Zavrieť

Porady

Dôchodcovia nebudú robiť ?

Za Dzurindu chceli zrušiť minimálnu mzdu.Aj teraz neni minimálna a aj normálna bohvie aká.Zoberme si,chlap si nájde robotu za min.mzdu a bude dochádzať 30 km,oplatí sa mu chodiť do roboty?Tak na to miesto nastúpi dôchodca z regionu,blízko roboty.Je rozdiel medzi dôchodcom sudcom alebo poslancom v parlamenta a podobne,a robotníkom.Právo na prácu má každý.A to že poberá dôchodok? No ak budú dôchodky ,a nie žobračenky,tak sa budú snažiť zamestnať,to nevidia tí vo vláde,nemajú v rodinách ľudí chudákov?A je rozdiel,dôchodok napríklad 10000 sk a robota 10000sk,alebo dôchodok 25000 sk a robota 25000sk.Tu je nepor a najväčšia krivda solidárnosti.Mám skúsenosť takú,robím ako dôchodca na stroji za 12000 sk,zaučovali sa traja mldí okolo 22 roční,vzdali to.Zamestnávateľ je asi rád,že tam makám ja.Pravičiari,to chce rozmýšľať,unás sa veľa zle narozhodovalo.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Danila Pozri príspevok
Už Tvoja inteligencia naznačuje, koho platíme z našich daní.....
No z tvojich dani to urcite nebude A o tej inteligencii by som na tvojom mieste pomlcal
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Danila Pozri príspevok
No tak teba si trošku podám, ak dovolíš. Máte nárok na výsluhový dôchodok po odpracovaní 15 rokov. A odstupné. Toľko som ja potrebovala na poriadne poznanie mojej odbornosti v praxi, lebo škola mi dala len také nepatrné houby, aby som mohla byť schopná riešiť aj zložité problémy a byť absolútne samostatnou vo svojej profesii. Mnohí z Vás však vtedy berú fidlátka v podobe výsluhových dôchodkov a odstupného a idú zarábať mimo rezort ešte na starobný dôchodok s poriadne nacpanou kešeňou. Myslíš, že baník, frézar, kamionista, lekár, učiteľ, sa narobí menej? Alebo má menšiu zodpovednosť? Tak ak už naši mocipáni sú k Vám takí veľkorysí, aspoň nestoňte. Ste veľkí chlapci a slzičky Vám nesvedčia.

Asi si nečítala čo som písal doteraz. Rád sa vzdám výsluhového dôchodku (300€)aj v prospech teba, len mi vráť moje zdravie. A ver že môj plat spolu s výsluhovým dôchodkom nie je vyšší ako ten tvoj. Zbav ma strachu z návratu rakoviny, zbav ma cukrovky a ja ti budem dávať môj výsluhový dôchdok.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
stanco007 Pozri príspevok
No z tvojich dani to urcite nebude A o tej inteligencii by som na tvojom mieste pomlcal
Niečo Ti napíšem k Tvojej inteligencii. Podľa tej Tvojej by sme všetci mali byť v silových rezortoch. Teda aj ja. Fajn. Ty by si bol vo " výkone ", ja by som zatiaľ podojila kravy ako Tvoja šéfka, lebo deti porebujú mlieko, vyšší náčelník by Ti pichol infúzku, ak by ťa zranil nedajboh nejaký zlodejíček, a minister by mohol zatiaľ nakopať uhlie, lebo aj kúriť je treba. Vidíš, zle som sa učila, a tak za Tebou véééééľmi zaostávam. Ja už som sa daní naplatila dosť, ja som za vodou.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ivantt Pozri príspevok
Asi si nečítala čo som písal doteraz. Rád sa vzdám výsluhového dôchodku (300€)aj v prospech teba, len mi vráť moje zdravie. A ver že môj plat spolu s výsluhovým dôchodkom nie je vyšší ako ten tvoj. Zbav ma strachu z návratu rakoviny, zbav ma cukrovky a ja ti budem dávať môj výsluhový dôchdok.
Keby si ma mal Ty zbaviť všetkých mojich zdravotných problémov, tak na Poradu nesadneš ešte veľmi dlho. Len my ženy nemáme čas na stonanie, tak ako Vy. Ale máme Vás radi, takých, akí ste, čo už s Vami. S Vami zle, bez Vás ešte horšie.
P.S.Ja som sebestačná, v prospech seba a za seba kopem sama. Tak si uži Tvoj dôchodok čo najkrajšie, To ti želám. A môj vyšší nie je, ak Ťa len to trápi. Ale dobieham príjem pestovaním zeleniny a tuším mám v záhrade aj ovocné stromy.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Danila Pozri príspevok
Svrbí ma jazyk, čosi šťavnaté by som Ti napísala, ale píšeš tak múdro, že Ťa toho ušetrím. A počúvaj starú babu. Bude lepšie, ak budeš písať o tom, čomu rozumieš, a čo si vyskúšal na vlastnej koži. Takže nedrístaj. Vonku je dosť tých, čo ovládajú svinstvá najlepšie a za prachy nikdy za mreže nepôjdu. Lebo v ňom, v tom luxusnom interhoteli sú poväčšine narkomani, a zopár dílerov, tých najsamspodnejších ... a ešte zopár zlodejíčkov, čo nemajú na všeličo, teda ani na spravodlivosť. Tí, čo na ňu majú, sa tam poväčšine len zvrtnú na päte. A nepaušalizuj, mohlo by sa Ti stať, že zajtra niekoho zrazíš a vyskúšaš si ten interhotel. Nedajbože. Prajem Ti pekný deň.
Ja som si v štátnej službe odrobil dosť, viem kto je za mrežami a kto nie je a patrí tam. Nie sú to len narkomani. Sp to nenapraviteľný zlodeji a ludia ktorým je lepšie za mrežqami ako na slobode. A to že nie sú t am ludia ktorí tam patria, za to ja nemôžem, dokonca ani policajti, za to môže moc peňazí, vydieračstvo, vyhrážanie a uplatnosť. Proti tomu sa tiež treba postaviť ale ako ??? to je otázka celosvetova a nie len u nás. Ja viem že človek je jednou noho v base ale to je tiež život. A iné je spáchat neúmyselný čin ako konať úmyselne. Mne sa už vyhrážali na živote a živote mojej rodiny a viem čo je to báť sa o svojich blizkych. takže nie je to tak ako hovoríš že píšem čomu nerozumiem. Bola si pri vzbure väzňov v leopoldove ? ano ? no veď aj ja a videl som na vlastné oči čo dokážu. Ležala si vnoci v lese a strážila chatu kde ozbrojenec držal rukojemníkov a vyplašila ťa srnka a dokonca aj myš čo zašuchotala ? ano ? no veď aj ja a preto viem o čom hovorím a vieš to asi aj ty keď si to všetko zažila. Ja uznávam že ľudia vo väzení su ľudia a preto som za to aby si zarábali na seba a na splatenie škodys ktorú spôsobili. Lenže keď ťa niekto znásilní tak škodu ti už nikdy nikto nenahradí. Dosmrti nie !!!!
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Danila Pozri príspevok
Niečo Ti napíšem k Tvojej inteligencii. Podľa tej Tvojej by sme všetci mali byť v silových rezortoch. Teda aj ja. Fajn. Ty by si bol vo " výkone ", ja by som zatiaľ podojila kravy ako Tvoja šéfka, lebo deti porebujú mlieko, vyšší náčelník by Ti pichol infúzku, ak by ťa zranil nedajboh nejaký zlodejíček, a minister by mohol zatiaľ nakopať uhlie, lebo aj kúriť je treba. Vidíš, zle som sa učila, a tak za Tebou véééééľmi zaostávam. Ja už som sa daní naplatila dosť, ja som za vodou.
Ty sa chces so mnou bavit o inteligencii????
A za vodou som aj ja
Naposledy upravil stanco007 : 16.09.10 at 12:36
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Dlho som odolávala, ale nedá mi - aby som sa nezapojila do tejto „diskusie“. Zbytočné invektívy, veď ešte nič nebolo schválené. A ktovie, v akej podobe aj bude.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
stanco007 Pozri príspevok
Ty sa chces so mnou bavit o inteligencii???? Mam svokru co robi na psychiatrii ak by si chcela vybavit vysetrenie...
A za vodou som aj ja
Tvoja odbornosť je silová. V pelendreku. A svokru si hýčkaj, budeš to mať bez úplatku a urgentne.......
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Danila Pozri príspevok
Tvoja odbornosť je silová. V pelendreku. A svokru si hýčkaj, budeš to mať bez úplatku a urgentne.......
Skus sa nad sebou poriadne zamysliet... Nie je hanbou sa ist liecit..
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Myslel som si že tu to bude o niečom inom ako na pokecoch kde sa ľudia navzájom urážaju. Ale žiaľ vidím, že aj tu vládne nenávisť voči ľudom, či už ženám alebo chlapom. Narážky na inteligenciu ženy, feministické narážky... no zas niečo čo mi je cudzie. Každý človek ma nárok na vlastný názor a ten sa zrovna mne nemusi páčiť tak si ho obhájim alebo sa o to aspon snažím. Ale nebudem niekoho osočovať a urážať zha to že nemá taky názor ako ja. Nekladiem nižšie na úropveň žiadnu robotku, každú si treba vážiť a oceniť a nie vždy to tak je. Ale nikojho nebudem preto urážať a ponižovať. Uz som tu napísal že človek je tvor mysliaci ale nie všetko tomu nasvedčuje. A mimochodom, keď hovorím o svojom zdravotnom stave, tak je to na obhajobu môjho vysluhoveho dôchodku a nie slzy. Mna rakovina nezabila ani cukrovka ma nezabila, postavim sa zoči voči každej chorobe a neplačem a nesťažujem sa. Išlo len o obhájenie môjho výsluhového dôchodku. Keby som bol plakal tak po chemoterapii ležim v posteli a klacim na zachode a nešiel by som na pivko.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

aj upratovačky,predavačky a najmä krajčirky stratili zdravie ako v mnohých iných profesiach,no a na zavist sa vyhovarajú sebecký a chamtivý ludia ktorý nechcú pustit mladých aby mali možnost si niečo zarobit,takmer každá poctivá robota ma svojú naročnost a dan na zdraví-no nie každý dostane paradný vysluhový dôchodok/za zničene zdravie v robote mam menší invalidný ako hociaký vysluhový dôchodca čo poriadne ledva 10 rokov odrobil,volanie po spravodlivosti nie je zavist,kolko mladých nemôže najst robotu a nedostatne ani cent/ Argumentovat že každý mohol byt policajtom,vojakom atd je csestné ak nie primitivné,každý ma určité predpoklady dané od narodenia,no a neviem ako by tu nikto nerobil nič iné len policajtov,hasičov ,vojakov a manažerov-kto by potom šil,predaval,robil na poli a mnohé iné profesie?V mojom okolí drvivá väčšina suhlasi s tým aby bol bud dôchodok alebo mzda,ale kedže dochôdcovia pracujúci v štattnej sprave/čest vynimkam/ majú kopec volného času,tak broja po forach,ministerstvách,mediach atd a tým vzbudzujú klamlivý dojem že národ je proti tomuto opatreniu,pričom opak je pravdov-trebalo by trochu prestat sa ohanat zavistou/ lebo je strašne malo vecných a logických argumentom a dopriat aj mladým nech majú šancu zarobit si a nielem im,kolko ludí aj v strednom veku musia za robotou do cudziny a potom sa rozpadajú manželstva-len dôchodci chcú pracovat až kým ich v truhle nevynesú z pracoviska,asi tak chorý nie sú ani tak sa neodrú-ked nechcú nikdy ist do dôchodku-ale nemajte strach,táto vlada nemá odvahu na to aby to platilo pre všetkých,zas to bude nedotiahnuté a bude sa tykat zopar ludí,po datume učinosti zákona,ak vôbec sa k tomu pri ich tempe a odvahe dopracujú
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
stanco007 Pozri príspevok
... konecne pochopte, ze Slovensko podpisalo pakt NATO, ktore dotuje nasu armadu...ze ludia v armade maju NIZKE platy a aj dochodky... Ostatni zamestnanci armad v NATO maju uplne ine platy, dochodky a aj odstupne...
Mám dojem, že sranduješ.
To si myslíš, že Slovensko okrem paktu NATO nič iné nepodpísalo? Napríklad voči EÚ, ktoré nás možno výraznejšie dotuje ako NATO?
Alebo si myslíš, že iba silové rezorty sú u nás ohodnocované pod úroveň a všetky ostatné kategórie zamestnancov, dôchodcov, .... majú porovnateľné odmeňovanie s Úniou a NATO ?
Výsluhové dôchodky nemajú nič spoločného s NATO - maximálne toľko, že boli výplodom v čase, keď NATO bolo pre príslušníkom silových rezortov úhlavným nepriateľom, ktorí prisahali vernosť úplne niekomu inému...
1 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Stefan2005 Pozri príspevok
Mám dojem, že sranduješ.
To si myslíš, že Slovensko okrem paktu NATO nič iné nepodpísalo? Napríklad voči EÚ, ktoré nás možno výraznejšie dotuje ako NATO?
Alebo si myslíš, že iba silové rezorty sú u nás ohodnocované pod úroveň a všetky ostatné kategórie zamestnancov, dôchodcov, .... majú porovnateľné odmeňovanie s Úniou a NATO ?
Výsluhové dôchodky nemajú nič spoločného s NATO - maximálne toľko, že boli výplodom v čase, keď NATO bolo pre príslušníkom silových rezortov úhlavným nepriateľom, ktorí prisahali vernosť úplne niekomu inému...
tu sa uz nie je o com bavit... nebudem sa zbytocne rozculovat nad neznalostou ludi...
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
trisestri Pozri príspevok
aj upratovačky,predavačky a najmä krajčirky stratili zdravie ako v mnohých iných profesiach,no a na zavist sa vyhovarajú sebecký a chamtivý ludia ktorý nechcú pustit mladých aby mali možnost si niečo zarobit,.......... vecných a logických argumentom a dopriat aj mladým nech majú šancu zarobit si a nielem im,kolko ludí aj v strednom veku musia za robotou do cudziny a potom sa rozpadajú manželstva-len dôchodci chcú pracovat až kým ich v truhle nevynesú z pracoviska,asi tak chorý nie sú ani tak sa neodrú-ked nechcú nikdy ist do dôchodku-ale nemajte strach,táto vlada nemá odvahu na to aby to platilo pre všetkých,zas to bude nedotiahnuté a bude sa tykat zopar ludí,po datume učinosti zákona,ak vôbec sa k tomu pri ich tempe a odvahe dopracujú
Takže ja som podľa teba starý keď mi už ťahá na 50-tku a mal by som uvoľniť miesto mladým. Ale keď ponukinem moje miesto mlademu človeku tak sa na to vykašle, za tie peniaze tu robiť nebude. Môjmu synovi bolo malo 500€ tak odišiel do zahraničia a to mal 20 rokov. Priateľkyn syn zarabal 1,200 € a bolo to pre neho malo tak odisiel do zahraničia. Kto bude u nás teda robiť keď nie " my starci " ???? Veľa mladých ľudí chce robiť a nemôže ale viac je takých ktorý nechcu hoci môžu. Vedia sa uživiť inak. Maju autá také, čo si ja nikdy nedovolim kupiť, denne míňajp v baroch peniaze a to si ja tiež nedovolím a to pracujem. Kde na to berú nezamestnaní mladí ludia ??? Išiel by robiť k SBS-ke mladý človek ? robil by mladý človek nočného strážnika ??? Nebolo by treba sa venovať aj takým skutočnostiam ????
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

stanco007 Pozri príspevok
tu sa uz nie je o com bavit... nebudem sa zbytocne rozculovat nad neznalostou ludi...
Urážaš sa zbytočne. 300 Eu určite neberieš, je to viac, ibaže by si bol mal vo svojom obore odrobených málo rokov. Ja som v ňom odrobila 14 rokov, ale za ne nemám od silových zložiek nič, lebo vtedy to neplatilo a kvôli presťahovaniu sa celej rodiny som musela odísť do civilu. Z tých rokov nemám nič, možno iba do počtu a ide ma rozhodiť od zlosti, keď vidím v asociácii týchto vašich odborov oslávencov vo veku 35 rokov. To znamená, že koľko odrobili? Myslím si ale, že ten výsluhový by ste mali dostať v plnej výške až v dôchodkovom veku. Tieto zložky sú zvýhodňované aj v iných štátoch, ale nie tak ako sa to urobilo u nás po tzv. nežnej. Po 10 rokoch si mohol s odstupným odísť. Teraz je to možno 15 rokov. Zdvihnúť túto latku by bolo určite treba, alebo aspoň vek. Skutočne v každom obore sa ľudia opotrebujú. Ale čo u vás teraz. Sedenie v kancli.??? A to viem svoje. Nie je to ako kedysi, keď musel napr. policajt prešlapať svoj rajon v lete, v zime.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
ela77 Pozri príspevok
Urážaš sa zbytočne. 300 Eu určite neberieš, je to viac, ibaže by si bol mal vo svojom obore odrobených málo rokov. Ja som v ňom odrobila 14 rokov, ale za ne nemám od silových zložiek nič, lebo vtedy to neplatilo a kvôli presťahovaniu sa celej rodiny som musela odísť do civilu. Z tých rokov nemám nič, možno iba do počtu a ide ma rozhodiť od zlosti, keď vidím v asociácii týchto vašich odborov oslávencov vo veku 35 rokov. To znamená, že koľko odrobili? Myslím si ale, že ten výsluhový by ste mali dostať v plnej výške až v dôchodkovom veku. Tieto zložky sú zvýhodňované aj v iných štátoch, ale nie tak ako sa to urobilo u nás po tzv. nežnej. Po 10 rokoch si mohol s odstupným odísť. Teraz je to možno 15 rokov. Zdvihnúť túto latku by bolo určite treba, alebo aspoň vek. Skutočne v každom obore sa ľudia opotrebujú. Ale čo u vás teraz. Sedenie v kancli.??? A to viem svoje. Nie je to ako kedysi, keď musel napr. policajt prešlapať svoj rajon v lete, v zime.
Ja som hovoril ze mam 300€.. no dobre, je to 340e a odrobil som bez 2 mesiacov 19 rokov. Keby si čital moje prispevky vedel by si. Som za to aby sa to upravilo.. napriklad 15 rokov služby + minimálny vek. A je treba pozerať na to ako človek odišiel. Či je to špekulácia alebo rodinné dôvody, zdravotné dôvody. A tiež by sa mal stanoviť strop. nemalo by sa to odvijať od výšky platu ale od dĺžky služby. Som za to aby sa to upravilo ale brať sociálne istoty ozbrojeným zložkám si nedovolia v žiadnom štáte. Hovorí sa tu že inde to tak nie je... od kial ludia vedia ako to je inde ? Vojak vo francuzsku ma uplne hradené zdravotne.. akýkoľvek zákrok u zubára si zaplatí a poisťovňa mu peniaze vráti do posledneho centu. Má doživotnu rentu a je to rozhodne viac ako u nas. Policajt v nemecku ma takisto po dosiahnuti urciteho veku a odpracovaných rokoch dozivotnu rentu a je to ovela viac ako u nas. U nás ma garantovanú doživotnu rentu kto ???? A KOľKO ????!!!! Všade nasvete majú ozbrojené zložky zabezpečené sociálne istoty a u nás ich chcú vziať. Práca policajta je znevažovaná, nikto nepovie na nich pekneho slova lebo pokutuju ludi a to sa nepaci nikomu, dokonca ani mne hoci som bývalý policajt. Tiež si na nich pofrflem ale sa ich aj zastanem. Viem ze su medzi nimi aj blbci ale kde nie su ???
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Okrem toho, policajt v nemecku zacina od pesej sluzby a po rokoch postupuje a skonci v kancelarii a nemusi odchadzať na vysluhovy dôchodok, neustvu ho na ulici alebo v rajone.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ivantt Pozri príspevok
Takže ja som podľa teba starý keď mi už ťahá na 50-tku a mal by som uvoľniť miesto mladým. Ale keď ponukinem moje miesto mlademu človeku tak sa na to vykašle, za tie peniaze tu robiť nebude. Môjmu synovi bolo malo 500€ tak odišiel do zahraničia a to mal 20 rokov. Priateľkyn syn zarabal 1,200 € a bolo to pre neho malo tak odisiel do zahraničia. Kto bude u nás teda robiť keď nie " my starci " ???? Veľa mladých ľudí chce robiť a nemôže ale viac je takých ktorý nechcu hoci môžu. Vedia sa uživiť inak. Maju autá také, čo si ja nikdy nedovolim kupiť, denne míňajp v baroch peniaze a to si ja tiež nedovolím a to pracujem. Kde na to berú nezamestnaní mladí ludia ??? Išiel by robiť k SBS-ke mladý človek ? robil by mladý človek nočného strážnika ??? Nebolo by treba sa venovať aj takým skutočnostiam ????
Ale nik ti nezakazuje robit,je na výber jedno alebo druhé /je to tak aj v iných krajinách/ a nespokojnost mladých s platom to je už o ínom,zaleží na regione,poznám 28 ročného chalana čo robí vratnika.To že poniektorí nepracujú a majú to je chyba policie,členovia ktrej mimochodom tiež berú vysluhové dôchodky/za to že si nevšimajú mafianov, kamaratia sa z podvodníkmi,ignorujú romské tr.činy a priestupky,zlahčujú si pracu,berú uplatky atd,sú aj vynimky ale tí sú v hlbokej menšine/ A že mladý nechcú vykonavat určité prace,je to vyhovorka,treba im dat možnost,ak ju nevyužijú,potom pridú dalšie opatrenia,ved treba naučit mladých robit aby sa živili poctivo,získali prax a pracovné navyky,aby zakladali rodiny-dôchodzi nebudú pachat trestnú činost ak budú doma,ani im netreba prax a pracovné navyky,ani zakladat rodinu /no už kto ako sa cití/ a čo je dôležitá nik nikomu neberie pravo pracovat,každý sa môže slobodne rozhodnút akú možnost si zvoli /penazí je málo a mnohý za to platia nízkými dôchodkami,zvažuje sa neskorší odchod do dôchodku,ovela nižšia valorazicia,sprísnili sa naroky na invalidný dôchodok,každý platí nejaku cenu za reformy/ zas ak bude dost roboty pre všetkých čo chcú pracovat,tak sa to prehodnotí
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
trisestri Pozri príspevok
Ale nik ti nezakazuje robit,je na výber jedno alebo druhé /je to tak aj v iných krajinách/ a nespokojnost mladých s platom to je už o ínom,zaleží na regione,poznám 28 ročného chalana čo robí vratnika.To že poniektorí nepracujú a majú to je chyba policie,členovia ktrej mimochodom tiež berú vysluhové dôchodky/za to že si nevšimajú mafianov, kamaratia sa z podvodníkmi,ignorujú romské tr.činy a priestupky,zlahčujú si pracu,berú uplatky atd,sú aj vynimky ale tí sú v hlbokej menšine/ A že mladý nechcú vykonavat určité prace,je to vyhovorka,treba im dat možnost,ak ju nevyužijú,potom pridú dalšie opatrenia,ved treba naučit mladých robit aby sa živili poctivo,získali prax a pracovné navyky,aby zakladali rodiny-dôchodzi nebudú pachat trestnú činost ak budú doma,ani im netreba prax a pracovné navyky,ani zakladat rodinu /no už kto ako sa cití/ a čo je dôležitá nik nikomu neberie pravo pracovat,každý sa môže slobodne rozhodnút akú možnost si zvoli /penazí je málo a mnohý za to platia nízkými dôchodkami,zvažuje sa neskorší odchod do dôchodku,ovela nižšia valorazicia,sprísnili sa naroky na invalidný dôchodok,každý platí nejaku cenu za reformy/ zas ak bude dost roboty pre všetkých čo chcú pracovat,tak sa to prehodnotí
To už je asi zbytočné aj niečo hovoriť. To by som sa musel opakovať kolom dokola. Kôli zdravotnému stavu prácu nezoženiem, to ma už nikto nezamestná keby som odišiel z práce a keď ostanem pracovať a nebudem brať výsluhovy dôchodok tak nebudem môcť pokryť vídaje. Ale to by si musel čitať odzačiatku. Chcem len povedať, treba rozlišovať komu a koľko. napriklad ja, zato že som bol policajt si nezaslúžim 300€ a poslanec si zaslúži okrem platu aj doživotnú rentu ktorú im nikto nemôže vziať lebo by to bolo protiústavné. Policajt ale činný nemôže pôodnikať ale poslanec ano. Oni chcu brať plat za to že sú poslanci, pritom môžu byť primátormi a ešte aj podnikať. Lebo im nestači 2000 mesačne, im nestači 5000 mesačne. ale obycajnpmu cloveku musi stačiť 300 mesačne. *Každý vidí nespravodlivosť u ozbrojených zložiek ale to je všetko, inde sa nepôozerá len na tých, čo nám ležia v žalúdku. Dobre sa rozdeľuje prasaťu keď už je hrant vyžrany !!!!
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Aktuálna správa - od 1.1.2011 sa valorizujú dôchodky o 1,8 % VŠETKÝM, a to sľubovali, že chudobnejším dôchodcom porastú rýchlejšie. Nespravodlivo sú vypočítané dôchodky /príjmy od r. 1984-kto múdry to vymyslel/ a nespravodlivá je valorizácia, vznikajú obrovské rozdiely. Pri mojom dôchodku 262 E to činí 4,7 E. Bomba!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať