Zavrieť

Porady

Odstúpim prevádzku na Malte

Poradíte mi prosím akým spôsobom by som našiel niekoho, kto by chcel pokračovať v mojom obchode na Malte? Mám sa len spoľahnúť na stránky o realitách?

Je to malá predajňa trdelníkov v dobrej lokalite na promenáde pri mori. 500 metrov od najbližšej pláže a ďalších 500 opačným smerom je pristav výletných lodí. Priamo pred predajňou je zastávka autobusov MHD. Prevádzka je súčasťou hotela s 200 izbami.

Háčik je v tom, že prevádzka je tesne pred otvorením a mne už odchádzajú prostriedky na zrealizovanie môjho plánu. Chybu som urobil v tom, že som podcenil "maňana" životný štýl tunajšieho obyvatelstva a zvlášť štátnych úradníkov, ktorí majú pracovnú dobu cca. 4 hodiny denne a z toho 2 hod. preleňošia Tak sa stalo, že od januára tohoto roku, kedy som si priestor prenajal, ešte stále nemám povolenie stavebného úradu na zmenu spôsobu užívania. Najnovší termín vydania povolenia je 30.9. kedy konečne zasadne komisia, ktorá uzavrie moju anabázu projektov, vyjadrení a prehlásení.

Pozerám, že som sa pekne rozpísal, tak ďalej to už len heslovite.

VÝHODY:
-dobra poloha
-na tunajšie pomery úžasne nízke nájomné 18€ na den. To je dôvod prečo som sa dal na ten dlhotrvajúci boj zo stavebným úradom. Prevádzky už s vydaným povolením majú 3x vyššie nájomné, je ich málo voľných.
-relatívne nízka počiatočná investícia
-velmi ale skutočne veľmi úžasný a ústretový majiteľ
-dohodnutý odber do kuchyne hotela - už beží aj keď nie veľmi na bielo.. dúfam, že miestni hygienici na tieto stránky nechodia
-je zariadená na 90% - treba len pultík, nejaké police a kasu
-trdelník tu skoro nikto nepozná, až na pár cudzincov - toto som zaradil medzi výhody pretože zvedavosť by mala lákať zákazníkov
-v okruhu 500metrov na promenáde od prevádzky nie je žiadna predajňa sladkého pečiva - lepšie povedané na celom ostrove okrem pár cukrární ani sladké pečivo nenájdete
-stroj na prípravu trdelníkov je unikátny, tak aby zákazníci videli ako sa pripravujú - vyzerá ako gril, čo by malo tiež prilákať zákazníkov
-leto tu trvá od maja do oktobra
-v zime sa prichádzajú ohriať dôchodcovia zo západnej europy a študenti angličtiny sú tu po celý rok
-krásne čisté more, pláže každého druhu, priateľskí domorodci a všetci hovoria anglicky... viem, že to s tým nesúvisí ale výhoda to je
-ak máte deti - Angl. škôlku-školu vybavím
-ak máte záujem to "roztočiť" vo veľkom, pomôžem aj so stánkom na leto na dobrom mieste na 2-3 mesiace investícia cc.5-6000€

NEVÝHODY
-odlúčenie od domova a priateľov - toto nezvláda moja anglicky nehovoria manželka a to je hlavný dôvod prečo to vzdávam. Druhý sú financie ako som spomínal.
-január a február sú najhoršie mesiace kedy všetky reštaurácie len pokrývajú náklady - letné mesiace to zas bohato vynahradia
-budem požadovať odstupné
-je treba ešte nainštalovať vzduchotechniku(dodávateľa mám) a vykachličkovať steny spolu cca.5000 € a spomínaný nábytok cca.500€ bez povolenia som ale nechcel investovať
-tu na infarkt asi nikto nezomrie takže budete si musieť zvyknúť na kliďo-piďo prístup každého okolo...

Prípadnému záujemcovi garantujem, že všetky údaje sú správne a pravdivé.
Fotky môžem poslať ale osobná návšteva bude asi nutná. (spiatočná letenka z Viedne alebo Budapesti 200€)

Dakujem za radu a priestor


Kontakt: +356 99056395
chimeycake@gmail.com
Usporiadat
roobino roobino

roobino je offline (nepripojený) roobino

Dantess Pozri príspevok
maš to na nastenke v profile, kedže tvoj mail neviem
Dakujem za pomoc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať