Zavrieť

Porady

praca na dohodu - POVINNOSTI

Dobry den pracujem ne dohodu o vykonani prace. Nie je to pravidelne ale vzdy podla aktualnej potreby ,,zamestnavatela". Chcel by som sa spytat ake mi plynu povinnosti z takejto prace k vsetkym moznym dotknutym instituciam.

Dalsia vec je ze sa pri kazdej dohode dohodneme na cene a taku mam nasledne vyplatenu, nieje nikde spomenuta dan. Plati ju za mna zamestnavatel? alebo sa z takejto prace dan neplati? pripadne mam narok si podat danove priznanie a ak bola neaka dan zaplatena ziadaj ju spät?

Bol by som velmi rad ak by mi to niekto vedel objasnit. Dakujem pekne.
Usporiadat
Jeseň života Jeseň života

Jeseň života je offline (nepripojený) Jeseň života

Sme Zariadenie opatrovateľskej služby. Na zastupovanie počas dovoleniek sme prijali pracovníčku na dohodu o vykonaní práce na 3 mesiace s odmenou 300 €/mes.Pracovníčka
je dobrovoľne nezamestnaná a platí si zdravotné poistenie.Podpísala dohodu o vyk. práce a Vyhlásenie o dani, kde si uplatňuje NČZD a daňový bonus. NČZD je v poriadku, ale podľa nás si daňový bonus môže uplatniť až pri vyplnení Daňového priznania po skončení roku. Prosíme o Vašu pomoc.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jeseň života Pozri príspevok
Sme Zariadenie opatrovateľskej služby. Na zastupovanie počas dovoleniek sme prijali pracovníčku na dohodu o vykonaní práce na 3 mesiace s odmenou 300 €/mes.Pracovníčka
je dobrovoľne nezamestnaná a platí si zdravotné poistenie.Podpísala dohodu o vyk. práce a Vyhlásenie o dani, kde si uplatňuje NČZD a daňový bonus. NČZD je v poriadku, ale podľa nás si daňový bonus môže uplatniť až pri vyplnení Daňového priznania po skončení roku. Prosíme o Vašu pomoc.
S poslednou vetou nesúhlasím, aj dohodár si môže uplatniť daňový bonus, ak jeho mesačný príjem dosiahne 1/2 min.mzdy (za predpokladu, že boli splnené ostatné podmienky nároku na DB).
1 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
§ 33
Daňový bonus

(7) Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus.

Ak má zamestnanec v mesiaci hrubú mzdu vyššiu ako 163,60 € a spĺňa ostatné podmienky na nárok na daňový bonus (t.j. dieťa žije s ním v spoločnej domácnosti a nepoberá na neho DB druhý rodič) MÁ nárok na daňový bonus nezávisle od toho, či je prijatý na pracovnú zmluvu alebo len dohodu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať