Zavrieť

Porady

Ako na to - dovoz z 3. krajín a predaj na živnosť SR+ČR

Dobrý deň.

Plánujem začať nakupovať z 3. krajín tovar a následne ho predávať v rámci ČR a SR na českú živnosť. V ČR chcem faktúrovať v Kč a na SR samozrejme v €. Ročne by z počiatku obrat nemal presiahnuť 20000 Kč.

Potrebujem byť platca DPH? V ktorej krajine?

Chcel by som sa ešte opýtať ako si môžem dopredu vyrátať zisk:
Nakúpim tovar za nákupnu cenu (príklad) 500 Kč, zaplatím poštovné 500 Kč. Tovar nepodlieha colnej povinnosti (drevo) ale musím platiť dovoznú daň, je to teda 20 %? Dovoz tovaru ma teda stojí 1200 Kč?
Napríklad na tom chcem získať 800 Kč to znamená, že dám cenu 2000 Kč. Ďalej v závislosti od toho či som platca alebo nie som platca DPH prirátam ešte 20 % DPH ak som platca, teda tovar budem ponúkať za 2400 Kč. Rozdiel je 1200 Kč a z toho teda ešte musím odviesť daň z prijímu? Ak nie som platca DPH tak k predávam za 2000 Kč a mám plus 800 Kč z ktorých tak isto odvediem daň?

A čo faktúry v € a daň na SR 19 %.

Mám v tom obrovský zmätok. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

DODATOK: Ešte som zabudol napísať jednu otázku: Je možné nakúpiť tovar skôr, ako by som mal vybavenú a povolenú živnosť a tento tovar si potom rátať do nákladov, keďže je to tovar na toto obchodovanie?
Naposledy upravil NefroniK : 13.09.10 at 10:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako na to - dovoz z 3. krajín a predaj na živnosť SR+ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.