Zavrieť

Porady

platba za pobyt v nemocnici

Otec nastupuje do nemocnice a bolo mu povedane, ze za kazdy den pobytu musi zaplatit 1,5e. Otec je zamestnany, ale uz asi pol roka na PN.
Koli comu ten poplatok (on sa nepytal, sak naco?)? Je mozne, ze zamestnavatel (sukromnik) prestal zanho platit odvody?
Este doplnim, ze ide na neurologiu, ziadny nadstandard alebo co...
Naposledy upravil Erika686 : 28.09.10 at 16:58
Usporiadat
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
skôr by som chcela vedieť, ako sa danej situácii regulérne vyhnúť, aby človek neplatil EURáče do konca života
/samozrejme hovorím o komplikovanej nehode s následkami/.
No byť poistený pre tento prípad? Pozrel som to dnes v mojej poistke domácnosti. Takže citujem... Poistená je samostatne aj "zodpovednosť za škodu členov domácnosti" do limitu 35.000 EUR. Poistená je taká spôsobená škoda ktorá vzniká "činnosťou v bežnom živote". A poistenie sa nevzťahuje na úmyselné konanie (logicky).

Čiže ak dobre chápem regres zdravotnej poisťovne by sa hradil z mojej poistky domácnosti (nie z môjho vrecka), keďže tu určite nemožno vravieť o úmyselnom konaní. Ale pre tú zaujímavosť opýtam sa poisťovne, či mám pravdu a dám sem vedieť.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

BXLmiami Pozri príspevok
Tak ja som sa s tým už pár krát stretla,viem že kamoška lekárka mala autohaváriu,jej muž zostal ťažko zranený v nemocnici a ona aj s dcérami odmietla PN a brala si dovolenku aby mu nepriťažila,lebo toho šoféra potom sudia ako ublíženie na zdraví aj ked sa jedná o jeho ženu a deti a poistovna si v tomto prípade nedá ujsť náklady na liečbu.A ako lekár tiež som to videla,dokonca raz to bol stopár,ktorého vzal do auta vodič a s ním havaroval.Ten vodič toho stopára v podstate živil,pretože mu musel vždy všetko preplatiť čo súviselo s urazom aj ked od autonehody uplynul už čas.Odvtedy nechcem nikoho do auta,ani príbuzného.
SOMARINA !!!

Ja som mal takmer identicky prípad pred viac ako 15 rokmi.

Nezvládol som vedenie vozidla a havarovali sme, auto obkrutene okolo stromu,mne sa nič nestalo, ale moj spolujazdec
utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali liečenie viac ako 40 dní,pre mňa obvinenie z ťažkého ublíženia na zdraví, strata VP na jeden rok a liečebné náklady spolujazdca v PLNOM ROZSAHU znášala poisťovňa u ktorej som mal uzavreté PZP vozidla.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Ja v podstate s princípom: uhraď si to sám súhlasím...ale
po 1/ mali mamičku vopred informovať
po 2/ sumy sú ABSOLÚTNE BLBO NASTAVENÉ...nechápem vôbec nechápem sumu cca 700,-EUR za pobyt mamičky, to je úpne od veci...nedávno som ležala s mojou malou na detskom oddelení....strava o ničom, komfort sprchovanie, WC a podobné "hlúposti" tiež o ničom, súkromie o ničom...a účet čuduj sa svete....ako v hoteli HILTON!!!!
podobne ten prípad pubertiačky, ktorá sa opila, museli ju hospitalizovať a účet 5.000,-EUR, to sa Vám zdá normálne?? možno nebolo povedané, že ju prevážali helikoptérou, inak si tú sumu ozaj neviem vysvetliť....za vyspanie z opice v nemocnici by ako postih úplne stačilo do 200,-EUR, a nie zadlžovať celú rodinu, to je fakt likvidačné....ani mne sa len tak na účte nevála 5000,-EUR!!!!
V mojom prípade /viď príspevok #63 vyššie/ liečebné náklady spolujazdca cvakala komerčná poisťovňa u ktorej bolo uzatvorené PZP vozidla
a celkovo tieto náklady činili cca 340 000 SKK (!) v tom bolo ošetrovanie v nemocnici , operácia, rehabilitácia + kupeľná liečba

JA som NEPLATIL ani halier !

Odvtedy nereptám a PLATÍM tejto poisťovni PZP za svoje terajšie auto a nezjednávam z ceny ani nejdem do inej poisťovne.

Ak by som mal vtedy povinnosť uhradiť oných 340 000 SKK , stal by sa zo mňa bezdomovec !!
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať