Zavrieť

Porady

psychické týranie - ako si s ním poradiť

Chcela by som sa informovať, či máte niekto skúsenosti s psychickým týraním?
Usporiadat
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Máte tam školského psychológa? Ak áno, dohodni si konzultáciu a ak by si nebola spokojná, môžeš skúsiť aj Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (po starom pedagogicko-psychologickú poradňu).
0 0
dajen222 dajen222

dajen222 je offline (nepripojený) dajen222

Ano uz som volala na psychlogicke poradenstvo a pondelok tam ideme. Uvidim co nam poradia.
1 0
dajen222 dajen222

dajen222 je offline (nepripojený) dajen222

Inak aj my sme z TT.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...hm...hub .......a vieš , že by som Ti vedel oponovať ....tzv. , silou argumentov ???

hubatá Pozri príspevok
Dbala by som aby mala dostatok kamarátov a zdá sa mi to dôležitejšie ako mať dobré vysvedčenie. Usporiadať nenápadne stretnutie s 2-3 spolužiačkami napr. pri náhodnom stretnutí a pozvať ich na zmrzlinu, prípadne na nejaký zaujímavý výlet do prírody, nadviazať nenápadne kontakty s ich rodičmi.
Rozširovať známych a priateľov na sídlisku, ale sa nesťažovať pred nimi na tento problém, snažiť sa ho vyriešiť veľkým množstvom známych ľudí tak aby sa dcéra cítila v bezpečí aj v škole, aj v okolí kde bývate. Pokecať na ulici za prítomnosti dcéry so susedkou o bezvýznamnej téme: trebárs o bordeli vo vchode, okolo smetiakov, posťažovať sa o vysokom nájomnom, zdraviť aj menej známych susedov a to isté kázať aj dcére: prisadnúť si k niekomu zo starších susedov na lavičke, ponúknuť ho cukríkom, pohovoriť si s ním o jeho mladosti, atď......

Neizolovať sa so svojim problémom, ale ani ho nevytrubovať do sveta, snažiť sa ho zlikvidovať prirodzenou cestou priateľstvom, príjemným správaním, pozdravením. Na nadviazanie takýchto kontaktov je ako stvorený napr. malý psík ktorého budú obdivovať kamarátky a je vďačnou témou na rozhovory so susedmi, spolužiakmi, známymi a podobne. Zároveň odpúta pozornosť dcéry od nej samej a silnejšia postava nebude až takou sledovanou záležitosťou.
...lebo poniektoré myšlienky považujem za tak trochu naivné v dnešnej dobe ...
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať