Zavrieť

Porady

Párky

Neviem prečo nesu meno párky ,že dietné párky ? Volakedy boli 2-3 druhy párkov , ale chutovo výborné , a teraz ich máme aj 20 druhov a od rôzných výrobcov , ale prepáčte podla mna je to humus . Napríklad minule som kúpila 1/5 kg párkov bratislavské no to Vám poviem to sa nedalo jest ,bolo to preúdené , presolene , tmavé, a tvrdé aj po 15 minutach varenia ,po zakúsnutí zas ako žuvačka . Spišské párky som mala celkom rada .no teraz aj tie ... o gemerských a desiatovych už sa radšej ani nezmienim a viedenske bývavali tiež celkom dobre , ale teraz, no katastrofa nevedia už fakt ako majú šetrit na spoterbiteloch? predajú hocičo ? Len nech je balenie pekné a vo vnutri nič moc ? Myslím teraz všeobecne na rôzný tovar. Asi aj párky vymažem z môjho jedálnička ktore som aj tak velmi nejedla , len sem tam raz za čas.Pamätám sa ked som mala malé deti (pred pár rokmi)aj im som zvykla niekedy varit párky, teraz by som sa neodvážila detom také niečo dat na tanier.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

yoyo3333 Pozri príspevok
OK. Arizona.
Ja sa nehádam že tie párky ktoré kupuješ ty nie sú nekvalitné a už vôbec si nedovolím tvrdiť kolko obsahujú mäsa. Mne skôr išlo o to, že párok (ten predávaný v hypermarketoch čo poznám ja) má rovnakú cenu ako kus riadneho mäsa a to mi príde od obchodníkov respektíve výrobcov nefér. keď niečo obsahuje 20-50% mäsa tak to nemôže predsa stáť ako 100% mäso.
Ok, ja som to tiez nenapisala,aby sme sa hadali ...len som upozornovala na to, ze treba pozerat aj na tento udaj,lebo si pisal, ze parky neobsahuju ziadne maso,alebo len minimum...

Fer, ci nefer? No, urcite nefer,suhlasim!
Ale pokial chcu zakaznici kupovat parky po 2€ za kg, tak predajcovia ponukaju. Aj ked maso je nahradene vseliakym humusom a prekryte nejakou prichutou.Aspon by sa to nemalo volat Parky,ale nejako inak.

Parky sa beru uz nie ako maso,ale ako hotovy vyrobok, takze si vyrobca prirata vsetko,nemoze ratat len cistu cenu masa.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Viete mi poradiť, kto vyrába ozajstné Spišské párky a špekáčky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Letko Pozri príspevok
Viete mi poradiť, kto vyrába ozajstné Spišské párky a špekáčky?
Napr. aj Mecom, ale spišské párky už nie sú to, čo bývalo. Ale špekáčky sú fajn. Výrobcov si fakt treba pozorne vyberať, pretože nie každý robí rovnako dobré rovnaké výrobky.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Letko Pozri príspevok
Viete mi poradiť, kto vyrába ozajstné Spišské párky a špekáčky?
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel...potrebitel_p59
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Tie už sa asi nevolajú Spišské párky Myslel som ozajstné spišské párky s mäsom.
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

keď už zhrešiť "tak porádne" naj sam párky pre mňa sú z ivanky pri nitre a dietna saláma tá z mojmíroviec na tenučko nakrájaná
šak dnes neviem či ma zabije uhorka, steak, klíčky, meteorit z neba tak načo sa hrať - voľakedy sme jedli všetko a nič nám nebolo prečo lebo sme nečumeli len do bedne - keď sme chodili s otcom plávať taknám potom kúpil u špinavca (nitrančani vedia) z boku párky v tom okienku a k tomu rožok a zlúskali sme ich aj surové, dnes by všetci steli samé zdravé šmakovičky ale pohyb žiadny - ja radšej volím strednú cestu všetko ale s mierou - keď vidím anorektickú vyblednutú kolegynku jak je jej stále zle je unavená a tlačí do seba len jablká, tie polystirénové chleby a jogurty tak radšej si dám ten párok
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Čo nevidieť si budeme kupovať konzervy pre mačky a psov.
Veď obsahujú šťavnaté kúsky mäsa a žiadne tlsté, aby neochoreli a naviac sú obohatené vitamínmi, takže
Nie ako tie gebudziny, čo ponúkajú nám, pánom tvorstva.
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

súhlasím s tým, že tie viedenské z lidla a tiež niektoré z metra sú dobré, mne chutia ešte také v modrom balení so syrom, sú 4 v takom balení po páre, že sa dá jeden pár zobrať bez toho, aby sa otvoril aj druhý pár, ale neviem názov, kupujem to v tescu a je to zahraničný výrobca.
tiež nemám problém si za dobré párky priplatiť, mäso mám skoro každý deň na obed, tak prečo by mi malo byť ľúto že si namiesto mäsa kúpim nejaký mäsový polotovar v rovnakej cena za kilo ak mám na to chuť?
ked by som kúpila párky za 1 alebo 2 € za kilo, tak je jasné, že tam je veľmi málo mäsa a veľa múky, však keby to bolo naopak, tak výrobca by veľmi rýchlo pri takej cene za kilo skrachoval.
takže netreba čakať veľkú kvalitu za málo peňazí.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Gapo Pozri príspevok
Čo nevidieť si budeme kupovať konzervy pre mačky a psov.
Veď obsahujú šťavnaté kúsky mäsa a žiadne tlsté, aby neochoreli a naviac sú obohatené vitamínmi, takže
Nie ako tie gebudziny, čo ponúkajú nám, pánom tvorstva.

keď dám psovi na výber,tak si radšej vyberie našu stravu ako konzervu,takže tie konzervy nie sú až také mňam pozri sa,koľko taká psia konzerva alebo kapsička obsahuje % mäsa.....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Konzerva obsahuje 4 % masa, raz som to kupila, ale vyzobali to straky, pes to len ovonal a odisiel od misky prec.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Gina Er Pozri príspevok

keď dám psovi na výber,tak si radšej vyberie našu stravu ako konzervu,takže tie konzervy nie sú až také mňam pozri sa,koľko taká psia konzerva alebo kapsička obsahuje % mäsa.....
Nóóóó v reklame, mačky by kupovali whiskas, sú také pekné zábery,
alebo že by aj tie chúdence nemé tváre šálili reklamou
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Gapo Pozri príspevok
Nóóóó v reklame, mačky by kupovali whiskas, sú také pekné zábery,
alebo že by aj tie chúdence nemé tváre šálili reklamou
mačacie kapsičky majú viac mäsa,mačky sa asi nedajú tak ľahko ošáliť ako havovia
....ale je fakt,že ten náš peso nechce hydinové párky,ktovie,koľko je tam hydinového mäsa
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

Gina Er Pozri príspevok
mačacie kapsičky majú viac mäsa,mačky sa asi nedajú tak ľahko ošáliť ako havovia
....ale je fakt,že ten náš peso nechce hydinové párky,ktovie,koľko je tam hydinového mäsa
ak môžem poradiť, tak mu tie párky ani neponúkaj, dobre robí, že ich nechce, nejde tak ani o podiel mäsa, ale o soľ a o ostatné stabilizátory, konzervanty a podobne, ktoré robia psíkom ešte horšie ako ľudom. preto napríklad aj v psích konzervách je síce mizerný podiel mäsa, ale napríklad soľ tam nenájdeš.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

misstka Pozri príspevok
ak môžem poradiť, tak mu tie párky ani neponúkaj, dobre robí, že ich nechce, nejde tak ani o podiel mäsa, ale o soľ a o ostatné stabilizátory, konzervanty a podobne, ktoré robia psíkom ešte horšie ako ľudom. preto napríklad aj v psích konzervách je síce mizerný podiel mäsa, ale napríklad soľ tam nenájdeš.
ano,ja viem,dostáva psiu stravu,ak mu aj dáme niečo z taniera,vždy len jeden malý kúsok,na koštovku,aby bol spokojný,že aj on dostal
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Náš papagáj (korela) keď nedostane z nášho, tak je nervózny a škrieka, musí dostať pri každom jedle, aj keď sedím pri PC a dám si keksík, už aj zbehne ku dvierkam a prešľapuje nervózne kedy mu kúsok dám.
Papá aj šunku, vajíčko, mäso všetko, cestoviny, no hrôza aký je to labužník. Ale párky, eeee.
A to mu už ide na tridsať.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja kupujem od firmy Krajčík z Veľkých Ripnian - Bratislavské párky Excelent. Sú bezlepkové, veľmi vysoky pomer mäsa a chutia super.
Priznám sa, párky som nejedla asi 5 rokov, lebo som nenašla tie "správne", ale tieto ma teda dostali.
Cena je okolo 3 Eur za kilo, podľa toho, kde sa kupujú.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať