Zavrieť

Porady

Výzva k úhrade faktúry ms 2010

Dobrý deň poraďáci,
dnes začali ľudom hromadne chodiť do ich e-mailovej schránky výzvy na zaplatenie faktúry vo výške 39,95 Eur v súvislosti s prístupom do databázy ms 2010. Faktúru zasiela firma Online Investment Group Ltd.
Ludí, ktorí takto nechutne naleteli, a neprečítali si pri registrácii na stránke ms2010.sk všeobecné zmluvné podmienky je strašne veľa, a medzi nich samozrejme patrím aj ja.
Zaplatiť faktúru alebo nie? Môj názor je určite nie, nakoľko som si istá, že spomínaná spoločnosť nebude vedieť podla právnych predpisov vymáhať tieto pohľadávky od takéhoto kvanta ľudí.
Môže sa k tomuto problému vyjadriť niekto, kto tomu lepšie rozumie, príp.nejaký právnik?
Čakám na Vaše reakcie.
Usporiadat
beja255 beja255

beja255 je offline (nepripojený) beja255

ahojte, dcere prišla už druhá " Predžalobná výzva k úhrade dlžoby "
od BIB Services s.r.o neviem čo s tým, nemienim to platiť, všetci radia
neplatiť. Musím podať na súd žalobu aj ja alebo sa niekde registrovať ?
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

beja255 Pozri príspevok
ahojte, dcere prišla už druhá " Predžalobná výzva k úhrade dlžoby "
od BIB Services s.r.o neviem čo s tým, nemienim to platiť, všetci radia
neplatiť. Musím podať na súd žalobu aj ja alebo sa niekde registrovať ?
tých posledných predžalobných a fakt už posledných výziev Ti ešte príde požehnane.Drzosť týchto podnikavcov nepozná medze.Ja tie ich panflety už ani nečítam rovno ich mažem.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Odporúčal som to aj v iných príspevkoch: nereagovať!, odosielateľa označiť ako SPAM. Pokiaľ nepríde žiadna odozva, postupne prestanú. Reakciou na ich SPAM maily sa len potvrdzuje to, že adresát je skutočný a odoslaním odpovede (reakcie) dáte do ruky tým vydieračom kompletnú e-mailovú adresu.

BTW: preštuduj si http://www.porada.sk/t123235-problem...ne-portal.html - je to podobné, dokonca je to všetko z jedného zdroja.
0 0
Baltazar84 Baltazar84

Baltazar84 je offline (nepripojený) Baltazar84

Samozrejme neplatit, ale ostavaju tu dve roviny:
1. Uhrat to tak, ze "ja som to nebol, zaregistroval ma nahnevany sused", alebo je lepsie:
2. Nepolatit, pretoze to je v rozpore s pravom (vyssie je uvedenych prikladov dost).

Co vy na to?
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

nechápem,prečo sa ľudia niekde registrujú,keď takéto info sa dajú nájsť aj bez registrácie....ľudia sú nepoučiteľní a nečítajú,čo podpisujú....aspoň tam nepíšte svoje ozajstné reálne údaje...ach jo...
0 0
hrmo.j hrmo.j

hrmo.j je offline (nepripojený) hrmo.j

Zdravím,
ja som sa registroval na stránku o MS v hokeji 2011. Dnes mi prišla výzva (upomienka) na zaplatenie sumy 49,95 + 5 eur. pokuta. Samozrejme, ani ja som si VOP neprečítal, takze som ani nič netušil. Lenže oni sa odvolávajú na "zaplatenie faktúry", lenže ja som od nich žiadnu faktúru neobdržal, či už poštou alebo na mail. Pozeral som aj maily dozadu k dátumu registrácie (2. mája 2011) a ziadny mail s fakturou od nich nemam. Teda si myslím, že zase len potvrdili, ze tam nebude niečo v poriadku.
... alebo nejaká rada?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hrmo.j Pozri príspevok
Zdravím,
ja som sa registroval na stránku o MS v hokeji 2011. Dnes mi prišla výzva (upomienka) na zaplatenie sumy 49,95 + 5 eur. pokuta. Samozrejme, ani ja som si VOP neprečítal, takze som ani nič netušil. Lenže oni sa odvolávajú na "zaplatenie faktúry", lenže ja som od nich žiadnu faktúru neobdržal, či už poštou alebo na mail. Pozeral som aj maily dozadu k dátumu registrácie (2. mája 2011) a ziadny mail s fakturou od nich nemam. Teda si myslím, že zase len potvrdili, ze tam nebude niečo v poriadku.
... alebo nejaká rada?
prečítaj si toto http://www.porada.sk/1747439-post18.html je to z inej diskusie, ale v podstate o tom istom.

Výsledok - neplatiť, ignorovať
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Gina Er Pozri príspevok
nechápem,prečo sa ľudia niekde registrujú,keď takéto info sa dajú nájsť aj bez registrácie....ľudia sú nepoučiteľní a nečítajú,čo podpisujú....aspoň tam nepíšte svoje ozajstné reálne údaje...ach jo...
ja som sa nikdy na takúto stránku neregistrovala, neviem kde to vyhrabali, ani Nod ma na ich stránku nepustí aby som pozrela a faktury mi posielajú. Dnes som dostala Predžalobnú výzvu.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

vasulka Pozri príspevok
ja som sa nikdy na takúto stránku neregistrovala, neviem kde to vyhrabali, ani Nod ma na ich stránku nepustí aby som pozrela a faktury mi posielajú. Dnes som dostala Predžalobnú výzvu.
musela si sa niekde zaregistrovať,oni majú tých stránok viac,mali aj stránku s básničkami,možno si sa tam zaregistrovala...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Môžu vyzývať i vzývať, ba dokonca aj zívať. Pokiaľ niečo chcú, nech sa súdia (ale o tom veľmi pochybujem) - zatiaľ iba strašia a čakajú, že sa ľudia zľaknú a budú platiť. Zaradiť odosielateľ ako SPAM, nereagovať na nich. Nereaguješ = neexistuješ.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať