Zavrieť

Porady

Zmena chybného zápisu vlastníka na katastri

Pri realizácii ROEP v katastrálnom území Malý Krtíš došlo podľa môjho názoru k chybnému zápisu do LV na katastri VK.Poručiteľ mal dvoch synov ,jedným z nich bol môj zosnulý otec ,ktorého krstné meno nie je zhodné s udajom na LV .Prosím poradiť ako postupovať, na koho sa obrátiť a aké doklady treba predložiť ,kedže sa jedná o znovuobjavené dedičstvo,ktoré nebolo predmetom dedičského konania po otcovi.Nadobúdatelia po ujovi požiadali o obnovu dedičského konania,ale ja tak nemôžem urobiť,nakoľko nie je zhoda v krstnom mene. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    V prvom rade požiadaj kataster o opravu údajov v katastrálnom operáte (ja som riešil primitívnu opravu 6 mesiacov, kde bolo úplne zjavné pochybenie katastra pri zápise- ich tvrdenie bolo, že po 5 rokoch sa už stým nedá nič robiť, nakoniec mi pomohlo stanovisko rozsudku Najvyššieho súdu SR ). Ak nemáš žiaden doklad o nadobudnutí majetku synmi bude stačiť aj odkaz na doklad podľa ktorého bola vykonaná chybná zmena v katastri. Názov dokladu a číslo zistíš na stránke https://www.katasterportal.sk/kapor/...nikFormInit.do
    Po oprave bude nutné znovu otvoriť dedičské konanie.

    Zmena chybného zápisu vlastníka na katastri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.