Zavrieť

Porady

plesne, ale nie na stenách

Ahojte, máme doma problém. Objavili sa nám doma plesne, ale nie na stenách. Teda už aj tam boli, ale po troche a stíhame ich likvidovať. Teraz sa nám však objavili na rôznych miestach - pod posteľou (máme posteľ s úložným priestorom a tam už je tiež), pod skriňami (to som cítila podľa zápachu), ale aj v skriniach, napríklad na turistických vakoch, košíku, na jedných letných topánkach, na papučkách, ktoré boli len tak položené na stolíku (všetko sme zatiaľ neprehliadli). Dokonca aj na kočíku, ktorý sme mali v izbe poskladaný a nebol používaný asi mesiac. Je to taká sivá pleseň, skôr to vyzerá ako zaprášené. Mám podozrenie, že sa objavila cca pred mesiacom, lebo dovtedy sme s takýmto niečim nemali problém. Asi to bolo v čase, keď sme ešte veľmi nekúrili, ale vonku bolo dosť vlhko. Avšak divné je, že je takmer po celom dome. Poradíte, čo s tým?????? A viete niekto, čo to vlastne môže byť - teda aký druh alebo čo? Niektoré veci som už oprala v save, ale ono je to asi ozaj všade, tak či sa máme vysťahovať a dom zaliať savom, alebo čo?
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Gapo Pozri príspevok
Nič v zlom, ale "vetranie hodinu", nie je vetranie, ale chladenie !
Keby sa mi vychladilo tak,že to nezvládnem ohriať,tak to neurobím.Treba poznať podmienky.Verte,že do 15 minút mám späť predošlú teplotu v izbách.
0 0
fenixtrade fenixtrade

fenixtrade je offline (nepripojený) fenixtrade

marleau Pozri príspevok
Keby sa mi vychladilo tak,že to nezvládnem ohriať,tak to neurobím.Treba poznať podmienky.Verte,že do 15 minút mám späť predošlú teplotu v izbách.
vetrat treba to ano, ale treba to robit s rozumom. ale narazove vetranie aj tak nepomoze znizit vlhkost na taku mieru aby sa nezacali tvorit plesne. takze treba vetranie ktore je riadene a znizi vlhkost pernamentne.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ja si okno otvorím aj desaťkrát za deň.
Potom nemusím čuchať potuchnutý vzduch,kupovať ničneriešiace plesnistopy a zakladať na Porade témy o plesni...
0 0
fenixtrade fenixtrade

fenixtrade je offline (nepripojený) fenixtrade

marleau Pozri príspevok
Ja si okno otvorím aj desaťkrát za deň.
Potom nemusím čuchať potuchnutý vzduch,kupovať ničneriešiace plesnistopy a zakladať na Porade témy o plesni...
Daj si do googla "AERECO" ,, je to vetraci system ktory ti to poriesi vlhkost natrvalo a este ti bude setrit aj naklady na teplo a jeho spotreba energie sa rovna spotrebe energie televizora v "STAND BY" režime. a nemusiš potom čuchať podtuchnutý vzduch a použivať žiadne smradlave chemikalie , ktore aj tak problem nevyriesia. Sami sme mali problem a tymto sa ho podarilo vyriesit natrvalo.
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

za to, ze je vlhkost v dome mozu mury, aj ked to na nich nie je vidno. Tiez to poznam, rano obliekanie vlhkych veci, vecer mierne vlhke periny...nie dobry pocit, a na stenach pritom ziadne plesne nemusia byt vidiet. Skuste si dat spravit meranie vlhkosti murov. Pozri na googli na drymatsysteme.sk. Je to sice rodina, tak to bude vyzerat ako reklama, ale nam pomohli tak viem ze to funguje. A za info nic nedas. :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať