Zavrieť

Porady

školské občianske združenie

Dobrý deň, chcela by so sa poradiť. Dnes mal syn rodičovské združenie. Je druhák na štátnej škole a chodí do triedy pre mimoriadne nadané deti. Na začiatku združenia sa do triedy "dovalili" dve panie, povedali že sú z Občianskeho združenia ktoré sa založilo kvôli deťom zo synovej školy, ktoré chodia do nadaných tried a začali rozprávať o tom, čo všetko navyše pre tieto deti ich občianske združenie zabezpečuje- tabule, projektor, notebook pani učiteľke, učebnice....A že máme zaplatiť nie malú sumu peňazí na ich účet a po otázke či je to povinné bolo povedané, že áno. A nezabudnúť zaplatiť spatne aj za prvý ročník. Tak sa chcem spýtať na Váš názor, či má niekto s týmto skúsenosti a či je suma príspevku dobrovolná, povinná alebo kto nechce nemusí zaplatiť nič. Ďakujem Indiga
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    občianské združenia nemajú takú právomoc, aby nanútili odber niečoho, čo si rodič neobjednal, ak poskytujú rôzne pomôcky, musí to byť zazmluvnené medzi o.z. a odberateľom /
    btw - toto rozhodne nie je štandartný postup konania o.z.
    o.z. získavajú na základe projektov granty resp dotácie od sponzorov, aby potom naplnili literu svojich stanov

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Zrejme sa jedná o tzv. príspevok do ZRPŠ. Popri takmer každej škole funguje občianske združenie, ktoré spolupracuje so školou a funguje z týchto príspevkov. Otázna je výška príspevku - ten by mala schváliť rada rodičov. Občianske združenie nemôže nikoho nútiť, aby tento príspevok zaplatil, členstvo v združení je dobrovoľné. Ja by som si vyžiadala stanovy občianskeho združenia, v ktorých musia byť uvedené podmienky členstva, a na základe toho je možné vyjadriť svoje výhrady voči plateniu resp. neplateniu uvedeného príspevku alebo voči jeho výške.

    indiga je offline (nepripojený) indiga

    indiga
    Ahoj, ja platím aj ZRPŠ zvlášť, toto občianske združenie a ich príspevky je len pre triedy s nadanými žiakmi.

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    indiga Pozri príspevok
    Ahoj, ja platím aj ZRPŠ zvlášť, toto občianske združenie a ich príspevky je len pre triedy s nadanými žiakmi.
    Tak to by som si tie stanovy rozhodne prečítala. A inak súhlasím s hanelie.

    školské občianske združenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.