Zavrieť

Porady

Aký vysávač?

nie som dokonalá
Poraďáci, a hlavne poraďáčky, pomôžete mi, prosím, vybrať nový vysávač? Ten starý /EIO/ práve doslúžil a Vianoce sa blížia... S akým ste Vy spokojní a koľko Vás približne stál? Vôbec neviem aké sú teraz výdobytky techniky. Ten náš slúžil 12 rokov a odvtedy sa časy zmenili. Ď a k u j e m .
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Laco-monter Pozri príspevok
Presne tak.

Koľko času ti trva vysavanie ?

Ak vysávaš profesionalne každý deň 7 hodín, tak si kup najlepší, najvýkonnejší , najtichší PROFI model .

No ak vysavaš 1x v týždni 10 minut, tak kupovať profi vysavač su vyhodené peniaze.

Taku to ma logiku.
tu sa sa debatuje o vysávačoch do domácnosti predpokladám, alebo? alebo niekto tu chce vysavat priletovu halu na letisku?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja mám bezvreckový DYSON, je to mercedes medzi vysávačmi.
0 0
Marekita Marekita

Marekita je offline (nepripojený) Marekita

Ahojte, ja práve tiež zvažujem Dyson, ale keď si pozerám rôzne modely, tak som totálne zmätená. Záleží mi na 1. hlučnosti (dieťa sa bojí hluku...), 2. prašnosti (vysýpanie prachu z vrecka si ani neviem predstaviť) 3. koncovke, ktorá vysáva aj parkety aj zmestí sa aj po gauč, poradíte???
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Marekita Pozri príspevok
Ahojte, ja práve tiež zvažujem Dyson, ale keď si pozerám rôzne modely, tak som totálne zmätená. Záleží mi na 1. hlučnosti (dieťa sa bojí hluku...), 2. prašnosti (vysýpanie prachu z vrecka si ani neviem predstaviť) 3. koncovke, ktorá vysáva aj parkety aj zmestí sa aj po gauč, poradíte???
Ja mám Dyson DC 19 , pod gauč sa zmestí bez problémov , hlučný je dosť ale vytrháva aj parketytaký ma ťah a vrecko nemá zoberieš nádobu ku kontajneru a vysypeš
0 0
nitram47 nitram47

nitram47 je offline (nepripojený) nitram47

Marekita:
1.co som pisal na predchadzajucej strane, Rowenta. uplne tichucky. ked nedas na maximum, je to uplne zanedbatelny zvuk, ale aj pri maxime to je v pohode.
2. vrecko vyhodis cele a neriesis.
3. netusim aky vysoky mate gauc, nam by sa pod gauc nedostalo nic (mini nozicky)
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
Ja som si kúpila vysávač LIV AQUAFILTER 2000 - vysáva do vody a šamponuje koberce. Údržba po šamponovaní minimálna - som skutočne spokojná. Cena 159 €. Čo sa týka hluku, tak to nie je bezhlučný vysávač, ale ináč v pohode.
0 0
Ferrari1 Ferrari1

Ferrari1 je offline (nepripojený) Ferrari1

No, ja začínam tiež riešiť takúto otázku a ešte pred prečítaním tohto článku som nadobudol pocit, že najlepší bude najaký kvalitnejší vreckový vysávač (predsa len, sada vrecúšok stojí 6-7€ a vydrží pol roka). Ešte uvidím.

Ja osobne použiívam v mojej garsónke (25m2, z toho tak 15m2 koberec, ostatok dlažba) bezvreckový (ale nie cyklónový) vysávač Zanussi ZAn1210 z Tesca za cca 40€...sací výkon má dobrý, ale keď sa trochu upchá filtrík, tak už dobre neťahá. Je dosť hlučný a dosť sa hreje. Záver - do garzónky stačí, ťahá dobre, náklady minimálne, je ľahučký a skladný. Ale do väčších bytov nie...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Mna by zaujimalo AKO CASTO vysavate ?
U nas je to kazdy den jeden krat (~20 minut)
Chudak vysavac, uz by chcel aj ist do dochodku, tak sa lame
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja keď budem raz "veľká" a náhodou by som si stavala domček tak určite si dám do domu nainštalovať centrálny vysavač, je to bomba vec zapichneš dlhú hadicu do otvoru a už to ťahá a pekne povysávaš a hlavne nemusíš ťahať tú nechutnú bambuľu za sebou
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

SamuelSK Pozri príspevok
Mna by zaujimalo AKO CASTO vysavate ?
U nas je to kazdy den jeden krat (~20 minut)
Chudak vysavac, uz by chcel aj ist do dochodku, tak sa lame
Prezraď značku toho starého vysávača a ako dlho vydržal pracovať v tom režime, tak by som ho hneď kúpila.

Ale nie. Včera z nevyhnutnosti som bola na okukoch vysávača a dnes som ho aj kúpila - Elektrolux ZAC 6826. Po maturite z návodu som stihla aj vyskúšať. Je to iná liga, než moja stručká ETA, môj prvý vysávač. Nezdá sa mi, žeby vydržal viac ako štyri - päť rokov(možno mu fandím, že 5 rokov), súčasti sú z krehkých plastov, ale vzhľadom na cenu to prežijem.

Pre Laca -montéra:
Laco, súhlasím s Tebou, do dnešnej spotrebnej elektroniky sa neoplatí vrážať veľa peňazí.
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja zas a znova by som kúpila len ufóna- ROOMBU...som strašne spokojná...dokonca aj pes je spokojný,nebojí sa..
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Za tých 4-5 rokov sa možno dám aj ja nahovoriť. Brala by som toho ufóna, keby bol za cenu Elektoluxu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

náš elektrolux fičí "už 7 rok
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tak to si ma potešila. Bola by som rada, keby ten môj accelerátor ho nasledoval.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

keďže sme rodina so psom takže dostáva zabrať, bola k tomu aj rotačná kefa, takže pekne s tým chlpy idú povysávať, ale tú už teraz asi dávajú ku každé mu vysávaču
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ništ tam rotačné nie je. Len akási kombinovaná podlahová hubica, hubica na parkety, tá sa mi veľmi páči. A ešte pár ďalších hubíc. Zatiaľ ťahá ako čert, uvidím ako sa bude správať za x rokov.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ak by som dnes kupovala určite by to bol opäť elektrolux, alebo minimálne philips.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

lujza.j Pozri príspevok
ja keď budem raz "veľká" a náhodou by som si stavala domček tak určite si dám do domu nainštalovať centrálny vysavač, je to bomba vec zapichneš dlhú hadicu do otvoru a už to ťahá a pekne povysávaš a hlavne nemusíš ťahať tú nechutnú bambuľu za sebou
Kedysi sa to dosť propagovalo, keď sme stavali dom, manžel na to urobil rozvody po dome, ale ja som to nechcela - keď som si predstavila, že mám ťahať minimálne sedemmetrovú saciu hadicu za sebou, tak radšej ten vysávač. A inak v súčasnosti lacnejšie ako toto vyjde ufón.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hadica je úplne v podode ale 100ludí 100chutí, do domu kde chodím upratovať majú tento centrálny vysávač, ale aj ufóna, ale ten je dlhodobo zaparkovaný v kúte
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Petra Nová Pozri príspevok
Prezraď značku toho starého vysávača a ako dlho vydržal pracovať v tom režime, tak by som ho hneď kúpila..
No je to SAMSUNG
(oni to pisu vsetko s velkym)

Take cierne, neviem ale presnu znacku, ale velmi drahy urcite nebol (do vtedajsich 2500-3000sk maxxximalne sa mi zda, rodicia to kupovali). vysaval statocne 70m2 byt (i ked efektivne (realne) asi len 40-50m2 ) a teraz 150-170m2 dom (smutne lebo to musim robit ja a nie moj 12 rocny brat ale ved aj na neho pride coskoro,,,, dufam )

ale on tak divne vysava uz ze prejdem po spine a nic, ona tam je znova, a potom "ja zle vysavam" - ono sice niekedy staci precistit tie vlasy co sa dotykaju podlahy, u nas parkier, zanesu sa prachom a potom to takmer nic neprepusti..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať