Zavrieť

Porady

zodpovedny zastupca

Ing. ekonomie
Mozete mi poradit, ci v sro zodpovedny zastupca musi byt v prcovnopravnom pomere s sro. Ide o vztah matka - dcera.
dakujem krasne.
Usporiadat
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
sluzby Pozri príspevok
Mozete mi poradit, ci v sro zodpovedny zastupca musi byt v prcovnopravnom pomere s sro. Ide o vztah matka - dcera.
dakujem krasne.
Ak nie je súčasne aj spoločníkom, PP musí byť. Vzťah matka - dcéra (t.j. blízky rodinný príslušník) funguje iba pri FO, nie PO.
Naposledy upravil zalobaba : 18.10.10 at 17:35 Dôvod: oprava
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Ak ide o PO, zodp.zástupca nemusí byť v pracovnom pomere len ak je zodp. zástupca aj spoločník v spoločnosti, či je štatutár nie je postatné. U FO zodp.zástupca nemusí byť v prac.pomere, ak ide o vzťah matka-dcéra.
1 0
sluzby sluzby

sluzby je offline (nepripojený) sluzby

Ing. ekonomie
dakujem za odpovede, ale nie je mi to jasne. Poradi mi este niekto prosim.
dakujem
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
sluzby Pozri príspevok
dakujem za odpovede, ale nie je mi to jasne. Poradi mi este niekto prosim.
dakujem

Čo ti nie je jasné? Podľa mňa sme ti poradili maximálne zrozumiteľne.
0 0
sluzby sluzby

sluzby je offline (nepripojený) sluzby

Ing. ekonomie
dakujem, takze zopakujem ci som spravne pochopila.
zodpovedny zastupca nemusi byt v pracovnopravnom vztahu s PO teda sro, ak je nim spolocnik / konateľ/ a ak ide o príbuzny vztah napr. matka - dcera.
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

nepochopila
v pripade FO nemusi byt zodp. zastupca zamestnancom ak je v pribuzenskom vztahu s podnikatelom
v pripade PO nemusi byt zodp. zastupca zamestnancom ak je spolocnikom
ak by to bol napr. rodic, a jedna sa o PO musi byt aj zamestnancom
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
sluzby Pozri príspevok
dakujem, takze zopakujem ci som spravne pochopila.
zodpovedny zastupca nemusi byt v pracovnopravnom vztahu s PO teda sro, ak je nim spolocnik / konateľ/ a ak ide o príbuzny vztah napr. matka - dcera.
Spolocnik a konatel nie je to iste. Ak je len konatelom (a nie spolocnikom), musela by mat s PO pracovnopravny vztah na cinnosti (ine ako vyplyvaju z funkcie konatela), ktore bude vykonavat pre PO (Sro).
3 0
sluzby sluzby

sluzby je offline (nepripojený) sluzby

Ing. ekonomie
dakujem za odpovede.este by som poprosila prezradit v ktorej pravnej norme je toto uvedene.dakujem pekne.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
sluzby Pozri príspevok
dakujem za odpovede.este by som poprosila prezradit v ktorej pravnej norme je toto uvedene.dakujem pekne.
Živnostenský zákon
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

§ 11 ods. 1 a násl. živnostenského zákona
2 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Dobrý deň.
Ja by som sa chcela spýtať, že doteraz sme mali odborného zástupcu na 5 hod týždenne. Dal výpoveď a teraz príjmeme nového , ale na ŽU nám povedali že už nemôže byť na tých 5 hodín ale musí byť na polovičný prac. uväzok. Menilo sa niečo ohľadne tohto nič som nepostrehla, nám by fakt stačilo len tých 5 hodín týždenne. Díky batorek.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

je to ust. § 11 ods. 1 zákona č. 455/1991 živnostenský zákon.

(1) Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorej prostredníctvom zabezpečuje odborné vykonávanie činnosti počas prevádzkovania živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnom pomere k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel (manželka) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta.

Všetko dobré.
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

ja by som len to chcela vedieť, že či môže byť prijatý na kratší pracovný čas ako na 20 hod. týždenne. Batorek
0 0
renatak123 renatak123

renatak123 je offline (nepripojený) renatak123

dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať....ak som zodpovedným zástupcom v s.r.o na pár hodín týždenne, môžem pracovať na pracovné povolenie v zahraničí?ako je to s poistením sociálnym a zdravotným na Slovensku ak ho za mňa platia aj v zahraničí?...dakujem
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Podľa toho čo píše www.epi, môže byť aj na dohodu. Či??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Slim Pozri príspevok
Podľa toho čo píše www.epi, môže byť aj na dohodu. Či??
nie, nemôže. Musí byť na pracovnú zmluvu - môže byť aj pracovný pomer na kratší pracovný čas.
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Tak prečo tam píšu : Pracovnoprávnym vzťahom podľa ZP môže byť pracovný pomer založený pracovnou zmluvou a môžu to byť aj dohody o prácach vykonávaných mimo PP.?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Slim Pozri príspevok
Tak prečo tam píšu : Pracovnoprávnym vzťahom podľa ZP môže byť pracovný pomer založený pracovnou zmluvou a môžu to byť aj dohody o prácach vykonávaných mimo PP.?
prečo to píšu v epi neviem, ale viem, že IX. časť ZP, pod ktorú dohody patria má názov

DEVIATA ČASŤ
DOHODY O PRÁCACH VYKONÁVANÝCH
MIMO PRACOVNÉHO POMERU



a živnostenský zákon hovorí o pracovnoprávnom vzťahu zodpovedného zástupcu.
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

veronikasad Pozri príspevok
prečo to píšu v epi neviem, ale viem, že IX. časť ZP, pod ktorú dohody patria má názov

DEVIATA ČASŤ
DOHODY O PRÁCACH VYKONÁVANÝCH
MIMO PRACOVNÉHO POMERU


a živnostenský zákon hovorí o pracovnoprávnom vzťahu zodpovedného zástupcu.
No veď. A dohoda nie je pracovnoprávny vzťah?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať