Zavrieť

Porady

Ako odvzdušnit radiator

Dobry den,poradte mi ako mám odvzdušnit radiator ak ten nemá v hornej časti na opačnej strane ako je pripojený ten ventil.Cez leto som ich zvesil a nechal nastriekat(jedná sa o stare rebrové) a teraz ked pomaly začína vykurovacie obdobie,tak ked dám hlavicu na max stupen 6 tak sa radiator len naplna(kedže pri manipulácíí som vodu čo tam bola vylial,čo sa dalo) ale teplé sú len asi prvé 3rebrá ostatné uplne studené.Ako keby ta tepla voda čo sa naleje hned spodnou trubkou aj odtekala,ked priškrtím ten spodný ventil tak sa uplne zastaví,čiže aj prívod vody hornou trubkou,ostane studená.....ako teda dostat ten vzduch z toho?Dakujem.
Alebo je možné že to naplnanie je sposobené len tým,že sa ešte poriadne nekúri a až ked poriadne začnú tak sa to napraví?
Usporiadat
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

tak vidím že podobný problém bud so správcom alebo blbcami okolo mame skoro každý,no hádam nebývame v jednom paneláku...haha

Každopádne,konečne som prišiel na to ako to urobit a stačilo len použit ten návod(ktorý som študoval 2dni a nič) na odvzdušnovanie stupačiek,čiže celého obehu len som to použil pre jeden byt.
Takže som vypol radiator(regul. hlavicu) a nechal som otvorený spodný spiatočný ventil a potom som len povolil maticu na prívodnej trubke a vzduch sa pekne žečal hrnút von,kedže ho tlačil tlak vody so spiatočnej trubky.......aké jednoduché?!A kolko nervov ma to stálo.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Elena Navrátilová Pozri príspevok
Záleží od typu vykurovacej sústavy. Samozrejme pri horizontálnych rozvodoch by odvzdušňovanie len na najvyššom poschodí nemalo žiadny význam pre celý dom...
bývam na tretom poschodí z jedenásťposchodového paneláku.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

erzet Pozri príspevok
bývam na tretom poschodí z jedenásťposchodového paneláku.

To je dobre... ke´d nefunguje výťah obzvlášť. Ale vykurovaciu sústavu som myslela Robert že máte s horizontálnymi rozvodmi. Keby boli rozvody vertikálne vtedy by odvzdušňovací ventil na najvyššom poschodí postačoval.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

habib Pozri príspevok
tak vidím že podobný problém bud so správcom alebo blbcami okolo mame skoro každý,no hádam nebývame v jednom paneláku...haha

Každopádne,konečne som prišiel na to ako to urobit a stačilo len použit ten návod(ktorý som študoval 2dni a nič) na odvzdušnovanie stupačiek,čiže celého obehu len som to použil pre jeden byt.
Takže som vypol radiator(regul. hlavicu) a nechal som otvorený spodný spiatočný ventil a potom som len povolil maticu na prívodnej trubke a vzduch sa pekne žečal hrnút von,kedže ho tlačil tlak vody so spiatočnej trubky.......aké jednoduché?!A kolko nervov ma to stálo.
tak želám pekný víkendík vo vykúrenom bytíku
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja sa to praktizujem tak, že keď už začnú temperovať, napíšem oznam , v ktorom vyzvem užívateľov bytov, aby nechávali otvorené radiátory a voda mohla v nich cirkulovať. Keď už začnú riadne kúriť, tak nech si v bytoch regulujú,
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

u nás to vyzerá na podobný problém, jedna stúpačka teplá druhá studená, vrchná časť radiátoru teplá spodok studený. asi napíšem oznam ako sa píše v príspevku predo mnou, ale neviem či to banda ktorá býva v mojom baráku pochopí
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať