Zavrieť

Porady

excel

Potreboval by som takú exelácku drobnosť.Kto mi poradí?
Ďakujem pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

stormcatcher Pozri príspevok
Môžem poprosiť? Viď príloha.
Ďakujem pekne
Ak chces odstanit chybove hlasenie, excel ma na to specialne funkcie,
momentalne ich viem skopirovat len z ceskej verzie
JE.PRÁZDNÉ(hodnota)
JE.CHYBA(hodnota)
JE.CHYBHODN(hodnota)
JE.LOGHODN(hodnota)
JE.NEDEF(hodnota)
JE.NETEXT(hodnota)
JE.ČISLO(hodnota)
JE.ODKAZ(hodnota)
JE.TEXT(hodnota)

najdes ich vo funkciach medzi informacnymi .... a aj s nejakymi prikladmi v napovede.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

ivka70 Pozri príspevok
Ak chces odstanit chybove hlasenie, excel ma na to specialne funkcie,
momentalne ich viem skopirovat len z ceskej verzie
JE.PRÁZDNÉ(hodnota)
JE.CHYBA(hodnota)
JE.CHYBHODN(hodnota)
JE.LOGHODN(hodnota)
JE.NEDEF(hodnota)
JE.NETEXT(hodnota)
JE.ČISLO(hodnota)
JE.ODKAZ(hodnota)
JE.TEXT(hodnota)

najdes ich vo funkciach medzi informacnymi .... a aj s nejakymi prikladmi v napovede.
ja chcem text "#NEDOSTUPNÝ" nahradiť textom napr. "nie je na sklade"
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

stormcatcher Pozri príspevok
ja chcem text "#NEDOSTUPNÝ" nahradiť textom napr. "nie je na sklade"
'=IF(ISERROR(MATCH(1;($B$26:$B$45=C14)*($C$26:$C$4 5=D14)*($E$26:$E$45>=E14)*($D$26:$D$45<=E14);0));" Nie je na sklade";
INDEX($F$26:$F$45;MATCH(1;($B$26:$B$45=C14)*($C$26 :$C$45=D14)*($E$26:$E$45>=E14)*($D$26:$D$45<=E14); 0)))

Cez Vyhodnotenie vzorca si vies pozriet, v ktorom momente dochadza vo vzorci k chybe.
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Dobrý deň.
Prosím radu k excelu. Mám tabuľku v ktorej každý mesiac počítam marže. Celá je hotová a nastavená a každý mesiac už vyše roka ju bežne používam. Tento mesiac zrazu "prestala počítať" Vzorce aj všetko zostalo nastavené spravne, ale ak zmením hodnoty v tabulke, tak vypocty sa neprepocitaju. Musim spravit dvojklik na kazdu bunku.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
rdb Pozri príspevok
Dobrý deň.
Prosím radu k excelu. Mám tabuľku v ktorej každý mesiac počítam marže. Celá je hotová a nastavená a každý mesiac už vyše roka ju bežne používam. Tento mesiac zrazu "prestala počítať" Vzorce aj všetko zostalo nastavené spravne, ale ak zmením hodnoty v tabulke, tak vypocty sa neprepocitaju. Musim spravit dvojklik na kazdu bunku.
Excel 2003

Nástroje
Možnosti
Výpočet
Automaticky
OK
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
arion92 Pozri príspevok
'=IF(ISERROR(MATCH(1;($B$26:$B$45=C14)*($C$26:$C$4 5=D14)*($E$26:$E$45>=E14)*($D$26:$D$45<=E14);0));" Nie je na sklade";
INDEX($F$26:$F$45;MATCH(1;($B$26:$B$45=C14)*($C$26 :$C$45=D14)*($E$26:$E$45>=E14)*($D$26:$D$45<=E14); 0)))

Cez Vyhodnotenie vzorca si vies pozriet, v ktorom momente dochadza vo vzorci k chybe.
V excel 2007 aj takto: =IFERROR(INDEX($F$26:$F$45;MATCH(1;($B$26:$B$45=C1 4)*($C$26:$C$45=D14)*($E$26:$E$45>=E14)*($D$26:$D$ 45<=E14);0));" Nie je na sklade")

IFERROR ( hodnota; value_if_error )


V prípade, že argumenty sú nasledovné:

hodnota - Počiatočná hodnota alebo výraz, ktoré by mali byť testované
value_if_error - Hodnota alebo výraz, ktoré majú byť vrátené v prípade, že počiatočné hodnota argumentu vráti chybu
Naposledy upravil marjankaj : 11.07.11 at 19:10
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

marjankaj Pozri príspevok
Excel 2003

Nástroje
Možnosti
Výpočet
Automaticky
OK
Bola to sice 2007 ale nasiel som to podla tvojich instrukcii - Dakujem.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ahojte,
Potreboval by som tiež "drobnosť" ktorá mi akosi nechce fungovať.
Mám vytvorený súborik na výpočet rozdielu času v minútach a hodinách - prakticky iba naformátovaním buniek.
Potreboval by som to trošku zjednodušiť - napr. cez rozbaľovací zoznam alebo tak podobne aby som nemusel tak prácne zadávať hodnoty do buniek.
Každý nápad je vítaný
Ďakujem
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Ahojte. Potrebujem trošku pomoci - v prílohe. Ďakujem
0 0
mepex mepex

mepex je offline (nepripojený) mepex

=CONCATENATE(TEXT(DAY(SUM(D9:K9))*24+HOUR(SUM(D9:K 9));"#0");":";TEXT(MINUTE(SUM(D9:K9));"00"))
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

mepex Pozri príspevok
=CONCATENATE(TEXT(DAY(SUM(D9:K9))*24+HOUR(SUM(D9:K 9));"#0");":";TEXT(MINUTE(SUM(D9:K9));"00"))
Ďakujem. Kto ešte tie ďalšie dva?
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

mepex Pozri príspevok
=CONCATENATE(TEXT(DAY(SUM(D9:K9))*24+HOUR(SUM(D9:K 9));"#0");":";TEXT(MINUTE(SUM(D9:K9));"00"))
Da sa to aj jednoduchsie. Ide o vzorec pola, takze je to potrebne potvrdit cez CTRL+SHIFT+ENTER. Namiesto kombinacie IF a ISERR je mozne pouzit funkciu IFERROR podla navodu od marjankaj (funguje v MO 2007).

=SUM(IF(ISERR(HOUR(D9:J9));0;D9:J9))

Co sa tyka podmieneneho formatovania, tak to funguje spravne. Len si over, ci tam mas zadane spravne bunky (v bunke D10 porovnavas bunku D9 voci D1).
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

arion92 Pozri príspevok
Da sa to aj jednoduchsie. Ide o vzorec pola, takze je to potrebne potvrdit cez CTRL+SHIFT+ENTER. Namiesto kombinacie IF a ISERR je mozne pouzit funkciu IFERROR podla navodu od marjankaj (funguje v MO 2007).

=SUM(IF(ISERR(HOUR(D9:J9));0;D9:J9))

Co sa tyka podmieneneho formatovania, tak to funguje spravne. Len si over, ci tam mas zadane spravne bunky (v bunke D10 porovnavas bunku D9 voci D1).
Prepáč, ale nefunguje. viď. príloha v príspevku #90.
Neviem čo sa stalo, nemôžem vložiť prílohu.
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

stormcatcher Pozri príspevok
Prepáč, ale nefunguje. viď. príloha v príspevku #90.
Neviem čo sa stalo, nemôžem vložiť prílohu.
Pozri si este raz, co mas zadane v podmienenom formatovani. Mas tam uvedene, ze v pripade ak D9 je mensie nez D1, ma sa ti zvyraznit bunka D10. Kedze D9 nie je mensie nez D1 (6:30 > 5:00), nedoslo k ziadnej zmene formatovania bunky.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

arion92 Pozri príspevok
Pozri si este raz, co mas zadane v podmienenom formatovani. Mas tam uvedene, ze v pripade ak D9 je mensie nez D1, ma sa ti zvyraznit bunka D10. Kedze D9 nie je mensie nez D1 (6:30 > 5:00), nedoslo k ziadnej zmene formatovania bunky.
Neviem prečo si upnutý na tú jednu bunku /D9/. Podm. form. je v rozsahu D10:K10. Aspoň v troch prípadoch sú v riadku 9 menšie čísla ako v bunke D1. Formátované sú bunky v riadku 10.

Neviem prečo do čerta zase nemôžem vložiť prílohu.
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

stormcatcher Pozri príspevok
Neviem prečo si upnutý na tú jednu bunku /D9/. Podm. form. je v rozsahu D10:K10. Aspoň v troch prípadoch sú v riadku 9 menšie čísla ako v bunke D1. Formátované sú bunky v riadku 10.

Neviem prečo do čerta zase nemôžem vložiť prílohu.
Ano, su mensie. Pozri sa, ake tam mas vzorce - vzdy ti odkazuju na inu bunku (napriklad v bunke E10 mas vzorec E9<E1, v bunke F10 vzorec F9<F1). Podla vsetkeho si tam chcel mat vzorec E9<D1, respektive F9<D1).

Ak nechces, aby sa ti niektora bunka menila (v tomto pripade D1), potrebujes ju zafixovat. Urobis to stlacanim klavesy F4. Takze vzorec bude vyzerat nasledovne:
bunka D10 =D9<$D$1
bunka E10 =E9<$D$1
atd...
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

násobenie času s číslom. ako na to? ďakujem pekne
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

stormcatcher Pozri príspevok
násobenie času s číslom. ako na to? ďakujem pekne
Taketo nieco?

Si si ale isty ze to druhe ma byt 0,12?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

stormcatcher Pozri príspevok
násobenie času s číslom. ako na to? ďakujem pekne
V prvom pripade musis zmenit format na
[h]:mm:ss ,lebo pri tomto formate ti zaokruhluje na hodiny a vynechava cele dni, preto je vysledok 40-24=16

Ten format ti pomoze aj v druhom pripade. Zmenit musis aj format casu ,ktory nasobis.
Tvoje uvazovanie o vysledku vsak nie je spravne.
0,02 z hodiny je totiz 7,2 sekundy (lebo hodina ma 3600 s x 0,002 = 7,2. Format, ktory zobrazuje len hodiny a minuty ti takyto vysledok nemoze zobrazit, je prilis maly.
Naposledy upravil ivka70 : 30.07.11 at 18:45
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

zk24 Pozri príspevok
Taketo nieco?

Si si ale isty ze to druhe ma byt 0,12?
ano 12 cent minuta, možu byť aj iné čísla, len aby výpočet výsledku fungoval
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať