Zavrieť

Porady

ISPIN program a vyradenie a zaradenie majetku

xino xino

xino je offline (nepripojený) xino

Ahojte,začala som pracovať v rozpočtovke s programom ISPIN,poradí mi niekto podrobne ako to v tomto programe zaúčtovať čo všetko sa tam zadáva?ďakujem
Usporiadat
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Ako pri každej uzávierke, skontrolovať zostatky účtov v hlavnej knihe a rozpočet.
Posiela sa Súvaha a FIN 1-04.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

veľká vďaka
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

A som tu zas Mám problém, omylom som v majetku priradila rovnaké inventárne čísla, mesiac už mám uzavretý,takže sa tam nedostanem aby som to zmenila. Je vôbec nejaká možnosť to opraviť? ja viem, som úplne vymletá,ale s majetkom som nikdy nerobila a chybička se vloudila.
A ešte o niečo chcem poprosiť. Nejaké základné body, čo je nutné urobiť v účtovníctve ku koncu roka. Viem, že musím vynulovať pokladňu a účty, ale to je tak všetko. Vopred ďakujem.
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Inventárne číslo som menila vyradením, či že vyradila som nesprávny záznam a zaradila so správnym číslom a čo sa týka uzávierky patríš po VÚC Prešov?
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

dík,tak to budem musieť aj ja tak urobiť...patrím pod VÚC Žilina
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Pýtala som sa preto, že PO poslal návod na koncoročnú uzávierku, ale má to 54 strán, ktoré
som ešte nečítala.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

aha...ak ti to prišlo mailom tak by si mi to mohla preposlať...bola by som rada
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Ja som ten návod ešte stále nečítala, ale keď mi napíšeš emailovú adresu tak ho môžem preposlať.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

ďakujem ti, našťastie aj žilina posielala taký návod a je to celkom fajn rozpísané...ak by som potrebovala nejaku konkrétnu radu, môžem sa na teba obrátiť?
Vďaka a hlavne všetko dobré v novom roku
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

ahoj...prosím ťa, ako funguje ispin čo sa týka prechodu na nový rok? Teda zaujíma ma či sa dá účtovať nový rok bez toho aby som najskôr uzavrela starý rok. Dúfam, že ma chápeš dík
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Áno, v závierke musíš mať nastavený rok 2012, veď ani do roku 2011 Ťa nepustí zadať ešte doklady ak nemáš rok 2012 nastavený, v ISPINE svieti červeným, že treba nastaviť rok 2012.
Už máš rok 2011 hotový? Si taká šikovná? Je 18.31 a ja som ešte v robote som sprostá?
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

no ja som zadávala doklady z roku 2011 aj dnes a nemám ešte nový rok nastavený. Áno svieti to tam, ale tieto veci sú pre mňa úplná neznáma a tak som sa s tým bála niečo robiť. Takže mám normálne nastaviť rok 2012 a ďalej môžem pracovať s rokom 2011? Dobre to tak chápem? Lebo týchto veci sa vždy hrozne bojím, že niečo pokašlem. A neboj, ešte nemám rok 2011 hotový a určite nie si sprostá. Som veľmi rada, že sa ťa takto môžem opýtať, veľmi mi pomáhaš. Tak ti ďakujem.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

ahoj..prepáč, že zas otravujem, viem, že mám určite veľa práce teraz, ale ak by si mala trochu času, tak prosím poraď. Neviem či pracuješ na nejak škole a či máš skúsenosti aj z účtovaním školskej jedálne. Ja teraz potrebujem zistiť HV školskej jedálne a mala by som si pozrieť nejaký zborník či čo, ja som fakt tupá, vôbec neviem kde to mám hľadať, je mi jasné, že HV zistím rozdielom nákl. a výnosov, ale nech počítam ako chcem tak podľa minulého roku ako to mala predchádzajúca účtovníčka mi to nijako nevychádza dostať sa na tú sumu čo tam má ona. Kde prosím ťa nájdem ten zborník? Už začínam mať nervy z toho. Díky
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

ŠJ nemám ale Podnik. činnosť, predtým bol zborník pri zostavách Hlavná kniha, teraz ho tam nevidím,
skús sa tam pohrabať, alebo vo výkaze ziskov.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

ahoj...prosím opäť o radu, na účte 354 mám mínusový zostatok. Dá sa to nejako preúčtovať k 31.12.? Prosím poraď lebo dnes treba poslať uzávierku a ja už neviem čo robiť. Ďakujem
0 0
mcinga mcinga

mcinga je offline (nepripojený) mcinga

Účet 354 má byť k 31.12. vynulovaný. V prípade, že vykazuješ zostatok na strane Dal, znamená to, že účet 354 nie je vyčerpaný. Môže tam byť zostatok výdavkového účtu. Ten sa preúčtuje na 354/355. V r. 2012 odvedieš zriaďovateľovi zostatok 355/222. Napíš, kde vykazuješ zostatok.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

ahoj, dík za radu, zostatok vykazujem na strane dal, aj som to preúčtovala na tú 355, ale zas mi vrátili uzávierku a okrem iného vytkli, že mi účet 355 nesedí, tak neviem či to nechať tak a napísať poznámku k tomu alebo čo s tým.
0 0
ZUZIKLES ZUZIKLES

ZUZIKLES je offline (nepripojený) ZUZIKLES

Ak máš problém s Ispinom obráť sa na Dataloc, či ti nemôžu poskytnúť materiáli k Ispinu - účtovanie a postupy prác na Ispin, ja to v práci mám v šanone založené odkedy sa pracuje v tomto programe. Tak isto všetky metodiky. Ak ti nepomôžu napíš pošlem ale daj vedieť, či pokladňa, majetok, DFA, VFA a pod. Si z BA
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

prosím o radu, ktorá to je zostava Denník dávky, ja už si pripadám ako taký pako, ale všetky možné zostavy som našla len túto nie a nie nájsť. Ďakujem
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Účtovníctvo, účtovný doklad, zostavy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať