Zavrieť

Porady

excel

Potreboval by som takú exelácku drobnosť.Kto mi poradí?
Ďakujem pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

stormcatcher
ale ja som to tak chcel, ako to nakoniec urobil marjankaj
nepotrebujem skúšku správnosti, a vôbec to nemusí sedieť
no tak tam daj generator nahodnych cisel a nepis, ze chces matematicky vysledok
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

marjankaj
Môže.
Žiadny zákon mu to nezakazuje. Ale asi tomu bude rozumieť iba on sám. A po týždni možno ani on.
Dodržiavať určité konvencie sa vyplatí.
ja sa nestacim divit co za otazky sa v poslednom case tu na porade vyskytuju ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
avalik
marjankaj
Môže.
Žiadny zákon mu to nezakazuje. Ale asi tomu bude rozumieť iba on sám. A po týždni možno ani on.
Dodržiavať určité konvencie sa vyplatí.
ja sa nestacim divit co za otazky sa v poslednom case tu na porade vyskytuju ...
Tak to máš teda pravdu.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Poraďáci, možno hlúpa otázka, ale dá sa v exceli nastaviť, aby konkrétna bunka, na ktorej stojím, bola ferebne odlíšená od ostatných? Taký farebný kurzor. Ide o to, že musím vpisovať čísla do stĺpcov, ale nepravidelne. Raz do stĺpca A5, potom C13,F4 , a keď mám tie stĺpce už čiastočne vyplnené a niekto ma vyruší, tak neviem, kde som skončila s napĺňaním. Ď.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

účtovník 007
Poraďáci, možno hlúpa otázka, ale dá sa v exceli nastaviť, aby konkrétna bunka, na ktorej stojím, bola ferebne odlíšená od ostatných? Taký farebný kurzor. Ide o to, že musím vpisovať čísla do stĺpcov, ale nepravidelne. Raz do stĺpca A5, potom C13,F4 , a keď mám tie stĺpce už čiastočne vyplnené a niekto ma vyruší, tak neviem, kde som skončila s napĺňaním. Ď.
bunku, v ktorej si mas oramovanu + jej oznacenie vidis vlavo hore
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
účtovník 007
... ale dá sa v exceli nastaviť, aby konkrétna bunka, na ktorej stojím, bola ferebne odlíšená od ostatných? Taký farebný kurzor. ..
... asi nerozumiem otázke; veď bunka, na ktorej "je kurzor" je zvýraznená orámovaním, resp. farebne je vysvietené vľavo číslo, hore písmeno aktívnej bunky, resp. v ľavom hornom rohu je súradnica tejto bunky (napr. G16) - čo ešte zvýrazniť ????
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Štefan, práve to orámovanie by som chcela mať farebné, prípadne práve aktívnu bunku.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ešte doplním, to orámovanie čiernou farbou sa mi proste stráca pri práci, lebo neustále musím očami pozerať striedavo do papiera a na obrazovku, stĺpce mám rozne pozužované a čísla sú nahusto.. Občas sa stratím v tom, kde práve stojím, všetko čiarno- biele a to zvýraznené orámovanie bunky mi splýva s naplnenými stĺpcami.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

tak sa orientuj podla zvyrazneneho oznacenia stlpca a cisla riadku (zaskrtnute zobrazenie nadpisov) ... ja to mam oranzove
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
účtovník 007
Štefan, práve to orámovanie by som chcela mať farebné, prípadne práve aktívnu bunku.
A tie bunky máš orámované? Akou farbou? Akou hrúbkou?
Nemôžeš to zmeniť?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
marjankaj
A tie bunky máš orámované? Akou farbou? Akou hrúbkou?
Nemôžeš to zmeniť?
... Janko, bavíme sa iba o jednej konkrétnej bunke - aktívnej, na ktorej stojí kurzor...
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stefan2005
marjankaj
A tie bunky máš orámované? Akou farbou? Akou hrúbkou?
Nemôžeš to zmeniť?
... Janko, bavíme sa iba o jednej konkrétnej bunke - aktívnej, na ktorej stojí kurzor...
Ja viem. Je orámovaná čiernou farbou. Riešením by bolo vyhodiť mriežku alebo orámovanie, prípadne zmeniť farbu orámovania.
Potom by aktívna bunka bola výraznejšia.
1 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Poraďáci ďakujem za pomoc. Urobím to(tada urobia), ako píše marjankaj. Presne túto tabuľku ja nemôžem nijako meniť, iba dopĺňať čísla, ale už som bola za našimi výrobcami tabuliek .-) a tí mi zmenili orámovanie na bledšie a stenšili čiary, takže teraz je naozaj aktívna bunka vydieť. Moc Vám ďakujem.
0 0
Joshuagrey Joshuagrey

Joshuagrey je offline (nepripojený) Joshuagrey

Dobry den. Ja mam mozno primitivnu otazku. Existuje nejaky prikaz (urcite hej, lenze ja som s excelom moc "friendly" neni ), ktorý by mi kopiroval hodnotu jednej bunky do druhej, ale potrebujem to tak, aby v pripade ze v tej prvej bunke nebolo napisane nic, aby mi vtedy v tej druhej bunke nesvietila "0". Proste aby sa tam prenasala hodnota len vtedy, ked nieco do tej prvej zapisem. Dakujem vopred za odpovede.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Joshuagrey
potrebujem to tak, aby v pripade ze v tej prvej bunke nebolo napisane nic, aby mi vtedy v tej druhej bunke nesvietila "0". Proste aby sa tam prenasala hodnota len vtedy, ked nieco do tej prvej zapisem..
napr. použitím funkcie IF .... ak ide o čísla, tak ak A1 sa nerovná nule, tak B1 sa rovná A1, inak ""...
1 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Ahoj. potreboval by som upraviť vzorec, aby sa s výsledkom dalo rátať. A chcem ho použiť aj pri formátovaní. Je to vzorec, nie klasické číslo.

=MID(A1;FIND("enia";A1;1)+5;2), v bunke bude číslo.

Dík moc
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

1| pre použitie vo vzorci treba ošetriť, či vzorec nevráti chybu (fn FIND). Pre Excel 2003 treba použiť fn ISERR, napr:
=IF(ISERR(FIND("enia";A1;1));"";MID(A1;FIND("enia" ;A1;1)+5;2))

pre XL 2007 a viac je to jednoduchšie, je tam fn IFERROR:
=IFERROR(MID(A1;FIND("enia";A1;1)+5;2);"")

2| Pre použitie v podmien. formátovaní takto:
formula is: =ISERR(FIND("enia";A3;1))

P.
IF_error.jpg  
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

PaloPa

pre XL 2007 a viac je to jednoduchšie, je tam fn IFERROR:
=IFERROR(MID(A1;FIND("enia";A1;1)+5;2);"")
P.
Veľmi pekne ďakujem.
Ale v tom formátovaní to chcem ešte rozšíriť, no nejako sa nedarí. Možno robím chybu len v priraďovaní zátvoriek, ale nejde mi to.
Asi takto:

ak sa číslo /dané výberom tohoto vzorca/ =IFERROR(MID(A1;FIND("enia";A1;1)+5;2);"")

sa <> B1, bunka sa sfarbí na červeno

B1 - vpísané číslo ktoré mením podľa potreby

ďakujem
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

stormcatcher
ak sa číslo /dané výberom tohoto vzorca/ =IFERROR(MID(A1;FIND("enia";A1;1)+5;2);"")

sa <> B1, bunka sa sfarbí na červeno

B1 - vpísané číslo ktoré mením podľa potreby

ďakujem
Pre podmienené formátovanie bunky B1 použi fn:
=(IFERROR(MID(A1;FIND("enia";A1;1)+5;2);"")) <>B1

Vzorec v podmienenom formátovaní musí vracať TRUE / FALSE
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

PaloPa
stormcatcher
ak sa číslo /dané výberom tohoto vzorca/ =IFERROR(MID(A1;FIND("enia";A1;1)+5;2);"")

sa <> B1, bunka sa sfarbí na červeno

B1 - vpísané číslo ktoré mením podľa potreby

ďakujem
Pre podmienené formátovanie bunky B1 použi fn:
=(IFERROR(MID(A1;FIND("enia";A1;1)+5;2);"")) <>B1

Vzorec v podmienenom formátovaní musí vracať TRUE / FALSE
niekde sa vloudila chybička. najprv otázka, prečo mám formátovať B1? ja potrebujem formátovať iné bunky.

ak napíšem vzorec do buky, vráti true. ok
ak ho použijem pri formátovaní, podľa vzorca ktorý vyhľadá číslo 15 a porovná s B1 kde som napísal 15, tak bunka by mala byť nezmenená. ale mne ju sfarbí. /podľa sformátovania/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať