Zavrieť

Porady

Dôchodcovia nebudú robiť ?

Za Dzurindu chceli zrušiť minimálnu mzdu.Aj teraz neni minimálna a aj normálna bohvie aká.Zoberme si,chlap si nájde robotu za min.mzdu a bude dochádzať 30 km,oplatí sa mu chodiť do roboty?Tak na to miesto nastúpi dôchodca z regionu,blízko roboty.Je rozdiel medzi dôchodcom sudcom alebo poslancom v parlamenta a podobne,a robotníkom.Právo na prácu má každý.A to že poberá dôchodok? No ak budú dôchodky ,a nie žobračenky,tak sa budú snažiť zamestnať,to nevidia tí vo vláde,nemajú v rodinách ľudí chudákov?A je rozdiel,dôchodok napríklad 10000 sk a robota 10000sk,alebo dôchodok 25000 sk a robota 25000sk.Tu je nepor a najväčšia krivda solidárnosti.Mám skúsenosť takú,robím ako dôchodca na stroji za 12000 sk,zaučovali sa traja mldí okolo 22 roční,vzdali to.Zamestnávateľ je asi rád,že tam makám ja.Pravičiari,to chce rozmýšľať,unás sa veľa zle narozhodovalo.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Niekedy ked sa ma niečo dotkne tak potom píšem čo na srdci to na jazyku. Ale taký som aj v živote, poviem každemu do očí čo mam na srdci a to je nešťastná povaha. Asi som nejak prekliaty lebo všetci policajti mali problem lebo pili a ja som mal problem lebo som nechcel piť, nie je to paradoxné ? A čo sa týka malych chodych detí, tak tých mi je ozaj ľúto. sú to nevinne stvorenia a trpia hoci si to nezaslúžia. Sú chvíľe kedy by som si to odtrpel aj za nich. Keď som bral chemoterapiu, ležal som v Blave na onkológii a videl som tam všetku tú hrôzu. Možno preto sa mi podarilo prežiť. Ja som sa s rakovinou skamarátil a nebojim sa jej. Viac sa bojím ľudí, tí sú oveľa krutejší ( samozrejme nie všetci ). Kto ma pozna tak ten vie že nikdy nikomu neublížim, iba ak pomôžem. Nikdy som nikomu nepovedal nie... Ja život milujem a veerím že to tak ešte dlho potrvá. A to sa už zopar rokov teším každému prebudenému ránu a som vďačný za každy deň. Nezávidím nikomu, dokonca ani tým čo si nakradli. Mňa teší všetko čok maám, všetko čo robím lebo to robím s láskou ale kradnúť sa s láskou neda a preto žiadny nakradnutý mamon nemože človeka tešiť. Ja mám svedomie čisté a keď príde môj posledný deň tak svedomie čisté aj ostane. Narozdiel od tých o kotrých hovorím niečo ako v tom zmysle " zlodej kričí chytte zlodeja "... ale že sa "musíme" uskromniť. Moja chrbtová kosť stále existuje, svedomie tiež a preto sa môžem životu tešiť a nemam strach žiť... a vychutnávať... keď chcú, nech si vezmu môj vysluhový dôchodok... ale nech si aj oni priškrtia, nech si oni pozastavia doživotné renty. Ked šetriť tak na všetkych a s rozumom.
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Keby takou rýchlosťou rástli dôchodky, ako pribúdajú príspevky do tejto témy, tak by som to brala.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

ivantt Pozri príspevok
Niekedy ked sa ma niečo dotkne tak potom píšem čo na srdci to na jazyku. Ale taký som aj v živote, poviem každemu do očí čo mam na srdci a to je nešťastná povaha. Asi som nejak prekliaty lebo všetci policajti mali problem lebo pili a ja som mal problem lebo som nechcel piť, nie je to paradoxné ? A čo sa týka malych chodych detí, tak tých mi je ozaj ľúto. sú to nevinne stvorenia a trpia hoci si to nezaslúžia. Sú chvíľe kedy by som si to odtrpel aj za nich. Keď som bral chemoterapiu, ležal som v Blave na onkológii a videl som tam všetku tú hrôzu. Možno preto sa mi podarilo prežiť. Ja som sa s rakovinou skamarátil a nebojim sa jej. Viac sa bojím ľudí, tí sú oveľa krutejší ( samozrejme nie všetci ). Kto ma pozna tak ten vie že nikdy nikomu neublížim, iba ak pomôžem. Nikdy som nikomu nepovedal nie... Ja život milujem a veerím že to tak ešte dlho potrvá. A to sa už zopar rokov teším každému prebudenému ránu a som vďačný za každy deň. Nezávidím nikomu, dokonca ani tým čo si nakradli. Mňa teší všetko čok maám, všetko čo robím lebo to robím s láskou ale kradnúť sa s láskou neda a preto žiadny nakradnutý mamon nemože človeka tešiť. Ja mám svedomie čisté a keď príde môj posledný deň tak svedomie čisté aj ostane. Narozdiel od tých o kotrých hovorím niečo ako v tom zmysle " zlodej kričí chytte zlodeja "... ale že sa "musíme" uskromniť. Moja chrbtová kosť stále existuje, svedomie tiež a preto sa môžem životu tešiť a nemam strach žiť... a vychutnávať... keď chcú, nech si vezmu môj vysluhový dôchodok... ale nech si aj oni priškrtia, nech si oni pozastavia doživotné renty. Ked šetriť tak na všetkych a s rozumom.
Oceňujem túto tvoju odpoveď. Ale už sa toľko nechvál!
6 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Nechvalim, jednoducho som sa vykecal :-) aj to niekedy treba. A este nieco... kazdy sa zaobera dôchodkami, a pracujucimi dôchodcami. A čo takto väzni ? čo keby aj oni prispievali do kasy a nie z nej len ťahali ? On ma najdrahší hotel, má stravu a dostane sa mu vzdelania aby mohol lepšie kradnuť, zadarmo fitcentrum... myslím že pokračovať nemusím. Na nich sa vláda vykašle ????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ivan, že ty si nekandidoval za poslanca do parlamentu ...
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
na to nemam vzdelanie ani chrbtovu kost :-)))
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aké vzdelanie na to potrebuješ ? Tlačítko stláčať dúfam vieš ...a za rečníckym pultom (podľa tvojich reakcii na Porade) si ťa tiež viem predstaviť ...
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Tak to nevieš :-)))) Ja nemam dar reči a neviem argumentovať. Len niekedy mi prsty same píšu ale tento krát je to prvý krát čo sa vyjadrujem k politike. Vačšinou sa moje debaty týkali iných záležitostí ktorým rozumiem.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
ivantt Pozri príspevok
Tak to nevieš :-)))) Ja nemam dar reči a neviem argumentovať. Len niekedy mi prsty same píšu ale tento krát je to prvý krát čo sa vyjadrujem k politike. Vačšinou sa moje debaty týkali iných záležitostí ktorým rozumiem.
Ach, keby sa tak nasi poslanci a vladni predstavitelia vyjadrovali len k zalozitostiam, ktorym rozumeju. To by zavladla tisina...
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
durisovad Pozri príspevok
Ach, keby sa tak nasi poslanci a vladni predstavitelia vyjadrovali len k zalozitostiam, ktorym rozumeju. To by zavladla tisina...
Daši nestraš, však potom už v TV nebudú žiadne komédie, ktoré by sa dali pozerať.
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Stále tvrdím buď pracovať alebo poberať dôchodok, nárok na dôchodok ostáva stále v platnosti. Nezabúdajme na to, že dôchodok je vlastne náhrada mzdy.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

vcielkaisr Pozri príspevok
Stále tvrdím buď pracovať alebo poberať dôchodok, nárok na dôchodok ostáva stále v platnosti. Nezabúdajme na to, že dôchodok je vlastne náhrada mzdy.
to mi chceš tvrdiť, že ty nepracuješ???Poznám takých čo sú na čiastočnom invalidnom (ty si píšeš v profile tiež) a pracujú, alebo naplno chodia do zahraničia. Ja som na dôchodku. Po takmer 40 rokoch odpracovaných poberám dôchodok 265 Eu a to som si myslela, že som slušne zarabajúci človek pred dôchodkom. Lenže vzorec p. Radičovej na výpočet ešte v predošlom období jej ministrovania my ho vypočítal toľko ako som napísala. Zostal by si pri takom prijme???Keby som bola sama, tak môžem ísť rovno pod most. A tie brigády čo robia dôchodcovia v HMarketoch??? Tie im závidíte???Veď to sú miesta, kde mladý človek nepôjde.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ono to je tak, že človek vyksakuje keď mu je dobre a keď ho dôchodkový vek "nemusí" zaujámať. Inak začne rozmýšlať až keď príde na neho. Ja si pamatám keď v televízii nejaký fagan vysokoškolák povedal vetu na ktorú nikdy v živote nezabudnem : Načo sú nám dôchodcovia, je to len na príťaž. A načo sú dôchodcom peniaze ? veď oni už nič nepotrebujú... Má bohovský pohľad na svet a na život a jemu želám niázky dôchodok, vysoký nájom aby pocítil o čom život je>
2 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
stanco007 Pozri príspevok
Toto ale tí zavistlivci nikdy nepochopia!!! Oni vidia len tie vysluhove dochodky ale co vsetko bolo za tym uz nevidia.... Tipickí Slovaci!!!! Aj ja som na invalidnom pre roztrepane koleno ale toto tiez nikoho nezaujima, ze som este velmi mlady a za chvilu budem mat umele koleno...
No tak teba si trošku podám, ak dovolíš. Máte nárok na výsluhový dôchodok po odpracovaní 15 rokov. A odstupné. Toľko som ja potrebovala na poriadne poznanie mojej odbornosti v praxi, lebo škola mi dala len také nepatrné houby, aby som mohla byť schopná riešiť aj zložité problémy a byť absolútne samostatnou vo svojej profesii. Mnohí z Vás však vtedy berú fidlátka v podobe výsluhových dôchodkov a odstupného a idú zarábať mimo rezort ešte na starobný dôchodok s poriadne nacpanou kešeňou. Myslíš, že baník, frézar, kamionista, lekár, učiteľ, sa narobí menej? Alebo má menšiu zodpovednosť? Tak ak už naši mocipáni sú k Vám takí veľkorysí, aspoň nestoňte. Ste veľkí chlapci a slzičky Vám nesvedčia.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Melnick Pozri príspevok
Daši nestraš, však potom už v TV nebudú žiadne komédie, ktoré by sa dali pozerať.
Začalo sa blýskať na lepšie časy Majka. Práve prebehlo testovanie drog v organizme najpoprednejšieho...a sú testy negatívne, takže sranda končí, on to fakt všetko asi myslel vážne....Preboha!
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Danila Pozri príspevok
No tak teba si trošku podám, ak dovolíš. Máte nárok na výsluhový dôchodok po odpracovaní 15 rokov. A odstupné. Toľko som ja potrebovala na poriadne poznanie mojej odbornosti v praxi, lebo škola mi dala len také nepatrné houby, aby som mohla byť schopná riešiť aj zložité problémy a byť absolútne samostatnou vo svojej profesii. Mnohí z Vás však vtedy berú fidlátka v podobe výsluhových dôchodkov a odstupného a idú zarábať mimo rezort ešte na starobný dôchodok s poriadne nacpanou kešeňou. Myslíš, že baník, frézar, kamionista, lekár, učiteľ, sa narobí menej? Alebo má menšiu zodpovednosť? Tak ak už naši mocipáni sú k Vám takí veľkorysí, aspoň nestoňte. Ste veľkí chlapci a slzičky Vám nesvedčia.
Dalsia co prd o tom vie a len pinda!!! Zavist, zavist a zavist... Vy ludia uz konecne pochopte, ze Slovensko podpisalo pakt NATO, ktore dotuje nasu armadu! Nas stat si PREDSTAVTE, ze este kazdy rok plati milionove pokuty, za to, ze ludia v armade maju NIZKE platy a aj dochodky... Nas stat sa zaviazal na nieco NATU a nedodrzuje to. Ostatni zamestnanci armad v NATO maju uplne ine platy, dochodky a aj odstupne... Nas stat hrabe do kasy aj na vase dochodky co ma ist do armady... Tak sa uklaudnite. A okrem toho ved vas nikto nedrzi obliect maskace a ist sa plazit do blata ci je leto, zima, dazd, mraz, byt tyzdne od rodiny, stahovat sa s rodinou aj kazdy rok niekde inde v republike atd atd atd... Nech sa paci... Ale kdeze... To mi aj teraz povedia znamy ci su hlupi ist do armady... TAK SU HLUPACI... Nech potom beha s motorovou pilou v lese, nech jazdi na kamione atd kazdeho vec... Neviem co tu kazdy pinda na vysluhove dochodky... Viete ake dochodky maju napr sudcovia a ako sa valorizuju???? Kolko sa nakradne hore vo vlade???
1 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Tu sa hodi este jedno porekadlo:
KAZDY SI JE STROJCOM SVOJHO STASTIA!
Ked niekto vidi, ze sa bude mat dobre a ze sa postara o rodinu ked bude robit napr v bani, tak prosim. Ja a vela inych si vybralo statnu sluzbu-ozbrojene zlozky a tym veci co su k tomu priznane a nikdy nezrusia... Kazdy ma svoj rozum a moze sa rozhodnut... Tak potom mozte pindat len na seba akí ste BLBÍ, ze ste mohli poberat taky dochodok aj vy....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ivantt Pozri príspevok
Nechvalim, jednoducho som sa vykecal :-) aj to niekedy treba. A este nieco... kazdy sa zaobera dôchodkami, a pracujucimi dôchodcami. A čo takto väzni ? čo keby aj oni prispievali do kasy a nie z nej len ťahali ? On ma najdrahší hotel, má stravu a dostane sa mu vzdelania aby mohol lepšie kradnuť, zadarmo fitcentrum... myslím že pokračovať nemusím. Na nich sa vláda vykašle ????
Svrbí ma jazyk, čosi šťavnaté by som Ti napísala, ale píšeš tak múdro, že Ťa toho ušetrím. A počúvaj starú babu. Bude lepšie, ak budeš písať o tom, čomu rozumieš, a čo si vyskúšal na vlastnej koži. Takže nedrístaj. Vonku je dosť tých, čo ovládajú svinstvá najlepšie a za prachy nikdy za mreže nepôjdu. Lebo v ňom, v tom luxusnom interhoteli sú poväčšine narkomani, a zopár dílerov, tých najsamspodnejších ... a ešte zopár zlodejíčkov, čo nemajú na všeličo, teda ani na spravodlivosť. Tí, čo na ňu majú, sa tam poväčšine len zvrtnú na päte. A nepaušalizuj, mohlo by sa Ti stať, že zajtra niekoho zrazíš a vyskúšaš si ten interhotel. Nedajbože. Prajem Ti pekný deň.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
stanco007 Pozri príspevok
Tu sa hodi este jedno porekadlo:
KAZDY SI JE STROJCOM SVOJHO STASTIA!
Ked niekto vidi, ze sa bude mat dobre a ze sa postara o rodinu ked bude robit napr v bani, tak prosim. Ja a vela inych si vybralo statnu sluzbu-ozbrojene zlozky a tym veci co su k tomu priznane a nikdy nezrusia... Kazdy ma svoj rozum a moze sa rozhodnut... Tak potom mozte pindat len na seba akí ste BLBÍ, ze ste mohli poberat taky dochodok aj vy....
Už Tvoja inteligencia naznačuje, koho platíme z našich daní.....
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

stanco007 Pozri príspevok
Tu sa hodi este jedno porekadlo:
KAZDY SI JE STROJCOM SVOJHO STASTIA!
Ked niekto vidi, ze sa bude mat dobre a ze sa postara o rodinu ked bude robit napr v bani, tak prosim. Ja a vela inych si vybralo statnu sluzbu-ozbrojene zlozky a tym veci co su k tomu priznane a nikdy nezrusia... Kazdy ma svoj rozum a moze sa rozhodnut... Tak potom mozte pindat len na seba akí ste BLBÍ, ze ste mohli poberat taky dochodok aj vy....
Presne tak,ja som si vybral zváranie a som zvárač, a nenadávam a neponosujem sa keď treba zvárať v 35°C horučavach a držať hlavu v dyme nad rozpálenym kusom.

Jednoducho nasadím pitný režim, mením na sebe košele za suché a "jedu".

Ale tiež takto nemienim robiť do dochodku, pride čas keď aktívne zváranie zavesím na klinec a stanem sa inštruktorom zvárania, trebárs.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať