Zavrieť

Porady

Dôchodcovia nebudú robiť ?

Za Dzurindu chceli zrušiť minimálnu mzdu.Aj teraz neni minimálna a aj normálna bohvie aká.Zoberme si,chlap si nájde robotu za min.mzdu a bude dochádzať 30 km,oplatí sa mu chodiť do roboty?Tak na to miesto nastúpi dôchodca z regionu,blízko roboty.Je rozdiel medzi dôchodcom sudcom alebo poslancom v parlamenta a podobne,a robotníkom.Právo na prácu má každý.A to že poberá dôchodok? No ak budú dôchodky ,a nie žobračenky,tak sa budú snažiť zamestnať,to nevidia tí vo vláde,nemajú v rodinách ľudí chudákov?A je rozdiel,dôchodok napríklad 10000 sk a robota 10000sk,alebo dôchodok 25000 sk a robota 25000sk.Tu je nepor a najväčšia krivda solidárnosti.Mám skúsenosť takú,robím ako dôchodca na stroji za 12000 sk,zaučovali sa traja mldí okolo 22 roční,vzdali to.Zamestnávateľ je asi rád,že tam makám ja.Pravičiari,to chce rozmýšľať,unás sa veľa zle narozhodovalo.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
gita Pozri príspevok
Aktuálna správa - od 1.1.2011 sa valorizujú dôchodky o 1,8 % VŠETKÝM, a to sľubovali, že chudobnejším dôchodcom porastú rýchlejšie. Nespravodlivo sú vypočítané dôchodky /príjmy od r. 1984-kto múdry to vymyslel/ a nespravodlivá je valorizácia, vznikajú obrovské rozdiely. Pri mojom dôchodku 262 E to činí 4,7 E. Bomba!!
To je ozaj nespravodlivé a nezabúdaj, vačšina národa je zato, že ka by si sa rozhodla privirobiť si k dôchodku nejakych 100€ trebars na VC na stanici tak to nie.. si raz na dôchodku a to miesto patri mladym !!!
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
trisestri Pozri príspevok
Ale nik ti nezakazuje robit,je na výber jedno alebo druhé /je to tak aj v iných krajinách/ a nespokojnost mladých s platom to je už o ínom,zaleží na regione,poznám 28 ročného chalana čo robí vratnika.To že poniektorí nepracujú a majú to je chyba policie,členovia ktrej mimochodom tiež berú vysluhové dôchodky/za to že si nevšimajú mafianov, kamaratia sa z podvodníkmi,ignorujú romské tr.činy a priestupky,zlahčujú si pracu,berú uplatky atd,sú aj vynimky ale tí sú v hlbokej menšine/ A že mladý nechcú vykonavat určité prace,je to vyhovorka,treba im dat možnost,ak ju nevyužijú,potom pridú dalšie opatrenia,ved treba naučit mladých robit aby sa živili poctivo,získali prax a pracovné navyky,aby zakladali rodiny-dôchodzi nebudú pachat trestnú činost ak budú doma,ani im netreba prax a pracovné navyky,ani zakladat rodinu /no už kto ako sa cití/ a čo je dôležitá nik nikomu neberie pravo pracovat,každý sa môže slobodne rozhodnút akú možnost si zvoli /penazí je málo a mnohý za to platia nízkými dôchodkami,zvažuje sa neskorší odchod do dôchodku,ovela nižšia valorazicia,sprísnili sa naroky na invalidný dôchodok,každý platí nejaku cenu za reformy/ zas ak bude dost roboty pre všetkých čo chcú pracovat,tak sa to prehodnotí
Tak o čom to vlastne je? Je toto nejaký systém? Na jednej strane zakážu súbeh, a na strane druhej im dajú na výber iba jednu možnosť, pracovať až do smrti?
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
ela77 Pozri príspevok
to mi chceš tvrdiť, že ty nepracuješ???Poznám takých čo sú na čiastočnom invalidnom (ty si píšeš v profile tiež) a pracujú, alebo naplno chodia do zahraničia. Ja som na dôchodku. Po takmer 40 rokoch odpracovaných poberám dôchodok 265 Eu a to som si myslela, že som slušne zarabajúci človek pred dôchodkom. Lenže vzorec p. Radičovej na výpočet ešte v predošlom období jej ministrovania my ho vypočítal toľko ako som napísala. Zostal by si pri takom prijme???Keby som bola sama, tak môžem ísť rovno pod most. A tie brigády čo robia dôchodcovia v HMarketoch??? Tie im závidíte???Veď to sú miesta, kde mladý človek nepôjde.
Áno som na čiastočnom invalidnom (nakoľko mi nechcú dať plný) a som doma a nepracujem, lebo prácu mi uberajú ľudia ktorí majú plný invalidný dôchodok, poberajú rôzne dávky zo sociálneho na svoje ochorenie (ale v zamestnaní vedia byť aj 12 hodín). Takže 1 plne invalidný sa berie u zamestnávateľa ako 3 čiastočne invalidný, nakoľko takúto výhodu spravil štát pre zamestnávateľov - chránené dielne. (Takže teoreticky ja mám čiastočný invalidný dôchodok vo výške cca 150 € a plne invalidný má cca 300 € k tomu príplatky či na auto, benzín, úpravu bývanie a pod. z UPSVR + mzdu). A teraz mi je len nahraté na smeč nakoľko je dostatok dôchodcov, ktorí si nemôžu ani privyrobiť alebo ani nevládzu a majú podobný dôchodok ako ty. To je vecou dôchodkového systému ktorý treba zmeniť, tohto roku mala byť valorizácia dôchodkov vo výške 3,3% a vďaka tejto vláde bude len 1,8 %, tieto veci treba riešiť. A k tým hypermarketom len taká poznámka, záleží v ktorom kraji je daný hypermarket, ale z vlastných skúseností viem, že skoro všade v pokladniach pracujú študenti stredných a vysokých škôl a v ojedinelých prípadoch čiastočne invalidný. A ináč ak stredoškolák skončí školu, nemá sa kde zamestnať, nakoľko v štátnej správe pracuje dostatok dôchodcov, a tento mladý človek nemá nárok do veku 25 rokov na žiadny príjem, a kedy vlastne ma nabrať skúsenosti, keď všade do zamestnania požadujú prax? A tak isto kedy získajú pracovné návyky mladý ľudia a tak isto kedy si zarobia potrebné roky aby mali nárok na dôchodok? Pri takých reformách budú potom poberať dôchodok ešte menší ako máš ty!
A ešte jedna maličkosť neviem prečo spomínaš hypermarkety, keď sa jedná o dôchodcov v štátnej správe. Obchod je súkromný sektor, ale som za aby sa minimálny dôchodok ustanovil na výšku 300 € poprípade vyššiu - aby sa viac valorizovali nízke dôchodky, lebo riešením finančnej situácie dôchodcov nie je to aby museli ešte aj pracovať.
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

marjankaj Pozri príspevok
Tak o čom to vlastne je? Je toto nejaký systém? Na jednej strane zakážu súbeh, a na strane druhej im dajú na výber iba jednu možnosť, pracovať až do smrti?
nie,v okamihu ked sa rozhodne že napríklad chce už natrvalo poberat dôchodok,oznami to poistovni,doloži vypovedou pracovného pomeru a od datumu jeho ukončenia bude poberat dôchodok zvýšený o prislušnú čiastku za odpracované obdobie.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ako to tak čítam opäť postupne, zdá sa mi, že asi každý má vo svojom príspevku kus svojej pravdy. Osočovacie príspevky neberiem do úvahy. Možno by bolo vhodné navrhnúť nejaký kompromis. Väčšina tvrdíme, že nie je žiadúce, aby dôchodcovia poberali dôchodok a súčasne pracovali. Takmer všade vo svete sa alebo pracuje alebo poberá dôchodok. Čo však núti dôchodcov, aby pracovali? Je to možno aj pocit chcieť byť ešte užitočný, získať príjem navyše, ale je to predovšetkým príležitosť prilepšiť si k nízkemu dôchodku. Tie prvé dva dôvody nie sú dôležité, kto sa chce realizovať môže na dohodu alebo inak. Príjem navyše? Tak sa ho bude treba zriecť, ak nie je nevyhnutný. Ale tu by som sa zamyslela nad tým tretím dôvodom. Naozaj sa dá vyžiť z takých nízkych dôchodkov? Nebude potom dôchodca nútený riešiť svoju zlú finančnú situáciu inak, protizákonne, čiernou prácou alebo nedajbože radikálne a zúfalo? Mohla by sa urobiť analýza pracujúcich dôchodcov a výšky ich dôchodkov a možno by sme boli prekvapení výsledkom. Na základe tejto analýzy by sa mohol určiť strop výšky dôchodku, pri ktorom sa súbeh poberania dôchodku a príjmu zo závislej činnosti ešte povolí, alebo ešte lepšie, strop súčtu výšky dôchodku a výšky príjmu. Príklad: dôchodkyňa upratovačka, dôchodok má napr. 300 eur, zarobí si mesačne upratovaním napr. 150 eur, príjem spolu 450 eur. Vyžije? Neviem. Dôchodca, zamestnanec v štátnej správe, dôchodok 900 eur, plat 1200 eur, príjem spolu 2100 eur. Stačí mu? Neviem.
Myslím, že by takéto riešenie dosť zabránilo čiernej práci dôchodcov a zároveň by sa uviedli do poriadku aj neprimerané výhody u niektorých dôchodcov.
4 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

a to slubovali spravodlivejšiu valorizaciu /aj teraz ale mala byt okolo 3%,zrazu aka nahoda,kedže nie sú financie,tak im takmer o polovicu priemer zarobkov a inflacie vyšiel/,ale dufam že takto rozhodli kvoli časovej tiesni a že od roku 2012 pristupia k slubovanej valorizacii o pevnu čiastku /minimalne 7 eur/,lebo percentualna dvíha viac tým ktorý majú už vysoké dôchodky.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
trisestri Pozri príspevok
nie,v okamihu ked sa rozhodne že napríklad chce už natrvalo poberat dôchodok,oznami to poistovni,doloži vypovedou pracovného pomeru a od datumu jeho ukončenia bude poberat dôchodok zvýšený o prislušnú čiastku za odpracované obdobie.
Tak to bude platiť možno na budúci rok. Ale ak zvýšia vek odchodu do dôchodku, tak si nebude môcť vyberať. Ani teraz sa mnohí dôchodku nedožijú. Aj takto sa dajú humánne zlikvidovať dôchodcovia.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

získaný nárok už zostava,len sa nebude vyplacat v období vykonavania zarobkovej činosti v štátnej alebo verejnej sfére,zvyšovanie veku odchodu do dôchodku,ak sa prijme sa bude tykat občanov ktorý ešte neziskali žiadný nárok na dôchodok,získané nároky nikto nestrati,len ich uplatnovanie bude pozastavené ./inak by to bolo retroaktivné/-ale suhlasím s tým že táto problematika by sa mala riešit komplexnejšie,zákaz súbehu dvoch zamestnaní v štatnej a verejnej správe,takisto súbehu poslaneckého mandatu a zamestnania/ale myslím že je to tak riešenie z vynimkou volených funkcii a publikačnej činosti,niektorých povolaní ako pravnik a lekár,limitom po ktorý možno privirobit/napriklad dôchodok sa vyplaca ak spolu z iným prijmom nepresiahne sumu 800 eur,pripadne sa vyplatí pomerná čast,prípadne pozastaví ak je zarobok vyšší,nad tou sumou sa da diskutovat-ale potom by sa to malo týkat súbehu dôchodkov a zamestnania všeobecne,ked riešit problem tak komplexne a systemovo.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Pre:vcielkaisr
HM som spomenula preto, lebo aj tie brigády sú dôchodcom vyčítané,
Pre bývalého policajta: reagovala som na -stanco007, nie ani na teba, keby si riadne čítal zistíš že som žena a nebudeš mi odpovedať ako mužovi.
padli tu návrhy: určiť minimálny dôchodok a potom pridávať podľa odpracovaných rokov a pod. zásluhy. Som za ale čo s tými čo museli ísť do dôchodku podľa vzorca p.premierky, vtedy ministerky. Nevyšli mi riadne body nad 1 a to som si ozaj myslela, že slušne zarábam, lebo my Slováci sme skromný národ. Mám odrobených 40 rokov, no a ďakujem pekne, niekto tu spomínal percentá o čo pôjdu od januára dôchodky hore, tak to k tým 265 Eu bude strašná suma. Neviem či sa z toho od radosti aj nezbláznim a asi to pôjdem darovať našej vláde, lebo nebudem vedieť čo s tým.
1 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

ela77 Pozri príspevok
Pre:vcielkaisr
HM som spomenula preto, lebo aj tie brigády sú dôchodcom vyčítané,
Pre bývalého policajta: reagovala som na -stanco007, nie ani na teba, keby si riadne čítal zistíš že som žena a nebudeš mi odpovedať ako mužovi.
padli tu návrhy: určiť minimálny dôchodok a potom pridávať podľa odpracovaných rokov a pod. zásluhy. Som za ale čo s tými čo museli ísť do dôchodku podľa vzorca p.premierky, vtedy ministerky. Nevyšli mi riadne body nad 1 a to som si ozaj myslela, že slušne zarábam, lebo my Slováci sme skromný národ. Mám odrobených 40 rokov, no a ďakujem pekne, niekto tu spomínal percentá o čo pôjdu od januára dôchodky hore, tak to k tým 265 Eu bude strašná suma. Neviem či sa z toho od radosti aj nezbláznim a asi to pôjdem darovať našej vláde, lebo nebudem vedieť čo s tým.
Aj keby si ty poriadne citala, tak zistis, ze som nebol policajt ale vojak... Stale som pisal okolo armady
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

stanco007 Pozri príspevok
Aj keby si ty poriadne citala, tak zistis, ze som nebol policajt ale vojak... Stale som pisal okolo armady
Ja som písala -ivantovi- ako bývalému policajtovi, čítaj -stanco007- riadky a nie medzi nimi.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ela ja sa v hypermarketoch nestretavám z tým aby tam pracovali dôchodcovia a áno dôchodky boli deformované,ja mam plný nižšíí cca o 15 eur,pričom kolegyna odrobila akurat tých 5 rokov a ma cca 340 eur,ja si predstavujem že minimalný dôchodok sa urči pre všetkých dôchodcov,nie iba pre tých čo sa nimi ešte iba stanú,to zas bude nespravodlivé v takom prípade,ked o tom bude rozhodovat iba nejaký datum,no valorizacia je smiešná a to ekonomický experti navrhujú iba o inflaciu valorizovat,pričom životné naklady sú ničo iné,ked spočitam chlieb z lokomotívou dokopy,ak cena lokomotívy bude nezmenená a chlieb pojde o 50% hore,tak inflacia bude ani percento,nuž ale my platíme každý den cenu chleba a nie kupujeme lokomotivy,preto ked tí experti z 5000-eurovými platmi namietajú valorizaciu,tak nech berú do uvahy rast realných výdavkov domacnosti a nie inflaciu-ved teraz nevyjde ani na zvýšenie ceny energii,bývania a vykurovania ked sa cena zvýši o dph/to je minimalne 2%,rast dochodkov 1,8%,to nás ešte čaka rast cien potravín z dôvodu extremov počasia a neurody/
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak bude zavedený minimálny dôchodok - stane sa tak až po schválení odvodového bonusu. A to už bude celý dôchodkový aj sociálny systém hore nohami ...
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ja sa ospravedlnujem ak som zenu oslovil ako chlapa alebo naopak. Nie vzdy pozeram kto mi pise. V podstate som tu novacikom a neviem ako to tu chodi, este sa len ucim.
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
ivantt Pozri príspevok
Ja sa ospravedlnujem ak som zenu oslovil ako chlapa alebo naopak. Nie vzdy pozeram kto mi pise. V podstate som tu novacikom a neviem ako to tu chodi, este sa len ucim.
no tiež nie som tu nejak v obraze ale asi tak isto začnem používať dvojtvar napr. rozhodol/la
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Kvaka Pozri príspevok
Príklad: dôchodkyňa upratovačka, dôchodok má napr. 300 eur, zarobí si mesačne upratovaním napr. 150 eur, príjem spolu 450 eur. Vyžije? Neviem. Dôchodca, zamestnanec v štátnej správe, dôchodok 900 eur, plat 1200 eur, príjem spolu 2100 eur. Stačí mu? Neviem.
Myslím, že by takéto riešenie dosť zabránilo čiernej práci dôchodcov a zároveň by sa uviedli do poriadku aj neprimerané výhody u niektorých dôchodcov.
Ja si myslím,že plat 1200 eur v štátnej správe,/ak je to pravda,čo píšeš/
sa javí ako neprimeraná vyhoda v porovnaní s príjmom väčšiny pracujúcich v tomto štáte,ktorí nedosahujú ani polovicu uvedenej čiastky.

k dochodkom som sa vyjadril v niektorom z predchádzajúcich príspevkov v tejto téme.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
trisestri Pozri príspevok
aj upratovačky,predavačky a najmä krajčirky stratili zdravie ako v mnohých iných profesiach,no a na zavist sa vyhovarajú sebecký a chamtivý ludia ktorý nechcú pustit mladých aby mali možnost si niečo zarobit,takmer každá poctivá robota ma svojú naročnost a dan na zdraví-no nie každý dostane paradný vysluhový dôchodok/za zničene zdravie v robote mam menší invalidný ako hociaký vysluhový dôchodca čo poriadne ledva 10 rokov odrobil,volanie po spravodlivosti nie je zavist,kolko mladých nemôže najst robotu a nedostatne ani cent/ Argumentovat že každý mohol byt policajtom,vojakom atd je csestné ak nie primitivné,každý ma určité predpoklady dané od narodenia,no a neviem ako by tu nikto nerobil nič iné len policajtov,hasičov ,vojakov a manažerov-kto by potom šil,predaval,robil na poli a mnohé iné profesie?V mojom okolí drvivá väčšina suhlasi s tým aby bol bud dôchodok alebo mzda,ale kedže dochôdcovia pracujúci v štattnej sprave/čest vynimkam/ majú kopec volného času,tak broja po forach,ministerstvách,mediach atd a tým vzbudzujú klamlivý dojem že národ je proti tomuto opatreniu,pričom opak je pravdov-trebalo by trochu prestat sa ohanat zavistou/ lebo je strašne malo vecných a logických argumentom a dopriat aj mladým nech majú šancu zarobit si a nielem im,kolko ludí aj v strednom veku musia za robotou do cudziny a potom sa rozpadajú manželstva-len dôchodci chcú pracovat až kým ich v truhle nevynesú z pracoviska,asi tak chorý nie sú ani tak sa neodrú-ked nechcú nikdy ist do dôchodku-ale nemajte strach,táto vlada nemá odvahu na to aby to platilo pre všetkých,zas to bude nedotiahnuté a bude sa tykat zopar ludí,po datume učinosti zákona,ak vôbec sa k tomu pri ich tempe a odvahe dopracujú
jááj presne takéto reakcie má človek, ktorý vie o policajnej práci len z TV....mám muža policajta a jeho služba je síce pravidelná, ale často sa stáva, že týždeň v kuse chodí domov sa prakticky len na chvíľku vyspať pokiaľ neukončí rozrobený prípad, aby ľudia napr. ako ty mohli kľudne spávať..ale to je trošku mimo témy...k téme....napr. môj muž má odrobených 20 rokov, má vysokú školu v obore, ale teraz mu hrozí pre zmeny v policajnej štruktúre a šetrení vlády, že bude musieť odísť a keďže máme školopovinné deti, tak popri dôchodku si bude musieť privyrobiť .... ako tu boli nazvaní kancelársky policajti, tak k tomu sa ani nejdem vyjadrovať...
ale poviem ti iné...choď sa pozrieť na hociktorú školu, či tam nenájdeš si privyrábať učiteľky, ktoré už poberajú dôchodok...veď veľa škôl ich takto využíva na zastupovanie...aspoň na našej škole je veľký problém s mladými učiteľmi...zostanú 2-3 mesiace a hľadajú si lukratívnejšie zamestnanie...mojej dcére sa v priebehu roka vystriedali v jednom predmete štyri učiteľky.... a to nehovorím o odborných technicky zameraných zamestnaniach, veď na tými mladí ani neuvažujú...je veľký nedostatok takýchto ľudí, robím v tomto obore a v dnešnej dobe sa týmto veciam rozumejú a vedia to robiť tzv dôchodcovia a nie je to v tom, že im niekto nedá šancu, ale oni nemajú záujem....treba nad tými mladými porozmýšľať, alebo skôr oni by mali nad sebou pouvažovať.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Ja si myslím,že plat 1200 eur v štátnej správe,/ak je to pravda,čo píšeš/
sa javí ako neprimeraná vyhoda v porovnaní s príjmom väčšiny pracujúcich v tomto štáte,ktorí nedosahujú ani polovicu uvedenej čiastky.

k dochodkom som sa vyjadril v niektorom z predchádzajúcich príspevkov v tejto téme.
...inak otočím ...

Pre zmenu si zasa ja myslím , že väčšina pracujúcich je nedostatočne zaplatená svojimi zamestnávateľmi a preto

NEDOSAHUJÚ

ani polovicu uvedenej čiastky ...a je to veľká nevýhoda ...

Tiež som sa už vyjadril ...manželka je zamestnaná na vedúcej funkcii v jednom nemenovanom hypersupekmarkete ...o niečo vyšší plat má , ako ja výsluhu ...
Len tak , na margo ...moja výsluha nepresahuje 600 € ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
trisestri Pozri príspevok
získaný nárok už zostava,len sa nebude vyplacat v období vykonavania zarobkovej činosti v štátnej alebo verejnej sfére,zvyšovanie veku odchodu do dôchodku,ak sa prijme sa bude tykat občanov ktorý ešte neziskali žiadný nárok na dôchodok,získané nároky nikto nestrati,len ich uplatnovanie bude pozastavené ./inak by to bolo retroaktivné/-ale suhlasím s tým že táto problematika by sa mala riešit komplexnejšie,zákaz súbehu dvoch zamestnaní v štatnej a verejnej správe,takisto súbehu poslaneckého mandatu a zamestnania/ale myslím že je to tak riešenie z vynimkou volených funkcii a publikačnej činosti,niektorých povolaní ako pravnik a lekár,limitom po ktorý možno privirobit/napriklad dôchodok sa vyplaca ak spolu z iným prijmom nepresiahne sumu 800 eur,pripadne sa vyplatí pomerná čast,prípadne pozastaví ak je zarobok vyšší,nad tou sumou sa da diskutovat-ale potom by sa to malo týkat súbehu dôchodkov a zamestnania všeobecne,ked riešit problem tak komplexne a systemovo.
A s tou retroaktivitou si to myslela vážne?
V roku 2004 Kaník vymyslel reformu, podľa, ktorej sa do dôchodku majú zarátavať roky od roku 1984. Ak mal niekto v roku 2004 10 rokov do dôchodku, podľa dovtedajších zákonov sa mu mal dôchodok vypočítať z nasledujúcih desiatich rokov a y toho iba päť najvýhodnejších. A týmto zákonom sa malo odrazu rátať aj doterajších 20 rokov? To určite mnohých "potešilo". Teda ešte nepotešilo ale určite budú z dôchodku nadšení.

Veď ani Mihál nevie, čo parlament schváli. Ako to nakoniec bude po 1.1.2011
Naposledy upravil marjankaj : 16.09.10 at 14:00
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
A ešte jeden malinký postreh. Súkromník zamestná mladého človeka a dá mu na papieri minimálnu mzdu. Ale na ruku mu dá ďalšie peniaze. takže nedostane dajme tomu 280€ ale 500€. Mladý človek je spokojný lebo má dosť peňazí (A NIE LEN MLADÝ). No a podnikateľ je spokojný lebo nemusí odvádzať štátu a obtiahol štát o nejaké euráče. Pritom zamestnanec ma slabe zdravotne, sociálne poistenie a koniec koncov odraziť sa mu to môže na dôchodku. Zaoberáme sa tu či vyplácať dôchodky alebo pracovať v štátnej či verejnej správe, ktorá poctivo odvádza všetky odvody ako má. A pritom práve súkromník, podnikateľ klame štát, oberá ho o peniaze a oplatí sa mu to. Neviem ako je to možné ale ide to. Máloktorý živnostník poctivo odvádza dane a keď ich zase zdvihnú zase sa budu snažiť obísť zákon. Keby boli nižšie dane a vyššie postihy, kontroly tak aj pokladnica by sa skôr naplnila. A toto nikto nechce vidieť ( aj keď vidí).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať