Zavrieť

Porady

tlačidlo "Nesúhlasím"

Anketa: Ste za pridanie tlačidla "nesúhlasim"?

Počet hlasujúcich
58. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    43 74.14%
  • Nie

    9 15.52%
  • Je mi to jedno

    6 10.34%
Dnes pri jednej nemenovanej téme som mal pocit že mi veľmi chýba tlačidlo "Nesúhlasím", ktoré by môj postoj k výroku vyjadrovalo najvýstižnejšie.
Máme "užitočné vs. neužitočné", dokonca mimotémy, zábavné a nevhodné... výber vcelku slušný. Ale chýba mi protipól možnosti súhlasím.
Niekedy nevhodné, neužitočné, nevystihujú situáciu, mimo témy to nieje a vypisovať negatívne stanovisko nemá zmysel. V takomto prípade by možnosť kliknúť na nesúhlasím prispela k sprehľadneniu témy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
To nie je paradox, keď je niečo mimotémy tak sa to zbalí a možno to ďalej označovať ako mimotémy (ak máme chuť). Prečo by to malo ostať len pri troch bodoch?

Tlačítka však treba ak chcem dokázať odlíšiť príspevky ktoré sú (užitočné, nápomocné) od menej dobrých až nevhodných...

Pomocou doterajších súhlasím a oceňujem sa vôbec nedalo zistiť ktorá odpoveď je najužitočnejšia a posunúť ju hore.

Tak ako sa sťažujete na facebook že na všetko má "Páči sa mi to" tak by to vyzeralo aj tu, ak by sme neodlišovali jednotlivé tlačítka. Ono na Porade sa ešte aj dodnes používa súhlas napríklad aj na "Páči sa mi to"

A tie tlačítka sú tu hlavne kvôli tomu aby sa komunita postarala o to čo sa tu píše, lebo moderátorov je málo a ešte k tomu im ľudia potom nadávajú.
To že niekto stlačí užitočné a niekto na to isté nevhodné nie je nič čo by malo viesť k zrušeniu tlačidiel. Neočakávam že to bude fungovať dokonale na 100%, ale ak sa dosť ľudí zapojí do takéhoto moderovania, tak to tu bude vyzerať fajn, resp. tak ako si to spravíte.

Hlavne aby sa zapojilo viac tých čo tu chcú mať dobrú Poradu. Ak každý priloží ruku k dielu, tak to tu bude fajn. To platí vlastne aj tak všade.

Najprv začnú sťažnosti že je tu kopec neužitočných príspevkov, potom pribudnú tlačítka aby sa to dalo odstrániť a potom sa nadáva na to že sú tu aj tie tlačítka
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Richard Pozri príspevok
To nie je paradox, keď je niečo mimotémy...
narážal som na minipríspevky, ktoré sú označené ako mimotémy/mini, čiže možnosť označiť takýto príspevok ako mimotémy je minimálne divné... alebo ho nazvi minipríspevok


Pomocou doterajších súhlasím a oceňujem sa vôbec nedalo zistiť ktorá odpoveď je najužitočnejšia a posunúť ju hore.
toto je síce fajn, ale minule som natrafil na slabinu takéhoto systému. Založená téma, pár odpovedí... kdesi na druhej strane ktosi začne:"Mám podobný problém..." na to kvantum odpovedí a jedna dokonca 9x užitočné.
Samozrejme, že ju systém vyhodnotí ako najlepšiu odpoveď a pricapí ju za otázku zakladateľa témy, pričom je zrejmé, že tá odpoveď nepasuje k otázke...


Najprv začnú sťažnosti že je tu kopec neužitočných príspevkov, potom pribudnú tlačítka aby sa to dalo odstrániť a potom sa nadáva na to že sú tu aj tie tlačítka
odpovede sú v texte

jasné že nikdy neurobíš vzhľad tak aby nemal nikto námietky, ale všetko sa vyvíja... To čo sa spočiatku mohlo zdať ako zbytočné, vývoj ukáže ako potrebné, a naopak, to čo pôvodne bolo potrebné ukáže sa ako neopodstatnené, prípadne málo využívané...
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Vždy je na začiatku nula. Ak niekto napíše jedničku, iný môže napísať áno, teda súhlasím, ak nenapíše nič, nikto nevie čo má za lubom, ak napíše nie, je proti jedničke.

Ak niekto napíše jedničku a dvojku, iný môže napísať áno, teda súhlasím, s jednotkou aj dvojkou. Čo ak, nesúhlasí s jednotkou, ale s dvojkou súhlasí? Môže napísať súhlasím? Môže. Ak niekto ďalší súhlasí s jednotkou aj dvojkou, sú za jedno. Ak niekto z davu súhlasí s jednotkou a nesúhlasí s dvojkou, už je dôvod na diskusiu, ak sa nediskutuje, môže byť prúser. Ale všetko to môže byť aj naopak.

Súhlasím, čiastočné súhlasím, čiastočne nesúhlasím, nesúhlasím? Teda ako???
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Richard Pozri príspevok
To nie je paradox, keď je niečo mimotémy tak sa to zbalí a možno to ďalej označovať ako mimotémy (ak máme chuť). Prečo by to malo ostať len pri troch bodoch?

Tlačítka však treba ak chcem dokázať odlíšiť príspevky ktoré sú (užitočné, nápomocné) od menej dobrých až nevhodných...

Pomocou doterajších súhlasím a oceňujem sa vôbec nedalo zistiť ktorá odpoveď je najužitočnejšia a posunúť ju hore.

Tak ako sa sťažujete na facebook že na všetko má "Páči sa mi to" tak by to vyzeralo aj tu, ak by sme neodlišovali jednotlivé tlačítka. Ono na Porade sa ešte aj dodnes používa súhlas napríklad aj na "Páči sa mi to"

A tie tlačítka sú tu hlavne kvôli tomu aby sa komunita postarala o to čo sa tu píše, lebo moderátorov je málo a ešte k tomu im ľudia potom nadávajú.
To že niekto stlačí užitočné a niekto na to isté nevhodné nie je nič čo by malo viesť k zrušeniu tlačidiel. Neočakávam že to bude fungovať dokonale na 100%, ale ak sa dosť ľudí zapojí do takéhoto moderovania, tak to tu bude vyzerať fajn, resp. tak ako si to spravíte.

Hlavne aby sa zapojilo viac tých čo tu chcú mať dobrú Poradu. Ak každý priloží ruku k dielu, tak to tu bude fajn. To platí vlastne aj tak všade.

Najprv začnú sťažnosti že je tu kopec neužitočných príspevkov, potom pribudnú tlačítka aby sa to dalo odstrániť a potom sa nadáva na to že sú tu aj tie tlačítka
Richard, Tvoja posledná veta mi pripomína alibizmus, veď práve preto sú moderátori, predpokladám overení, aby posúdili nevhodnosť neetickosť príspevku, v opačnom prípade by bolo namieste, ak sú ľudia, ktorým príspevok prinesie prospech, myslím aj vedomostny, že to ocenia, ale bod neužitočné od náhodných členov je neobjektívne hodnotenie, teda subjektívne a nemusí sa zhodovať z názorom iných a pomiatne nerozhodných-navádza ich na polemiku. Ak má porada pripspieť širokej verejnosti bolo by podľa môjho úsudku na každom jednotlivcovi, ktorý klikne na poradu o pomoc, aby sám zvážil, či je príspevok pre neho prínosom, alebo odíde s nedôverou vlastnou, nie ovplyvnený iným členom -rsp. jeho názorom, v inom prípade "trucom" k určitému príspevku.
Momentálny stav hodnotenia na Porade ja nepovažujem za vhodný, určite bola z Tvojej snahy poradu vylepšovať, no podľa mňa iba za ten krátky čas, čo som jej registrovaným členom sa situácia zhoršila. Bodovanie? čomu má vlastne slúžiť? čo sa vlastne boduje? rovnocennosť bodov v rôznych témach zábavných a odborných, ako aj poradných mi pripadá nespravodlivé hodnotenie. Mne osobne na hodnotení vôbec nezáleží, mám dobrý pocit, ak niekomu moja rada prospeje, ak by ju ocenil, je to povzbudzujúce, no nie určujúce kvalitu "člena" podľa bodového hodnotenia.
Niekedy ma obťažujú "výkriky" niektorých dlhšie registrovaných členov, ktorí nadobúdajú zrejme pocit dôležitosti, tým sa zväčša vyhýbam, nestotožňujem sa s názorom, "klin sa klinom vyráža"
Je to môj osobný názor .
1 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Sito...to čo navrhuješ by síce upresnilo odpovede, ale už teraz sa mnohým zdá hodnotenie zložité... ja som chcel jedno tlačidlo, ty už navrhuješ dve... lebo čiastočne súhlasím a čiastočne nesúhlasím sú v podstate totožné
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

možno som to nenapísala dosť jasne samozrejme aj ja by som privítala jedno tlačidlo, nevhodnosť príspevkov by mali posudzovať
"seriózni" moderátori.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ubka Pozri príspevok
..................sa situácia zhoršila. Bodovanie? čomu má vlastne slúžiť? čo sa vlastne boduje? rovnocennosť bodov v rôznych témach zábavných a odborných................... Je to môj osobný názor .
nezabudnime, že táto stránka už nie je špecifické fórum účtovníkov, ale je to "bežné" fórum užívateľov... tak asi preto sú tie body rovnocenné, lebo aj témy sú už rovnocenné, a tým pádom nie sú účtovné body cennejšie ako tie ostatné
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Heni,
uvedomujem si to, ale predsa užitočné rady môžu byť aj v iných smeroch, nielen účtovných..
práve to som mala na mysli, že sa to tu "zmyšilo" už to nie je ani tak Porada, od slova radiť, ale je to zábavné fórum, kde sem tam aj radu možno nájsť (
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Flinstone Pozri príspevok
Dnes pri jednej nemenovanej téme som mal pocit že mi veľmi chýba tlačidlo "Nesúhlasím", ktoré by môj postoj k výroku vyjadrovalo najvýstižnejšie.
Máme "užitočné vs. neužitočné", dokonca mimotémy, zábavné a nevhodné... výber vcelku slušný. Ale chýba mi protipól možnosti súhlasím.
Niekedy nevhodné, neužitočné, nevystihujú situáciu, mimo témy to nieje a vypisovať negatívne stanovisko nemá zmysel. V takomto prípade by možnosť kliknúť na nesúhlasím prispela k sprehľadneniu témy.
Richard Pozri príspevok
...Tlačítka však treba ak chcem dokázať odlíšiť príspevky ktoré sú (užitočné, nápomocné) od menej dobrých až nevhodných...

...A tie tlačítka sú tu hlavne kvôli tomu aby sa komunita postarala o to čo sa tu píše, lebo moderátorov je málo a ešte k tomu im ľudia potom nadávajú.
To že niekto stlačí užitočné a niekto na to isté nevhodné nie je nič čo by malo viesť k zrušeniu tlačidiel. Neočakávam že to bude fungovať dokonale na 100%, ale ak sa dosť ľudí zapojí do takéhoto moderovania, tak to tu bude vyzerať fajn, resp. tak ako si to spravíte.

Hlavne aby sa zapojilo viac tých čo tu chcú mať dobrú Poradu. Ak každý priloží ruku k dielu, tak to tu bude fajn. To platí vlastne aj tak všade...
Názov témy je "Tlačidlo "Nesúhlasím". Ak chcem odlíšiť dobré príspevky od zlých, toto tlačidlo mi chýba. Ako bolo písané v predchádzajúcich príspevkoch, príspevok - blud predsa nie je "Neužitočný" alebo "Nevhodný". Je to príspevok, s ktorým "Nesúhlasím".
Veľa ľuďom, čo písali do tejto témy, prekáža množstvo tlačidiel. Dobre, tak keď nepovažuješ za dobré meniť ich počet, tak aspoň nech je tlačidlo "Neužitočné" nahradené tlačidlom "Nesúhlasím". Tlačidlo "Neužitočné" je neužitočné. Ak je pre mňa nejaký príspevok neužitočný, tak naň kašlem a nebudem naň vôbec reagovať. A ak je ten príspevok neužitočný v danej téme, môžem ho predsa označiť za "Mimotémy" - tak by som napr. mala označiť príspevky od Ubky a Heni (nad týmto príspevkom), lebo sú .
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Livia, súhlasím aj s Tebou, stále mi to pripadá o jednom a tom istom, áno, ak je tlačidlo neužitočné nebudem nan klikať keď je pre mňa téma nezaujímavá a v prípade, že bude nesúhlasím, považovala by som za celkom prirodzené, nech to uvedie aj mimo témy alebo kamkoľvek -dôvod, prečo nesúhlasím. Ide ma rozdrapiť, keď aj v politike, alebo hoc kde niekto mudruje, že s niečim nesúhlasí a neuvedie ako by to malo teda byť, aby s tým súhlasil. Možno som fakt neschopná sa správne vyjadriť?!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ubka, súhlasím s tebou.

Boli tu názory v zmysle, že tlačidlo "Nesúhlasím" nemá význam, ak "nesúhlasiaci" nenapíše, prečo nesúhlasí. Potom bol názor, aby to bolo tak, že bude "povinnosť" napísať dôvod nesúhlasu a toto "vysvetlenie" by sa pricapilo pod príspevok, s ktorým nesúhlasím.
"Povinnosť" vysvetliť svoj nesúhlas - OK, aj keď v malinkom % by skutočne stačilo len stlačenie tlačidla "Nesúhlasím" bez akéhokoľvek komentára, ale "vysvetlenie" by sa nemalo pricapiť priamo pod príspevok, ale do poradia na koniec témy s citáciou príspevku, na ktorý reaguje, lebo napr. ja nečítam vždy témy, do ktorých prispievam, od samého začiatku (najmä ak sú na viac ako 3 strany). A ešte by tie citácie mohli mať svoje poradové čísla = čísla príspevkov - už sa mi stalo, že som hľadala stranu, odkiaľ bol príspevok citovaný a nenašla som ju. Niekedy je potrebné prečítať si príspevky pred/za tým, na ktorý reagujem.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Flinstone Pozri príspevok
Sito...to čo navrhuješ by síce upresnilo odpovede, ale už teraz sa mnohým zdá hodnotenie zložité... ja som chcel jedno tlačidlo, ty už navrhuješ dve... lebo čiastočne súhlasím a čiastočne nesúhlasím sú v podstate totožné
Ale ja nenavrhujem nové tlačidlo. Tlačidlo "súhlasím" tu už bolo aj keď som tu ja nebol. Isto malo svoj význam a aj má. Podporuje diskusiu, výmenu názorov, teda posúva riešenie problému dopredu.

Ten kto nesúhlasí, má možnosť príspevok citovať a napísať dôvod nesúhlasu, prípadne, že nesúhlasí s určitou časťou príspevku. Ale presne ten efekt by sa dosiahol aj keby bolo len tlačidlo "nesúhlasím" s tým, že nový prispievateľ by sa vyjadroval s čím v príspevku súhlasí.

Súhlasím, nesúhlasím sú krajné možnosti, mantinely. Ak budú obidve pod príspevkom, každý príspevok sa stáva vlastne anketou. Potom by mali byť uvedené aj súhlasy a nesúhlasy. Čo môže a nemusí byť v prospech riešenia problému, poskytnutia dobrej rady.

Súhlasím, nesúhlasím. Sú to ako kulisy, vyjadrujú čo je pred nimi. Ale vždy je niečo aj za kulisami. ČO???

Udajne to fungovalo, že sa dal nájsť príspevok pod ktorým bol daní súhlas. Niekedy ten súhlas je viac ako užitočné pod iným príspevkom. Súhlas pod odborným príspevkom a užitočné pod gratuláciou, srandičkou je asi rozdiel. Ale to už je na zvážení každého kto číta príspevky na porade.
Naposledy upravil sito : 25.09.10 at 04:29
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Ubka, preto som navrhoval, že ak by musel napísať niekto zdôvodnenie svojho nesúhlasu, aby to pricapilo pod príspevok, lebo sa môže stať, že niekto nebude čítať 15 stranovú diskusiu do konca a za radu si zoberie aj niečo čo je pre neho síce vyhovujúce, ale nesprávne.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

sito Pozri príspevok
Súhlasím, nesúhlasím sú krajné možnosti, mantinely...
preto som navrhoval to tlačidlo, lebo čas od času sa tu objaví aj mantinel, na ktorého vyjadrenie sa nič iné použiť nedá.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Flinstone Pozri príspevok
preto som navrhoval to tlačidlo, lebo čas od času sa tu objaví aj mantinel, na ktorého vyjadrenie sa nič iné použiť nedá.
Prvý povie, druhý oponuje. A druhý je vždy druhý. Ak chce byť prvý, čo musí spraviť?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

všetkých predbehnúť????
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nejak mi to nesedí? Ako môže byť druhý, keď všetkých.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ale pýtal si sa čo má spraviť aby bol prvý...
Ak nebudú prvší, bude on najprvší...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

a vlastne to može byt jedno, načo sa predháňat, prvý druhý, sú tu tí, ktorí o tom tak či tak rozhodnú, čo sa im bude zahovárať a názor iných ich veľmi nezaujíma..
prajem príjemný sobotňajší večer a ešte príjemnejšiu nedeľu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať