Zavrieť

Porady

Výzva k úhrade faktúry ms 2010

Dobrý deň poraďáci,
dnes začali ľudom hromadne chodiť do ich e-mailovej schránky výzvy na zaplatenie faktúry vo výške 39,95 Eur v súvislosti s prístupom do databázy ms 2010. Faktúru zasiela firma Online Investment Group Ltd.
Ludí, ktorí takto nechutne naleteli, a neprečítali si pri registrácii na stránke ms2010.sk všeobecné zmluvné podmienky je strašne veľa, a medzi nich samozrejme patrím aj ja.
Zaplatiť faktúru alebo nie? Môj názor je určite nie, nakoľko som si istá, že spomínaná spoločnosť nebude vedieť podla právnych predpisov vymáhať tieto pohľadávky od takéhoto kvanta ľudí.
Môže sa k tomuto problému vyjadriť niekto, kto tomu lepšie rozumie, príp.nejaký právnik?
Čakám na Vaše reakcie.
Usporiadat
1zuzula1 1zuzula1

1zuzula1 je offline (nepripojený) 1zuzula1

mne sa už nedá ani zobraziť tá stránka...
0 0
kacena666 kacena666

kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

V čase MS vo futbale sme sa s kolegyňou chceli pozrieť na program zápasov, klikli sme na stránu www.ms-2010.sk, považovanú a oficiálnu stránku MS. V tom čase na stránke okrem iného prebiehala súťaž o televízor - po zaregistroaní samozrejme. Takže sme tak učinili, ĆO BOL ABSOLúTNY OMYL A MOJA POSLEDNá REGISTRáCIA NA AKEJKOLVEK STRáNKE. Všehovšudy sme na stránke strávili 3 minúty maximálne. Odvtedy nám začali chodiť maily na zaplatenie poplatku, na žačiatku cca 40 €. Prišiel jeden mail, druhý, nereagovali sme. Správa o tejto stránke bola aj v televíznych novinách, pričom právnik sa tam vyjadril, že nič neplatiť. A dnes som našla takýto mail: čo s tým, poradte prosím ako viete.

Aj napriek našej snahe o mimosúdne vyrovnanie ste do dnešného dňa nereagovali na našu výzvu k úhrade Vašej
dlžoby. Upozorňujeme Vás, že máte poslednú možnosť uhradiť túto dlžobu v dodatočnom termíne. V prípade, že
nebudete na našu snahu o posledné mimosúdne vyrovnanie reagovať, oznamujeme Vám týmto, že zo strany našej
spoločnosti boli týmto vykonané všetky potrebné predžalobné úkony potrebné k zahájeniu súdneho konania.

Týmto Vás žiadame o úhradu celkovej dlžoby vo výške 88,57 EUR v lehote do 14 dní odo dňa doručenia tejto
upomienky pod udaním variabilného symbolu 8849192 na naše doleuvedené bankové spojenie. V prípade, že
nebudete na túto výzvu reagovať, bude proti Vám na vecne a miestne príslušnom súde podaný návrh na vydanie
platobného rozkazu podľa § 172 ods.1 O.s.p. na zaplatenie dlžnej sumy vrátane príslušenstva a v prípade
právoplatného rozhodnutia ( exekučného titulu ) podaný návrh na začatie exekučného konania podľa § 36 ods.1
zák.č. 233/1995 Z.z. - exekučný poriadok.
Návrh na vydanie platobného rozkazu, ktorý nájdete v prílohe tohto emailu, bude po lehote 14 dní
automaticky odoslaný na príslušný okresný súd.


Bankové spojenie – Česká republika
Banka: Československá obchodní banka,a.s.
Konto: 240696561/0300

Bankové spojenie – Slovenská republika
Banka: ČSOB a.s., Štefánikova trieda 45, 949 01 Nitra
Konto: 4011640335 / 7500

IBAN: SK68 7500 0000 0040 1164 0335
SWIFT: CEKOSKBX

Variabilný symbol: 8849192
Špecifický symbol: 2010


S úctou,


BIB Services s.r.o.
Cabajská 10, 949 01 Nitra
Slovenská republika

IČO: 45 467 048
DIČ: 2023007723
Vložka číslo: 27169/N
Okresný súd Nitra
Štúrova 9, 949 68 Nitra
presunúť do Odoslaná pošta presunúť do Kôš presunúť do Spamový kôš presunúť do 2. rocnik presunúť do 3. rocnik presunúť do Torty ---------------------------------------------úplne zmazať---------------------------------------------označiť ako dôležité
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ďalší špekulanti alias podvodníci...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kacena666 Pozri príspevok
V čase MS vo futbale sme sa s kolegyňou chceli pozrieť na program zápasov, klikli sme na stránu www.ms-2010.sk, považovanú a oficiálnu stránku MS. V tom čase na stránke okrem iného prebiehala súťaž o televízor - po zaregistroaní samozrejme. Takže sme tak učinili, ĆO BOL ABSOLúTNY OMYL A MOJA POSLEDNá REGISTRáCIA NA AKEJKOLVEK STRáNKE. Všehovšudy sme na stránke strávili 3 minúty maximálne. Odvtedy nám začali chodiť maily na zaplatenie poplatku, na žačiatku cca 40 €. Prišiel jeden mail, druhý, nereagovali sme. Správa o tejto stránke bola aj v televíznych novinách, pričom právnik sa tam vyjadril, že nič neplatiť. A dnes som našla takýto mail: čo s tým, poradte prosím ako viete.

.... a čítala si celú tému? Veď o tom sa to celé točí! Univerzálna rada neexistuje, jedni radia zaplatiť, iní že neplatiť. Kto vie, ako to celé dopadne....
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

som na tom rovnako...

a idem to skúsiť takto....

http://ombudspot.sk/aktuality.php?article=96&read=yes
0 0
sandi70 sandi70

sandi70 je offline (nepripojený) sandi70

Čaute poraďáci!!!

Mám jeden problém o ktorý vás prosím o radu.
Určite sa pamätáte ešte na MS vo futbale 2010.
V tedy som sa zaregistroval na istú stránku, ktorá sa zaoberala MS vo futbale. Moja chyba, že som si neprečítal podmienky zmluvy, ktorá písala, že za registráciu 39 euro. Zistil som to až o dva dni, keď TV Markíza odvisielala túto stránku. Viem, že boli viacerí oklamaní.
Teraz sa na to pozabudlo a minulý týždeň mi mailom prišlo, že ak nezaplatím do 14-stich dní 88 euro aj s úrokmi tak to podajú na exekúciu. Všimol som si to až dnes, lebo veľmi málo chodím na mail, mohli to poslať aj poštou no nie?
Vie mi niekto v tomto poradiť, ako sa dá tomu vyhnúť, alebo ako postupovať? Ak áno veľmi pekne Ďakujem!!!
0 0
babuk babuk

babuk je offline (nepripojený) babuk

novinky - uplne som sa potesila, ked som nasla tuto poradu o ms-10... slavna seychellska firma ma este minimalne jednu aktivitu - sales4you - pred 14 dnami mi prisla faktura... neozvali sa od pred vianoc, vobec som o tej registracii nevedela. je to uplne to iste, len zamerane na akoze zlavy, pricom sa nedostanete vobec nikam bez registracie, a podmienky sa vam obcas neukazuju a link je neplatny (error404 :-)
a to sa prosim zavazujete na dva roky, mate platit rocne cez 70 eur alebo pri rozviazani pokutu, ktora je rovnako vysoka...
v obcianskom a obchodnom zakonniku som nasla, ze pisomna zmluva je neplatna, ak na nej nie je podpis. a oni tvrdia, ze to pisomna zmluva je, takze je neplatna.
su na to aj ine dovody - je jednostranne nevyhodna pre spotrebitela (poskytovatel totiz moze odstupit od zmluvy bez sankcii, lebo nie je uvedene inak, na rozdiel od uboheho spotrebitela...)

a tak :-)

ach jaj, a keby sa to tak dalo zmysluplne niekomu povedat :-(

neplatme, nedajme sa!!! (ja som poslala mail s tymito dovodmi - v pripade zaujmu mozem uploadnut citat)

a dakujem pravnikovi za povzbudenie - v pripade potreby doplnim do reakcie na fakturu!!!
0 0
andamante andamante

andamante je offline (nepripojený) andamante

veru, veru, ja tiez platit teda nebudem, tiez mi prisla faktura zo sale4you ... ak mate niekto dalsie nove infosky ohladom tohto problemu, tak napiste :-D
0 0
babuk babuk

babuk je offline (nepripojený) babuk

tak mam novinku: teda, vy, co ste "in" dlhsie, to uz poznate - absolutne bez reakcie na moj mail o nedobrych mravoch a nepodpise a vsetkom ostatnom (aj s paragrafmi) som dostala prvu upomienku s pokutou 5 euro a tak...

a opat: V prípade, že máte otázky k "faktúre, alebo upomienke, kontaktujte zákaznícke centrum
spoločnosti Online Investment Group Ltd. "na opat uvedenej tej istej emailovej adrese...

uz sa tesim na pokracovanie: odpisala som strucne, ze uz som to raz pisala a oni ma ignorovali, takze pisem este raz to iste, len strucnejsie.

a este idem poslat doporuceny list so vsetkymi paragrafmi a ostatnym.

drzme sa!!!
0 0
babuk babuk

babuk je offline (nepripojený) babuk

a ešte jeden doplnok: §75 zákona o dph hovorí, že pri dodaní služby zo zahraničia musí byť faktúra vystavená do 15 dní od dodania služby (čo podľa seychellanských podmienok je hneď po registrácii), zároveň hovorí, že faktúra musí byť vystavená na meno a účet poskytovateľa a musí tam byť, či je platca dane alebo nie, resp. aká časť zo sumy na úhradu je DPH. Miestom dodania služby je krajina, do ktorej sa služba dodáva (SK) Faktúra ale tieto náležitosti neobsahuje.

zákon:

§75 ods. 2 "Vyhotovenie faktúry môže platiteľ zabezpečiť aj prostredníctvom inej osoby, pričom faktúra musí byť vyhotovená v mene a na účet platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu."

Účet aj meno účtu je spoločnosť celkom iná (international payment services). Tí ale zasa majú IČO

Teda - ak má byť zmluva uzavretá so seychellanmi, nie sú tam potrebné údaje, ktoré sú zo zákona povinnými náležitosťami faktúry.

Ak by bol validný účet tej vymáhacej spoločnosti, je to niekto iný, než s kým mala byť uzavretá zmluva a súčasne sa neuvádza podiel DPH na faktúre. Takže je tu aj pekný možný prípad daňového úniku...

Možno aj to by mohlo byť zaujímavé...

Ale to všetko je vlastne bezpredmetné, kvôli všetkým tým veciam s dobrými mravmi, chýbajúcim podpisom prijímateľa služby na zmluve, neošetrením skutočnej identity prihlasujúceho sa človeka a porušením občianskeho a obchodného zákonníka, ochrany spotrebiteľa a nemožnosti vzdať sa svojich práv či zhoršiť svoje vyhliadky)...
Naposledy upravil babuk : 13.03.11 at 08:24
0 0
babuk babuk

babuk je offline (nepripojený) babuk

a ďalšie:

pri zmienke vo faktúre o tom,, že "Správou a vymáhaním našich pohľadávok sme poverili spoločnosť International Payment Services s.r.o. so sídlom v
Bratislave, Sliačska 10, 831 02 Bratislava, IČO: 45 606 251." pravdepodobne má ísť o tento krásny kuleh:

"Zjavný factoring: Je opakom tichého factoringu. Predaj pohľadávky je ihneď oznámený plátcovi s upozornením, že svoje záväzky má uhradiť nie pôvodnému dodávateľovi, ale factorovi."

Keďže však vo faktúre nie je o odpredaji pohľadávky žiadna zmienka, ide zrejme o to, aby sa hneď preniesla daňová zodpovednosť na firmu, ktorá je "slušným" platcom DPH...


dobrý hnus, nie?
0 0
babuk babuk

babuk je offline (nepripojený) babuk

ozvala sa mi ďalšia obeť, a tak aj pre prípadných záujemcov:

na prvú upomienku som písala zatiaľ o tom, že je to neplatná zmluva, lebo ak je to písomný dokument a podľa platnej legislatívy SR (čo oni viackrát opakujú), musí byť zmluva potvrdená podpisom (ručným, mechanickým alebo elektronickým), a to v žiadnom prípade nie je. Podobne som písala o faktúre, ktorá je na Online..., ale máš ju platiť tej internpayment alebo tak. a to sa nesmie - jedine, že by oni predali tvoju pohľadávku, ale ty musíš priznať najprv dlh, čo sa nestalo (pravidlá faktoringu)... Tiež o tom, že faktúra sa musí vystaviť do 15 dní od dodania služby, čo oni uvádzajú ako dátum registrácie. A ešte aj o tom, že platná legisl. považuje za neplatnú takú zmluvu, ktorá núti zákazníka vzdať sa svojich práv a výrazne zhoršuje jeho podmienky.

Idem ešte napísať toto, doporučene a na Seychely, lebo to je vystavovateľ faktúry, s ktorým sa "uzavrela zmluva". Forma je od ombudsmana

OnlineInvestment... (presná adresa na Seychelách podľa faktúry)

Vážená spoločnosť,


v súvislosti s Vašim emailom doručeným na moju emailovú adresu dňa .................. si Vás dovoľujem opätovne informovať, že podľa platných právnych predpisov SR nevznikol medzi Vami a mnou (potom na ten investment pošlem toto: "mnou a Vašim postupcom, ktorý Vám postúpil vymáhanú pohľadávku") platný právny vzťah a teda konáte neoprávnene.

Zmluva, na ktorú sa vo Vašich predchádzajúcich emailoch odvolávate, vznikla použitím nekalej obchodnej praktiky v zmysle §8 ods. 4 v spojení s §7 ods. 2 písm. b) zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa v znení neskorších predpisov (skrátený názov), pričom podľa §7 ods. 1 tohto zákona sú nekalé obchodné praktiky zakázané, a teda v zmysle §39 Občianskeho zákonníka je takáto zmluva neplatná.


S pozdravom

V ............................., dňa ................................. podpis


Potom, keď to bude aktuálne (a to určite bude) to s iným popisom vzťahu (všimni si ten kúsok v strede, aby si ho náhodou neprekopírovala tiež) pošlem tej vymáhacej spoločnosti - určite im ide práve o toto, o faktoring - aby nikto nezistil, aké sú ich reálne účty - smrdí to daňovým podvodom...

Držím palce
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Objavujú sa tu neustále chyby "poškodených" - komunikujú s podvodníckou a vydieračskou firmou. Pritom všetky tieto "zmluvy" sú neplatné (nespĺňajú zákonom stanovené kritéria pre uzatváranie zmlúv) - teda sú to bezpredmetné výzvy. Exekúcie sa konať nebudú, pretože by musel byť súd (pochybujem, že Seychely budú podávať na Slovensku nejakú žalobu).
No tým, že sa ozývajú "poškodení", firmička vie, že existujú a budú znova tlačiť a otravovať a vyhrážať sa. A to už budú mať aj oficiálnu (platnú) e.-mailovú adresu, se vším všudy.
0 0
babuk babuk

babuk je offline (nepripojený) babuk

Možno na tom niečo je. Tento pohľad som nezachytila nikde - ani v česku, ani v nemecku, ani v ŠOI, ani na inýc fórach. Asi bude najlepšie odteraz už ticho.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Tak športovci, MS v hokeji sa blížia.
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

ty vole, dobre ze si mi to pripomenul, idem sa hned regnut, urcite vyhram tu 3D plazmu
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Tak podme podme, vsetci sa registrujte cez proxy a vymislat si mena, nech firmy takehoto typu idu cim skor do krachu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Alebo toto:
10 minutové schránky:
http://10minutemail.com/10MinuteMail/index.html
http://tempmail.org/cz/
http://nhslovakia.blogspot.com/2011/...vy-e-mail.html

A nech si na základe e-mailu hľadajú kade-tade
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

btw, skusal sa dakto regnut ako "Online investment" aj s ich adresou? To by bol gol ak by to slo, posielali by sami sebe fkt a upomienky rofl :-D
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Alebo sa regnúť ako "majiteľ" tej stránky a nech si sám sebe "účtuje".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať