Zavrieť

Porady

Nová otázka = Nová téma (neplatí ak má absolútny súvis s témou).

admin
Prosím všetkých, ktorým leží na srdci prehľadnosť Porady, aby podporili nové heslo mesiaca:

Nová otázka = Nová téma (neplatí ak má absolútny súvis s témou).
a zaradili si toto heslo do podpisu.

Ďakujem všetkým, ktorí tak urobia a prispejú k prehľadnosti Porady!

DOPLNENIE:
1. Keďže nie všetci zváldnu ten hyperlink, dopĺňam návod:
Základ: Podpis sa pridáva a mení v menu Nastavenia > Upraviť podpis.

Buď tam skopírujte heslo dňa aj s hyperlinkom z môjho podpisu, alebo:


A. Skopírujete si link v adresovej lište (v prehliadači hore, kde je adresa Porady), ktorý ukazuje tému "Nová otázka = Nová téma (neplatí ak má absolútny súvis s témou)". Rovnako ako keď chcete niekomu poslať link. Tu je ten link: http://www.porada.sk/showthread.php?t=14770

B. Napíšte text: Nová otázka = Nová téma (neplatí ak má absolútny súvis s témou).
C. Označte celý text ako pri kopírovaní...
D. Stlačte vo formátovaní textu zemeguľu s "retiazkov".
E. Nakopírujte link do poľa URL
F. Stlačte OK a potvrďte úpravy....

HOTOVO!

2. Pôvodné podpisy s tými peknými sloganmi si môžete nechať :-) Heslo mesiaca dajte pod.... šak mi budú chýbať tie vaše pekné podpisy[img]images/smilies/wink.gif[/img]
Naposledy upravil Richard : 13.11.05 at 11:00
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
DUŠAN
Treaz 1x píšem do porady. Ppíšem iba na tému Nová ot..........,lebo nijako sa nemôžem dostať aby som dal novu otázku na tému o hláseni a predaj liehu a alkoholu. Poradte mi prosím niekto podrobne a stručne ako to urobiť.
Ďakujem.
otvor si tému o liehu, a klikni na odpoved..... a potom píšeš svoj príspevok. Aspoň ja to tak robím.
prípadne napíš čo máš na srdci do volného pola naspodu pod príspevkami..... tzv rýchla odpoved bez formátovania a odošli. Otázka sa zobrazí ako posledná v poradí ale v tej téme, kde si.
0 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
Záleží však čoho sa otázka týka - ak je len doplňujúca, Kejkina rada je OK, ale ak ide o samostatnú otázku treba otvoriť príslušnú poradu a nájsť tlačidlo "Nová téma".
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Richard
Záleží však čoho sa otázka týka - ak je len doplňujúca, Kejkina rada je OK, ale ak ide o samostatnú otázku treba otvoriť príslušnú poradu a nájsť tlačidlo "Nová téma".
A túto novú tému hlavne čím výstižnejšie nazvať....ako bolo už viackrát poznamenané, množia sa témy s označením "Prosím pomôžte", "Súrne", ....atp......do témy s takýmto názvom v zákonoch dobre orientovaní poraďáci, časovo vyťažení svojou profesionálnou prácou (a nielen ňou) nemusia ani nahliadnuť. Pre tú chvíľu, ktorú strávia na Porade, zaujme ich téma , ktorá vo svojom názve obsahuje bližšiu špecifikáciu problému (najmä takého, ktorý už nie je 100-krát rozobraný aj s príkladmi a odvolávkami na zákony). Každý začiatok je ťažký, to chápu všetci, ktorí prišli .....avšak nič nehovoriaci názov témy sa nemusí dočkať rady (Nemusí pomôcť ani posúvanie problému ďalším príspevkom so slovami: Naozaj mi nikto neporadí?....Všetci už spíte?.... Kašlete na mňa? - žiaľ, aj takéto reakcie sa vyskytli ).
0 0
redwax redwax

redwax je offline (nepripojený) redwax

Dobry den.
Rad by som sa opytal jendu otazku.
V zamestni robievam casto aj cez vikendy a zamestnavatel mi to vynahradzuje volnom cez tyzden. Mam zo zakona narok na volno cez vikendy za mesiac ?

Dakujem.
S pozdravom
Rudolf
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
redwax
Dobry den.
Rad by som sa opytal jendu otazku.
V zamestni robievam casto aj cez vikendy a zamestnavatel mi to vynahradzuje volnom cez tyzden. Mam zo zakona narok na volno cez vikendy za mesiac ?

Dakujem.
S pozdravom
Rudolf
Otázku zadaj do správnej témy.
0 0
gina36 gina36

gina36 je offline (nepripojený) gina36

ahoj som na porade 1x a mám probléms exekúciou: menovaná je rozvedená a má dve deti jej čistá mzda predstavuje sumu:12889.-Sk koľko jej môžem naozaj zraziť zo mzdy každý mesiac? ďakujem
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Zadaj do vyhľadávača slovíčko EXEKÚCIA a objaví sa ti množstvo tém aj s návodmi na výpočet.
0 0
harlem harlem

harlem je offline (nepripojený) harlem

Ďakujem, zdá sa mi to správne. Doplňujúca otázka: je potrebné vyhotoviť aj dodatok spoločenskej zmluvy, kde sa uvedú všetky zmeny?
0 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
harlem si priamo v téme v ktorej sa hovorí, že každá otázka má mať svoju tému.
Inak tu budeme mať guláš.

Pomôž nám udržať poriadok na Porade .-) Nájdi si prosím relevantnú tému, alebo založ novú.
0 0
mturekova mturekova

mturekova je offline (nepripojený) mturekova

Dobrý deň,
neviem dobre robiť s Poradou, preto skúšam aj tento spôsob.
Moja otázka:
Kedy musím účtovať v s.r.o. spôsobom A(nemáme povinný audit a prakticky sa všetko predá, zostanú len malé položky, napr. PHM ..) Ak by som účt. spôsobom B, treba viesť operatívnu evidenciu a ako? Ďakujem
M
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mturekova
Dobrý deň,
neviem dobre robiť s Poradou, preto skúšam aj tento spôsob.
Moja otázka:
Kedy musím účtovať v s.r.o. spôsobom A(nemáme povinný audit a prakticky sa všetko predá, zostanú len malé položky, napr. PHM ..) Ak by som účt. spôsobom B, treba viesť operatívnu evidenciu a ako? Ďakujem
M
Tu si absolútne !!!
Napriek tomu prikladám link, kde sa o tom píše. TREBA VYHĽADÁVAŤ !!
http://www.porada.sk/t30116-sklad--a-alebo-b.html
0 0
gina36 gina36

gina36 je offline (nepripojený) gina36

pre vladana: ako môám vypočítať hodinovú mzdu ak zamestnanec odpracoval 2 mesiace išiel na DPN a teraz nastúpil a chce preplatiť dovolenku, chcem mu ju preplatiť z minimálnej mzdy som SZČO majiteľka výrobne cukroviniek ak mu to vypočítam takto bude to správne:6900:176 hod pri týždennom pracovnom čase 40hod. bude to správne ďakujem všetkým veľmi pekne za radu a odpovede
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

gina36
pre vladana: ako mám vypočítať hodinovú mzdu ak zamestnanec odpracoval 2 mesiace išiel na DPN a teraz nastúpil a chce preplatiť dovolenku, chcem mu ju preplatiť z minimálnej mzdy som SZČO majiteľka výrobne cukroviniek ak mu to vypočítam takto bude to správne:6900:176 hod pri týždennom pracovnom čase 40hod. bude to správne ďakujem všetkým veľmi pekne za radu a odpovede

Otázka je zaradená úplne niekde "mimo"



Teraz aj jedna rada na priblíženie k správnej odpovedi:

Skús položiť otázku v správnej porade (Mzdové účtovníctvo a personalistika) a v súlade s Etiketou porady ( http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886 ).
0 0
rebelu rebelu

rebelu je offline (nepripojený) rebelu

Dobrý deň všetkým - kto mi vie poradiť.
Náš zamestnanec má priznaný invalidný dôchodok z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70%.
Od 1. 8. 2006 neplatí odvody na nemocenské a invalidné, teda je dobrovoľným platcom nemocenského.
Od 8. 1. 2007 je práceneschopný - chcem vedieť, či zamestnanec má nárok na náhradu príjmu počas prvých 10 dní od zamestnávateľa. Ďakujem rebelu
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Áno, prvých 10 dní PN platí zamestnávateľ.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rebelu a Anja111 ste úplne mimo tém. Témy zadávajte tam kde patria.

Táto téma je na oznamy ohladne porady, a nie mzdových vecí.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

smith
rebelu a Anja111 ste úplne mimo tém. Témy zadávajte tam kde patria.

Táto téma je na oznamy ohladne porady, a nie mzdových vecí.
Áno, máš pravdu. Ja som iba odpovedala, keď som na tému narazila. Ospravedlňujem sa, a díky za upozornenie.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

No veď aj ja keď som začínala som chcela svoju prvú otázku hodiť sem. Celkom ma pomýlil nadpis Nová otázka....... Pre začiatočníkov je to vždy ťažké kým sa zorientujú.
0 0
Gabriela Foldesiová Gabriela Foldesiová
Prosim o radu, dnes prišiel za mnou zamestnanec že po dovršení 35 roku života má automaticky bez ohľadu na odpracované roky nárok na 25 dní dovolenky. Zápočet odpracovaných rokov má len na 9 rokov 3 mesiace. Má pravdu? Je teraz zmena či nie? ďakujem
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Gabriela Foldesiová Pozri príspevok
Prosim o radu, dnes prišiel za mnou zamestnanec že po dovršení 35 roku života má automaticky bez ohľadu na odpracované roky nárok na 25 dní dovolenky. Zápočet odpracovaných rokov má len na 9 rokov 3 mesiace. Má pravdu? Je teraz zmena či nie? ďakujem
Platná právna úprava dovolenky: § 103 ZP

(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.

(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať