Zavrieť

Porady

Kúpili sme novú gaučovú súpravu, problém je v tom, že ju nevieme dopraviť do bytu.

Toto sme naozaj nečakali. Kúpili sme rohovú gaučovú súpravu, ktorá má dve časti. Menšia vošla bez problémov do nákladného výťahu, väčšiu časť v akýchkoľvek polohách nebolo možné dopraviť. Nemá niekto skúsenosti s takýmto prípadom. Chýba asi 5 cm, aby sa do výťahu zmestila. Uvažovali sme o rôznych riešeniach - čalunník, správca výťahu. Poraďte, prosím.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
omegy omegy

omegy je offline (nepripojený) omegy

Bývame na 10. poschodí. Cez balkóny to nepôjde, lebo balkónové dvere sú úzke. A keď aj gaučovku vytiahnem, nedám ju do bytu cez balkónové dvere. Cez okno to pôjde, lenže tam je riziko, aby sme niekomu nevybili okno - 10 poschodí je dosť.
0 0
Peterkrk Peterkrk

Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

10 poschodí - to je ozaj riziko...
Päť centimetrov je málo, nedá sa niekde stlačiť molitán, aby sedačka vošla do výťahu ??
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

omegy Pozri príspevok
Ulička ku schodisku je úzka, nedá sa vytočiť gaučovka tak, aby prešla dverami. Dnes sa majú prísť pozrieť zo špeditérskej firmy, možno majú nejaký spôsob, uvidíme. S tým výťahom to tak bude, keďže sme nemali predtým takú skúsenosť, nenapadlo nás odmerať rozmery výťahu a tiež to, že gaučová súprava bude nerozoberateľná. Teraz to už vieme.
Ani na "stojato" by to nešlo?
1 0
omegy omegy

omegy je offline (nepripojený) omegy

Včera to naozaj nešlo (3 hodiny driny - resp. manipulácie s gaučovkou) - gaučovka má pevný spodok cca 270 cm. Dávali sme to do rôznych polôh - uhlopriečka, operadlom na zem, operadlom hore, no proste rôzne variácie. Stále to prečnievalo cez rám výťahových dverí - 5 cm.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Mužov bratranec si dal robiť sedačku v Rakúsku, nastala podobná situácia, tak sedačku vzali do firmy, čalúnnik rozobral a nanovo po doručení v byte zložil. Alebo je problém so slovenskou firmou?
0 0
omegy omegy

omegy je offline (nepripojený) omegy

Rakúsko nie je Slovensko. Jediné, čo viem, nábytková firma (nebudem menovať) tento problém nevidí ako problém na vrátenie tovaru - to sme už zisťovali. Svojho čalúnnika nemá. Ináč ďakujem za dobrý nápad, resp. príklad, ako majú vyzerať služby zákazníkovi. Neviem, či nejaký iný čalúnnik by do toho šiel.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vela zdaru.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Tak vráť a kúp si druhú.
Ja som si chcela dať zaviesť tri služby, tel., internet a tv v jednom balíku, podpísala som zmluvu na dva roky, montéri prišli a vraj ako to, že mám v celom byte koberce, tak tie káble budú viesť po strope a opatria ich lištičkami. Zhrozila som sa, poslala som ich preč, u predajcu som podľa predavačov veľkú nádej nemala(vraj sa to robí tak, že káble schovajú pod lišty pri stenách na podlahe), no napriek tomu som napísala reklamáciu, medzitým za dva dni mi prišla faktúra, ktorú som mimochodom nezaplatila, potom upomienka, ďalšia faktúra, po dvoch mesiacoch mi uznali reklamáciu a zmluvu zrušili. Normálne mi padali kamene zo srdca.
0 0
omegy omegy

omegy je offline (nepripojený) omegy

Ďakujem Vám všetkým za úprimné rady a snahu pomôcť. Zatiaľ som tam, kde na začiatku.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no a ako ste tú sedačku dopravili domov? keď sa nezmestí do výťahu? lebo ak ste ju prepravovali nejakou dodávkou, tak obdobný princíp nakladania by mal fungovať aj pri schodisku/výťahu...
0 0
mati111 mati111

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac
Tak kladka:
nakup v Baumaxe (cia ko sa to pise) zakladna kladka, nosnost do 500kg este lano ak byvate na 10 ako uvadzas na kazde poschodie pausalne 4m vysky tak aspon 2x min 80 az 100. kladku poriadne vysunut od susedov nad vami na dve lesenarske tyce, podoret zaistit a priviazat. Pri tahani mat mali vratok aby sa to menohlo zosupnut.
AK sa celeho toho bojite, tak oslovte dakych monterv na leseni kostola alebo inej vyssej veze a ono Vam to spravia za flasku ci miernu uplatu.
Je to jednoduchy problem ktory je lahko vyriesitelny.
1 0
omegy omegy

omegy je offline (nepripojený) omegy

Vo veľkej dodávke sa dala v pohode previezť. V bytovke sú predsa užšie priestory - úzka chodba ku schodisku a tiež užia výťahová kabínka, tam to nevytočíš.
0 0
omegy omegy

omegy je offline (nepripojený) omegy

Vyzerá to zložito, na to si fakt netrúfneme. Ale tá druhá možnosť ešte by stála za to, vyhľadať niekoho. Oproti zatepľujú blok, ale to je zložitejšie, robia to pomocou stavebnej plošinky na lanách.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Chcem sa spýtať - a kde máte sedačku teraz? Aspoň teda tú časť, ktorú neviete dostať dnu? Na schodisku, chodbe,...?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona Pozri príspevok
Ani na "stojato" by to nešlo?
omegy Pozri príspevok
Včera to naozaj nešlo (3 hodiny driny - resp. manipulácie s gaučovkou) - gaučovka má pevný spodok cca 270 cm. Dávali sme to do rôznych polôh - uhlopriečka, operadlom na zem, operadlom hore, no proste rôzne variácie. Stále to prečnievalo cez rám výťahových dverí - 5 cm.
Pekne na stojato ...ale nie do výťahu ...!!!!!!!!!!!!!!!!...čo s ním stále máš ...
Štyria maníci a jedu .

Pekne krásne ...



Inakšie veci sa "nedali" manipulovať ...

To ste ešte s trezorom nemali tú česť .
0 0
omegy omegy

omegy je offline (nepripojený) omegy

S tým Mullerom to je nápadité, ale veľmi nepomôže.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Neviem posúdiť , nevidel som .
Ale ako vravím , iné veci sme s kamošmi dali tam , kde miesto mali .
0 0
omegy omegy

omegy je offline (nepripojený) omegy

Druhá časť je o 10 poschodí nižšie uzamknutá. Ale predsa sa niečo podarilo. Našli sme čalúnnickú firmu, ktorá podobný problém riešila, resp. vyriešila, že jej doviezdli gaučovú súpravu, rozobrali ju, naložili do výťahu a potom v byte zmontovali. Takže svitá na lepšie časy, i keď to zase odľahčí peňaženku o niekoľko eur.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

omegy Pozri príspevok
Bola vyrobená na objednávku, čakali sme na ňu 10 týždňov. Asi to bude najkrajnejšie riešenie.
Takže, niekto z firmy bol v dome, byte a mal metre? Necíti sa za to zodpovedný? Problém je tých 270 cm. Na to nemyslel? V panelákoch bývajú plafóny, stropy, v takej výške. Plus šírka, výška a je problém. Len ten kus rozobrať, prípadne aspoň časť, aby sa dalo, či už do výťahu, alebo po schodoch, po schodoch.
0 0
omegy omegy

omegy je offline (nepripojený) omegy

Verili by ste, že na Slovensku je tento problém neriešiteľný. Žiadna firma nechce ísť do toho, či je to čalúnnik alebo sťahovanie pomocou kladkostroja. Neuveriteľné ... zatiaľ sme všade neúspešní, pokiaľ chceme túto gaučovku. Jediná možnosť je ešte ju vrátiť predajcovi do 8 dní, takže sen o našej vybranej a vysnívanej gaučovke sa rozplynie ako bublina pre 5 cm.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať