Zavrieť

Porady

Diabetik - ovsené vločky

Dobrý deň prajem!Chcel by som poprosiť diabetikov ktorí majú skúsenosti s konzumovaním ovsených vločiek,či tieto sú vhodné pri tejto diagnóze,alebo sa im radšej vyhýbať.Alebo ak konzumovať tak v akom množstve.
Ďakujem a prajem veľa zdravia!!!
Usporiadat
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Preco do Viedne? Nech pridu z trebars z Ukrajiny lacnejsi. Pijavice sa budu predavat v lekarnach v patlitrovych flasiach, Rizsky balzam potecie prudom a rukami-nohami sa dobre dovravime.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Aby som nezabudol, vážený spoludiabetici, začal som používať bylinku zv. STEVIA. Hovorí sa tiež tomu sladká tráva. U nás ani v EU sa nesmie pestovať ani používať ako sladidlo ale v kozmetike sa používať môže. Tak som si kupil sušenú steviu a sladím si nou čaj, je ňou možné sladiť diabetické koláče. Dajú sa z nej robiť sirupy komu by prekážali kusočky lostkov alebo prášok z lístkov. No a okrem toho, že nemá žiadne kalórie a dokáže sladiť, ma jednu výbornú vlastnosť, citujem : Glykozidy steviolu stimulujú vylučovanie inzulínu B-bunkami pankreasu. Zistilo sa, že po určitej dobe používania glykozidov steviolu sa znižuje potreba používania inzulínu.
Ja som si dokonca objednal aj semienka tejto rastlinky a dúfam že ma nikto za to nezavrie ako za marišku :-)
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

marjankaj Pozri príspevok
Kúp si glukomer a meraj si cukor. Sám uvidíš ako ti hladina kolíše.

A závisí to aj od spôsobu života. Či máš sedavé zamestnanie. Aj vek hrá úlohu.
Si vôbec diabetik, keď sa takto pýtaš? Lekár by ťa mal oboznámiť čo a ako.
S tak múdrym človekom som sa v porade ešte nestretol.Nech ti to vydrží do konca života,len už nikomu neraď!!!
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
kozlíček Pozri príspevok
S tak múdrym človekom som sa v porade ešte nestretol.Nech ti to vydrží do konca života,len už nikomu neraď!!!
No tak prezrad co sa ti nepacilo na tej odpovedi ??? ze si mas kupit glukomer a kotrolovat ? alebo ze to zalezi od viacerych fajtorov ??? Ved vsetko co napisala je pravda a chcela len prispiet k radam a ty si ju zosmiesnil. Naco potom pytas rady ???
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kozlíček Pozri príspevok
S tak múdrym človekom som sa v porade ešte nestretol.Nech ti to vydrží do konca života,len už nikomu neraď!!!
Prepáč. Ja som myslel, že si diabetik. Nevedel som, že sa chystáš o tom písať dizertačnú prácu.

Ak nevieš, zadaj do Googla diabetes a môžeš čítať do aleluja.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vyhoda Porady je, ze clovek nemusi snorit po internete, tu sa skoro vzdy najde dobra dusa, co poradi a na jednom mieste. :-)

Pripomina mi vystavu. Naco behat po svete za roznymi vyrobcami, na vystave su vsetci spolu. Ani chlapi nepiju sami doma, ale zajdu si do spolocnosti prehodit slovko dve s inymi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alabut Pozri príspevok
Vyhoda Porady je, ze clovek nemusi snorit po internete, tu sa skoro vzdy najde dobra dusa, co poradi a na jednom mieste. :-)

Pripomina mi vystavu. Naco behat po svete za roznymi vyrobcami, na vystave su vsetci spolu. Ani chlapi nepiju sami doma, ale zajdu si do spolocnosti prehodit slovko dve s inymi.


Veľmi trefné , výstižné ...

No je rozdiel ak niekto zadá otázku :

" Kde si kupujete dobrú vodu po holení a kde ? "

alebo

""Môžte mi vysvetliť ako je to s § 12345 odst 1 písmeno W podľa zákona XYWZ z roku 1918 / Zb. ......""

Otázky som veľmi hnal do extrému , ale je fakt , že je fakt , že aj faticky sa nájdu takí , ktorí by radi len tú vodu po holení chceli a nechce sa im hľadať .
A totálne ma štve , ak nejakú "vyhľadávaciu otázku" položia do pléna poniektorí jedinci - vysokoškoláci , mládež na nete vychovávaná jesto ...
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
buchač Pozri príspevok


Veľmi trefné , výstižné ...

No je rozdiel ak niekto zadá otázku :

" Kde si kupujete dobrú vodu po holení a kde ? "

alebo

""Môžte mi vysvetliť ako je to s § 12345 odst 1 písmeno W podľa zákona XYWZ z roku 1918 / Zb. ......""

Otázky som veľmi hnal do extrému , ale je fakt , že je fakt , že aj faticky sa nájdu takí , ktorí by radi len tú vodu po holení chceli a nechce sa im hľadať .
A totálne ma štve , ak nejakú "vyhľadávaciu otázku" položia do pléna poniektorí jedinci - vysokoškoláci , mládež na nete vychovávaná jesto ...
Konecne ma niekto rozosmial ... a tot nedavn o niekto povedal ze nicomu nerozumieme lebo sme starí a nevieme cítat na nete.. ale v podstate mal pravdu, ja ked som bol mlady necital som na nete vobec nic, ja som cital knizky.. a vela... no co, ked nam nechceli zaviest internet do bytu, to bola na vine posta, ta to mala na starosti pred 50 rokmi
Ale niekde sa pozabudlo, ze internet vie byt zakerny a zavadzajuci, jedine pravdy su, ked sa clanok zacína " šokujúca pravda o ... "
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivantt Pozri príspevok
Konecne ma niekto rozosmial ... a tot nedavn o niekto povedal ze nicomu nerozumieme lebo sme starí a nevieme cítat na nete.. ale v podstate mal pravdu, ja ked som bol mlady necital som na nete vobec nic, ja som cital knizky.. a vela... no co, ked nam nechceli zaviest internet do bytu, to bola na vine posta, ta to mala na starosti pred 50 rokmi
Ale niekde sa pozabudlo, ze internet vie byt zakerny a zavadzajuci, jedine pravdy su, ked sa clanok zacína " šokujúca pravda o ... "


He , keď som bol mladý a pekný ....to boli časy ...

Teraz som už len pekný .......to je len už shocking truth...
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
buchač Pozri príspevok


He , keď som bol mladý a pekný ....to boli časy ...

Teraz som už len pekný .......to je len už shocking truth...
ale ty si stastny clovek... ja sm bol mlady ale nie pekny... terazh neviem, ja uz nie som ??
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

V súčasnosti obrovsky narastá výskyt cukrovky tzv. typu 2. Naše telo vyrába dostatok inzulínu, ale ten nefunguje. Spôsobuje to inzulínová rezistencia. Inzulínovú rezistenciu môžeme prelomiť. Najúčinnejší je pohyb. Musíme sa hýbať, najlepší je pohyb na čerstvom vzduchu, vo zvlnenom teréne, prípadne so schodmi. Zvlášť dôležitá je chôdza, v trvaní aspoň 15 minút po každom jedle. Takto inzulínová rezistencia nemá šancu. Tým, čo sa sťažujú na boľavé kĺby, pripomínam Josefa Švejka, tiež ho bolelo koleno a rozchodil to! Veľkou pomôckou je dnes tzv. severská chôdza (nordic walking) používajúca upravené lyžiarske palice, ktoré odľahčuje kĺby a zároveň prehlbuje dýchanie, čím sa zvyšuje aj výdaj energie. Pohyb prevyšuje v účinnosti mnohé lieky a bez mrzutého čakania u lekára, bez nežiaducich účinkov a bez doplatku!
(profesor Viliam Bada)


Pre neveriacich odbornikov, cukrovka s dostatkom inzulinu. :-)
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

hľadal som steviu a narazil som na jej zákaz pred rokom a kúsok , dnes ju už ponúkajú v semiačkach, čajoch, aj celú rastlinku. Chcem sa spýtať či sa darí vypestovať zo semiačok alebo radšej kúpiť v teglíku.
Dobrá kniha o stravovaní diabetikov je od slovenskej autorky Márie Štefaňákovej Varíme diabetikom, tiež pre "harcovníkov", ale hlavne pre "začiatočníkov"
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať