Zavrieť

Porady

písomné hlasovanie

Dobrý deň.
chcem sa opýtať na spôsob písomného hlasovania. Môže písomné hlasovanie prebiehať takým spôsobom ,že člen rady SVB a dvaja overovatelia (zvolení na schôdzi vlastníkov nadpolovičnou väčšinou) budú chodiť po bytoch a zbierať hlasovacie lístky? samozrejme pri dodržaní všetkých stanovených lehôt - 7 dní vopred informovať o otázkach, o ktorých sa bude hlasovať, a o termíne a mieste hlasovania.
ďakujem
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mária27 Pozri príspevok
Nie je to len chyba zápisnice? Ak ste sa na schôdzi jasne dohodli, že chcete nové výberové konanie a do zápisnice ste dali len to, ako bude firma vybraná, mohlo by sa to opraviť. Dôvodom preverenia správnosti zápisnice môže byť napr. protest niektorých vlastníkov, že sa dohodlo niečo viac, ako je v zápisnici.
Aby to v zapisnici zmenili som utekala hned za zapisovatelom, ale ten to odovzdal uz spravcovi. Ale ako som si zistila aj vdaka vam poradakom a volala som aj spravnikom, my nemusime poziadat spravcu o vyberove konanie. V zapisni je jasne napisane, ze sa rozhodne o dotacii a sposobe zateplovania na zaklade cenovych ponuk aj novych. Spravca mi dnes slubil, ze zajtra budem mat pripravenu kopiu projektu, kopiu posleme firmam, kt. sme poziadali o cenove ponuky. Ak chce spravca poslat cenove ponuky svojich navrhnutych firiem, nech posle, nik im nebrani. Na schodzi rozhodnu vlastnici, ci poveria komisiu uzsim vyberom a na dalsej schodzi urcia dodavatela, alebo poveria komisiu o vyber z cenovych ponuk. Musime si dat len pozor na naozaj zvolanie schodze podla zakona, nech to niekto nenapadne (na toto ma upozornil Chobot).
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Najlepsie je, ze dnes som bola u spravcu, technicka sa so mnou ani nebavila, ked som povedala, ze chcem kopiu projektu, davala mi ju v pisomnej forme, ale toho je naozaj vela, tak som ziadala v elektronickej, tak ma odporucila na pravnika, ten mi slubil, ze zajtra ju budem mat pripravenu, lebo ten pan co to ma nastarosti tam nebol. Zrazu nie je problem. Tak som zavolala jednemu zo zastupcov, ze ziadnu schodzu nebudeme zvolavat na buduci tyzden, ze mu dam kopiu projektu, nech ho postupi firme od ktorej chcel cenovu ponuku. A tu nastal problem, pretoze ma chce silou mocou presvedcit, ze ludia ho nicim takym nepoverili, ze on chce aby na schodzi povedali, ci chcu vyberove konanie od spravcu alebo nie? Pritom jasne ludia povedali,ze chcu nove cenove ponuky, kt. chcu na dalsiej schodzi...Neviem co si mam mysliet o tom panovi, ja ho velmi nepoznam, byvame tu tri roky, ale nemam z neho dobry pocit. Namiesto aby drzal s vlastnikmi, tak mam pocit, ze je zo spravcom. Ved urcite za vyberove konanie by sme museli platit a nikto nezaruci ake firmy dohodi spravca...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ako som pochodila u spravcu? Takze nakoniec som si nezobrala cely projekt, pretoze ho v tej elektronickej forme nemali. Ale konecne som sa dozvedela, ze mi staci Vykaz vymer a este som si teraz dodatocne vyziadala Technicku spravu. Ked som prisla dnes na bytovy podnik, tak panko co tam pracuje mi hned zacal o vyberovom konani a to tak treba...Tak som ho stopla, ze my cez nich vyberove konanie robit nechceme a ze nie sme so zakona ho povinny tak robit...viete ako mu padla sanka...Tak som sa este nepobavila ako na tych reciach co okolo toho mal, ako ma upozornoval na to aby som nebola podozriva, ze dohadzujem svoje firmy....A poziadala som ich nech laskavo nehovoria bludy, ked sa tam informuju ini vlastnici (ten nas dalsi zastupca).
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak nas "milovany" jeden zo zastupcov vlastnikov aj napriek mojmu upozorneniu, nech schodzu na buduci tyzden nezvolava, ju zvolal. Zial v bodoch je len to co sme riesili na predoslej a nic co nas posunie dalej. Jedine co z tej schodzu bude, ze ludia nepridu na pravoplatne zvolanu schodzu, na ktorej budeme uz hlasovat za dolezite veci. Neviem, co mam robit, som nahnevana, ba az zuriva od bezmocnosti a neviem ako mu to mam vysvetlit, ked ten clovek je taky obmedzeny, ze si nevidi dalej ako na spicku nosa....
Naposledy upravil nika.sum : 27.10.10 at 20:52
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

nika.sum Pozri príspevok
Tak nas "milovaní" jeden zo zastupcov vlastnikov aj napriek mojmu upozorneniu, nech schodzu na buduci tyzden nezvolava, ju zvolal. Zial v bodoch je len to co sme riesili na predoslej a nic co nas posunie dalej. Jedine co z tej schodzu bude, ze ludia nepridu na pravoplatne zvolanu schodzu, na ktorej budeme uz hlasovat za dolezite veci. Neviem, co mam robit, som nahnevana, ba az zuriva od bezmocnosti a neviem ako mu to mam vysvetlit, ked ten clovek je taky obmedzeny, ze si nevidi dalej ako na spicku nosa....
choď na schôdzu a žiadaj o doplnenie bodov programu. Ak ich ostatní schvália, musia byť zahrnuté do programu. daj to zapísať do zápisnice a trvaj na voľbe overovateľa zápisnice.
3 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Halli Pozri príspevok
choď na schôdzu a žiadaj o doplnenie bodov programu. Ak ich ostatní schvália, musia byť zahrnuté do programu. daj to zapísať do zápisnice a trvaj na voľbe overovateľa zápisnice.
Len neviem, ci nie je problem, ze schodza je zvolana len jednym clovekom. Kazdy jeden bod je uplne zbytocny. Ja urcite pojdem a predtym obehnem ludi, aby prisli a vyjadrili nazor, pretoze ten pan ma pocit, ze ja jedina idem proti tomu co robi. Vobec ho nezaujima, ze nerobi dobre a pravdepodobne vsetkemu uskodi. Ja som chcela poziadat spravcu o zvolanie schodze na ktorej sme sa dohodli na poslednych dvoch schodzach, chcela som to spravit tak ako sa to ma robit, so vsetkymi bodmi. Urcite na tejto schodzi necham doplnit to, ze podpisat faktury od 1-1000 EUR musia minimalne dvaja, ked nie az traja zastupcovia. Pretoze tento clovek, ma stale pocit, ze on je ten co ma to hlavne slovo a ja ho len otravujem. Ze on kludne odstupi od oslovenia istej firmy z ktoouj by sme vraj mali sancu na dotaciu a len kvoli mne tu dotaciu nedostaneme. A pritom ja sa snazim o to aby sme mali co najskor cenove ponuky od viacerych firiem, zhanam na internete, cez znamych ktorym zateplovali firmy, kt. su spolahlive. Snazim sa rozpravat so zastupcami domov kde sa zateplovalo, ako firmy pracovali, ako su spokojni. Za posledne tri dni som sa dozvedela tolko info, ze mi ide hlava prasknut a namiesto toho aby sme to pouzili pre nas vsetkych vlastnikov, tak musim bojovat z clovekom, kt. mnohym veciam nerozumie a mam pocit,ze ani nechce rozumiet, len si opakuje stale dookola to iste. Musim pochodit po ludoch a presvedcit ich nech na tu schodzu idu aj ked ich to otravuje a vyjadria svoj nazor. Urcite si dam pozor aby vsetko bolo riadne zapisane a urcite budem chciet byt overovatel. Zial nebudeme mat este asi cenove ponuky od dodavatelov. Aspon nie vsetkych. Neviem ako toto vsetko zvladnem, pretoze je dost ubijajuce sa dohadovat s takymto clovekom.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

nika.sum Pozri príspevok
Len neviem, ci nie je problem, ze schodza je zvolana len jednym clovekom. Kazdy jeden bod je uplne zbytocny. Ja urcite pojdem a predtym obehnem ludi, aby prisli a vyjadrili nazor, pretoze ten pan ma pocit, ze ja jedina idem proti tomu co robi. Vobec ho nezaujima, ze nerobi dobre a pravdepodobne vsetkemu uskodi. Ja som chcela poziadat spravcu o zvolanie schodze na ktorej sme sa dohodli na poslednych dvoch schodzach, chcela som to spravit tak ako sa to ma robit, so vsetkymi bodmi. Urcite na tejto schodzi necham doplnit to, ze podpisat faktury od 1-1000 EUR musia minimalne dvaja, ked nie az traja zastupcovia. Pretoze tento clovek, ma stale pocit, ze on je ten co ma to hlavne slovo a ja ho len otravujem. Ze on kludne odstupi od oslovenia istej firmy z ktorej by sme vraj mali sancu na dotaciu a len kvoli mne tu dotaciu nedostaneme. A pritom ja sa snazim o to aby sme mali co najskor cenove ponuky od viacerych firiem, zhanam na internete, cez znamych ktorym zateplovali firmy, kt. su spolahlive. Snazim sa rozpravat so zastupcami domov kde sa zateplovalo, ako firmy pracovali, ako su spokojni. Za posledne tri dni som sa dozvedela tolko info, ze mi ide hlava prasknut a namiesto toho aby sme to pouzili pre nas vsetkych vlastnikov, tak musim bojovat z clovekom, kt. mnohym veciam nerozumie a mam pocit,ze ani nechce rozumiet, len si opakuje stale dookola to iste. Musim pochodit po ludoch a presvedcit ich nech na tu schodzu idu aj ked ich to otravuje a vyjadria svoj nazor. Urcite si dam pozor aby vsetko bolo riadne zapisane a urcite budem chciet byt overovatel. Zial nebudeme mat este asi cenove ponuky od dodavatelov. Aspon nie vsetkych. Neviem ako toto vsetko zvladnem, pretoze je dost ubijajuce sa dohadovat s takymto clovekom.
Schôdzu vlastníkov bytového domu zvoláva správca bytového domu podľa potreby, najmenej
však raz ročne, alebo ak o to požiada minimálne ¼ vlastníkov bytov a nebytových priestorov
v bytovom dome. Oznámenie o schôdzi vlastníkov spolu s programom schôdze musí byť
v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v bytovom
dome minimálne 5 dní pred dňom konania schôdze.


kto je ten človek ? samovládca? , môžeš to napadnúť...ale ťažko radiť, neviem všetky podrobnosti ...ale bojuješ len sama?, alebo máš za sebou ďalších vlastníkov? Takéto prípady sú vždy problematické a choré v panelákoch...
Naposledy upravil Halli : 27.10.10 at 21:01
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Halli Pozri príspevok
Schôdzu vlastníkov bytového domu zvoláva správca bytového domu podľa potreby, najmenej
však raz ročne, alebo ak o to požiada minimálne ¼ vlastníkov bytov a nebytových priestorov
v bytovom dome. Oznámenie o schôdzi vlastníkov spolu s programom schôdze musí byť
v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v bytovom
dome minimálne 5 dní pred dňom konania schôdze.


kto je ten človek ? samovládca? , môžeš to napadnúť...ale ťažko radiť, neviem všetky podrobnosti ...ale bojuješ len sama?, alebo máš za sebou ďalších vlastníkov? Takéto prípady sú vždy problematické a choré v panelákoch...
je jeden z troch vlastnikov. Sme tri vchody. Za mnou stoji cely moj vchod, mozem povedat ze do jedneho cloveka a tiez tretia brana vo velkej vacsine suhlasi so mnou spolu zo zastupcom z ich vchodu. V jeho brane, je tiez vela ludi, kt. suhlasia, len zbabelost je dost zla vlastnost. Povedia to poza chrbat. Tento pan bol zvoleny po odstupeni podobneho pana, kt. kym som sa sem nenastahovala v r.2007 naozaj vladol sam, rozhodoval, co a kedy sa bude robit. Pri vymene bran nas so spravcom obabrali, pri vymene okien boli zase sikovnejsi a spravili si viac menej po svojom, aj ked sme to tam aspon trosku ustrazili. Vtedy sme si povedali dost, nedovolime viac takto rozhodovat nejakemu samovladcovi. Zacala som mu do toho hovorit (co sa mu nepacilo), teraz odstupil, ze sa vraj bude stahovat, ale mam pocit, ze dosadil toho koho on chcel a zial ja som toho cloveka nepoznala a nikto to nechcel robit, ale zvolenie toho pana to bolo asi najhorsie riesenie co sa na schodzi spravilo.
A schodzu nezvolal spravca, ja som mu to presne povedala, ale .... musim sa snazit vyuzit tu nezmyselnu schodzu vo svoj prospech, teda myslim, tak aby si ludia uvedomili, ako je to, kto sa snazi s vecami pohnut...

Viem, ze sa ta schodza da napadnut. Ale mne islo skor o to, ze je zbytocna a teraz v priebehu mesiaca tretia. Takto asi skor odradime ludi od schodze, ktoru budeme musiet zvolat ked budu cenove ponuky a zvolat ju tak, aby to bolo nenapadnutelne....
Naposledy upravil nika.sum : 27.10.10 at 21:31
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Držím ti palce nech ti to dobre dopadne. Napíš
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

verkaz Pozri príspevok
Držím ti palce nech ti to dobre dopadne. Napíš
...a nielen to...je smutné, že tri vchody sa nevedia dohodnúť...niekde je aj 9 vchodov...a to je iné "kafe"

Založte si SVB a spravujete sa sami, ak to zoberie do rúk správny človek je to najlepšie riešenie. Len treba dať na poriadok "kazisvetov" , ale to musíte ťahať za jeden koniec....veľa trpezlivosti ti prajem.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nika, ak máš odhodlanie, a ľudí za sebou s dôverou, ma Ti kto poradiť, dá sa všeličo spraviť. Vždy sa drž faktov a zákona, to každého správcu dokoná.

Pre dobrú radu, skoč na poradu.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

sito Pozri príspevok
Nika, ak máš odhodlanie, a ľudí za sebou s dôverou, ma Ti kto poradiť, dá sa všeličo spraviť. Vždy sa drž faktov a zákona, to každého správcu dokoná.

Pre dobrú radu, skoč na poradu.
Dakujem Vam vsetkym za podporu. So spravcom sa to da, tam staci ked clovek ukaze ze vie o com je rec - to som uz zistila. Horsie je to s obmedzenym clovekom, ktory si neprizna, ze nevie...Tak uvidime, ako dopadne na buduci tyzden schodza a ci ludia ukazu, ze su so mnou. Ak nie, tak zlozim funkciu zastupcu a nech sa potom stazuju na lamparni, ked bude neskoro. (ale to by ma mrzelo, lebo je to aj moj majetok). Dnes mame mat uzsi okruh vlastnikov (zavolala som tych ktori aspon trochu rozumeju problematike zateplenia) schodzku so zastupcom jednej firmy. Nezavisle z roznych zdrojov som sa dozvedela, ze je to naozaj spolahliva firma. Tak som zvedava kolko ludi pride z tych pozvanych. (Bude to u mna doma, lebo mi bolo trapne postavat na chodbe)
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Halli Pozri príspevok
...a nielen to...je smutné, že tri vchody sa nevedia dohodnúť...niekde je aj 9 vchodov...a to je iné "kafe"

Založte si SVB a spravujete sa sami, ak to zoberie do rúk správny človek je to najlepšie riešenie. Len treba dať na poriadok "kazisvetov" , ale to musíte ťahať za jeden koniec....veľa trpezlivosti ti prajem.
Aj na toto ma nahovaralo par ludi, ale ja sa na to necitim a nemyslim, ze by sa nasiel niekto z domu kto by to chcel robit.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak dnes sme mali prezentaciu jednej firmy, kt. zatepluje a klobuk dole. Urcite ponuka nebude najnizsia, ale jeden z majitelov, nam vysvetlil vsetko na co si mame davat pozor, co a preco robia tak ako robia, ake materialy a preco pouzivaju. Urcite by som bola rada, keby tato firma zateplovala nas dom, verim, ze by sme nemali s tym ziadne vazne problemy. Len sa bojim ceny a reakcie ostatnych vlastnikov.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Myslíš, že keď uvidia baranicu z novín, tak si ju kúpia, pretože sú barani?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

sito Pozri príspevok
Myslíš, že keď uvidia baranicu z novín, tak si ju kúpia, pretože sú barani?
Neviem, ci som spravne pochopila poznamku. Ta firma kt. som spominala si ma neziskala len svojou prezentaciou u nas. Pacia sa mi prace, kt. robili. Urcite chcem vyuzit to, ze sa pojdem osobne pozriet na domy, kt. robili a porozpravat sa s vlastnikmi domov, kt. zateplovali. Naviac som sa rozpravala z jednou znamou, kt. robi projekty (nie konkretne na zateplovanie) a sama povedala, ze sa velmi potesila, ked zistila, ze ich dom bude zateplovat tato firma. Ja sa obavam, ze nemame sancu u nas v dome presadit tuto firmu, kvoli financiam. A uz som urcite presvedcena, ze to co nam predlozil pred niekolkymi rokmi spravca ohladne ponuk, nebolo uplne košer a urcite by sme boli dost prekvapeny a sklamana ako by to bolo urobene.
Ked som dala na prezentacii firme kopiu Vykaz vymer - boli dost sklamani a tiez jeden pan z nasich vlastnikov, ktori sa v tom vyzna povedal, ze to je hroza. Tak idem predsa len pre projekt a obavam sa ako je vypracovany ten.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nika, tvoj názor je správny a podporujem ho. Jedno by si mal správca uvedomiť, že všetko, čo dal spraviť za vaše peniaze je váš majetok. Teda aj vypracovaný projekt.

Myslíš, že keď uvidia baranicu z novín, tak si ju kúpia, pretože sú barani?

Čo som tým myslel? No, baranica sa používa v zime, aby človek nemrzol. Zvyčajne sa robí z kožušiny a je dosť drahá. Dá sa spraviť aj z iného materiálu a je aj lacnejšia. Z Pravdy sa robili kedysi čiapky, pri maľovaní miestnosti. Baranica z novím by bola za babku.

Z kožušiny stojí 300 euro. Z iného materiálu 30 euro. Z novín 3 euro. Ak idú vlastníci u vás po cene, najmenšej. Tak si kúpia baranicu z novín. No nie sú barani?

Možno ten projekt je baranica z novin?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

sito Pozri príspevok
Nika, tvoj názor je správny a podporujem ho. Jedno by si mal správca uvedomiť, že všetko, čo dal spraviť za vaše peniaze je váš majetok. Teda aj vypracovaný projekt.

Myslíš, že keď uvidia baranicu z novín, tak si ju kúpia, pretože sú barani?

Čo som tým myslel? No, baranica sa používa v zime, aby človek nemrzol. Zvyčajne sa robí z kožušiny a je dosť drahá. Dá sa spraviť aj z iného materiálu a je aj lacnejšia. Z Pravdy sa robili kedysi čiapky, pri maľovaní miestnosti. Baranica z novím by bola za babku.

Z kožušiny stojí 300 euro. Z iného materiálu 30 euro. Z novín 3 euro. Ak idú vlastníci u vás po cene, najmenšej. Tak si kúpia baranicu z novín. No nie sú barani?

Možno ten projekt je baranica z novin?
Ja som to nejako zle pochopila. Dnes som sa u spravcu dozvedela, ze ten pan zastupca zakazal aby mi nieco dali. Moja otazka znie, akym pravom, som zvoleny zastupca tak ako on. Navyse viem, ze si uz ten projekt k nahliadnutiu ( a urcite skopirovaniu) zobral pred dvomi tyzdnami zastupca, kt. odstupil a navrhol tohoto. Tak o co tu ide? Urcite ked sa nad tym ludia zamyslia pochopia o co...Musim sa len pripravit na tu zvolanu schodzu, nechat doplnit do nej urcite body a ludom vysvetlit co sa tu deje. Ked to nepochopia, tak potom aj napriek tomu, ze ja v tom mam svoj majetok, odmietnem robit zastupcu, mam len jedno zdravie. Ak sa za mna ludia postavia, tak som ochotna bojovat aj proti veternym mlynom...
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Pravdu máš, zdravie máš len jedno. Váž si ho, ak si oni nevážia tvoju prácu, drinu pre nich.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

nika.sum Pozri príspevok
Ja som to nejako zle pochopila. Dnes som sa u spravcu dozvedela, ze ten pan zastupca zakazal aby mi nieco dali. Moja otazka znie, akym pravom, som zvoleny zastupca tak ako on. Navyse viem, ze si uz ten projekt k nahliadnutiu ( a urcite skopirovaniu) zobral pred dvomi tyzdnami zastupca, kt. odstupil a navrhol tohoto. Tak o co tu ide? Urcite ked sa nad tym ludia zamyslia pochopia o co...Musim sa len pripravit na tu zvolanu schodzu, nechat doplnit do nej urcite body a ludom vysvetlit co sa tu deje. Ked to nepochopia, tak potom aj napriek tomu, ze ja v tom mam svoj majetok, odmietnem robit zastupcu, mam len jedno zdravie. Ak sa za mna ludia postavia, tak som ochotna bojovat aj proti veternym mlynom...
Nedaj sa len tak odbyť. Každý má právo k nahliadnutiu do dokumentov. Sú to vaše peniaze a preto vy rozhodnete kam ich investujete. Je treba sa popýtať na referencie každej firmy ktorá je vo výbere. U nás sa mohol pozrieť na projekt ktorýkoľvek majiteľ bytu.
Nedaj sa odradiť, budú ťa ešte ináč ohovárať a obviňovať, koľko ti z toho išlo do kapsy a pod.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať