Zavrieť

Porady

Navrh - odporucania novej vlade

K zalozeniu novej temy ma viedlo to, ze nam pan Mihal uz nebude radit ako a kde usetrit,lebo on / oni/ potrebuje vela usetrit. Preto sa chysta vela zmien. Mozno by bolo dobre, keby sme sem dali nejake pripomienky a navrhy a mozno by nieco aj zabralo. Ved ako citam tie ich navrhy, tak na jednej strane velmi setria, no na druhej strane rozdavaju, viac, ako je treba.
Zacnem:
1. Naco subeh zarobku a rodicovskeho prispevku?
Nie je rodicovsky prispevok ako nahrada za usly zarobok?
2. Zrusit subeh vsetkych starobnych dôchodkov a prijmu. Niet z coho vyplacat dôchodky a aj nadalej chcu terajsim dôchodcom ponechat pracu.A preco nie aj tam novym? Treba pristupovat jednotne k problemu. nie stale vynimky. Viem o vela pripadoch, ktori sa vzdaju dôchodku a budu radsej pracovat. Uz za jeden mesiac by videli,kolko by zostalo v kase.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Stále tvrdím, že mala byť vláda Smer+ Kdh- ale Kdh sa rozhodlo ako sa rozhodlo...,ich vec...
ďakujem aj za nevhodné...-posúva ma to dopredu a posilňuje moju chuť byť lepším...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Stále tvrdím, že mala byť vláda Smer+ Kdh- ale Kdh sa rozhodlo ako sa rozhodlo...,ich vec...
vyzerá to tak, že svoj politický názor je tu neprípustný aby si nebol sám s nevhodnými bodíkmi pridám aj ja svoj, myslím že tejto koalícii bude KDH osudné, už raz z koalíciu odišli.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lujza.j Pozri príspevok
vyzerá to tak, že svoj politický názor je tu neprípustný aby si nebol sám s nevhodnými bodíkmi pridám aj ja svoj, myslím že tejto koalícii bude KDH osudné, už raz z koalíciu odišli.
Ked uz sa tu hrame na Nostradama - tak mne z toho zatial vychadza, ze tejto koalicii nakoniec bude osudne SAS (pravdepodobne nie preto, ze by snad odchadzali z vlady, ale v podobnom duchu ako bola minulej vlade osucna SNS - alebo jednoducho pre nekompetentnost).

Tak v horizonte nejakych 3 - 4 rokov uvidime, kto z nas triafal lepsie.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misomiso Pozri príspevok
...Tak v horizonte nejakych 3 - 4 rokov uvidime, kto z nas triafal lepsie....
... 3-4 roky? Ty si ale optimista .
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stefan2005 Pozri príspevok
... 3-4 roky? Ty si ale optimista .
Urcite. Tuzba ostat pri moci (akysi pud sebazachovy) je vlastny uplne vsetkym politickym stranam zprava dolava, takze sa vzdy vsetko tak zametie pod koberec, aby sa nemuseli prijmat radikalne rozhodnutia. Na druhaj strane - ak by sme tu mali kazdne tri mesiace nove volby, to by tiez nebolo dobre.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
A čo Ti ešte naznačil? Pošepni.
A čo také by ťa zaujímalo ?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misomiso Pozri príspevok
Urcite. Tuzba ostat pri moci (akysi pud sebazachovy) je vlastny uplne vsetkym politickym stranam zprava dolava, takze sa vzdy vsetko tak zametie pod koberec, aby sa nemuseli prijmat radikalne rozhodnutia. Na druhaj strane - ak by sme tu mali kazdne tri mesiace nove volby, to by tiez nebolo dobre.
Čo máš na mysli pod pojmom radikálne rozhodnutia?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

V zbierke zákonov vyšlo opatrenie na určenie výšky štátnej prémie - na budúci rok bude maximálna prémia zachovaná, t.j. 66,39 EUR, ale na jej získanie bude potrebný vyšší vklad - až 663,90 EUR (výška prémie od budúceho roka bude 10 % z vkladu, max. tých hore spomínaných 66,39 EUR) . Návrh - pri štátnej prémii sa nemalo nič meniť, malo to zostať tak, ako tento rok.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Toto preslo nejako potichu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ešte predtým, ako to schválili, som niekde čítala, že to majú v návrhu. Ale fakt sa o tom skoro vôbec nehovorilo.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
V zbierke zákonov vyšlo opatrenie na určenie výšky štátnej prémie - na budúci rok bude maximálna prémia zachovaná, t.j. 66,39 EUR, ale na jej získanie bude potrebný vyšší vklad - až 663,90 EUR (výška prémie od budúceho roka bude 10 % z vkladu, max. tých hore spomínaných 66,39 EUR) . Návrh - pri štátnej prémii sa nemalo nič meniť, malo to zostať tak, ako tento rok.
no poviem ti- štátna premia "jak hovado"- jedna večera v reštaurácii pre manželov, príp. partnerov, milencov a pod.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Stanislav 1975 Pozri príspevok
no poviem ti- štátna premia "jak hovado"- jedna večera v reštaurácii pre manželov, príp. partnerov, milencov a pod.
ľudia sporia na stavebku, hlavne kvoli lacnejším a dostupnejším úverom.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

a keď sme už okolo toho stavebka, ako to bolo z tzv.reťazením zmluv ?

Vraj sa to dalo tak robiť, že sa dali presúvať tie isté peniaze, z jednej zmluvy na druhu, a zakaždým zinkasovať štátnu prémiu.

Bolo to možné ?
Ja som to vtedy nepochopil.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Llívia Pozri príspevok
V zbierke zákonov vyšlo opatrenie na určenie výšky štátnej prémie - na budúci rok bude maximálna prémia zachovaná, t.j. 66,39 EUR, ale na jej získanie bude potrebný vyšší vklad - až 663,90 EUR (výška prémie od budúceho roka bude 10 % z vkladu, max. tých hore spomínaných 66,39 EUR) . Návrh - pri štátnej prémii sa nemalo nič meniť, malo to zostať tak, ako tento rok.
.. na to je zákon .. výpočet % štát prémie je daný vzorcom .. vzorec je v prílohe toho zákona
a tu nájdeš .. http://www.porada.sk/1506405-post42.html

.. a ešte pre Laca .. treba si prečítať zmluvné podmienky
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Aby som nebola mimo témy .. mala by som návrh:
vymôcť poistné na dlžníkoch ... samozrejme verím, že to nie je jednoduché ... ale keď mne napr pošle SP výzvu na zaplatenie 6 € .. s tým, že už začalo konanie voči mne (a nakoniec vymáhali odo mňa čiastku, ktorú som vôbec platiť nemala ) .... a dlžníci s čiastkami, čo si ja ani neviem predstaviť, majú svoje dlhy na háku ....
http://www.socpoist.sk/77/487s
5 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Katy a R Pozri príspevok
Aby som nebola mimo témy .. mala by som návrh:
vymôcť poistné na dlžníkoch ... samozrejme verím, že to nie je jednoduché ... ale keď mne napr pošle SP výzvu na zaplatenie 6 € .. s tým, že už začalo konanie voči mne (a nakoniec vymáhali odo mňa čiastku, ktorú som vôbec platiť nemala ) .... a dlžníci s čiastkami, čo si ja ani neviem predstaviť, majú svoje dlhy na háku ....
http://www.socpoist.sk/77/487s
Tak vieš, od takej s.r.o.-čky ťažko niekedy niečo vymožu, keď majú všetky minimálne vklady...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Tak vieš, od takej s.r.o.-čky ťažko niekedy niečo vymožu, keď majú všetky minimálne vklady...
... všetko sa dá, ke´d sa chce ... len prečo napr nefunguje výber poistného aspoň tak, ako výber daní .. Veď SP narába s takým balíkom, pesnejšie balíčiskom peňazí .... a to hospodárenie je otrasné ...
0 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Zakázať súbeh rodičovského príspevku a iného príjmu mamičke, resp. otcovi (lebo aj ten môže byť na RD) by nebolo správne - ten príjem je minimálny a prerušiť živnosť nemusí byť až také jednoduché - napr. ak mamička predtým žiadala o dotáciu z úradu práce, nemôže 2 roky živnosť prerušiť, inak dotáciu musí vrátiť. A tie príjmy zo živnosti, prípadne dohody o vykonaní práce isto nie sú horibilné, skôr ide o to, že mamička si zachová kontakty s klientmi, prípadne nestratí svoju odbornosť a ľahšie sa jej bude vracať do pracovného pomeru. A okrem toho, po návrate otca z roboty sa o dieťa môže starať oň a mama namiesto kávičkovania môže jednak zabezpečiť nejaký príjem rodiny a jednak nezostane v izolácii s plienkami celé tri roky.

Jasle sú podľa mňa odložiskom detí, ktoré potrebujú mamu alebo inú blízku osobu na zdravý emocionálny vývoj.
0 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Ten súbeh dôchodku (starobného aj predčasného, resp. výsluhového) by som zakázala u štátnych zamestnancov. Keď si chcú k dôchodku prilepšiť, môžu podnikať, resp. zamestnať sa v obchodnej spoločnosti.

Tiež sa divím, prečo SP necháva dlhy niektorých dlžníkov rásť do veľkých výšok. Prečo sa nevymáha nezaplatené poistné po dosiahnutí nejakej pevne stanovenej sumy, resp. po uplynutí X mesiacov okamžite? Ak niekto neplatí, tak nech nepodniká a nezatína sekeru ešte hlbšie. Myslím si, že efektívnosť vymáhania pohľadávok SP je biedna. A aby sa vzápätí nezakladali nové spoločnosti a neprevádzal majetok a zamestnanci, osobám, ktoré založili takúto spoločnosť, čo dlží SP a ich konateľom by som nedovolila angažovať sa v novom podnikaní podľa obchodného zákonníka na X rokov. A výhovorku, že nevyšiel obchodný zámer by som neuznávala. Keď živnostníkovi nevyjde jeho obchodný zámer, SP mu nezaplatené poistné neodpustí. Tiež by som neuznávala vydieranie, že budú musieť prepustiť X ľudí, ak zaplatia poistné do SP. Podniká sa predsa za účelom dosahovania zisku a rozumný investor podnik zavrie, ak vytvára opakovane stratu. Nepodniká sa za účelom vytvárania pracovných miest. Horšie je to u nemocníc a pod.
1 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Nechápem, prečo by mali FO platiť odvody z príjmu z kapitálového majetku - dividend, podielov na zisku. Ak má takýto príjem PO, odvody platiť nebude. Takéto opatrenie zase bude mať dopad len na tých poctivých, ale nie na tých, ktorí zakladajú v SR spoločnosti nie priamo, ale cez daňové raje. Máme vari čakať, že zavedú aj odvody z úrokov pripisovaných bankou - aj to je predsa investícia, ktorá prináša príjem...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať