Zavrieť

Porady

Navrh - odporucania novej vlade

K zalozeniu novej temy ma viedlo to, ze nam pan Mihal uz nebude radit ako a kde usetrit,lebo on / oni/ potrebuje vela usetrit. Preto sa chysta vela zmien. Mozno by bolo dobre, keby sme sem dali nejake pripomienky a navrhy a mozno by nieco aj zabralo. Ved ako citam tie ich navrhy, tak na jednej strane velmi setria, no na druhej strane rozdavaju, viac, ako je treba.
Zacnem:
1. Naco subeh zarobku a rodicovskeho prispevku?
Nie je rodicovsky prispevok ako nahrada za usly zarobok?
2. Zrusit subeh vsetkych starobnych dôchodkov a prijmu. Niet z coho vyplacat dôchodky a aj nadalej chcu terajsim dôchodcom ponechat pracu.A preco nie aj tam novym? Treba pristupovat jednotne k problemu. nie stale vynimky. Viem o vela pripadoch, ktori sa vzdaju dôchodku a budu radsej pracovat. Uz za jeden mesiac by videli,kolko by zostalo v kase.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Niekedy sú tí noví štátni tajomníci a ministri takí amatéri ,že až rozum stoji... Akoby nevedeli, že Ficko len čaká kde urobia chybu a bude kritizovať tie veci ktoré oni krtizovali za "Hranola."
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
veronikasad Pozri príspevok
Hovoril dnes predseda parlamentu na tlačovke pravdu ?

http://www.google.sk/url?sa=t&source...W17Cx3uulA4gfg
Preco cakas, ze sa dozvies pravdu? Vseobecna pravda je nieco ine ako ta parlamentna a hlavne stranicka.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Možno preto, že je to naozaj amaterizmus p. Mihála propagovať školenie takýmto spôsobom (navyše v množnom čísle) a Sulík by si mal informácie Smeru overiť a nie nazvať ich volovinou ...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veronika, z koho moze vypadnut volovina?
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Jano24 Pozri príspevok
Niekedy sú tí noví štátni tajomníci a ministri takí amatéri ,že až rozum stoji... Akoby nevedeli, že Ficko len čaká kde urobia chybu a bude kritizovať tie veci ktoré oni krtizovali za "Hranola."
Mal by si zjemniť slovník, lebo medzi tebou a podpredsedom parlamentu je predsa len rozdiel.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
evina Pozri príspevok
Nedobehnem - sledujem Poradu priebežne a nehnevám sa len nevychádzam občas z údivu ....

Nepotrebujem Danila ani linky /a hlavne nie tento link,- sledovala som dokonca k tomu priamo tlačovú konferenciu / ja sledujem odjakživa politiku ako takú a aj diskutujem o nej odjakživa s pevným vyjadrením svojho názoru - Poraďáci, s ktorými sa osobne stretávam vedia a nikdy nie sú jednostranné, nie som nekriticky neobjektívna len jednou stranou. Doteraz som sa nevyjadrovala ani na POrade, ale jednak je tu čím ďalej toho menej, čo by ma inšpirovali v odbornej časti a jednak aj preto, čo som napísala už v tej volebnej téme - aby stále nevyskakoval do popredia len jeden názor /aj keď máte pocit, že tých pravicových je viac - no akosi máme iné videnie/. A máme iné videnie hlavne východiskových pozícií jednotlivých vlád...... a svoju kritiku si nechám tak cca po dvoch rokoch vládnutia tejto koalície, tak ako som si to nechala po viacerých rokoch predchádzajúcej vlády vlády.....

P,s. Skúste si dať do orsr mená viacerých politikov z jednej aj druhej strany....
Evina, ja som tu neplieskala šampanským, nikoho neposiela nikam za jeho názor. Nič z toho, čo ste tu prezentovali Vám nevychádza, nič z toho, za čo ste ich obhajovili, neurobili. Keby ich premiérka nedržala na uzde, až to by bolo tóčo. Veď nemáme už ani dvadsať, ani tridsať, , takže si nalejme čistého vína....Je to prúser Slovenska. Do kamier s úsmevom klamať ľuďom. Pľuli ste na Fica, a každého, kto nedajboh prejavil k nemu sympatiu. Tak skús povedať aspoň slovkom, že áno, prepáčte, trolilinku nás sklamali, hrajú sa s nami gorotky.....sú teda minimálne klamári....a šaškovia, čo nemajú ani dunctu o parlamentnej politike. A fertig Mariška, prikry sa. Každý chvíľku ťahá pilku. My sme to vedeli, nám to neva....my to vydr.....Aj keď po nich niečo dávať do poriadku bude aj na Fica drina....
2 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Danila Pozri príspevok
Evina, ja som tu neplieskala šampanským, nikoho neposiela nikam za jeho názor. Nič z toho, čo ste tu prezentovali Vám nevychádza, nič z toho, za čo ste ich obhajovili, neurobili. Keby ich premiérka nedržala na uzde, až to by bolo tóčo. Veď nemáme už ani dvadsať, ani tridsať, , takže si nalejme čistého vína....Je to prúser Slovenska. Do kamier s úsmevom klamať ľuďom. Pľuli ste na Fica, a každého, kto nedajboh prejavil k nemu sympatiu. Tak skús povedať aspoň slovkom, že áno, prepáčte, trolilinku nás sklamali, hrajú sa s nami gorotky.....sú teda minimálne klamári....a šaškovia, čo nemajú ani dunctu o parlamentnej politike. A fertig Mariška, prikry sa. Každý chvíľku ťahá pilku. My sme to vedeli, nám to neva....my to vydr.....Aj keď po nich niečo dávať do poriadku bude aj na Fica drina....
Píšeš mne, tak Ti odpoviem a viac nebudem na politiku tu na tejto stránke reagovať - považujem to už za absolútne zbytočné.
Napíšem jednoducho v globále s Tebou nesúhlasím, mňa zatiaľ nikto ešte nesklamal nemám také ambície, lebo ako si napísala nemám ani 20 ani 30. V jednom s Tebou súhlasím- do kamier klamať ľudí s úsmevom, či bez úsmevu sa nemá, a to platí pre všetkých.
To, čo som obhajovala je, že im verím, a zatiaľ im verím, že dajú ekonomiku do poriadku a to sa nedá hneď....

P.s. Nikoho som za jeho názor nikam neposielala, na nikoho som ani nepľula, jednoducho to nie je môj štýl, ani sarkazmus nie je môj literárny štýl. Možno sa niekto správa ako šašo, ktorý nemá dunctu o parlamentnej politike a možno sa niekto správa ako najväčší diplomat a šašo je, ťažko povedať, čas ukáže...

P.s. na druhú Mimochodom mám práve pred sebou pohár čistého vína
Naposledy upravil evina : 24.09.10 at 20:05
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Celá táto téma sa zvrháva na boj koalície a opozície. tak že tu sa radšej nevyjadrovať ,lebo hneď nazbieraš 20x neužitočné
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
Evina, ja som tu neplieskala šampanským, nikoho neposiela nikam za jeho názor. Nič z toho, čo ste tu prezentovali Vám nevychádza, nič z toho, za čo ste ich obhajovili, neurobili. Keby ich premiérka nedržala na uzde, až to by bolo tóčo. Veď nemáme už ani dvadsať, ani tridsať, , takže si nalejme čistého vína....Je to prúser Slovenska. Do kamier s úsmevom klamať ľuďom. Pľuli ste na Fica, a každého, kto nedajboh prejavil k nemu sympatiu. Tak skús povedať aspoň slovkom, že áno, prepáčte, trolilinku nás sklamali, hrajú sa s nami gorotky.....sú teda minimálne klamári....a šaškovia, čo nemajú ani dunctu o parlamentnej politike. A fertig Mariška, prikry sa. Každý chvíľku ťahá pilku. My sme to vedeli, nám to neva....my to vydr.....Aj keď po nich niečo dávať do poriadku bude aj na Fica drina....
Danila, ty nemáš žiadny šajn o nalievaní čistého vína.
To čo tu nalievaš, je "kolenačkové víno" a chľastali ho len všetci pomýlení.
Teraz máte kocovinu a nechcete chľastať to isté "kolenačkové", lebo ho nalieva iná banda (koalícia - partička) vyvolených - zvolených v demokratických voľbách.
Ty si ukážka totalitného demokrata.
Páči sa ti demokracia, ale len vtedy, ak je na tvojej strane.
---------------------------------------------------------------
A ten výrok, že Fico bude dávať niekedy, niečo do poriadku, je totálna somarina. To nepotrebuje komentár.
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
Danila, ty nemáš žiadny šajn o nalievaní čistého vína.
To čo tu nalievaš, je "kolenačkové víno" a chľastali ho len všetci pomýlení.
Teraz máte kocovinu a nechcete chľastať to isté "kolenačkové", lebo ho nalieva iná banda (koalícia - partička) vyvolených - zvolených v demokratických voľbách.
Ty si ukážka totalitného demokrata.
Páči sa ti demokracia, ale len vtedy, ak je na tvojej strane.
---------------------------------------------------------------
A ten výrok, že Fico bude dávať niekedy, niečo do poriadku, je totálna somarina. To nepotrebuje komentár.
Milý jardo, prajem Ti pekné nedeľné ráno. Ja som abstinent. A neviem, čo je kolenačkové víno. A o bandách máš asi pravdu. Každá vzišla/ aj tá moja/ ako predvoj bankového domu, ktorému plní svoju oddanosť. Pre mňa je dôležité, ako veľmi títo vyslanci finančných žralokov ovplyvňujú môj život a život obyvateľov. Pokiaľ mne moja banda nezvyšuje elektrinu a plyn, pokiaľ moju sociálnu grupu nediskvalifikuje v rovnosti pred všeličím, pokiaľ ma nediskriminuje, pokiaľ splní aspoň niečo so svojich sľubov, pokiaľ mne nechá o niečo viac z toho mála, čo mi prináleží a čo som si dávno predplatila, ako banda po nej prichádzajúca, tak budem akceptovať túto bandu. Pokiaľ však nová banda splní aspoň jeden sľub z tisíca sľubovaných, pokiaľ nová banda bude minimálne kultúrne reprezentovať Slovensko, v ktorom žijem, pokiaľ bude premiérka s nulovou toleranciou skutočne taká, tak ja to mojej bande určite spočítam pri urne. nemám však zatiaľ dôvod. Nový žralok, myslím ten finančný, stojaci za novou bandou začína mať totiž plnšie brucho ako ten bývalý, a my ohlodanejšiu kosť. A nechci vedieť, čoho Ty si ukážka. Tiež totalitného........
2 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

tak, v SME to zhrnuli takto:
1. od začiatku budúceho roka sa má dočasne zvýšiť základná sadzba dane z pridanej hodnoty (DPH) na 20 percent zo súčasných 19 percent. Zároveň sa zruší znížená šesťpercentná sadzba DPH na takzvaný predaj z dvora. Naďalej zostane v platnosti znížená desaťpercentná sadzba dane na lieky, časť zdravotníckych pomôcok a knihy. Opatrenie má na budúci rok zvýšiť príjmy štátneho rozpočtu o 185,5 milióna eur.
2. nezdaniteľná časť základu dane sa má vo všeobecnosti zúžiť len na aktívne príjmy, napríklad zo zamestnania či podnikania. Zruší sa odpočet výdavkov na životné poistenie či doplnkové dôchodkové sporenie zo základu dane, zdravotníci si zas zrejme nebudú môcť znížiť základ dane o výdavky na ďalšie vzdelávanie. Aktuálne tri rôzne úrovne paušálnych výdavkov živnostníkov sa zjednotia na 40 percent. Zaniknúť majú viaceré výnimky zo zdaňovania, napríklad oslobodenie od platenia dani pri predaji nehnuteľnosti.
3.uhlie a zemný plyn, ktoré sa používajú na výrobu tepla, by malo byť zaťažené spotrebnou daňou. Očakáva sa, že každá domácnosť zaplatí za teplo odobrané z teplární používajúcich zemný plyn ročne o 20,6 eura viac, v prípade teplární vyrábajúcich teplo len z uhlia sa im ročné účty zvýšia o 33,5 eura. Spotrebná daň zo zemného plynu (CNG), ktorý sa používa ako pohonná látka, môže zdražiť cestovné v autobusoch.
4. do zdraženia niektorých tovarov a služieb sa môže preniesť aj plánované zrušenie daňového zvýhodnenia červenej nafty používanej v poľnohospodárstve. Od spotrebnej dane zrejme nebudú oslobodené ani biozložky, ktoré sa pridávajú do pohonných hmôt. Priplatia si pravdepodobne tiež motoristi, ktorých vozidlá jazdia na skvapalnený zemný plyn (LPG). Zrušiť sa má oslobodenie tejto pohonnej hmoty od spotrebnej dane, liter LPG by mohol zdražieť o päť centov.
5. od februára má stúpnuť spotrebná daň z tabakových výrobkov, škatuľka s 20 kusmi cigariet zdražie približne o desať centov. Drahšie cigarety sa objavia v stánkoch zrejme neskôr, pretože obchodníci sa pred zvyšovaním dane zvyknú predzásobiť. Štát očakáva, že opatrenie posilní príjmy rozpočtu na budúci rok o 15,9 milióna eur.
6. od marca sa má zvýšiť spotrebná daň z piva, pollitrová fľaša desaťstupňového piva zdražie asi o päť centov. Ministerstvo financií predpokladá, že vyššia daň podporí rozpočtové príjmy v roku 2011 sumou 14,9 milióna eur.
7. rozšíri sa okruh príjmov, z ktorých sa platia povinné sociálne odvody, napríklad o odstupné a odchodné, náhradu za pracovnú pohotovosť, či príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca
8. povinné sociálne odvody by mali platiť aj podnikatelia, ktorí majú príjmy z vykonávania umeleckej činnosti alebo inej tvorivej činnosti mimo pracovnoprávnych vzťahov
9. zruší sa súbežné poberanie predčasného starobného dôchodku a príjmu zo zárobkovej činnosti
10. od roku 2012 sa budú dôchodkové, úrazové a vybrané nesystémové dávky zvyšovať o pevnú sumustanovenú z priemerného mesačného starobného dôchodku v závislosti od inflácie
11. zmeny v nastavení systému platenia povinných sociálnych odvodov a ďalšie opatrenia, ktoré sú súčasťou novely zákona o sociálnom poistení, majú priniesť štátu v budúcom roku 199,6 milióna eur

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5561044/ak...#ixzz10cKVHQWW
3 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

akurát ten bod 11. - ten nás ešte môže prekvapiť, čo všetko sa do "zmeny v nastavení systému platenia" vmestí....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Heni Pozri príspevok
akurát ten bod 11. - ten nás ešte môže prekvapiť, čo všetko sa do "zmeny v nastavení systému platenia" vmestí....
Mne sa zasa "páči" v bode 1. to slovko DOČASNE- to bude asi tak dočasne ako sovietsky vojaci u nás...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Uz som tu raz napisala, ze jednotkou docasnosti je jeden FURT. Ak by ta docasnost mala trvat tolko, ako tu boli sovietske vojska, to by este bolo dobre, dovideli by sme na koniec.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A toto nie je súbeh?

http://ekonomika.sme.sk/c/5564478/po...-aj-figel.html
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A tu by nemohli šetriť?
http://ekonomika.sme.sk/c/5564329/se...tisic-eur.html
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

To je sila. Spolu s ministerským platom tak dostáva mesačne viac ako 14600 eur.

Mohol odmietnuť, ale možno chce dotovať výstavbu diaľníc, ktovie?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kvaka Pozri príspevok
To je sila. Spolu s ministerským platom tak dostáva mesačne viac ako 14600 eur.

Mohol odmietnuť, ale možno chce dotovať výstavbu diaľníc, ktovie?
Júj a čo to je 14600 eur v dnešnej dobe? Zaplatí šeky, elektriku, hypotéku a čo mu ostane?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Júj a čo to je 14600 eur v dnešnej dobe? Zaplatí šeky, elektriku, hypotéku a čo mu ostane?
Ved povedali, ze ak jeho prijem neprekroci prijem aktivneho europoslanca, tak mu ta almuzna patri. Ze sa na to vyzbierame vsetci, to je uz ina vec. To neboli nikoho.
A vobec vseobecne by sa nemalo vyplacat odstupne ziadnemu poslancovi, ved je to uvazok na dobu urcitu.
Naposledy upravil durisovad : 26.09.10 at 09:59
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Kvaka Pozri príspevok
To je sila. Spolu s ministerským platom tak dostáva mesačne viac ako 14600 eur.

Mohol odmietnuť, ale možno chce dotovať výstavbu diaľníc, ktovie?
Spýtaj sa Fica. Lebo on za všetko môže, beťár jeden.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať