Zavrieť

Porady

Párky

Neviem prečo nesu meno párky ,že dietné párky ? Volakedy boli 2-3 druhy párkov , ale chutovo výborné , a teraz ich máme aj 20 druhov a od rôzných výrobcov , ale prepáčte podla mna je to humus . Napríklad minule som kúpila 1/5 kg párkov bratislavské no to Vám poviem to sa nedalo jest ,bolo to preúdené , presolene , tmavé, a tvrdé aj po 15 minutach varenia ,po zakúsnutí zas ako žuvačka . Spišské párky som mala celkom rada .no teraz aj tie ... o gemerských a desiatovych už sa radšej ani nezmienim a viedenske bývavali tiež celkom dobre , ale teraz, no katastrofa nevedia už fakt ako majú šetrit na spoterbiteloch? predajú hocičo ? Len nech je balenie pekné a vo vnutri nič moc ? Myslím teraz všeobecne na rôzný tovar. Asi aj párky vymažem z môjho jedálnička ktore som aj tak velmi nejedla , len sem tam raz za čas.Pamätám sa ked som mala malé deti (pred pár rokmi)aj im som zvykla niekedy varit párky, teraz by som sa neodvážila detom také niečo dat na tanier.
Usporiadat
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

A čo hovoríte na párky z Lidla, píšu tam 80% mäsa?
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

Taky sajrat ako parky v zivote nikdy.Ci z lidla,dietne alebo akekolvek ine.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Najviac milujem,ked to hnusobstvo ľudia tlačia do detí.Párky,salámy,a kľudne deťom na tanierik.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Najviac milujem,ked to hnusobstvo ľudia tlačia do detí.Párky,salámy,a kľudne deťom na tanierik.
A čo s nimi iné? Môžem im dať na tanieť najkvalitnejšie mäso pod slnkom..spolu s biozemiakmi a tvária sa, ako by som ich chcel otráviť. Dám im párok..tak zošrotuje na posedenie hneď dva...
Ale celkom sa dá "Kinderšunka". Tá by mala byť detsky-jedlá. Teda aspoň tá od normálneho výrobcu.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

To ludom aj detom totiz chuti ta sol a korenie. Prehlusi vsetko, aj tie pomlete kosti. Kebyze si ludia vedia pripravit tie biozemiaky a zeleninu, tak im chuti aj to.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Hihi... ked chces parky, môže si ich spravit doma.. zmiesas soju s mukou, trosku farbiva a mas nedietne dietne parky a nemusis ist ani do obchodu. Neverim ani ze je niekde 80% mäsa... iba ak toho co po nom pobehali male drobne zvieratka... drzím sa hesla ze uz žiadne párky, múky mame dosť :-))))
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

keď je pivo bez alkoholu, prečo sa divíte párkom bez mäsa?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Parky ani moj tyzden hladny kocur nechce.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alabut Pozri príspevok
Parky ani moj tyzden hladny kocur nechce.
Kocúry sú mačkovité šelmy,čistý mäsožravci.Tý vám mrkvu žrať nebudú.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Nielen párky boli vynikajúcej chuti, ale sa predávali špekáčky ktoré sa dali opekať pri táboráku a ako voňali !!! Diétna saláma sa dávala deťom na desiatu a čuduj sa svete nezozelenala. Do leča sa kupovalo 20 centimetrov slovenskej točenej, a pečenový syr bol obalený v takej fajnej voňavej slaninke .... k tomu bosniak a kofolu. A viete prečo to boli dobré výrobky - lebo sme mali prísne potravinové normy, potraviny aj keď neboli exkluzívne balené, ale boli vyrábané v mäsokombináte hygienicky, pracovníci v bielych plášťoch a gumákoch. A najlepšie sa mi na tom páči to, že sme boli sebestační, čo sme si vyrobili, to sme si aj zjedli. Mali sme kvalitné salámy, mäso a ešte sme mali aj robotu !!!

Dnes požereme odpad z celej EÚ, nemáme roboty a ani už euráče aby sme kupovali tento odpad. A to sa netýka len mäsa, párkov a salámy. Takto to po roku 1989 máme vo všetkom, len sa pozrime okolo seba.
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
A v čom ti máme poradiť? ked sa toto volá porada....
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

ja som uz vyskusal vselijake druhy a aj vyrobcov parok.......jednoznacne najlepsie su Bravcove parky z Lidla vyrobca Pikok.......ziadna mastna stava, nepraskaju a su tenke.......ine uz nekupujem.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

patrixo Pozri príspevok
A v čom ti máme poradiť? ked sa toto volá porada....
Poradit ? No v tom , že čím to asi je ,že taký výrobok predávajú. A poradit kde sa dá a od akého výrobcu kúpit dobrý výrobok, a aby sa aj iný zmienili aku maju skúsenost.
0 0
berryB berryB

berryB je offline (nepripojený) berryB

našla som zaujímavú stránku - ale ešte ju sem nemôžem pridať - dajte si do vyhľadávača chemie v jidle - vzhľadom na to všetko, čo je v tých potravinách obsiahnuté sa niet čo čudovať, že to nechutí ako jedlo. Párky kupujem jedine v Kauflande - vyrába ich Chodura - volajú sa minipárečky pro detičky - obsahujú tuším 90% mäsa na tej stránke, tam je od nich aj minitlačenka - na tú sa tiež musím pozrieť, či ju nemajú - tiež v nej nie sú žiadne hovadiny (rozumej chémia). Myslím, že telo si skôr poradí s kúskom mastného, ako s kúskom napríklad dusitanu sodného
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
berryB Pozri príspevok
našla som zaujímavú stránku - ale ešte ju sem nemôžem pridať - dajte si do vyhľadávača chemie v jidle - vzhľadom na to všetko, čo je v tých potravinách obsiahnuté sa niet čo čudovať, že to nechutí ako jedlo. Párky kupujem jedine v Kauflande - vyrába ich Chodura - volajú sa minipárečky pro detičky - obsahujú tuším 90% mäsa na tej stránke, tam je od nich aj minitlačenka - na tú sa tiež musím pozrieť, či ju nemajú - tiež v nej nie sú žiadne hovadiny (rozumej chémia). Myslím, že telo si skôr poradí s kúskom mastného, ako s kúskom napríklad dusitanu sodného
Neverím tommu ze v niektorých párkoch je 90% mäsa. To by museli stáť 3x toľko ako stoja ( možno aj viac ). A nech skúsim akékoľvek párky, cukor mi riadne vyskoči takže je to samá múka. Dokonca aj spišské už nie sú spišské.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ivantt Pozri príspevok
Neverím tommu ze v niektorých párkoch je 90% mäsa. To by museli stáť 3x toľko ako stoja ( možno aj viac ). A nech skúsim akékoľvek párky, cukor mi riadne vyskoči takže je to samá múka. Dokonca aj spišské už nie sú spišské.
A koľko stoja párky s 90% mäsa ?
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
ewita888 Pozri príspevok
A koľko stoja párky s 90% mäsa ?
To fakt neviem, na take som este nenarazil.... Okrem toho, mne by bolo jedno kolko stoja, nikdy nepozeram na cenu, kupujem podla toho co mam rad a co si chcem kupit a su len dve moznosti : mám na to a kupim si alebo nemam na to a nekupim si... Ale mäsové polovýrobky takmer nekupujem. Vsade je rychlosoľ, soja, muka... údené vydrzi ovela menej ako kedysi ale to nehovorim o konzumacii, ze by sa rychlejsie zjedlo... ked clovek nezjedol za jeden den, kludne to vydrzalo v komôrke alebo chladnicke, dnes v komôrke nie, niekedy ani v ladnicke. No a párky som vymazal z môjho jedálničku, dokonca aj tie detské tak o cene nemam ani šajnu... vlastne ma ani nezaujíma...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ivantt Pozri príspevok
To fakt neviem, na take som este nenarazil.... Okrem toho, mne by bolo jedno kolko stoja, nikdy nepozeram na cenu, kupujem podla toho co mam rad a co si chcem kupit a su len dve moznosti : mám na to a kupim si alebo nemam na to a nekupim si... Ale mäsové polovýrobky takmer nekupujem. Vsade je rychlosoľ, soja, muka... údené vydrzi ovela menej ako kedysi ale to nehovorim o konzumacii, ze by sa rychlejsie zjedlo... ked clovek nezjedol za jeden den, kludne to vydrzalo v komôrke alebo chladnicke, dnes v komôrke nie, niekedy ani v ladnicke. No a párky som vymazal z môjho jedálničku, dokonca aj tie detské tak o cene nemam ani šajnu... vlastne ma ani nezaujíma...
Som len reagovala na vetu, že by mali stáť aj viac ako trikrát toľko.. neviem prečo, všetko je len vecou distribúcie a hlavne tých, čo ich už predávajú priamo v obchode.. ak by tam bolo aj 100 % mäsa, tak si zober, že výrobná cena dajme tomu br. stehna je cca 3,- €.. ale ako hovorím, marže robia svoje..
0 0
berryB berryB

berryB je offline (nepripojený) berryB

No vidím, že niektorí si myslia, že tu drístam . Takže opisujem z etikety: Zloženie: bravčové mäso min. 64%, hovädzie mäso min. 25% (tak pardóóón, obsahujú len 89% mäsa), voda, soľ, korenie, extrakty korenia, stabilizátor farby (E250), obal - celofánové črevo. Hmotnosť tohto balenia je 220g a stojí vyše eura, neviem, či 1,30-1,60...to si nepamätám, ale ja už iné párky nekupujem. Keby stáli "len" euro, tak na kilo to výjde takmer 5 euráčov, takže sú určite drahé, ale viem, že nám chutia (jeme ich maximálne 2x do mesiaca), a určite nás to nijako nezruinuje
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

berryB Pozri príspevok
No vidím, že niektorí si myslia, že tu drístam . Takže opisujem z etikety: Zloženie: bravčové mäso min. 64%, hovädzie mäso min. 25% (tak pardóóón, obsahujú len 89% mäsa), voda, soľ, korenie, extrakty korenia, stabilizátor farby (E250), obal - celofánové črevo. Hmotnosť tohto balenia je 220g a stojí vyše eura, neviem, či 1,30-1,60...to si nepamätám, ale ja už iné párky nekupujem. Keby stáli "len" euro, tak na kilo to výjde takmer 5 euráčov, takže sú určite drahé, ale viem, že nám chutia (jeme ich maximálne 2x do mesiaca), a určite nás to nijako nezruinuje
Ale veď toto je cena primeraná na párky s 89 % mäsa.. toto ti nikto neberie, veď k tomu mäsu si musíš prirátať aj to ostatné, čo tam je plus mzdu, elektrinu atď.. čiže takto je to v poriadku... ale ty si písal, že keby tam tie percentá mäsa boli, tak by museli tie párky stáť aj trikrát viac.. a s týmto som ja nesúhlasila.. toť vsjo.. A schvaľujem, nekupuj lacné párky, je tam strááášne ,,sajrajtu,,..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať