Zavrieť

Porady

stavba rodinneho domu s.r.o.

Dobrý deň.
Mám s.r.o. čku a chcel by som stavať rodinný dom. Samozrejme rozmýšľam nad tým ako by sa to dalo dať do nákladov, odpísať DPH, .... či to je vôbec možné. Mohol by som si dať napr. do predmetu podnikania prenájom nehnuteľností a na základe toho kúpiť pozemok na s.r.o., postaviť na ňom štandardný rodinný dom (nie ako sídlo firmy) a následne si dať takýto rodinný dom sám sebe do prenájmu ? Máte s tým niekto skúsenosti ? Vopred vďaka za radu.
Usporiadat
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
tá veta pokračuje čo tá montovaná stavba nie je.. t.j. samotný objekt pripojený na siete čo v tvojom prípade to nie je.
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
Keď dobre pozerám odpisové skupiny tak do úvahy by ešte prichádzali 3-22 Drobné stavby, ale v stavebnom zákone čo som našla plnia len doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe tak to nemôže byť. Ostávajú Budovy..
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Aha takže ak sa to dá pripojiť na inžinierske siete tak sa to klasifikuje ako budova ? aj keď je z plastu a nie je trvale spojená so zemou. Takže ako budovu ? rozumiem tomu správne? Ďakujem Vám za Váš čas, Gabi
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
V SZ sa definuje § 43 Stavba:
Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa rozumie
a) spojenie pevným základom,
b) upevnenie strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu,
c) ukotvenie pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe,
d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia,

e) umiestnenie pod zemou.

a ďalej sa v zákone píše ako sa stavby členia na pozemné a inžinierske. Pozemné na bytové a nebytové budovy.. Podľa mňa musí to patriť medzi budovy lebo inde to ani nemáš kde začleniť.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Velmi zaujimava tema. S tym vracanim dpocitanej DPH danovemu uradu po dobu 20 rokov. , ked by som dom v majetku svojej s.r.o. prenajimal sam sebe, je to zda sa jasne.
Podobne je zda sa jasne to s odpisovanim nakladov zo zisku s.r.o.

Z uvedeneho mi teda vychadza, ze sa oplati postavit dom ako sidlo s.r.o. a prenajimat ho konatelovi (s DPH), ktory v nom bude byvat (alebo v jeho casti). Naklady na odpisujeme 20 rokov, DPH nam bude vratena, pripadne uroky z uverov na dom odpisujem priamo z nakladov.

Pochopil som to cele spravne, ci tapam? Jedine co mi je uplne nejasne co s domom ked sa po 20 rokoch odpise.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
Velmi zaujimava tema. S tym vracanim dpocitanej DPH danovemu uradu po dobu 20 rokov. , ked by som dom v majetku svojej s.r.o. prenajimal sam sebe, je to zda sa jasne.
Podobne je zda sa jasne to s odpisovanim nakladov zo zisku s.r.o.

Z uvedeneho mi teda vychadza, ze sa oplati postavit dom ako sidlo s.r.o. a prenajimat ho konatelovi (s DPH), ktory v nom bude byvat (alebo v jeho casti). Naklady na odpisujeme 20 rokov, DPH nam bude vratena, pripadne uroky z uverov na dom odpisujem priamo z nakladov.

Pochopil som to cele spravne, ci tapam? Jedine co mi je uplne nejasne co s domom ked sa po 20 rokoch odpise.
Tak potom už nebudeš odpisovať. Iba ak by si na dome urobil technické zhodnotenie, tak môžeš odpisovať ďalších 20 rokov.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
marjankaj
taiko
Velmi zaujimava tema. S tym vracanim dpocitanej DPH danovemu uradu po dobu 20 rokov. , ked by som dom v majetku svojej s.r.o. prenajimal sam sebe, je to zda sa jasne.
Podobne je zda sa jasne to s odpisovanim nakladov zo zisku s.r.o.

Z uvedeneho mi teda vychadza, ze sa oplati postavit dom ako sidlo s.r.o. a prenajimat ho konatelovi (s DPH), ktory v nom bude byvat (alebo v jeho casti). Naklady na odpisujeme 20 rokov, DPH nam bude vratena, pripadne uroky z uverov na dom odpisujem priamo z nakladov.

Pochopil som to cele spravne, ci tapam? Jedine co mi je uplne nejasne co s domom ked sa po 20 rokoch odpise.
Tak potom už nebudeš odpisovať. Iba ak by si na dome urobil technické zhodnotenie, tak môžeš odpisovať ďalších 20 rokov.
Skor som to myslel tak, ci si ho nebudem moct sam sebe predat/darovat, aby som ako konatel nemusel do konca zivota platit najom sam svojej s.r.o. Ci pri predaju musim cenu urcovat odhadom, alebo sa moja s.r.o. dohodne so mnou, ze cena bude 5 EUR.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať