Zavrieť

Porady

chkdsk - nejde spustit

Dnes som pozeral do prehladaca udalosti, lebo mi uz dva dni nejde hibernovat NB. Dnes ked som bol na nete tak mi nacitanie jednej stranky a jej prezeranie bralo cca. 38% CPU, tak som nazrel do prehladaca udalosti, ze preco blbne NB. Nasiel som tam jednu chybu, neviem ci to suviselo s tymi chybami, ale teraz je to jedno, o tom som nechcel, no bolo tam, ze nepodarilo sa spustit defragmentaciu disku, pretoze nie je cisty.

Tak som si povedal, ze spustim chkdsk.exe teda kontrolu chyb disku C:// hadam to opravy nejake chyby disku etc., takze som nastavil kontrolu po dalsom spusteni systemu, restartoval som NB a cakam kedy nabehne kontrola, asi do 10 minut sa nic nedialo, len kontrolka procesora v kuse svieti a cierna obrazovka rozsvietena, tak som pre istotu este stlacil ctrl+O a na to vypol a zapol NB. Zas to iste iba cierna obrazovka, po 5 minutach som ho opat vypol a stlacil esc. a dal nudzovy rezim so sietou, nacitavali sa ovladace a potom nic akoby zamrzol, tak som ho vypol zapol, dal nudzovy bez siete a detto, takze nakoniec som zvolil poslednu znamu uspesnu konfiguraciu systemu a potom sa mi spustil ale pri prihlasovani mi vypisalo, ze adresar C:\$Secure je mozno poskodeny a necitatelny a aby som spustil pomocnika chkdsk, po nacitani systemu mi stale vyhadzuje upozorneniem ze dany adresar je poskodeny pri viacerych programoch, ale hlavne pre BitMeter2.exe a aby som pustil pomôcku chkdsk.

Prosim ludia, pomozte, uz neviem co mam robit, chkdsk.exe sa mi nedari spustit, takze neviem, chcel som spustit aj prehliadac udalosti ale vypisalo mi, ze modul snap-in je poskodeny a neviem co mam robit.
Usporiadat
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

prosim ta, a kde najdem v linuxe ten TestDisk ? A aky prikaz tam mam vlozit? Ja uz nemozem, normalne uz mi nedopina, pls

este sa ta spytam, a nic nevymaze, iba opravi MBR ? je to nieco ako chkdsk?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ak potrebuješ iba obnovu MBR tak to môžeš aj vo win cez konzolu
príkaz: "fixmbr" a potvrdíš voľbu yes
ak v linuxe by nebol TestDisk tak by sa musel doinštalovať, prípadne možno bude fungovať fsck, čo je obdoba chkdsk od microsoftu
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Flinstone Pozri príspevok
ak potrebuješ iba obnovu MBR tak to môžeš aj vo win cez konzolu
príkaz: "fixmbr" a potvrdíš voľbu yes
ak v linuxe by nebol TestDisk tak by sa musel doinštalovať, prípadne možno bude fungovať fsck, čo je obdoba chkdsk od microsoftu
ja neviem, ale asi netreba obnovit MBR, ja len potrebujem dospiet k tomu ako vykonat kontrolu chkdsk s prikazom /r /r , ale ani za svet nemozem prist na to ako ju spustit, kedze z recovery nejde

ten fsck bude asi fungovat iba na linux, takze neviem ci to pomoze windows, ja zdechnem, ja uz fakt neviem co mam robit a potrebujem sa dostat do windowsu

len ma tak napadlo, ze preco je v recovery console moznost obnovy systemu a potom druha kde su spomenute tovarenske nastavenia systemu, ved obe vykonaju to iste, nie?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Lukáš 142 Pozri príspevok
ja neviem, ale asi netreba obnovit MBR, ja len potrebujem dospiet k tomu ako vykonat kontrolu chkdsk s prikazom /r /r , ale ani za svet nemozem prist na to ako ju spustit, kedze z recovery nejde

ten fsck bude asi fungovat iba na linux, takze neviem ci to pomoze windows, ja zdechnem, ja uz fakt neviem co mam robit a potrebujem sa dostat do windowsu

len ma tak napadlo, ze preco je v recovery console moznost obnovy systemu a potom druha kde su spomenute tovarenske nastavenia systemu, ved obe vykonaju to iste, nie?
továrenská obnova je do stavu nastaveného od výrobcu (lebo majiteľ ntb si môže nastavenia aj upraviť)

FSCK je na kontrolu súborového systému, čiže kontroluje súbory na disku (trebárs aj v systéme NTFS)
ani chkdsk od microsoftu nekontroluje windows ale súborový systém...

P.S. Ak nevieš používať gúgľa, resp. ak nemáš odvahu, zober ntb pod pazuchu a zbehni za niekým, kto tomu rozumie, lebo aj tak sa asi nikam nedostaneme.
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Flinstone Pozri príspevok
továrenská obnova je do stavu nastaveného od výrobcu (lebo majiteľ ntb si môže nastavenia aj upraviť)

FSCK je na kontrolu súborového systému, čiže kontroluje súbory na disku (trebárs aj v systéme NTFS)
ani chkdsk od microsoftu nekontroluje windows ale súborový systém...

P.S. Ak nevieš používať gúgľa, resp. ak nemáš odvahu, zober ntb pod pazuchu a zbehni za niekým, kto tomu rozumie, lebo aj tak sa asi nikam nedostaneme.
este ma napadlo, ze ci by sa nedala naplanovat kontrola chyb zväzku c: po restarte pc ale nastavit to pomocou prikazov v cmd, ak vies ako tak porad
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

v príkazovom riadku windowsov si napíš
chkdsk /?
a vypíše ti syntax príkazu...

http://support.microsoft.com/kb/315265/sk

http://www.winvistaclub.com/f20.html
Naposledy upravil Flinstone : 09.10.10 at 14:49
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Flinstone Pozri príspevok
FSCK je na kontrolu súborového systému, čiže kontroluje súbory na disku (trebárs aj v systéme NTFS)
ani chkdsk od microsoftu nekontroluje windows ale súborový systém...
ocuvaj, pozeral som ten FSCK a na NTFS to moc dobre neni, potreboval by som iso subor s MSDOS aby som mohol konecne spustit chkdsk.exe ale nemozem ho zohnat, pokial vies nejaky link na stranku kde by to bolo tak napis, cez google nejak nemozem najst, vopred dakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať