Zavrieť

Porady

Mama ma depce

Dobry den,
chcela by som sa opytat na Vas nazor. Som mesiac nezamestana, skoncila som vysokoskolske studium dennej formy, uz cely piaty rocnik som pracovala, teraz ma nedavno vyhodili kvoli tomu, ze som si otvarala usta a mala napady.. a predtym pocas skoly som pracovala vzdy pocas letnych prazdnin, ked sa podarilo aj pocas roka.. momentalne som mesiac nezamestnana a mama ma depce, doma ma zamestnava a vobec ma nechce podporit.. Hladam si pracu, aj zajtra mam pohovor v anglickom jazyku.. chcem sa cim skor odstahovat, mama ma strasne obmedzuje a ide mi to na mozog.. casto placem a vravim si, keby som tam mohla zmiznut na druhy koniec sveta.. mama je rozvedena 20 rokov a zanevrela na chlapov uz davno.. stara sa len do druhych zivotov a kazdy je debil.. ja som tiez neschopny debil, pri krajsom vyjadreni.. povedzte, je to normalne?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Petra66 Pozri príspevok
Ahoj Katarina.j
no nemyslim, ze budem.. lebo vzdy ked som jej kedy povedala, ked mala dobru naladu, neskor zneuzila proti mne... takze aj ked mam 24 rokov, nevravim jej pravdu a malokedy si s snou viem najst poriadnu dospelacku rec.. vzdy musi byt po jej a ja som "fracek", pricom myslim som dospela a inteligentna zena.. ja potrebujem samostatnost.. a aj ked som pracovala, malokedy vedela pochopit moje problemy.. som zufala.. stale hlada dokazy, co som s kym kde robila.. hned po vyske som sa zamestnala, aby bola kludnejsia napriek pracovnym podmienkam... myslim,ze riesenie je asi len odchod z domu.. lebo je to uz vsetko chore, co sa tu deje a som z toho smutna.. este ked doda, ze my by sme ju chceli najradsej pochovat, tak uplne optimisticke slova tu vladnu..
Tak to som netušila, že je to také napäté medzi vami. Viem, že sa o tom ťažko hovorí/píše, ale my nepoznáme tvoju situáciu a nevidíme do problémov, keď sa o ňom nerozpráva. Som rada, že si nám to vyjasnila. Budem s tebou súhlasiť, musíš sa osamostatniť a postaviť "na vlastné nohy", ak je situácia na nevydržanie(ako opisuješ). V prvom rade si nájdi dobrú prácu a potom rieš osamostatnenie od mamy, lebo ako píšeš, tak to budeš mať aj naďalej "peklo", ktorého niet konca. Viem ťa pochopiť, v tvojom veku si si už niečo "preskákala v rodine", takže nemusíš sa báť toho, ako to mama bude znášať(tvoj odchod). Veď bola tiež mladá a plná očakávania....bude ju to trocha bolieť, ale každá bolesť prebolí a pochopí, že to bolo pre teba dobré. Držím palce a neboj sa komunikovať s nami, na to sme tu, aby sme poradili/pomohli v rámci našich schopností.
2 0
Petra66 Petra66

Petra66 je offline (nepripojený) Petra66

danushka
vedela som ze mas kamen na srdci a si sa aj priznala... nesudte ma a neponizujte, ja som ani jedneho neurazila, dokonca aj to "moja" mi uslo, nic v zlom, nechcela som sa nikoho dotknut...
Vidis, danuška, tak my take nieco nepozname, nikdy to v nas mama nejak nerozvijala a teraz su mi take tulenia cudzie ale kazdy ma nejaky vztah s rodicom, ja myslim, ze pre mna je jasny smer - odstahovanie a oddychneme si a bude to o moc lepsie.. papiky
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Petra66 Pozri príspevok
... nesudte ma a neponizujte...
Petra66 Pozri príspevok
...teraz ma nedavno vyhodili kvoli tomu, ze som si otvarala usta a mala napady...
Nesúdim a už vôbec nechcem ponižovať; ovšem čítajuc tvoje reakcie, tiež by som asi nechcel s tebou pracovať...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať