Zavrieť

Porady

ako docielim ,aby si manželka zaplatila faktúru za plyn??

Dobrý deň,poprosím o radu.Nebývam vo svojom dome od novembra minulého roku.Manželka tam však býva a spálila niekoľko násobne viac plynu ako smew spálili spolu predchádzajúci rok.Prišiel mi nedoplatok za 871 eur a taktiež mi dvihli mesačné zálohy z 26 na 95 eur!Manželka najprv tvrdila že si to zaplatí,ja som jej z toho zaplatil-prispel 150 eur.Manželka však neplatí a chodia mi upomienky.
Ako sa dá docieliť aby zvyšok zaplatila?Manželka je na materskej.
Ďakujem.
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Pre evuš:nepotrebujem ti tu dokazovať či hovorím pravdu.Chcel a chcem len radu-nie rozpisovať všetko.Sú tu ale aj ľudia s ktorými nemám problém hovoriť celý obsah.

Kiško, ja som nechcela aby si niečo mne dokazoval ?!!! MNE??? Len som z Tvojich príspevkov usúdila, že sa cítiš totálne ako štvaná zver, že nikto Ti nedá za pravdu, bojuješ na celom Slovensku sám a neúspešne...
A radu som Ti dala... Skús poprosiť rodičov, súrodencov alebo známych o finančnú pomoc, dokým sa všetko nevyrieši...
Dokáž na súde, že nie si pijan ani násilník /zavolaj si svedkov - rodičov, spolupracovníkov, susedov...../, dokáž, že manželka nie je psychicky v poriadku, dokáž, že je psychicky nespôsobilá sa starať o deti......
Chcel si radu, ale keď Ti niekto niečo poradí, čo možno nechceš počuť, tak hneď začneš útočiť i na nich..... Možno si vážne už psychicky na dne, ale vyvršuješ sa na tých nepravých...
1 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

evuš Pozri príspevok
Flinstone, lenže Kisko sa nepochválil kvôli čomu ho manželka vyhodila...
Začínam mať pocit, že sa hrá na "útrpníčka" ale svoje chyby si nepripustí...
Na manželstvo treba dvoch, na pokašlanie manželstva tiež dvoch...

Evuš,reagoval som na toto.Nevyvršujem sa na nikom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evuš Pozri príspevok
Kiško, ja som nechcela aby si niečo mne dokazoval ?!!! MNE??? Len som z Tvojich príspevkov usúdila, že sa cítiš totálne ako štvaná zver, že nikto Ti nedá za pravdu, bojuješ na celom Slovensku sám a neúspešne...
A radu som Ti dala... Skús poprosiť rodičov, súrodencov alebo známych o finančnú pomoc, dokým sa všetko nevyrieši...
Dokáž na súde, že nie si pijan ani násilník /zavolaj si svedkov - rodičov, spolupracovníkov, susedov...../, dokáž, že manželka nie je psychicky v poriadku, dokáž, že je psychicky nespôsobilá sa starať o deti......
Chcel si radu, ale keď Ti niekto niečo poradí, čo možno nechceš počuť, tak hneď začneš útočiť i na nich..... Možno si vážne už psychicky na dne, ale vyvršuješ sa na tých nepravých...
.......no comment ....
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Pre flinstone:Súhlasím s tebou-aj keď niektorí majú stále klapky na očiach.Ak ma vypnú od energií hneď volá na mňa políciu,úrady.... Nakoľko sú všade zaujetý ako aj tu veľa ľudí,viem že nedokážem obhájiť pravdu-dôkazy su nepodstatné pre nich-ver,alebo never.Navyše opakujem,nič čo mi môže uškodiť vo vysúdení detí,robiť nechcem.Keby som ja urobil 20% s toho čo ona ja už deti v živote neuvidím.Naopak ja budem rád ak dosiahnem aspoň Styk bez jej prítomnosti.To že ostatná rodina z mojej strany nemôže byť s vnúčatami,sud vôbec netrápi.Včera mi prišlo zo súdu.Mal som určené 1 hodinu každý druhý týždeň na styk zo synom v mojom dome,za prítomnosti jeho matky.To mám cca 2-2,5 hodiny jednú cestu autobusom.Odvolal som sa a teraz mi to predĺžili "až" na 3 hodiny za tých istých podmienok.A to bolo dokázané že mi bráni v styku s nimi!Takže spravodlivosť nadovšetko
Nedoplatok podľa všetkého budeš musieť uhradiť TY, keďže je na tvoje meno.

Neskúšal si energie - plyn a elektrinu prepísať na manželku? Dôležité je odčítanie stavu meračov - preberací protokol. Oficiálnou cestou (hoci aj s pomocou toho doporučovaného právnika) manželke oznámiť, že končíš zmluvu s plynármi a elektrárňami, a keď má záujem, nech si to dá na svoje meno (a platí), že to u dodávateľov dohodneš - umožníš. Ak neuzavrie zmluvy - bude to jej problém - jej zodpovednosť za deti. Alebo je v tejto špekulácii nejaký právny háčik?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ErinErin Pozri príspevok
Nedoplatok podľa všetkého budeš musieť uhradiť TY, keďže je na tvoje meno.

Neskúšal si energie - plyn a elektrinu prepísať na manželku? Dôležité je odčítanie stavu meračov - preberací protokol. Oficiálnou cestou (hoci aj s pomocou toho doporučovaného právnika) manželke oznámiť, že končíš zmluvu s plynármi a elektrárňami, a keď má záujem, nech si to dá na svoje meno (a platí), že to u dodávateľov dohodneš - umožníš. Ak neuzavrie zmluvy - bude to jej problém - jej zodpovednosť za deti. Alebo je v tejto špekulácii nejaký právny háčik?
no neviem či by u plynárov pochodila... keď som sa prihlasoval na odber plynu, musel som predložiť LV, ktorý preukazoval že som vlastník domu. Bez toho sa to nedalo.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Flinstone Pozri príspevok
no neviem či by u plynárov pochodila... keď som sa prihlasoval na odber plynu, musel som predložiť LV, ktorý preukazoval že som vlastník domu. Bez toho sa to nedalo.
Asi máte doma štandardné pomery, Fredovi predsa Vilma nerobí problémy...

Práveže ma to napadlo, lebo tu bola takáto téma:
http://www.porada.sk/t147473-je-mozn...emajitela.html

Ale čo sa týka toho, či z toho nevyplývajú nejaké právne háčiky, neviem...
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

áno... štandardné pomery... som doma neobmedzeným pánom... lebo ma žiadna nemá napísaného na zdrape papiera
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Ale nejakú Vilmu dúfam aspoň na porady máš! Dáva to životu nové dimenzie a uhly pohľadu... Napr. keď sleduje rubriku Domácnosť ...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

hej nejakú willmu na porade má
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Super - dobrý tím!
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Pre erin erin-ona si nechce na seba zobrať nič+neprepíšu pokiaľ nebude nedoplatok uhradený.Právnik mi povedal,že zatiaľ nezaplatiť a malá šanca je že po rozvode niečo od nej vybojujeme-dokážeme že to minula účelovo.Odhlásiť nemôžem tiež pokiaľ nebude vyrovnaný nedoplatok.Ale ďakujem
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

K výsluchu na polícii:bol som príjemne prekvapený s postupu a komunikácie policajta.Pochopil že manželka ma krivo obviňuje,keď som mu doložil dôkazy,ktoré vyvrátili obvinenie od mojej manželky-zanedbanie povinnej výživy.
Moja manželka za dokonca zamotala v obvineniach písaných na súd a výsluchu na polícii.Založím postupne vždy tému,napíšem problém a ako som ho vyhral/prehral.Zajtra napíšem podrobnosti ohľadom tohoto prípadu,pre info pre ľudí s podobnými partnermi.
1 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Držím palce......
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

rozviazal som zmluvu s elektrárňami-povedali mi že bez môjho súhlasu si nemôže nikto zmluvu uzastvoriť-nakoľko som jediný vlastník.Manželka si zmluvu uzatvorila a dlh ktorý urobí patrí ešte aj do BSM!Teraz mi povedala pracovníčka ZSE že je to ok.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať