Zavrieť

Porady

kadernícke kreslo - prenájom

Ahojte, chcem sa opýtať, ... ked ma kadernicka akreditovany kurz, a chce si v kadernictve prenajat kreslo musi mať žl? alebo sa da podpisat aj nejaka dohoda? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Veronika, mam taky pripad, preto som jednoznacne odpovedala: SZCO ma v prenajme priestory, kde poskytuje kadernicke a kozmeticke sluzby. Usudila, ze vyhodnejsie je pre nu prenajat kadernicke kreslo, ako sama tuto cinnost prevadzkovat. Kadernicke kreslo prenajala inej SZCO-kadernicke, v zmluve bola rec o prenajme kresla (ako hnutelnej veci) na vykonavanie kadernickych sluzieb. Mam za to, ze od tohto najomcu (SZCO) sa ocakava, ze sa sam postara o material, ktory pri praci spotrebuva. Rovnako aj trzby za poskytnute sluzby patria jej. (Zmluvu nepisal pravnik, podla mojho nazoru je dost obsahovo chaba.)

    V inom pripade by musela byt v pracovnom pomere, ale zadavatela hovori o "prenajme".

    Zrejme narazas na zavislu cinnosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    help_me Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa opýtať, ... ked ma kadernicka akreditovany kurz, a chce si v kadernictve prenajat kreslo musi mať žl? alebo sa da podpisat aj nejaka dohoda? dakujem
    bude pracovať so svojimi surovinami a tržby evidovať na svojej ERP ?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ano, musi mat ZL.

    Kuk § 2 Obchodneho zakonnika.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    help_me Pozri príspevok
    nespotrebuvavam iny material, len elektrinu
    mám tomu rozumieť tak, že robíš so surovinami "zamestnávatela", ktorý sa chce zbaviť povinnosti platiť odvody. Tržby ako eviduješ ?

    help_me je offline (nepripojený) help_me

    help_me
    hm a co tak dohoda ze dostanem % z trzby, alebo pracovna dohoda- napln prace nadpajanie vlasov, vlasy su moje, ... nechcem si otvarať žl ako to spraviť aby to bolo ok pre urady a ked pride nejaka kontrola na prevadzku , tak obojstranne aby neboli problemi? vsetok tovar, marketing, vsetko by som si robila sama, ale potrebujem miesto

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    help_me Pozri príspevok
    hm a co tak dohoda ze dostanem % z trzby, alebo pracovna dohoda- napln prace nadpajanie vlasov, vlasy su moje, ... nechcem si otvarať žl ako to spraviť aby to bolo ok pre urady a ked pride nejaka kontrola na prevadzku , tak obojstranne aby neboli problemi? vsetok tovar, marketing, vsetko by som si robila sama, ale potrebujem miesto
    pokial sa zmestíš do 10 hod. týždenne, môžeš uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti (ide o opakovanú činnosť) so zamestnávatelom. Ale tržby budú zamestnávatelove a tebe bude patriť odmena - jej výška môže byť aj ako % podiel z tržby.
    Zamestnávatel ťa musí ako dohodárku prihlásiť na SP.

    Si evidovaná na úrade práce ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lianka Pozri príspevok
    Veronika, mam taky pripad, preto som jednoznacne odpovedala: SZCO ma v prenajme priestory, kde poskytuje kadernicke a kozmeticke sluzby. Usudila, ze vyhodnejsie je pre nu prenajat kadernicke kreslo, ako sama tuto cinnost prevadzkovat. Kadernicke kreslo prenajala inej SZCO-kadernicke, v zmluve bola rec o prenajme kresla (ako hnutelnej veci) na vykonavanie kadernickych sluzieb. Mam za to, ze od tohto najomcu (SZCO) sa ocakava, ze sa sam postara o material, ktory pri praci spotrebuva. Rovnako aj trzby za poskytnute sluzby patria jej. (Zmluvu nepisal pravnik, podla mojho nazoru je dost obsahovo chaba.)

    V inom pripade by musela byt v pracovnom pomere, ale zadavatela hovori o "prenajme".

    Zrejme narazas na zavislu cinnosti.
    Lianka, tak ako píšeš ty je to v poriadku. Lenže mnohí zamestnávatelia sa takto zbavujú zamestnancov kvoli odvodom (už aj na porade bola podobná téma) - "zamestnanci" pracujú naďalej s materiálom zamestnávatela, aj blokujú tržby cez jeho ERP.

    help_me je offline (nepripojený) help_me

    help_me
    nie som evidovana na urade prace, preto chcem ist na dohodu lebo tam za mna odvadza uplne minimum + mozem byt inde zamestnana napr. na TPP, ... do 10 hod. tyzdenne sa zmestim - budem sa u neho zapisovat do knihy dochadzky, plus ak mi plat bude davat na ruku a nie prevodom, trzby si mozem nechat a medzi nami moze byt osobna dohoda, ze za kreslo mu budem platit vopred aby si bol isty ze ho neoklamem + odvody mu mozem este zaplatit = bude kryty pre kontrolu, ... ale to je asi moc komplikovane a s malo kym sa takto dohodnem :-( mimo BA som sa pytala a dalo sa dohodnut v BA som sa este nepytala ale neviem ako na mna budu pozerat + ci sa nemoze stat ze nejaka "mila" spolupracovnicka nepostve nejaku kontrolu :-/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    help_me Pozri príspevok
    nie som evidovana na urade prace, preto chcem ist na dohodu lebo tam za mna odvadza uplne minimum + mozem byt inde zamestnana napr. na TPP, ... do 10 hod. tyzdenne sa zmestim - budem sa u neho zapisovat do knihy dochadzky, plus ak mi plat bude davat na ruku a nie prevodom, trzby si mozem nechat a medzi nami moze byt osobna dohoda, ze za kreslo mu budem platit vopred aby si bol isty ze ho neoklamem + odvody mu mozem este zaplatit = bude kryty pre kontrolu, ... ale to je asi moc komplikovane a s malo kym sa takto dohodnem :-( mimo BA som sa pytala a dalo sa dohodnut v BA som sa este nepytala ale neviem ako na mna budu pozerat + ci sa nemoze stat ze nejaka "mila" spolupracovnicka nepostve nejaku kontrolu :-/
    ak splníš tieto podmienky :
    - zamestnávatel ťa prihlási do SP ako dohodárku
    - bude platiť za teba odvody
    - kým nebudeš mať iný pracovný pomer budeš v ZP evidovaná ako samoplatitel a platiť si preddavky na zdr.poistenie sama
    - budeš všetky tržby blokovať cez ERP zamestnávatela

    žiadna kontrola nič nemôže zistiť. Výška odmeny je vecou dohody. Keď však prekročíš mesačne vymer.základ samoplatitela, musíš podať ročné zúčt.zdr.poistenia a zaplatiť nedoplatok na ZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.