Zavrieť

Porady

Navrh - odporucania novej vlade

K zalozeniu novej temy ma viedlo to, ze nam pan Mihal uz nebude radit ako a kde usetrit,lebo on / oni/ potrebuje vela usetrit. Preto sa chysta vela zmien. Mozno by bolo dobre, keby sme sem dali nejake pripomienky a navrhy a mozno by nieco aj zabralo. Ved ako citam tie ich navrhy, tak na jednej strane velmi setria, no na druhej strane rozdavaju, viac, ako je treba.
Zacnem:
1. Naco subeh zarobku a rodicovskeho prispevku?
Nie je rodicovsky prispevok ako nahrada za usly zarobok?
2. Zrusit subeh vsetkych starobnych dôchodkov a prijmu. Niet z coho vyplacat dôchodky a aj nadalej chcu terajsim dôchodcom ponechat pracu.A preco nie aj tam novym? Treba pristupovat jednotne k problemu. nie stale vynimky. Viem o vela pripadoch, ktori sa vzdaju dôchodku a budu radsej pracovat. Uz za jeden mesiac by videli,kolko by zostalo v kase.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

no a aby si niekto aj moje vety nevysvetľoval ináč, v tomto súhlasím s jar88 - čkou a už ho vidím, ako sa na naších príspevkoch zabáva
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

evina Pozri príspevok
Nie nechceme Ti kecať, ale tak ako si Ty napísala napísala sme aj my. Končím s myšlienkou v hlave, ktoré nevyslovím... Sme na úplne inej vlnovej dĺže a ak sa ešte Tebe má Kvaka ospravedlniť, tak už naozaj neviem o čom by sme diskutovali
Evina, ľudí, ktorých si vážim, si vážim pre niečo, nielen preto, že sú to ľudia, alebo že prispievajú sem na Poradu, alebo majú taký alebo onaký názor, alebo že majú taký alebo onaký vek, alebo že majú toľko alebo hentoľko detí, alebo..., alebo... Takže do tohoto mi fakt nikto kecať nebude. A keď bude, nech sa potom nerozčuľuje, že reagujem na neho tak, ako reagujem.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

kukučka Pozri príspevok
ak by som chcela pokračovať v tvojom štýle, tak by som ti napísala, nezáleží na tom, či to chápeš, alebo nie
nielen za našich mladých čias, je to proste tak, niekto to tak vymyslel... po tvojom to bude vtedy, ak budú muži rodiť.
Keď počúvam bludy typu: pochopíš, keď budeš staršia; pochopíš, keď budeš mať deti; pochopíš, keď sa vydáš; pochopíš, keď... ... tak neviem, či sa mám smiať alebo plakať nad tými, ktorý tieto premúdre myšlienky vyslovujú/píšu. Ako keby to, že niekto je dôchodca, je vydatá, má deti, ..., ... automaticky znamenalo, že je to hyper super dokonalý človek s tými správnymi názormi a myšlienkami, že je dobrý človek atď.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

poplač si, uľaví sa ti
alebo nekrič hop, kým nepreskočíš
0 0
gasdiv gasdiv

gasdiv je offline (nepripojený) gasdiv

Dobrý deň poradaci, navrhnutá téme sa zvrhla z vyjadrenia svojho názoru na osočovanie medzi diskutujúcimi. Tento spôsob komunikácie peberajú účastníci tejto témy asi z prenosov z parlamentu a z TV diskúsií. Bolo by dobré vrátiť sa k problému:
súbeh predčasného dôchodku a pracovného pomeru, alebo rodičovský príspevok. Ja pridám myšlienku do diskusie: Chodíte na daňové úrady - všimli ste si koľko daniarov je už napríklad sedem rokov na starobnom dôchodku je v pracovnom pomere. Vraj "nikto nechce prísť na ich miesto". Podobné je to aj vo verejnej správe - mestské úrady, kde sú v pracovnom pomere /nie na volených miestach/ 65-ročný poberatelia starobných dôchodkov. Krásný deň všetkým
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

gasdiv Pozri príspevok
...súbeh predčasného dôchodku a pracovného pomeru, alebo rodičovský príspevok. Ja pridám myšlienku do diskusie: Chodíte na daňové úrady - všimli ste si koľko daniarov je už napríklad sedem rokov na starobnom dôchodku je v pracovnom pomere. Vraj "nikto nechce prísť na ich miesto". Podobné je to aj vo verejnej správe - mestské úrady, kde sú v pracovnom pomere /nie na volených miestach/ 65-ročný poberatelia starobných dôchodkov. Krásný deň všetkým
Keď píšeš o tých daniaroch, tak by som mala nejaké návrhy, ktoré sa netýkajú peňazí. Prečo sú DÚ, kde sú úradné až neuveriteľné 2 dni v týždni? Pôvodne bol aj piatok do obeda, ale to zrušili, veď hádam pracovníkov DÚ nebudú obťažovať "stránky" ešte aj v piatok, no nie? Pritom sú veci, ktoré treba vybaviť osobne (napr. opravy v tlačivách, kedy sám DÚ vyzve na oprava len do originálne podaného tlačiva - to však môže urobiť len zodpovedná osoba, ktorá sa pod túto opravu aj podpíše; alebo už sa mi párkrát stalo, že som si nebola istá, či tlačivo mám vyplnené správne, tak som radšej išla osobne k zodpovednému pracovníkovi DÚ a spýtala som sa ho na to, aby som predišla opakovanému podávaniu tlačiva, príp. návštevy DÚ za účelom opravy údajov v tlačive. Na podateľni buď neporadia vôbec, alebo poradia zle. Mám takúto skúsenosť, keď som chcela registrovať SVB ako platiteľa dane zo závislej činnosti a pán na podateľni ma presviedčal, že SVB sa prihlasovať nemusí). Často sa mi stávalo aj to, že keď som na DÚ volala správcovi konkrétnej dane, tak mimo "stránkových" dní bol problém sa mu dovolať. S tým, ako arogantne, drzo a povýšenecky sa správajú niektorí zamestnanci úradov, má asi tiež každý z nás vlastné negatívne skúsenosti. Takže návrh je, aby boli nielen DÚ, ale všetky štátne úrady ústretovejšie k občanom. Aby mali snahu pomôcť ľuďom, nie ich miliónkrát preháňať, alebo si na ľudí dovoľovať. Úrady sú tu predsa pre ľudí, nie naopak.
A ešte, nech nejakým generálnym príkazom "najvyššia autorita" zakáže používať označenie "stránka", "stránkové dni", "stránkové hodiny" a za porušenie tohto zákazu nech je bez pardónu vyhadzov. Čo sme my, ľudia, nejaká kniha?!
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

gasdiv Pozri príspevok
...Bolo by dobré vrátiť sa k problému:
súbeh predčasného dôchodku a pracovného pomeru, alebo rodičovský príspevok.
Názov témy je: Navrh - odporucania novej vlade
"Problém" nie je len rodičovský príspevok alebo súbeh predčasného dôchodku a pracovného pomeru. Keby si čítal/a túto tému od začiatku, tak by si zistil/a, že sa tu rozoberali aj iné návrhy.
Len pri tých dvoch, čo si uviedla, tak kričalo najviac ľudí. Zaujímavé je, že keď boli návrhy na zrušenie minimálnej mzdy, ktorá sa týka všetkých zamestnancov, tak nekričal skoro nikto (pre tých, čo by mi chceli oponovať, že sa minimálna mzda netýka všetkých, mám štyri slová: 1. príplatky, 2. stupne náročnosti práce).
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

kukučka Pozri príspevok
poplač si, uľaví sa ti
alebo nekrič hop, kým nepreskočíš
1. veta: no, to či si nad tebou poplačem, alebo sa nad tebou budem smiať, je moja vec,
2. ???
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Llívia Pozri príspevok

Neviem, čím sa ťa môj príspevok dotkol, ale veď napíš, môžeme o tom podiskutovať, veď aj tak sa táto téma zvrtla od zadania.
A keby sa tak Kvaka ospravedlnila mne, že to napísala nejednoznanče a teraz sa tu do mňa navážate? Inak, nevidím, že by niečo do svojho príspevku doplnila, aby sa nedal vykladať tak i tak.
Lívia, táto téma sa nikam nezvrtla. Vedieme diskusiu.Hádžeme síce len hrach na stenu, ale ono sa môže stať, že niekto nejaké ťuk, ťuk, započuje. Diskriminácia žien vo všetkých fázach spoločenského života je minimálne rovnako nedoriešený problém ako drogy. Je to problém celosvetový. Je to problém držania úst, problém tých, čo majú v hlave a nemajú 90-60-90. Vo Francúzsku to zobrali pekne od podlahy a vo všetkom. Zamestnávateľ, ktorý bude diskriminovať ženu na plate oproti mužovi za rovnakú prácu má po vtákach. Aj u nás sa možno raz ženy prebudia, no obávam sa, že si to nevychutnám, lebo už budem voňať fialky odspodu....
A niečo pre vládu? Pán minister Mikloš, za TB na TA3 sa ešte dlho červeňajte.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tým "zvrtnutím témy" myslím všetky príspevky typu: tá či oná vláda bola lepšia/horšia, vtedy alebo vtedy bolo lepšie/horšie, ten/tá je to alebo to, keď volil tých alebo tých...
U nás tiež nemožno podľa Zákonníka práce diskriminovať ženu na plate oproti mužovi pri výkone rovnakej práce, ale problém je 1. v preukazovaní, že k diskriminácii došlo, 2. v súdoch, lebo pri tom, ako dlho sa súdy ťahajú, ako sa im zúčastnené strany môžu úspešne vyhýbať napr. PN-kami vlastnými alebo PN-kou obhajcu, tak sa takto diskriminovaná žena radšej na to vykašle a ak nie je v zamestnaní, kde ju diskriminujú, spokojná, radšej odíde, 3. postoj okolia, lebo keby sa obrátila kvôli diskriminácii na súd, bude pre okolie hysterka; tá, čo si vymýšľa a pod.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Llívia Pozri príspevok
Tak čítaj tu:

Prečo by mal mať dostatočný príjem len muž? Koľké roky ženy bojovali za rovnoprávnosť, ktorá v tom odmeňovaní stále nie je, a teraz zrazu by mal mať dostatočný príjem len muž, aby rodinu uživil? A čo žena? Ona taký dostatočný príjem nepotrebuje? Má byť na ňom finančne závislá? Takýto postoj je pre mňa nepochopiteľný, tým viac, že ho napísala žena. A ako ženu ma takáto propagácia nerovnoprávnosti medzi mužmi a ženami uráža. A tá, ktorá takéto niečo napíše, si z môjho uhla pohľadu neváži sama seba.
Ešte raz a trošku to pozmením:
Ak som niekde napísal slovo MUŽ a slovo ŽENA, mal som na mysli bežného muža a bežnú ženu. Každý z nich (ak je bežný - tzn. normálny) má to svoje, čo ho predurčuje na plnenie svojej podstatnej úlohy v živote. Nemyslím len plodenie a rodenie detí.
-----------------------------------------------------------------------
Žena a muž by si mali pomáhať a podporovať sa navzájom. Mali by tvoriť celok, tzv. rodinu. No a v tej rodine, by mali platiť určité pravidla, ktoré je nevyhnutné dodržiavať a zabezpečovať ich plnenie.
-------------
Jedným z tých pravidiel, je dostatočné ekonomické (v tejto dobe finančné) zabezpečenie rodiny, aby bola podľa možností nezávislá. (dúfam, že sa aspoň potiaľto zhodneme)
Ja si myslím, že toto je úlohou muža a ak to nedokáže (z akýchkoľvek dôvodov), prvý človek, ktorý by mu mal pomôcť, je jeho žena. (dúfam, že ešte aj tu sa zhodneme)
-------------
Ak má žena pomáhať mužovi plniť jeho úlohu v rodine, neznamená to, že tu svoju ženskú úlohu už nemusí a že tú ženskú rolu rodina oželie a ďalej tu rodinu budeme pokladať za normálnu. (viem, že tu sa už veľmi nezhodneme)
-----------------------------------------------------------------------
No a tu niekde začína ta dnešná "NORMÁLNA" a nefunkčná rodina. Nikto z dospelých v rodine, už nie je závislý na rodine. Nezávislá je na rodine žena, ale aj muž a dospelé deti.
-----------
To že sú navzájom nezávislí, mi v podstate nevadí, skôr mi vadí, že sú závislí všetci a nerozdielne na štáte.
-----------
No a ty, ako emancipovaná žena, tu predvádzaš, že ti vadí závislosť na mužovi a nevadí ti závislosť na štáte.
Ja, na rozdiel od teba, som závislý na ženinej podpore a som jej za ňu, ako muž, vďačný. Nečakám podporu od štátu, ale od svojej ženy áno. Ak by som ju nedostával, nežil by som s ňou ani deň (nie tak ešte 30 rokov) v dobrom aj zlom.
------------------------------------------------------------------------
No a o tej vašej mzdovej diskriminácii, až neskôr.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať