Zavrieť

Porady

Evidencia nezamestnaného na ÚP po šiestom mesiaci.

Dobrý deň,

som evidovaná na ÚP od 01.04.2010 a dodnes sa mi nepodarilo nájsť si novú prácu. Uplynulo mi obdobie šiestich mesiacov, počas ktorých som poberala zo Soc. poisťovne podporu v nezamestnanosti.
Chcem sa vás spýtať, či ÚP aj po uplynutí týchto 6 mesiacov bude aj naďalej za mňa platiť poistné do mojej zdravotnej poisťovne, a taktiež sa chcem spýtať, či som povinná žiadať o dávky v hmotnej núdzi, resp. keď o ne žiadať nebudem, či to nebude mať negatívny vplyv na moju evidenciu na ÚP, resp. či ma nevyradia z evidencie.

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MoniJaro Pozri príspevok
    Mám ešte dve otázočky.

    Koho a kedy mám požiadať o vypracovanie:
    1. Ročného zúčtovania daní za rok 2010
    2. Ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2010, keď:

    - od 01.01.2010 do 31.03.2010 som pracovala ako zamestnanec v jednej firme
    - od 01.04.2010 do 31.12.2010 som, resp. budem evidovaná na Úrade práce
    - od 01.01.2011 začnem pracovať ako zamestnanec v novej práci.

    Ďakujem za skorú odpoveď.
    Máš zrazený preddavok na daň za obdobie zamestnania? Prekročil tvoj príjem 1/2 nezd.časti základu dane ?

    O RZD môžeš požiadať posledného zamestnávatela v roku 2010, RZZP podávaš len v prípade, ak tvoj príjem v niektom mesiaci presiahol max. vymer. základ pre platenie odvodov do ZP.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    MoniJaro Pozri príspevok
    Mám ešte dve otázočky.

    Koho a kedy mám požiadať o vypracovanie:
    1. Ročného zúčtovania daní za rok 2010 Do 15.2.2011 požiadaš posl. zamestnávateľa r.2010, u ktorého si podpísal Vyhlásenie k dani.
    2. Ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2010, keď:

    - od 01.01.2010 do 31.03.2010 som pracovala ako zamestnanec v jednej firme
    - od 01.04.2010 do 31.12.2010 som, resp. budem evidovaná na Úrade práce
    - od 01.01.2011 začnem pracovať ako zamestnanec v novej práci.Pokiaľ si ako zamestnanec nepresiahol v ani jednom mesiaci PP max. VZ do ZP - nie si povinný požiadať o roč. zúčtov. ZP . Ak si presiahol-požiadaš o vystavenie Potvrdenia a podáš si roč. zúčtovanie do 31.3.2011.
    Ďakujem za skorú odpoveď.
    Odpovede v texte.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    MoniJaro Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    som evidovaná na ÚP od 01.04.2010 a dodnes sa mi nepodarilo nájsť si novú prácu. Uplynulo mi obdobie šiestich mesiacov, počas ktorých som poberala zo Soc. poisťovne podporu v nezamestnanosti.
    Chcem sa vás spýtať, či ÚP aj po uplynutí týchto 6 mesiacov bude aj naďalej za mňa platiť poistné do mojej zdravotnej poisťovne, a taktiež sa chcem spýtať, či som povinná žiadať o dávky v hmotnej núdzi, resp. keď o ne žiadať nebudem, či to nebude mať negatívny vplyv na moju evidenciu na ÚP, resp. či ma nevyradia z evidencie.

    Ďakujem za odpoveď.
    zdravotné poistenie po celú dobu evidencie na úrade práce za teba platí štát, nie si povinná žiadať o dávku v hmotnej núdzi, ak by si žiadala, nevyradia ťa z evidencie uchádzačov

    MoniJaro je offline (nepripojený) MoniJaro

    MoniJaro
    Mám ešte dve otázočky.

    Koho a kedy mám požiadať o vypracovanie:
    1. Ročného zúčtovania daní za rok 2010
    2. Ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2010, keď:

    - od 01.01.2010 do 31.03.2010 som pracovala ako zamestnanec v jednej firme
    - od 01.04.2010 do 31.12.2010 som, resp. budem evidovaná na Úrade práce
    - od 01.01.2011 začnem pracovať ako zamestnanec v novej práci.

    Ďakujem za skorú odpoveď.

    MoniJaro je offline (nepripojený) MoniJaro

    MoniJaro
    Požiadať o vypracovanie ročného zúčtovania daní je mojou povinnosťou? Alebo je to dobrovoľné?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MoniJaro Pozri príspevok
    Požiadať o vypracovanie ročného zúčtovania daní je mojou povinnosťou? Alebo je to dobrovoľné?
    uveď prosím výšku hrubej mzdy od zamestnávatela a či si mala zrazenú daň

    MoniJaro je offline (nepripojený) MoniJaro

    MoniJaro
    Zrazenú daň som v januári, februári a marci, samozrejme mala. Výšku hrubej mzdy teraz presne neviem poskytnúť, nie som doma a nemám pri sebe výplatné pásky, ale v januári a februári to mohlo byť mesačne nejakých 800 euro a v marci asi 1100 eur.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MoniJaro Pozri príspevok
    Zrazenú daň som v januári, februári a marci, samozrejme mala. Výšku hrubej mzdy teraz presne neviem poskytnúť, nie som doma a nemám pri sebe výplatné pásky, ale v januári a februári to mohlo byť nejakých 800 euro a v marci asi 1100 eur.
    Podla toho čo uvádzaš, tvoj príjem prekročil 1/2 NČZD a si povinná podať DP alebo požiadať o RZD.
    Uplatníš si celoročnú NČZD a zrazenú daň ti DU vráti.

    Evidencia nezamestnaného na ÚP po šiestom mesiaci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.