Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a BÚ

Zdravím,
obraciam sa na Vás s otázkou:

Rozbieham svoje podnikanie, svoj e-shop a chcel by som uplatňovať nie skutočné, ale paušálne výdavky. Mám prvé výdavky spojené s prevádzkou e-shope a neviem, či faktúry za tieto výdavky môžem zaplatiť aj z BÚ, ktorý nebol vytvorený na podnikanie.
Čiže, odporúčate mi vytvoriť si BÚ čisto iba na podnikanie, alebo môžem používať aj môj súčasný BÚ, nakoľko výdavky nebudem musieť dokladovať a rozoznávať, ktoré výdaje boli vynaložené pre osobnú potrebu a ktoré na podnikanie.

V druhej časti sa chcem iba trošku posťažovať. Zo zahraničným dodávateľom (UK) som komunikoval prostredníctvom e-mailov asi mesiac, dohodli sme sa na VO cenách, doprave, na základe toho som si dať vytvoriť e-shop, atď..
A zrazu dodávateľ prestal komunikovať, neodpovedá na emaily, proste nemám žiadne info. Neviem čo robiť, e-shop stojí... Stretli ste sa s niečím podobným? Ako ste to riešili?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    DodoSTI Pozri príspevok
    V druhej časti sa chcem iba trošku posťažovať. Zo zahraničným dodávateľom (UK) som komunikoval prostredníctvom e-mailov asi mesiac, dohodli sme sa na VO cenách, doprave, na základe toho som si dať vytvoriť e-shop, atď..
    A zrazu dodávateľ prestal komunikovať, neodpovedá na emaily, proste nemám žiadne info. Neviem čo robiť, e-shop stojí... Stretli ste sa s niečím podobným? Ako ste to riešili?
    Zial, stretla. Tiez som uvazovala o rozbehnuti eshopu a v tejto suvislosti som oslovila emailom niekolko velkoobchodov, ktore sa mi zdali vzhladom k zamyslanemu sortimentu zaujimave. So slovenskych firiem sa mi ozvala len jedna, poslala cennik a obchodne podmienky. Dalsie sa ani len neodpovedali na mail.

    Oslovila som nemecku firmu, tam som obratom dostala potrebne info.

    Z dvoch oslovenych ceskych firiem s jednou bolo vsetko ok. Druhy dodavatel sa odmlcal, ako nahle som si vyziadala obchodne podmienky. Jednou vetou mi napisal, kolko su naklady za dodanie a v druhej vete kratko o sposobe platby. Tieto udaje pre mna neboli dostatocne, mala som zaujem o vypracovane a regulerne dodacie a platobne podmienky. Na moje opätovne naliehanie mi odpisal, ze mi posle zmluvu postou. Preslo niekolko tyzdnov, zmluvu som stale neobdrazala.

    Nakolko sa jednalo o dost specificky tovar a tento dodavatel je jedinym vyhradnym dovozcom tejto znacky na Slovensko a pre CR, tak som sa na to nakoniec vykaslala. Ale je to len dalsi "dokaz" o rozmahajucej sa neserioznosti dnesnych firiem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri shope asi nebude veľmi výhodné uplatňovanie paušálnych výdavkov (predpokladám, že ide o predaj tovaru)

    Účet na podnikanie nemusí byť vyslovene bankového typu "podnikatelský účet", vzhľadom na vysoké poplatky za vedenie účtu. V každom prípade musí byť nahlásený na DU a mal by slúžiť len na pohyby súvisiace s podnikaním. Predpokladám, že pri prevádzke e-shopu ti budú príjmy chodiť na účet ...
    Paušálne výdavky sa uplatňujú zo zaplatených príjmov ...

    Paušálne výdavky a BÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.