Zavrieť

Porady

zálohová faktúra - odvod dph

Dobrý deň,
neviem či som to pochopila správne z tém a prosím o vyjadrenie.
16.9. som vystavila zálohovú faktúru. Neuviedla som tam dph len celkovú výšku zálohy. Práca bude dokončená až teraz v oktobri.
Teraz musím vystaviť do 15.tich dní celkovú faktúru aj s uvedenou dph kde bude odrátaná zaplatená záloha a riadne ju zahrniem do dan.priznania pre tento kvartál.
A čo ak odberateľ odmietne prijať túto faktúru pred ukončením práce?

vopred ďakujem za rady a názory
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emula1 Pozri príspevok
rada by som sa spytala,

minuly rok sme oktobri vystavili zalohu na sumu povedzme 200 EUR. V novembri zaplatil odberatel ciastkovo 100 EUR. VYstavila som k tomu fakturu na prijatu platbu 84,03 EUR + 19% DPH 15,97 EUR = 100. Teraz v januari zaplatil odberatel zvysnych 100 EUR. Vystavim fakturu na prijatu platbu 83,33 EUR + 20% DPH = 100 EUR?
áNO, TAK.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

V decembri 2010 som dostala riadnu "ostrú" faktúru (nie zálohovú), v ktorej v texte je napísané, že nám faktúrujú zálohu na službu, ktorá bude uskutočnená až v januári 2011.
D.dodania na faktúre : 20.12.2010
Faktúru som v roku 2010 zaúčtovala, ako zálohovú: 314, 343/321

Faktúru sme vyplatili až v 01/2011.

Kedy som mala nárok na odpočet DPH ?
V 12/2010, alebo až v 01/2011 ?
Ja som DPH uplatnila v 12/2010.

Musí byť vyfaktúrovaná záloha na preddavkovej faktúre, alebo môže byť priamo na ostrej faktúre ?
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Osobne by som takú faktúru buď vrátil, alebo sa k nej postavil ako k zálohovej a nie ako k daňovému dokladu. Daňová povinnosť u dodávateľa vzniká buď dodaním služby §19.2 alebo prijatím platby §19.4 a tu nie je splnené ani jedno ani druhé a teda zrejme podľa §49.1 nemáte právo na odpočet keďźe v 12/2010 nevznikla daňová povinnosť.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

IvoM Pozri príspevok
Osobne by som takú faktúru buď vrátil, alebo sa k nej postavil ako k zálohovej a nie ako k daňovému dokladu. Daňová povinnosť u dodávateľa vzniká buď dodaním služby §19.2 alebo prijatím platby §19.4 a tu nie je splnené ani jedno ani druhé a teda zrejme podľa §49.1 nemáte právo na odpočet keďźe v 12/2010 nevznikla daňová povinnosť.
Ďakujem.
Budem musieť im zavolať a urobiť dodatočné DPH za 12/10
0 0
Viera R. Viera R.

Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

V januári 2011 sme vystavili zálohovú faktúru na služby, ktorá bude budeme vykonávať celý rok. Faktúru nám uhradili koncom januára. Neviem či môžeme vystaviť ostrú faktúru, keďže služba je už vykonávaná alebo iba faktúru na na priajatú platbu a potom ešte jednu faktúru na konci roka.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Viera R. Pozri príspevok
V januári 2011 sme vystavili zálohovú faktúru na služby, ktorá bude budeme vykonávať celý rok. Faktúru nám uhradili koncom januára. Neviem či môžeme vystaviť ostrú faktúru, keďže služba je už vykonávaná alebo iba faktúru na na priajatú platbu a potom ešte jednu faktúru na konci roka.
Môžete vystaviť ostrú faktúru, nemusíte čakať do konca roka. Takto ste museli postupovať v roku 2010, v roku 2011 sa však par.19 ods.3 zákona o DPH vrátil do tej podoby,v akej bol v roku 2009.
0 0
bibitraub bibitraub

bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

dobrý deň, odvodu dph chápem ale mňa skôr zaujíma ako tieto dve faktúry vystaviť.

Príklad: v 01/2011 vystavím zálohovú faktúru za tovar ktorá je uhradená a platba je prijatá 1.2.2011. Ide o sumu 1000EUR + 200EUR (20%).
Na základe tejto platby ja tovar objednávam u svojho dodávateľa z EU.

1. Tovar bude dodaný 28.2. S akým dátumom treba vystaviť ostrú faktúru, keďže je poviinosť do 15 dní od prijatia platby vystaviť faktúru.

2. Tovar bude dodaný až v marci. V tomto prípade vystavím ostrú faktúru k zálohovej s dňom vystavenia 15.2. , s textom zálohová platba k tovaru a napíšem názov tovaru. Správne?

V marci ked tovar dodám vystavím dalšiu faktúru s textom : názov tovaru, rozpis sumy. A odpočet zálohy na základe riadnej zalohovej faktúry? Celková suma na zaplatenie bude 0. Je to správne? Má tu byť aj rozpis sumy 1000 + 200EUR?

Dakujem za odpoveď
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať