Zavrieť

Porady

Miestny poplatok

Ubytovacie zariadenie - penzión, neplatca DPH prijíma od ubytovyných klientov poplatok za ubytovanie na základe PPD (nemá ERP). Pre mesto vyberá miestny poplatok, ktorý následne odvádza. Je povinný na doklade rozpisovať tržbu za ubytovanie a miestny poplatok? Alebo môže stanoviť cenu za noc vrátane miestneho poplatku?
)Dakujem za Vaše názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    ja mám jeden penzion, kde majú poplatok v cene za ubytovanie a druhý penzion to má rozpísané. myslím, že je to na majiteľovi...

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Tiež si myslím. Ale v minulosti sa nevedeli zhodnúť s nejakou kontrolou na raňajkách. Cenu za ubytovanie majú cenníkom stanovenú vrátane raňajok. Bolo im to vytknuté, aj keď to nebolo ničím podložené. Keď sme pátrali na nete, tiež sme našli cenníky, kde bola cena za noc vrátane raňajok. Takž v tomto tiež nemám jasno.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Podstatné je uviesť, čo cena obsahuje, nie rozpísať a oceniť jednotlivé položky.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    podla mojho nazoru miestny poplatok moze tvorit sucast ceny za ubytovanie
    ranajky by som skor na danovom doklade odclenil od ubytovanie, pricom v cenniku kludne mozu ostat spolu si myslim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.