Zavrieť

Porady

Zmena zamestnania - mzdárka

Pekný deň všetkým,

v súčasnosti robím jednoduché a tiež mzdové účtovníctvo plus plno iných činností v jednej menšej firme, ale od prvého novembra nastupujem na pozíciu mzdovej účtovníčky pre firmu, ktorá zamestnáva zhruba 300 zamestnancov (najmä robotníkov, ktorí pracujú na smeny). Zatiaľ som robila výplatky tak maximálne pre 15 zam-cov, boli to všetko jednoduché výpočty, tým chcem povedať, že žiadne exekúcie, daňové bonusy, viac smenné prevádzky a podobne. trochu sa toho obávam... prešiel si niekto niečím obdobným? vedel by mi niekto dať nejakú radu ako najľahšie viem toto obdobie preklenúť? Ďakujem za každú radu, názor.
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
mno, ked už tu vo veľkom robíte reklamu, tak si priložím svoje polienko...ja nedám dopustiť na HUMAN...a čo sa týka lakomého pána šéfa, jeho rozhodovací proces urýchli nejaká mastná pokuta odkiaľkoľvek...v súčastnosti sa s kontrolami a buzeráciou od poisťovní potýkame nejak často...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

brm Pozri príspevok
mno, ked už tu vo veľkom robíte reklamu, tak si priložím svoje polienko...ja nedám dopustiť na HUMAN...a čo sa týka lakomého pána šéfa, jeho rozhodovací proces urýchli nejaká mastná pokuta odkiaľkoľvek...v súčastnosti sa s kontrolami a buzeráciou od poisťovní potýkame nejak často...
áno, aj Human od Houru je výborný, tiež som v ňom robila. Jasný, prehľadný, robilo sa mi v ňom veľmi dobre.

PS: a je oveľa lacnejší ako Olymp, lebo Kros niekedy nevie, čo už od dobroty za program pýtať
0 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

Práve čítam pracovnú zmluvu, ktorú mi poslal môj budúci zamestnávateľ. Od 19steho nastupujem na polovičný úväzok, pretože 19steho sa zúčastním školenia, ktoré mi zaplatí, tak preto ten polovičný úväzok, aby si mohol uplatniť náklady za školenie, inak nastupujem riadne až od 01.11.2010. A v jednom článku zmluvy sa hovorí o tom, že: Zamestnanec prehlasuje, že v deň nástupu do zamestnania nie je v pracovnom pomere s iným zamestnávateľom... pričom on o tom vie, že do 31.10.2010 budem mať riadne PZ u zamestnávateľa, od ktorého odchádzam. Mám na to upozorniť budúceho zamestnávateľa?
.. haha inak si to ošetril 5000 eurovou pokutou v prípade porušenia tohto článku.....
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tak toto by som ja nepodpísala..
0 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

ewita888 Pozri príspevok
tak toto by som ja nepodpísala..
Máš pravdu...určite budem trvať aby daný článok vyhodil alebo neviem...nejako pozmenil
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zuzana B. Pozri príspevok
Práve čítam pracovnú zmluvu, ktorú mi poslal môj budúci zamestnávateľ. Od 19steho nastupujem na polovičný úväzok, pretože 19steho sa zúčastním školenia, ktoré mi zaplatí, tak preto ten polovičný úväzok, aby si mohol uplatniť náklady za školenie, inak nastupujem riadne až od 01.11.2010. A v jednom článku zmluvy sa hovorí o tom, že: Zamestnanec prehlasuje, že v deň nástupu do zamestnania nie je v pracovnom pomere s iným zamestnávateľom... pričom on o tom vie, že do 31.10.2010 budem mať riadne PZ u zamestnávateľa, od ktorého odchádzam. Mám na to upozorniť budúceho zamestnávateľa?
.. haha inak si to ošetril 5000 eurovou pokutou v prípade porušenia tohto článku.....
Haha, inak si to môže ošetriť, čím chce, aj napr. takým Betadinom (a ten ani neštípe), ale je to kravina, lebo Zákonník práce nepozná žiadnu zmluvnú pokutu v pracovno-právnych vzťahoch. Aj keby si to podpísala a chcel by túto pokutu od teba vymáhať, tak má smolu, nepochodil by.
(Na školení budeš od 19-teho celý zvyšok mesiaca?).
1 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

Llívia Pozri príspevok
Haha, inak si to môže ošetriť, čím chce, aj napr. takým Betadinom (a ten ani neštípe), ale je to kravina, lebo Zákonník práce nepozná žiadnu zmluvnú pokutu v pracovno-právnych vzťahoch. Aj keby si to podpísala a chcel by túto pokutu od teba vymáhať, tak má smolu, nepochodil by.
(Na školení budeš od 19-teho celý zvyšok mesiaca?).
To si pekne napísala inak takú PZ som ešte nikdy nečítala.... no je tam pár vecí divných, ale táto bola zo všetkých "najlepšia". A na školení budem len toho 19steho, ale po prac. dobe na svojom terajšom fleku zopárkrát zájdem v podvečerných hodinách na budúce pracovisko, kde bude ešte mzdárka, na ktorej miesto ja budem nastupovať a vlastne mi to tam poukazuje... taká je predstava budúceho zamestnávateľa.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

To ti nemohol dať na dobu do 1.11. len dohodu?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať