Zavrieť

Porady

Zopar otazok

Dobry den.

potreboval by som poradit, ale prosim, zrozumitelne, fakt som magor z toho vsetkeho.

Mam zivnost na PC sluzby, zriadil som si IC DPH pre neplatcov ale som neplatca DPH.

1. Chcem na moje stranky umiestnit google adsense / alebo inu reklamu od zahranicnej firmy.

- Musim byt platcom DPH?
- Musim podavat suhrny vykaz
- Musim odfakturovat
+ Ake dalsie povinosti mam, ako to funguje v praxi.


2. Preco vzniklo IC DPH pre neplatcov a preco je vsetko take zlozite.

- Bude sa to v najblisom obdobi zlepsovat? Kedze mame novu vladu.
- V ostatnych statoch je jednoduchsi system?
- V ktorych...

3. Ked ja odfakturujem firme, ktora sidli v cesku

- ked oni su tiez neplatci DPH : nikto neplati DPH?
- ked oni su platci DPH - oni platia DPH?
- fakturujem tiez bez DPH? Len celkovu sumu? Co potom oznamujem DU na ten vykaz.


4. Pouzivate program Wimstrom flexibee? Ake mate s tym programom skusenosti?

5. Budem na mojej stranke platit 7€ za jeden clanok.

- Potrebuju mat moji autori zivnost?
- Musim im kazdu sumu fakturovat?
+ ake mam dalsie povinosti?

6. Ked mam na stranke paypal donate

- Musim to uctovat?
- musim z toho odviest dan, kedze je to prijem?

Asi tolko. Myslim ze som to zhrnul vsetko co som chcel. Ako vidite mam v tom nejasno a dufam ze to pomoze dalsim ludom.

Velmi pekne dakujem za vas cas a za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Otazky su rozsiahle, na prvu cast odpoveda http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...01-2010-a.html.

    1. Zo zadania som vyrozumela, ze ste registrovany na DPH podla § 7a (osoba registrovana pre dan). Platitelom DPH (podla § 4) musite byt az v pripade, ze presiahnete obrat 49 790 EUR za 12 po sebe iducich mesiacov, v inom pripade nemate povinnost byt platitelom DPH, avsak treba si zvazit, ci sa Vam neoplati byt platitelom DPH a ak ano, poziadat o registraciu podla § 4. (Rozdiely, suhrnny vykaz, fakturacia - to by bola dalsia tema. Su tu take temy, skuste pohladat.)

    2. DPH je harmonizovana v ramci EU, nie je teda v komeptemcii slovenskej vlady urcovat si vlastne pravidla. Od 1.1.2010 prisla do platnosti velka smernica o DPH, pricom ju do svojich pravnych systemov prijali vsetky krajiny EU. Z toho vyplyva, ze podobny system ohladom DPH (registracia, vykazovanie) plati aj v inych clenskych statoch EU.

    Problematika DPH, najma vo vztahu k zahraniciu, je dost zlozita. Odporucam najst si osobu v tejto veci zdatnu, aby ste sa mohli naplno venovat vasej hlavnej podnikatelskej cinnosti a eliminovali pripadne nesplnenie si danovych ci inych povinnosti.
    Naposledy upravil Lianka : 20.09.10 at 07:08 Dôvod: oprava preklepu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.