Zavrieť

Porady

zateplenie stropu v izbe

Dobry den

Chcel by som sa s vami poradit.
Byvam v starom dome cca 80 rokov hned pod terasou. nieje izolovana a pravdepodobne ani nebude izolovana.
Rozhodol som sa preto si zateplit aspon strop-
Viem ze existuje moznost znizit strop sadrokartonom dat tam vatu.
ale chcel by som sa opytat ci je mozne nalepit polystyren na strop z vnutra izby, natiahnut sietku a zastierkovat to a namalovat?

v byte uz byvam a chcel by som sa vyhnut neporiadku a prachu.
Dakujem velmi pekne za odpoved
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Manual Pozri príspevok
V prístavbe na RD bol keramický strop (mjaka) Zistili sme, že tadial uniká dosť tepla. Nalepili sme na omietku stropu polystyrénové kazety. Únik tepla sa podstate znížil a nepozorujem žiadnu kondenzáciu vodných pár atď. Izby sú 100% suché. Takto to už mám 15 rokov.
Takže ak by niekto nalepil na trop z vnútra izby aj 5 cm hrubý polystyrén, nemusí sa obávať nejakého rosenia, plesní, atď... Aspoň u mňa to funguje a jedná sa o izby orientované na severnú stranu.
1 cm polystyrénu dokáže interiér v celej jho hrúbke zohriať nad rosný bod.U 5 alebo 10 cm hrubého polystyrénu to tak nemusí byť.Môže s tým byť problém hlavne cez tuhé zimy.
0 0
bajkom bajkom

bajkom je offline (nepripojený) bajkom

220870 Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa .Trochu sa mi v hlave pomiešali témy.Vy máte palachový strop nad tým otvorenú povalu.
Do interiéru neodporúčam dávať fasádny polystyrén,vyparuje sa z neho svinstvo,najmä ak máte deti ktoré budú v tomto interiéri tráviť dlhší čas.Zdravotne lepší je podlahový polystyrén ale ten je zas horľavý.Ideál v tomto prípade je asi sklenná vata.Tá nieje vhodná do vlhkých priestorov kúpelní a pod.Pokiaľ máte nad stropom voľný priestor povaly tak parotesná zábrana nieje nutná.Ak už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z vymenovaných izolácií tak asi najlacnejšia skladba ,Strop ,sklenná vata 1 tabula priskrutkovaná min na 8 bodoch .lepiť nieje nutné respektíve je to zbytočné aj tak by to na farbe nedržalo.Lepidlo ,sieť ,lepidlo, štuková omietka ,farba.
Dakujem pekne pomohli ste mi, napriek tomu este budem pokracovat :-) Chcem pouzit spominany polystyren tvrdeny 6,5 cm (pretoze si ho viem zohnat sadarmo). Ak by som chcel znizit strop dvojnasobne mozem ho dat zdvojene (dve dosky na seba)? Je ich treba lepit alebo pouzit iba tie skrutky?
Ak by som znizoval pomocou konstrukcie, teda so vzduchovou medzerou medzi starym a novym stropom. Je nieco lacnejsie resp jednoduchsie ako CD a UD profili? Pochopil som spravne, ze parozabranu nepotrebujem?
Dakujem este raz.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

220870 Pozri príspevok
1 cm polystyrénu dokáže interiér v celej jho hrúbke zohriať nad rosný bod.U 5 alebo 10 cm hrubého polystyrénu to tak nemusí byť.Môže s tým byť problém hlavne cez tuhé zimy.
Mám to chápať tak, že polystyrén napr. hrubý 5 cm podľa teba nezohreje interiér nad rosný bod ? Podľa toho čo píšeš, tak by v miestnosti s hrubšou izláciou mohlo byť aj chladnejšie, čo ale nemá logiku.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím skúsenejších o radu, chcem zatepliť keramický strop fasádnym polystyrénom vo verande - (nad verandou je balkon) Čo výhodnejšie a podstatne jednoduhšie použiť: Nalepiť polystyrén na strop?? a potom aké lepidlo použiť??? alebo použiť skrutky ??? aby ten polystyrén na tom strope držal???
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Arava Pozri príspevok
Prosím skúsenejších o radu, chcem zatepliť keramický strop fasádnym polystyrénom vo verande - (nad verandou je balkon) Čo výhodnejšie a podstatne jednoduhšie použiť: Nalepiť polystyrén na strop?? a potom aké lepidlo použiť??? alebo použiť skrutky ??? aby ten polystyrén na tom strope držal???
Nikto mi neporadí???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať