Zavrieť

Porady

manželstvo

Dobry den,mam otazku ako sa branit proti prefikanej zene...?odstahoval som ju z domu,budeme sa rozvadzat,ale spatne si ziada vyzivne na seba a dieta,pricom sme boli spolu a staral som sa...no blocky nemam,vsak kto si nechava dvoj.mes.blocky od potravin doma ...trvale bydlisko ma 70 km odo mna.prechodne bydlisko u mna nemala.....co mam úouzit svetkou co nas videli kazdodenne?
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
nika.sum Pozri príspevok
Neviem preco toto dostalo nevhodne...
...dala som ho ja... a práve pre toto...
nika.sum Pozri príspevok
...Naozaj nevieme ako to v skutocnosti bolo...
...zadanie je naozaj o inom......
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ajuška Pozri príspevok
...vôbec nejde o to, či sme sa my dve pochopili...... na toto

...som sa pozrela možnými očami zadávateľa... ...aby si predčasne nemastil bruško... som mala potrebu zdôrazniť... že vyživovaciu povinnosť naozaj aj voči manželke má... ... vojna vraj nie je záležitosťou morálky, ale prežitia... a pri rozvodových to bohužiaľ často platí *násobne... vysťahovať manželku s dieťaťom a ďalej ju finančne zabezpečovať... je otázkou charakteru... k tomu verdikty súdu naozaj netreba... v opačnom garde však... ak by zadala otázku partnerka, ktorá sa ocitla bez takýchto prostriedkov... ako prvý krok by som jej radila požiadať samostatne o určenie vyživovacej povinnosti (spätne od vysťahovania) na dieťa aj matku... súd by sa tým rýchlejšie vysporiadal, ako v spojení s rozvodom... ...aj toto je možné "uhlie" pohľadu... ...
Zadávateľovi som predčasne pomastila bruško
Ale nakoniec povedal viac, než na začiatku asi chcel.

Mne by sa tiež nechcelo ísť do práce od ročného dieťaťa, pretože v takomto veku dieťa potrebuje prevažne starostlivosť svojej matky, ktorú nik plnohodnotne nenahradí.
Osobne som si poctivo odkrútila materskú do troch rokov svojich detí a neľutujem toho. Nemala som pocit nudy a práce bolo doma viac než dosť.

Takže zadávateľ, buď človek. Názorov si tu dostal viac než dosť a rozmýšľaj, čo v situácii, akej sa nachádzate so svojou ešte stále manželkou, môžte urobiť nielen pre svoje milované dieťa, ale možno ešte stále aj pre záchranu svojho manželstva.
Sudca vysloví ortieľ o výške výživného, papier dostanete. Ale život je o inom.
5 0
jusufko jusufko

jusufko je offline (nepripojený) jusufko

Ak ide o tu robotu,mal som na mysli skutocnost,ze po materskej chce ist na vysoku a dalej studovat a nie zamestnat sa.Sam by som to nezvladal celu tu fin.zataz...Vsak co to je za manzelku,ked manzel je na 24 hod.sluzbe( v praci uz od 6 rano a koncim na druhy den o 8 rano.)kde mam dovolene 3 hod.spanku..Tak si viete predstavit tu vycerpanost so sluzby.No pridem domou a da mi maleho,aby som siel snim von,lebo sa chce vyspat.Ok,siel som,staral som sa on ho 6 hod,tak som ju nechal vyspat,no to uz som bol uplne K.O,a ked prisla rada na mna,tak ma nechala spat hod.a pol a uz som bol na nervy...Na druhy den som mal volno cely den,tam som sa staral uz od 6 rana,zenuska si pekne spala do 12...Citil som sa jak novodoby otrok ani varit nevie,jedlo som si nosil z roboty,...dalej,........Prvy prispevok na dieta co robi 20 tis a kazdu matersku som jej nechaval na ucte,vsak do buducna..vsetko na dieta a na nas islo z mojej vyplati,a ztych penazi,co sme mali akoze nasetrene som si chcel pozicat na auto 200eur,lebo mi odisiel motor,a to uz bola fin.zataz nad ramec z mojho platu..no nedala mi!Tak toto uz je ake spolocne hospodarenie?no musel som si pozicat,aby som si mohol opravit auto.Panovacna jak hovado,ziadny kompromis,znazil som sa to vsetko strpiet koli dietatu,ale uz to zaslo pridaleko..jedine co mi chcela dat peniaze na to,aby som odkupil barak do osob.vlastnictva..chvalabohu,ze som to nespravil.. .Uz tam ma chytala myslienka,ze toto takto dalej nepojde...Furt iba peniaze tahala zo mna,a moja myslienka zmodernizovat byt,kupit.plast.okna sa vytratila...Nepijem,nefajcim,staram sa o dieta,dokonca som jej nosil maleho ked sa o 3 rano zobudil do postele aby mu dala papat .Ked som jej povedal ze poziadam o rozvod,hned mi nastolila, kolko som jej dlzny,kolko dala jej strana ako svadobny dar,co vsetko si zobere, a tak..a peniaze co nasetrila vdake mne si samozrejme nechala..
Ja si ani poriadne nepamatam,co som dostal a nieto ze ona presne vie co je jej..Az teraz odstupom casu ked som sam doma,zistujem,ze mi chybaju veci.Podotykam,ze takato nebola,bola jak anjel,skromna,pomahala mi,starala sa,no po svadbe,ked vedela ze majetok patri aj jej..sa to otocili hore nohami...
4 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
jusufko Pozri príspevok
Ak ide o tu robotu,mal som na mysli skutocnost,ze po materskej chce ist na vysoku a dalej studovat a nie zamestnat sa...
...nedá sa do pár viet napísať celú realitu... a "toto" tu naozaj nikomu nedovysvetľuješ... tak sa na tom ani ďalej nerozbíjaj... ...Ty najlepšie vieš koho máš proti sebe a aký je Tvoj skutočný záujem o dieťa... skús sa sústrediť na to, aby ste eliminovali nevyhnutné strety... aby si si hrdo vedel aj Ty zastať svoje... aj keď to asi bude na dlho...
0 0
jusufko jusufko

jusufko je offline (nepripojený) jusufko

Ironiou je,ze som si myslel,ze ked odide domou k rodicom,tak sa uvedomi...
Namiesto toho mam zakaz vstupu k nim.Ked mi dovoli pozriet synceka,da mi ho na 6 hodin.Tak sa snim prechadzam 6 hod. po meste...aspon ze tam je co obdivovat...Kazdy vikend mu nakupim dake oblecenie,zimnu vesticku,pancusky,hracky..vzdy sa mu snazim nieco doniest...Snazim sa spolupracovat,ale ked si ho pytam domou aby si obcas pozrel aj moju rodinu, tak to mi uz nedovoli,vraj ho musi kojit a dalsie vyhovorky....
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
jusufko Pozri príspevok
Ironiou je,ze som si myslel,ze ked odide domou k rodicom,tak sa uvedomi...
Namiesto toho mam zakaz vstupu k nim.Ked mi dovoli pozriet synceka,da mi ho na 6 hodin.Tak sa snim prechadzam 6 hod. po meste...aspon ze tam je co obdivovat...Kazdy vikend mu nakupim dake oblecenie,zimnu vesticku,pancusky,hracky..vzdy sa mu snazim nieco doniest...Snazim sa spolupracovat,ale ked si ho pytam domou aby si obcas pozrel aj moju rodinu, tak to mi uz nedovoli,vraj ho musi kojit a dalsie vyhovorky....
...zákaz vstupu nerieš... je to ich súkromie, s tým nič nenarobíš... je to blbé, ale prezieravo si odkladaj bloky za nákup oblečenia pre dieťa... a časové obmedzenie vzhľadom na ranný vek dieťaťa budeš musieť akceptovať... kolíznym opatrovníkom sú baby z ÚPSVaR... ktoré považujú (oprávnene??) pravidelný denný režim dieťaťa za dôležitý... uskromni sa aj s málom... čas rýchlo beží... aj dieťa vyrastie a spraví si svoj názor...
4 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Jusufko, podla tvojich prvych prispevkov som mala z teba dost divny (zly) pocit, tak sa ospravedlnujem. Ja sice neviem pravne rady poskytnut, ale urcite sa nevzdavaj syna ani na tych par hodin, treba to vyuzit co najviac a aj po rozvode, ak by robila problemy, netreba to vzdat, lebo aj take su niektore matky. Dieta vyrastie, ale tiez bude dost dlho jeho nazor ovplyvnovany druhou stranou a ak sa nechas matkou znechutit a obmedzis navstevy, tazko mu potom niekedy vysvetlis ako to bolo. Naozaj je sebecke takto vydierat cez dieta. Mne tiez nedopadlo prve manzelstvo najlepsie a nebolo mi velmi prijemne ked moj ex si bral syna ked isiel niekam s tou kvoli ktorej to tak skoncilo ako skoncilo (aj ked si myslim, ze jej mozem len podakovat, lebo to aspon urychlila), ale nikdy som synovi v nicom nebranila. Nemali sme nikdy sudom urcene kedy si ho moze brat, zobral si ho ked mal zaujem, niekedy aj niekolko vikendov za sebou, alebo po skole. A teraz po rokoch mozem povedat, ze mame lepsi - kamaratskejsi vztah - ako po rozvode. Je to o ludoch. Tak drzim palce aby to vsetko dobre dopadlo.
3 0
jusufko jusufko

jusufko je offline (nepripojený) jusufko

Ja som zufali z toho,jak si moze urcovat cas a dobu,kedy ho mozem vidiet,ked sme este stale manzelia...teraz mi ho da az o dva tyzdne,uz ma amok z toho chyta...Pravnici mi hovno radia.Cely tyzden robim,vikend mam volny,tak aspon cez vikend ho chcem vidiet..a ona ze ide prec s malym a nepovie kam....ja sa snazim vsetko mierovo,ale toto sa neda.............teraz potrebujem radu...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
jusufko Pozri príspevok
Ja som zufali z toho,jak si moze urcovat cas a dobu,kedy ho mozem vidiet,ked sme este stale manzelia...teraz mi ho da az o dva tyzdne,uz ma amok z toho chyta...Pravnici mi hovno radia.Cely tyzden robim,vikend mam volny,tak aspon cez vikend ho chcem vidiet..a ona ze ide prec s malym a nepovie kam....ja sa snazim vsetko mierovo,ale toto sa neda.............teraz potrebujem radu...
...Ty vieš čo všetko sa udialo medzi Vami kým ste dospeli do tohto štádia... bohužiaľ, dieťa... či deti sa často zneužívajú ako komunikačný prostriedok "vyššej" moci... ja osobne to neznášam... lebo deti je potrebné chrániť od všeobecnej ľudskej zloby... tobôž od tej navŕšenej z nevydareného vzťahu... právnika hľadaj dovtedy, kým sa nenaučí za Tvoje peniaze hájiť práva Tvoje a Tvojho dieťaťa... nezabúdaj na jeden fakt... že ročné dieťa nie je žiadny plyšák... ktorý sa dá prehadzovať kade-tade... ak si s ním zžitý vieš o jeho základných potrebách viac než dosť... tak sa neprs do pozície, kto má kedy na neho právo... má svoje potreby... právo na svoj harmonogram... aby sa nestalo pinkpongovou loptičkou dvoch hráčov... ktorým ide iba o skóre............... nezúfaj... zvažuj... a hľadaj priechodnú cestičku......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať