava pracu, pretoze ju ma taku lacnu, ze mu tazko niekto konkuruje. My mame "nie najlacnejsiu" pracu pri "nie najlepsej efektivite a kvalite".
Klobúk dole misomiso.
Konečne ti to začína dochádzať.
Dnes je taký rozvoj v technológiách, že to riadene, nemôže stíhať ani SAV.
Jediné, čo zaostáva vo vývoji, je politika. Tá upadla do populizmu a prospechárstva.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
Klobúk dole misomiso.
Konečne ti to začína dochádzať.
Dnes je taký rozvoj v technológiách, že to riadene, nemôže stíhať ani SAV.
Jediné, čo zaostáva vo vývoji, je politika. Tá upadla do populizmu a prospechárstva.
Panebože jardo, toto nemyslíš vážne. Politika a politici zaostávajú vo vývoji. Niektorí však ani veľmi nemajú čo na sebe rozvíjať.....nezaostávajú však vo vývoji podnikatelia.....A ty presne vieš, o čom hovorím. Miso je podľa mňa ten seriózny podnikateľ, tak ťažšie sa vžije do nepravdivých štatistík. Keď nevyvinutý politik šliapne živnostníkovi na otlak, tak ten zvrieskne a ofúka sa cez materiálovú náročnosť a DPH, teda vnútorný trh na strane Dal výkonov potom tiež zvrieskne a počuť to až do európskych štatistík.....však vieš.
A starať sa o seba samozrejme musíme, len prečo máme živiť z nášho aj blbov v parlamente, to je otázka prevelice aktuálna. Lebo ich tam teraz sedí, ako keby parlamentnú roľu pohnojili všetci farmári....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať