Zavrieť

Porady

Výzva k úhrade faktúry ms 2010

Dobrý deň poraďáci,
dnes začali ľudom hromadne chodiť do ich e-mailovej schránky výzvy na zaplatenie faktúry vo výške 39,95 Eur v súvislosti s prístupom do databázy ms 2010. Faktúru zasiela firma Online Investment Group Ltd.
Ludí, ktorí takto nechutne naleteli, a neprečítali si pri registrácii na stránke ms2010.sk všeobecné zmluvné podmienky je strašne veľa, a medzi nich samozrejme patrím aj ja.
Zaplatiť faktúru alebo nie? Môj názor je určite nie, nakoľko som si istá, že spomínaná spoločnosť nebude vedieť podla právnych predpisov vymáhať tieto pohľadávky od takéhoto kvanta ľudí.
Môže sa k tomuto problému vyjadriť niekto, kto tomu lepšie rozumie, príp.nejaký právnik?
Čakám na Vaše reakcie.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

wilax Pozri príspevok
A to nemáme na Slovensku zákony na to že uzatvorenie Obchodnej zmluvy sa nemá uvádzať vo Všeobecných obchodných podmienkach?Na iných stránkach Vás všade vyzvú že je platená a vieš sa rozhodnúť či to akceptuješ alebo nie.
Ale tu nás nikto nevyzval na nič len chcú peniaze.Toto by mal byť problém nášho právného systému a nie nás obyčajných ľudí ktorých poriadne podviedli.
Vieš, mali by sa aj obyčajní ľudia naučiť trochu zodpovednosti a pred odklikaním nejakých stránok so súhlasom s obchodnými podmienkami si ich aj trochu pozrieť a nie stále sa spoliehaľ, že "niekto" hore ich bude stále chrániť. Ak si raz zlým rozhodnutí spôsobíš škodu, mal by si byť za to zodpovedný a nie hľadať vyššiu inštanciu, ktorá bude zodpovedať za tvoje chyby. Nemožno hovoriť vyslovene o podvode, pretože podmienky boli dané a ľudia s nimi dobrovoľne súhlasili. Nikto ich nenútil uzatvárať dohodu, nikto nezamlčal podmienky.

Nádherným príkladom boli nebankovky. Ľudia dokonca boli varovaní, že to nemusí dopadnúť dobre, ale reklama opačného znenia prevalcovala ich pohľad na vec a hromadne vkladali svoje posledné úspory pri vidine rýchleho zbohatnutia. Pamätám si dobre, ako som aj ja môjmu taktkovi prízvukoval, že keď mu uplynie splatnosť, nech to okamžite vyberie! Myslíš, že tak spravil? Nie, ešte aj úroky vložil znovu.

A potom sa títo ľudia zrazu vyhovárali na štát, že prečo to umožnil. Aj teraz sa domáhaš nejakej ochrany. Pritom stačilo len prečítať ti podmienky. To aj v obchode vložíš televízor do košíka a pri pokladni sa čuduješ, koľko od teba pýtajú?
Naposledy upravil Chobot : 30.09.10 at 11:19
0 0
1zuzula1 1zuzula1

1zuzula1 je offline (nepripojený) 1zuzula1

Kto si poriadne čítal tie podmienky? vraj je tam niečo písané o tom, že ich môžu hocikedy meniť... to môžu hocikedy zmeniť napríklad aj cenu???
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

1zuzula1 Pozri príspevok
Kto si poriadne čítal tie podmienky? vraj je tam niečo písané o tom, že ich môžu hocikedy meniť... to môžu hocikedy zmeniť napríklad aj cenu???
Mozu menit aj cenu ale pochopitelne plati ta cena ktora je zverejnena ked si sa registrovala.
0 0
1zuzula1 1zuzula1

1zuzula1 je offline (nepripojený) 1zuzula1

dobre, len ako môžem vedieť, že tam tá cena bola, nemusela tam vôbec byť a keď videli koľko ľudí sa tam zaregistrovalo, tak to spoplatnili.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

1zuzula1 Pozri príspevok
dobre, len ako môžem vedieť, že tam tá cena bola, nemusela tam vôbec byť a keď videli koľko ľudí sa tam zaregistrovalo, tak to spoplatnili.
Holt ak je tam taka klauzula netreba sa registrovat. Ved nemusis suhlasit s podmienkami.
0 0
teebeee teebeee

teebeee je offline (nepripojený) teebeee

chobot mas v podstate pravdu...ale len v podstate....pretoze ten ich formular som mohol vylnit aj za teba aj za hocikoho ineho, napriklad suseda ktory mi robi nervy...stacilo zadat adresu a vymysleny email...
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

teebeee Pozri príspevok
chobot mas v podstate pravdu...ale len v podstate....pretoze ten ich formular som mohol vylnit aj za teba aj za hocikoho ineho, napriklad suseda ktory mi robi nervy...stacilo zadat adresu a vymysleny email...
Toto je podla mna diera ktoru treba vyuzit v sudnom spore s nimi. Nech ti dokazu ze si to zaregistroval ty (len si treba dat pozor aby nemali u teba na kompe nejke cookies alebo nieco taketo podla coho ti to dokazu).
Seriozne firmy taketo veci potvrdzuju postou, poslu ti aktivacny kod normalne v obalke a ked ho tam zadas je jasne ze adresa sedi, napriklad aukro.sk.
Preto mnohe weby pytaju cislo kreditnej karty, ako napr. iTunes ... zadas, overia, zistia ze si to ty alebo nie.
Dokonca PayPal ti stiahne 1,5€ aby overil ze karta je funkcna a potom ti to vratia ako kredit. Potom je napr. take nakupovanie na eBay docela bezpecne.
U nas to nefunguje, ludia ledva platia kreditkami na nete, co ja pouzivam bezne, len si treba dat pozor na phishing, musi byt SSL a je dobre mat kreditku poistenu prosti zneuzitiu a notifikacne SMS.
Uz to som nejako od temy
0 0
1zuzula1 1zuzula1

1zuzula1 je offline (nepripojený) 1zuzula1

kamarátka sa trochu vyzná v právnických veciach, poradila mi neplatiť, vraj faktúra nespĺňa viaceré náležitosti.
súhlasím s tým, že nijak nevedia dokázať, že kto naozaj sa zaregistroval...
0 0
sisja sisja

sisja je offline (nepripojený) sisja

Tak, dnes prišla faktúra aj mne, vôbec netuším či a kto ma zaregistroval, faktúra bola vystavená na základe registrácie z 29.06.2010, presný čas aj IP adresa. Skúšala som sa prihlásiť na danú stránku, vôbec to neberie moje bežne udávané prihlasovacie údaje, keď kliknem na zabudla som heslo, nereaguje, zato ale pri kliknutí na registráciu to ide úplne v pohode... Osobne si myslím, že faktúra nie je daňový doklad, sú na nej len dátum vystavenia, variabilný symbol, chýba dátum zdaniteľného plnenia a nie je na nej žiadny podpis ani pečiatka. Samozrejme som im odpísala, že ich stránku - stahujme.sk neužívam, ani som v minulosti nepoužívala, pochybujem, že mi niekto odpíše, skúsila by som to aj doporučeným listom ale na Seychely??? Tiež si myslím, že je viac ako divné, že cenu za používanie majú "ukrytú" vo všeobecných podmienkach, ktoré sú pre spotrebiteľa absolútne nevýhodné, až som oči otvárala, čo tam všetko popísali. Tak isto 24 mesačná viazanosť, za čo vlastne? Nuž, naozaj neviem, ako z toho von, tých 60 eur sa mi platiť nechce, mám na to príliš malý príjem.
0 0
Vikinger Vikinger

Vikinger je offline (nepripojený) Vikinger

Chcel by som sa informovať ako by som mal postutpovať či fakt uhradiť či nie ...
0 0
sisja sisja

sisja je offline (nepripojený) sisja

Tak ja som si práve pozrela moju IP adresu, vôbec sa nezhoduje s tou, ktorú udávajú oni pri faktúre, tak teda neviem... Od včera, keď mi prišla faktúra som toho na nete našla k tejto téme naozaj dosť, aj na FB /Prišla Vám faktúra od spoločnosti..../
Platiť to nebudem
0 0
ada99 ada99

ada99 je offline (nepripojený) ada99

Ja tiež patrím medzi tých, ktorí naleteli a dnes, t. j. 2. 10. 2010 mi už prišla 1. upomienka a suma sa navýšila o 5,- eur, čo treba robiť? Platiť či nie? Po 2. upomienke suma bude vyššia o ďalších 10,- eur. Ďakujem
0 0
Vikinger Vikinger

Vikinger je offline (nepripojený) Vikinger

mne tiez dneska prišla 1.upomienka, neviem či to mam uhradiť či nie, ( boze kto by vedel niečo ktomu povedať? dneska pregooglim a uvidim či ano či nie, poprosim zatiaľ vaše názory.
0 0
riso4 riso4

riso4 je offline (nepripojený) riso4

tutok na ilustráciu prikladám jeden príspevok z inej diskusie na túto tému :

Odpoveď je jasná. V žiadnom prípade neplatiť žiadne faktúry. Prečo? Právna analýza by vystála na ďalšie 4 články, takže sa v tomto článku uspokojíme s tvrdením, že faktúra je neoprávnená. Podvodníci využívajú v tomto prípade nízke právne vedomie bežných ľudí, strach z neznáma, používajú psychologické zastrašovanie slovíčkami ako súd a exekúcia voči ktorým má človek podvedomý rešpekt, prípadne nízky vek obetí. Áno aj deti boli zatiahnuté do týchto špinavostí. Na druhej strane snáď by sme nečakali od podvodníka nejaký charakter.
Záver? V žiadnom prípade nič neplatiť. Prečo? Prvá rovina je, že tým, že podvodníkovi zaplatíme mu umožníme spáchať v budúcnosti ďalší podvod na inom človeku. Druhá rovina je rovina právna.
Vymáhanie pohľadávok v bežnom obchodnom styku funguje asi takto. Firma, ktorá ma dlžníka podá návrh na platobný rozkaz na príslušný súd. Súd platobný rozkaz vydá na čo vás upozorní poštovou zásielkou do vlastných rúk. Túto zásielku nesmiete ignorovať. V prípade, že zásielku nepreberiete alebo sa odvoláte voči platobnému rozkazu mimo odvolacej lehoty súd potvrdí právoplatnosť platobného rozkazu a na základe tohto rozsudku podá firma návrh na exekúciu. V prípade platnej exekúcie už nie je bohužiaľ kam sa odvolávať a obrana si už vyžaduje profesionálneho právnika.
Vyzerá to hrozne? Zďaleka nie. Zabudnite na to čím vás kŕmia komerčné televízie. Nemajte strach zo slovíčok ako je súd, platobný rozkaz a exekúcia. Hneď vám vysvetlím, že sa nemáte čoho báť.
Náš milý podvodníček totižto žiadnu žiadosť o vydanie platobného rozkaz na vás nepodá. Prečo? Dôvodov je viacero.
- Celá mašinéria okolo návrhu na vydanie platobné rozkazu je totižto spoplatnená. Navyše je to obrovské riziko, že sa obeť odvolá, potom nasleduje súd a to sú pre podvodníčka ďalšie výdavky.
- Podvodníček vie, že súd nemá šancu s tým, čo má v ruke vyhrať? Čo vlastne proti vám má? Vaše nacionále, maximálne vašu adresu k tomu. Nesmieme zabúdať, že dôkazne bremeno nesie v tomto prípade žalujúca strana. Čo vie žalujúca strana dokázať? Nič. Nevie dokázať fakt, že osoba, ktorá vyplnila daný formulár ste boli vy, nevie dokázať, že všeobecné a obchodné podmienky boli v danom čase v takom stave v akom ich prezentuje, nevie preukázať, že ste využili akúkoľvek ich „službu“, má v rukách len vaše bezcenné, navyše často verejne dostupné údaje. Šanca na výhru na súde? Pre podvodnú firmu žiadna.
- Súdy na Slovensku sa donedávna konali v mieste žalujúcej strany. Viete si predstaviť stovky a tisíce súdnych pojednávaní po celej republike? Viete koľko právnych zástupcov by si musel podvodníček najať a koľko finančných prostriedkov by ho to stálo?

Do dnešného dňa nie je známy jediný prípad kedy by podvodnícke firmy na niekoho podali platobný rozkaz a dovolím si tvrdiť, že sa tak nikdy nestane. Dôvod prečo som uviedol vyššie. Celý „biznis“ je totižto založený na odhadom 10-20% skupine ľudí, ktorá sa zľakne psychologického nátlaku a zaplatí. A to sú už pekné peniaze a podvodníkom to stačí.
__________________________________________________ _____
Ja zatiaľ neplatím a som zvedavý čo bude - ale už z princípu sa budem s takýmito smradmi súdiť ! V USA by už dávno boli v base, len u nás sa s nimi "hrajeme" !!!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Užívateľ mimi19 nahlásil jeden z príspevkov, ale očividne chcela pridať nový príspevok s týmto textom:

"Ja som tiez dostala fakturu na zaplatenie a uz aj upomienku. Ja som sa prihlasila - a ked mi prisiel e-mal ze ma zaregistrovali, hned som poslala ziadost o zrusenie registracii. Najlepsie na tom je, ze posielaju text v anglictine a ja ju neovladam. Zaplatit rozhodne nemienim,"

Tak mimi, ty si to zaklincovala. Nielenže si sa prihláslila, dobrovoľne si súhlasila s podmienkami, ale navyše si im aj potvrdila, že si sa prihlasovala TY! Takto pri vymáhaní platby ani nemôžeš argumentovať, že si sa neregistrovala, nemôžeš už zaprieť svoj súhlas. Tak len neplať. U teba nebudú mať veľa práce dokázať, že si sa registrovala a odmietaš zaplatiť.

A to, že neovládaš angličtinu, ti nepomôže....
0 0
nnsxnks nnsxnks

nnsxnks je offline (nepripojený) nnsxnks

Chobot Pozri príspevok
To aj v obchode vložíš televízor do košíka a pri pokladni sa čuduješ, koľko od teba pýtajú?
Nečudujem sa. Pretože v kamennom obchode:
1. viem, že som v obchode, teda očakávam, že budem platiť
2. viem, za čo budem platiť (to si dám do košíka)
3. viem, koľko budem platiť podľa cenovky (a ostatne, ak nesedí cena pri pokladni tak sa čudujem, to je fakt - a keď nesedí, nemusím ho kúpiť)

Internetová obdoba, teda klasický internetový obchod, takisto sa:
1. od začiatku ukazuje ako obchod
2. má jasnú ponuku tovarov či služieb označených cenami
3. má "pokladňu", trikrát mi zopakuje koľko, za čo a za akých podmienok idem platiť, a na konci mi vydá súhrn a možnosť objednávku zrušiť.

ms-2010.sk sa tvári ako stránka s bezplatnou registráciou, a jej účelom je uviesť užívateľa do omylu. Ak by to jej účelom nebolo, nevyžadovalo by získanie informácie o tom, že a za koľko a za čo je spoplatnená, kliknutia naviac do miest, kde to užívateľ neočakáva (do VOP), ale uviedla by tieto informácie jasne a zreteľne ešte pred registráciou (symptomatické je, že ani v overujúcom maily nebolo uvedené, že je spoplatnená).

"Kamennou" obdobou takéhoto správania by bolo, ak by si vstúpil do krčmy, dal si pivo, a potom by od teba krčmár pýtal ešte 50 EUR ako vstupné, veď na dverách mal pripnuté VOP, v ktorých bolo malými písmenami napísané že "vstupom do krčmy sa návštevník zaväzuje uhradiť vstupné 50 EUR". A táto internetová spoločnosť má, podobne ako onen krčmár, asi rovnakú šancu uspieť so svojím "nárokom" na súde.

Takže poučenie je: NEPLATIŤ! Tá kvázizmluva, ktorú ste vrajuzaverli s tou spoločnosť je neplatná, nakoľko je v rozpore s dobrými mravmi, príp. nakoľko užívateľ bol pri jej uzatváraní uvedený do omylu (OZ) (verím, že by sa nenašiel jediný človek, ktorý ju "uzavrel" s vôľou platiť 40 EUR za rok!) a nakoľko sa jedná o nekalé obchodné praktiky (zákon o ochrane spotrebiteľa). A čo mňa prekvapuje, prečo sa o tomto vôbec diskutuje, je že podľa mňa je neplatná aj formálne, nakoľko písomná zmluva uzatvorená elektronickými prostriedkami musí byť opatrená zaručeným elektronickým podpisom (OZ)!

Netreba hneď hovoriť o "nezodpovednosti" ľudí - tieto prípadu len ukazujú nedostatočnosť legislatívy ohľadne elektronického predaja, ak môžu firmy stále legálne uvádzať toľko užívateľov do omylu.
0 0
nnsxnks nnsxnks

nnsxnks je offline (nepripojený) nnsxnks

A ešte okrem toho, chobot, prosímťa nestraš tu ľudí kým sa poriadne nezamyslíš.
Právo nikdy nemôže slúžiť ako ochrana špekulantov.
0 0
nnsxnks nnsxnks

nnsxnks je offline (nepripojený) nnsxnks

Ešte pridám názor právnika z iného fóra (na vyváženie):
vvv.futbalvregione.sk/bfz-spravy/pytate-sa-/963-ako-dopadol-podvod-ms-2010sk[/url]

"Zdravím všetkých!
Píšem lebo mi to nedá. Hneď na začiatok uvádzam, že som právnik a nepatrím ku skupine registrovaných a podvedených. Nižšie uvádzam pár právnických (aj logických) dôvodov prečo neplatiť. Je to trochu dlhšie (čo je dosť typické pre väčšinu právnikov ) a preto som to musel rozdeliť. 2. časť môjho príspevku je vyššie, a toto je tretí pokus zavesiť prvú časť, keďže predchádzajúce pokusy zlyhali (kvôli záujmu administrátora). Dúfam, že to vyjde!
Takže 1. časť môjho príspevku (po tretí krát):

S poukazom na nižšie uvedené dôvody zdôrazňujem, že ak by som bol ja zaregistrovaným užívateľom portálu ms-2010 žiadne peniaze by som prevádzkovateľovi portálu nezaplatil, a to z dôvodu neplatnosti predmetných užívateľských zmlúv.

K dôvodom neplatnosti užívateľskej zmluvy:

Právo (a to predovšetkým v prípade spotrebiteľských vzťahov) má byť prostriedkom rozumnej a spravodlivej ochrany práv a oprávnených záujmov bežných ľudí (spotrebiteľov).

Spotrebitelia vstupujú do právnych vzťahov s poskytovateľmi tovarov a služieb (obchodníkmi) v presvedčení o existencii určitých štandardných a zaužívaných podmienok správania sa obchodníkov a spotrebiteľov na relevantných trhoch.

Na to aby ste mohli uzatvoriť akúkoľvek platnú zmluvu musia zmluvné strany dobrovoľne, vážne a určito súhlasiť s obsahom a podmienkami zmluvy. Pre platnosť zmluvy sú dôležité aj okolnosti, za ktorých ste zmluvu uzatvorili. Ak je užívateľská zmluva uzatvorená za podmienok a okolností, ktoré uviedli drvivú väčšinu registrovaných užívateľov (ak nie všetkých) do omylu o tom, že poskytovaná „služba“ nie je spoplatnená, potom právo nemôže takýmto zmluvám poskytovať právnu ochranu, keďže boli uzatvorené v omyle vychádzajúcom zo skutočností, ktoré vyvolala druhá strana (prevádzkovateľ portálu) v úmysle získať pre seba neprimeraný majetkový prospech. Z okolností celého prípadu je možné konštatovať, že tento a jemu podobné „projekty“ spoplatnených internetových stránok sú zamerané na to, aby konaním majúcim znaky podvodného konania získali prevádzkovatelia internetových portálov neprimeraný majetkový prospech za služby, ktoré svojim obsahom v žiadnom prípade nezodpovedajú výške požadovanej ceny za tieto služby.

Na uvedenom závere nič nemení tá skutočnosť, že registrovaní užívatelia v registračnom formulári označením príslušného políčka potvrdili, že sa oboznámili a súhlasia so všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, ktoré obsahovali záväzok zaplatiť cenu za poskytnutie ponúkanej služby, a to bez toho, že by si tieto podmienky prečítali. Predmetný postup internetového predaja služieb zákazníkom je absolútne neštandardný. Od spotrebiteľa sa v tomto prípade vyžaduje neprimeraná miera predvídavosti, na ktorú nie je bežný spotrebiteľ pripravený vzhľadom na štandardné zákonné podmienky predaja tovaru a služieb.

Uvediem príklad. Ak navštívite obchod (či už kamenný alebo internetový) ste si od začiatku vedomý toho, že za ponúkaný tovar alebo službu budete musieť zaplatiť. Pri každom tovare alebo službe je v obchode zreteľne uvedená cena, ktorú od Vás obchodník za kúpu daného tovaru alebo služby požaduje. Pri štandardnom internetovom obchode Vás elektronický obchodník upozorní na cenu Vami kupovaného tovaru niekoľko krát predtým, než definitívne Vašu objednávku (nákup) potvrdíte.

V našom prípade sa internetový portál ms-2010 tvári ako tisícky iných web stránok, ktoré od Vás požadujú bezplatnú registráciu prevažne na marketingové účely. Na predmetnej stránke som neobjavil žiaden údaj alebo informáciu, z ktorej by bolo na prvý pohľad zrejmé, že obsah stránky je spoplatnený a údaj o výške takéhoto poplatku. Bežný užívateľ služieb internetu sa registruje bezmyšlienkovite na rôzne stránky: diskusné fóra, mailové adresy, internetové obchody, bankové služby a pod. Som presvedčený o tom, že 99% užívateľov internetu si pred takouto registráciou neprečíta všeobecné obchodné podmienky alebo poučenie o používaní osobných údajov. Všetci sa celkom prirodzene spoliehame na to, že obsah a charakter stránky je zrejmý na prvý pohľad a ak náhodou budeme musieť niečo zaplatiť tak nám budú poskytnuté zreteľné informácie o tom: (i) za čo platíme, (ii) koľko platíme, (iii) ako aj to, že službu, resp. tovar môžeme odmietnuť (neobjednať) a opustiť stránku bez akéhokoľvek peňažného záväzku. Takto v predstavách bežného spotrebiteľa funguje legálny internetový obchod. Je zrejmé, že v prípade internetového portálu ms-2010 tomu tak nie je. Ani web stránka, ani registračný formulár neobsahuje žiaden údaj, ktorý by užívateľa bezprostredne a jasne informoval o tom, že (i) za služby na tejto stránke bude musieť zaplatiť, (ii) o výške ceny za tieto služby, ako aj o tom, že (iii) registráciu v podstate nie je možné dodatočne zrušiť.

A teraz trochu paragrafov:

Podľa § 4 ods. 8 zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa, predávajúci nesmie konať v rozpore s dobrými mravmi. Konaním v rozpore s dobrými mravmi sa na účely zákona o ochrane spotrebiteľa rozumie najmä konanie, ktoré je v rozpore so vžitými tradíciami a ktoré vykazuje zjavné znaky diskriminácie alebo vybočenia z pravidiel morálky uznávanej pri predaji výrobku a poskytovaní služby, alebo môže privodiť ujmu spotrebiteľovi pri nedodržaní dobromyseľnosti, čestnosti, zvyklosti a praxe, využíva najmä omyl, lesť, vyhrážku, výraznú nerovnosť zmluvných strán a porušovanie zmluvnej slobody.

Podľa § 7 zákona o ochrane spotrebiteľa sú zakázané nekalé obchodné praktiky. Obchodná praktika sa považuje za nekalú, ak je v rozpore s požiadavkami odbornej starostlivosti (t.j. osobitnej schopnosti a starostlivosti, ktorú možno rozumne očakávať od predávajúceho pri konaní vo vzťahu k spotrebiteľovi, zodpovedajúca čestnej obchodnej praxi alebo všeobecnej zásade dobrej viery uplatňovanej v jeho oblasti činnosti). Za nekalú obchodnú praktiku sa považuje najmä klamlivé konanie. Obchodná praktika sa v zmysle § 8 zákona o ochrane spotrebiteľa považuje za klamlivú ak zapríčiňuje alebo môže zapríčiniť, že spotrebiteľ urobí rozhodnutie o obchodnej transakcii, ktoré by inak neurobil, pretože obsahuje nesprávne informácie a je preto nepravdivá, alebo akýmkoľvek spôsobom uvádza do omylu alebo môže uviesť do omylu priemerného spotrebiteľa, a to aj ak je táto informácia vecne správna. Za klamlivé opomenutie sa tiež považuje, ak predávajúci skrýva alebo poskytuje nejasným, nezrozumiteľným, viacvýznamovým alebo nevhodným spôsobom podstatné informácie (vrátane ceny za službu), pričom v dôsledku klamlivého opomenutia priemerný spotrebiteľ prijme rozhodnutie o obchodnej transakcii, ktoré by inak neprijal.

Podľa § 37 ods. 1 Občianskeho zákonníka, právny úkon sa musí urobiť slobodne a vážne, určite a zrozumiteľne; inak je neplatný.

Podľa § 39 Občianskeho zákonníka, neplatný je právny úkon, ktorý svojím obsahom alebo účelom odporuje zákonu alebo ho obchádza alebo sa prieči dobrým mravom.

Podľa § 49a Občianskeho zákonníka, právny úkon je neplatný, ak ho konajúca osoba urobila v omyle vychádzajúcom zo skutočnosti, ktorá je pre jeho uskutočnenie rozhodujúca, a osoba, ktorej bol právny úkon určený, tento omyl vyvolala alebo o ňom musela vedieť. Právny úkon je takisto neplatný, ak omyl táto osoba vyvolala úmyselne.

Záver:

S poukazom na všetky vyššie uvedené dôvody som toho názoru, že predmetné užívateľské zmluvy sú od počiatku neplatné a preto nič platiť netreba!"
3 0
Markusius Markusius

Markusius je offline (nepripojený) Markusius

Dobrý deň,
bohužiaľ som bol po prvý krát podvedený takým istým spôsobom aj ja. Po prečítaní všetkých vašich názorov, vrátane aj právnika asi túto FA nezaplatím. Pripadá mi to ako podvod, pretože predom nebolo oznámené ani nijako inak výrazne označené že za túto stránku sa bude platiť. Človek to bral ako obyčajnú stránku s obyčajnými informáciami a preto je neprístupné aby za to zaplatil. Tiež si myslím že poplatok bol vedome ukrytý v obchodných podmienkách. Bol by som rád, keby sa ozvali aj ostatný podvedený a pomohli vyriešiť tento problém.
Dopĺňujem že je možné sa pripojiť do zoznamu poškodených pre prípad hromadnej žaloby na stránke pána Miroslava Antoňaka.
Naposledy upravil Markusius : 05.10.10 at 14:33
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
sisja Pozri príspevok
Tak ja som si práve pozrela moju IP adresu, vôbec sa nezhoduje s tou, ktorú udávajú oni pri faktúre, tak teda neviem... Od včera, keď mi prišla faktúra som toho na nete našla k tejto téme naozaj dosť, aj na FB /Prišla Vám faktúra od spoločnosti..../
Platiť to nebudem
IP adresa sa zmeni pri každom výpadku prúdu alebo vypnutí routeru. Na poste sa dá zistiť kedy v akom čase bola IP pridelená ktormu užívateľovi. Ale tiež to platit nebudem :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať