Zavrieť

Porady

Akú práčku ?

Samuel
Tak a znovu potrebujem poradit
Sice som nasiel rovnaku temu, ale bola uz par mesiacov stara, tak neviem ake aktualne su v nej udaje o prackach.
Napadlo ma spytat sa klasicke "ako ste spokojny so svojou prackou?"
ale kedze elektronika prichadza tak strasne rychlo a predpokladam ze ani pracky nie su vynimkou, tak tie modely co boli kupene pred 1-2 rokom su uz dnes stare, alebo ani nie ? Respektive, ci sa tie modely daju vobec dostat, alebo nie je uz nieco "lepsie".
Samozrejme tam bude aj detonator, co mi to pokazi za <10 rokov
Skusal som pozerat, a vyber je clekom obrovsky, a tolko moznosti...

Ale aby som to co najviac zjednoduchsil:
pracka bude musiet byt vstavana s limitom vysky 85cm, sirky 59,5cm (mozno 60cm) a hlbky len 50cm(?!) ale to som premeral tym sposobom, ze 5-6cm od steny, kedze tam je rura na privod vody, to by sa podla mna dalo nejak prehnut prec a tym ako tak naskriabat 5cm, aby tam bolo 55-56cm, kedze drviva vacsina pracook ma prave taky rozmer, com som zatial pozeral..
Cize to by bol prvy najdolizetejsi faktor pri vybere..
A dalsi uz nie je, jedine financny limit tak do 1000 eur (nechal som trosku vyssi, kedze tie moznosti su ake su..)
Pre koho to bude?
Jeden muz o velkosti L.
(cize predpokladam ze takmer kazda bude fajn, kedze nebudem prat za 2-3-4 ludi, cize mozem prat castejsie bez problemov )

Este si zajtra za slnecneho svetla odvazim zopar klasickych siat, ale predpokladam ze komplet jedno domace oblecenie moze byt tak cca 1kg, maxinalne 2kg v zime, cize ked ta pracka nepojde kazdy den, mozno obden? tak sa nemusi pokazit tyzden po zarucnej dobe.. (kde su casy kvalitnej elektorniky, ked pracky drzali pohromade aj 20 a viac rokov....)

A prave toto kazenie mi nahana strach.. co urobit? vyhodit 300 eur za uplne jednoduchu, nie preplnenu super ultra modernymi funkciami, alebo nejaku ultra modernu za tisic a viac eur. kedze obcas pocuvam ze prave tie drahe sa castejsie kazia (zlbne ta elektronika ci co)
No ale v roku 2010 by uz mohlo byt snad nieco kvalitne (ale kedze som mierne paranoidny, tak mozno investor danej znacky nebude ultra solidarny a naozaj tam nejaky detonator vlozi )

Mate nejaky tip na presny model, alebo znacku, alebo obchod kde by mi to niekto mohol vsetko vysvetlit?

A este jeden udaj, nech je to pracka pre totalneho antitalenta v danej problematike - cize by som privital taku pracku ktora sa postara o vsetko sama, ja to len "natukam".. (a prave tam spociva dilema: funkcie, ci nie?)

(Ups, sorry za tak dlhy text, nechal som sa uniest)

Thanks!
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Hotpoint-Ariston vznikla spojením britskej a talianskej značky a nahradza práčky Indesit.
0 0
vieragash vieragash

vieragash je offline (nepripojený) vieragash

Laco-monter Pozri príspevok
Hotpoint-Ariston vznikla spojením britskej a talianskej značky a nahradza práčky Indesit.
Ano aj nie. Indesit je samostatna low level kategoria koncernu Merloni. Hotpoint aj Ariston boli tiez samostatne znacky, pricom Hotpoint bola lider na anglickom trhu a pod Merloni presla cca 2 roky dozadu? a Ariston bola zamerana na technologicke inovacie. Inak mam od nich vsetky spotrebice v domacnosti a ked som mala zavadu na vyrobniku ladu v chladnicke, prisiel servisak a ponukol mi vymenu kus za kus alebo opravu. Mohla som si vybrat, co sa mi teda nikdy nestalo, obvykle musis cakat na 3tiu opravu, aby ti ponukli kus za kus. Vtedy si ma uplne ziskali ako zakaznika.
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Prosím poradiť, má niekto skúsenosti s minipráčkou Hyundai WM 200 alebo s minipráčkou Clatronic MWA? Práčka by mala slúžiť pre 1 osobu. Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať