Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Prosím o radu zamestnanec v šk.r.2009/2010 nedoniesol potvrdenie o návšteve školy. Tento rok doniesol potvrdenie na šk.rok 2010/2011 a keď som
ho upozornila, že kolegyňa mu zastavila v 08/2009 bonus bol veľmi prekvapený.Prikázala som mu doniesť potvrdenie aj za podchádzajúci šk.rok
s dátumom vystavenia september 2010. Viem, že 01-08/2010 si môže uplatniť v zúčtovaní dane, ale čo s mesiacmi 09-12/2009?
Prosím o radu som mzdárka začiatočníčka
Usporiadat
GGÓA GGÓA

GGÓA je offline (nepripojený) GGÓA

Dobrý deň
chcela by som sa spýtať na dańový bónus. Manžel robí v zahraničí, daňový bónus brala manželka. Má 2 deti. Od januára do septembra bola zamestnaná, od 15.septembra nastúpila na materskú dovolenku. Má nárok na dańový bónus na celý rok na 4 ročného syna aj na novorodené dieťa keď sa narodil 31.októbra?
0 0
GGÓA GGÓA

GGÓA je offline (nepripojený) GGÓA

Dobrý deň
ešte som sa chcela spýtať keď syn sa narodil 31.októbra mám nárok na celý mesiac daňového bonusu alebo iba november-december.Ďakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

GGÓA Pozri príspevok
Dobrý deň
ešte som sa chcela spýtať keď syn sa narodil 31.októbra mám nárok na celý mesiac daňového bonusu alebo iba november-december.Ďakujem
Aj za oktober §33 odst.5 ZoDzP. Danovy bonus mozno uplatnit uz v kalendarnom mesiaci v ktorom sa dieta narodilo.....

Ospravedlnujem sa, samozrejme ako pise Veronika6, je to odst.5.
Naposledy upravil nika.sum : 21.02.11 at 08:38
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Podľa § 33 ods.5 zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov nárok na daňový bonus si možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo. A to za celý kalendárny mesiac.
2 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Poprosila by som vás o radu. Syn našej zamestnankyne bol študentom 1. ročníka na VŠ. V septembri priniesla potvrdenie a tak si uplatňovala daňový bonus. Dnes mi medzi rečou hovorí, že jej syn nechal školu, v letnom semestri už nenastúpi, ale sa prihlási od septembra na druhú VŠ. Ako postupovať v tomto prípade, do ktorého mesiaca jej môžem daňový bonus uplatniť? Má si jej syn vypýtať potvrdenie, dokedy bol študentom školy? Študenti VŠ by mali nosiť potvrdenie na začiatku každého semestra teda 2x do roka? ĎAKUJEM.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Kika69 Pozri príspevok
Poprosila by som vás o radu. Syn našej zamestnankyne bol študentom 1. ročníka na VŠ. V septembri priniesla potvrdenie a tak si uplatňovala daňový bonus. Dnes mi medzi rečou hovorí, že jej syn nechal školu, v letnom semestri už nenastúpi, ale sa prihlási od septembra na druhú VŠ. Ako postupovať v tomto prípade, do ktorého mesiaca jej môžem daňový bonus uplatniť? Má si jej syn vypýtať potvrdenie, dokedy bol študentom školy? Študenti VŠ by mali nosiť potvrdenie na začiatku každého semestra teda 2x do roka? ĎAKUJEM.
Z-ci nosia potvrdenia na začiatku šk.roka. To, že štúdium zanechal, mala nahlásiť z-ľovi a doniesť potvrdenie. Takže nech to zdokladuje a uvidíš, ktorým dňom prestal byť študentom. Podľa toho pozastavíš DB.
P.S: teraz mi ešte napadlo - k 31.1. zamestnanci sú povinní podpísať Vyhlásenie...neuviedla zmenu vo vyhlásení?
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

drobeceva Pozri príspevok
Z-ci nosia potvrdenia na začiatku šk.roka. To, že štúdium zanechal, mala nahlásiť z-ľovi a doniesť potvrdenie. Takže nech to zdokladuje a uvidíš, ktorým dňom prestal byť študentom. Podľa toho pozastavíš DB.
P.S: teraz mi ešte napadlo - k 31.1. zamestnanci sú povinní podpísať Vyhlásenie...neuviedla zmenu vo vyhlásení?
Veľmi pekne ďakujem za radu, vo vyhlásení ešte zmenu neuviedla, myslím, že to jeho rozhodnutie sa zrodilo len pár dní dozadu. Tak si počkám na doklad a keď ukončil štúdium počas mesiaca, tak za ten mesiac jej ešte prináleží daňový bonus?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Kika69 Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za radu, vo vyhlásení ešte zmenu neuviedla, myslím, že to jeho rozhodnutie sa zrodilo len pár dní dozadu. Tak si počkám na doklad a keď ukončil štúdium počas mesiaca, tak za ten mesiac jej ešte prináleží daňový bonus?
áno, za ten mesiac prináleží.
Ak sa to udialo len teraz, tak hádam to až také zle nebude
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

drobeceva Pozri príspevok
áno, za ten mesiac prináleží.
Ak sa to udialo len teraz, tak hádam to až také zle nebude
To dúfam aj ja, za január som jej ešte uplatnila a februárovú výplatu budem robiť budúci týždeň, tak si radšej počkám na oficiálny dátum. Ďakujem za pomoc si zlatá. Prajem pekný večer aj dobrú noc.
0 0
zuzulienkaxxx zuzulienkaxxx

zuzulienkaxxx je offline (nepripojený) zuzulienkaxxx

Ak dcera ukončila študium na výške minulý rok v priebehu mája, má narok otec ešte na danový bonus za ten máj? ako som sa tu niekde dočitala, malo by to tak byt však? teda za nu dostane danovy bonus len za 5 mesiacov min roka...
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

zuzulienkaxxx Pozri príspevok
Ak dcera ukončila študium na výške minulý rok v priebehu mája, má narok otec ešte na danový bonus za ten máj? ako som sa tu niekde dočitala, malo by to tak byt však? teda za nu dostane danovy bonus len za 5 mesiacov min roka...
Má nárok.
2 0
Lukana Lukana

Lukana je offline (nepripojený) Lukana

Dobrý deň,
poprosím o radu.Zamestnankyňa pracovala do začiatku 6 mesiaca, potom odišla na materskú, dieťa sa jej narodilo koncom 7.mesiaca V žiadosti o ročné zúčtovanie požiadala o vyplatenie daň. bonusu. Príjem od 1-6.2010 bol vo výške 2800 €. Má nárok na DB vo výške 6x20,02 €? A tiež jej môžem vyplatiť zamestnaneckú prémiu ? Ďakujem.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Lukana Pozri príspevok
Dobrý deň,
poprosím o radu.Zamestnankyňa pracovala do začiatku 6 mesiaca, potom odišla na materskú, dieťa sa jej narodilo koncom 7.mesiaca V žiadosti o ročné zúčtovanie požiadala o vyplatenie daň. bonusu. Príjem od 1-6.2010 bol vo výške 2800 €. Má nárok na DB vo výške 6x20,02 €? A tiež jej môžem vyplatiť zamestnaneckú prémiu ? Ďakujem.
podmienku príjmu na vyplatenie DB spĺňa, takže áno
ZP - áno /predpokladám, že v júni ešte mala zdaniteľný príjem/
1 0
Lukana Lukana

Lukana je offline (nepripojený) Lukana

V šiestom mesiaci mala ešte príjem 100€.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Lukana Pozri príspevok
V šiestom mesiaci mala ešte príjem 100€.
to je jedno, splna podmienku prijmu aspon 6x307,7 EUR, takze ma narok na uplatnenie danoveho bonusu za rok 2010 za vsetky mesiace, kedy mala dieta.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať